New Posts New Posts RSS Feed - Pozz
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozz

 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
Author
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2018 at 09:10
Originally posted by Auxilium Auxilium wrote:

Punoooo hvala na odgovorima moram priznati da nisam očekivao da ću dobiti ovako stručne odgovore ali kad sam skužio tko mi odgovara onda to nije uopće čudno:)))

Nema problema Auxilium,

tu smo zato da si medusobno pomognemo..Wink

Updateajte temu kako budete napredovali!
Poz
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2018 at 09:19
Naravno to sam baš htio napisati jer nije se lako snaći u moru savjeta sa neta a uglavnom svatko priča drugačije pa nama amaterima to je veliki problem.
Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2018 at 07:21
Evo malo humora,uglavnom jučer došli na red kratki rukavi i ja naravno idem probati majce od prošle godine i vidi čuda u području oko trbuha fali par cm dok na prsima ima par viška i koji na rukama.Ja sretan idem u šoping kao sad ću ja kupiti par uskih majica koje sa oduvik tija kad vidi vraga koju god ja proba nadzire se salo oko trbuha i bokova ,a ja ono ne mogu virovati pa kako sad hmmm to i naravno kupim par onako preko volje i mozgam pa jbt baš sam baksuz.
Znači odlučio sam sljedeći mjesec ili dva da se vartim na full body ali isključivo složene vježbe po jednu za svaki dio znači noge,zadnja loža,ramena,leđa,prsa,i dvije izolacijske jednu za listove i jednu za tricepse pa molim komentar da li ću na taj način izgubiti još par cm u struku ili je to loša ideja i mislim jednom tjedno raditi superserije naizmjenice za suprotnu stranu tjela.   
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2018 at 07:45
Trening sam po sebi i nije toliko veliki faktor kraj onoga sto budete jeli.
Ne mrsavi se u teretani vec u kuhinji kako se kaze..
Nije se jos rodio onaj koji moze "prevjezbat" u teretani, visak hrane i nebalansiranu prehranu.

Ugrubo..
Vise aktivnosti i/ili manje unosa kalorija u odnosu na trenutno stanje = kcal deficit (mrsavljenje).
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2018 at 11:22

Tako je, zato jelovnik na sunce Auxilium :)

Jel krenulo to povrće u igru?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2018 at 08:33
je je krenulo je,uglavnom je na meniju meso i povrće izbacio sam dosta tjesteninu.Morat ću ipak naučiti napamet koliko koja namirnica ima ugljikohidrata da se znam ravnati.Problem mi je da imam cca 6 obroka na dan i izgleda da ću morati uzeti suplemente tj. proteine za početak pa da nadomjestim dva obroka jer nemoguće mi je toliko proteina iz obične hrane unjeti na dan.Šta mi preporučate za početak?Vježbam uvjek popodne oko 6 recimo a ručak bude oko 3 ili 4.Doručkujem oko 8 pa opet nešto oko 12.Iza treninga jedem od ručka pa bi tu ubacio jednu mjericu a ne znam kad drugu.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2018 at 11:30
Whey protein je sve sto ti treba..
Mjerica dvije dnevno, 200-300grama mesa, pola posnog i eventualno koje jaje i eto te sigurno preko 2gr./kg.
Tako da ne znam kako ne uspjevas unest u sest obroka dovoljno proteina, cak i bez wheya.. =)
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2018 at 12:38
Ne jedem šest obroka u tome je prbleem već 4 i zato mi i treba da još dva ubacim sa whey-om i mislim uzeti ovaj imapact whey mislim da se tako zove.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2018 at 14:42
Originally posted by Auxilium Auxilium wrote:

Iza treninga jedem od ručka pa bi tu ubacio jednu mjericu a ne znam kad drugu.


Ne znam što točno jedeš u ostalim obrocima ali taj whey možeš iskoristiti i kao nadopunu proteina u običnom krutom obroku, ne ga nužno gurat kao zaseban obrok.

Npr. ako jedeš nešto recimo mliječno nadopuni to wheyem, odnosno jedan dio P pojedi iz hrane, a drugi nadoknadi wheyem za količinu P koja ti fali.

Fina kombinacija bi ti bila sa whey sa svježim sirom recimo prije spavanja ako ti tu prifali (ako ogladniš i ako ti je veća pauza od večere). Ali ja mislim da ti je najjednostavnije taj whey nakon treninga, a ostatak nekako rasporedit ako ne želiš još jedan obrok.

Na kraju, da u svakom obroku digneš P za 5-10 g na kraju ti ta dodatna mjerica ni ne treba :)A to ti je samo malo više hrane.... 20-30g mesa više, 1 jaje....mislim da bi ti manji problem bio dignuti iz hrane tu količinu nego se truditi još taj jedan obrok ubacit?

Bilo bi lakše da nam nekako prikažeš te svoje obroke, da vidimo kako to detaljnije izgleda....






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2018 at 15:31
Hmm evo ali znam da to nije nešto jednostavno mi je sve komplicirano jer se kuha za cijelu obitelj i to je teško uskladiti a i ja sam na poslu ujutro i ne mogu ništa skuhati za doručak.
Uglavnom ujutro oko 8 musli i zobene po pola sa proteinskim mlijekom pa opet oko 12 ili 2 sardine sa integralnim tostom isto podjelim u dva obroka.
Ručak meso sa povrćem 2 sata nakon toga trening i pojedem od ručka opet.
Jedan dva dana u tjednu umjesto povrća bude riža ili tjestenina a meso zamjeni riba.Koliko meni treba uopće proteina i ugljikohidrata na 100 kg,196cm i 46 godina jer svatko priča drugačije.     
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2018 at 18:16
Originally posted by Auxilium Auxilium wrote:


Uglavnom ujutro oko 8 musli i zobene po pola sa proteinskim mlijekom pa opet oko 12 ili 2 sardine sa integralnim tostom isto podjelim u dva obroka.
   

Evo ti idealno mjesto za mjericu wheya :) Inače, kakvo je to proteinsko mlijeko?

Hm, te sardine mi nisu nekako za 2 obroka ...bude ti dosta?


Što se tiče omjera makronutrijenata, možeš li nam prvo reći kakve rezultate imaš do sada sa ovakvom prehranom? Post od 9.4. je bio usmjeren na nezadovoljstvo strukom pa me zanima koliko su se tu stvari pomakle :)

Da, svatko govori drukčije i to nije ništa čudno s obzirom na to da smo svi drukčiji. Zato prvo trebamo krenuti od sebe i toga kako nešto na nama funkcionira i onda krenuti od toga - taj okvirni plan povećavati/smanjivati. Zato i pitam za početak kako ide :) Koliko ja vidim ovdje je prvo rješenje povećanje proteina za moguće brže rezultate, a sad za koliko - reći će indikatori (mjere, odjeća...). Neka sve drugo ostane za sada ovako, samo ubaci ovaj whey za početak ako već nećeš putem hrane.





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2018 at 20:12
to proteinsko mljeko ima 30g proteina i zato ga pijem a nekad i po dva ujutro a sa dvije sardine ubacim cca 40 g proteina mislim.Što se tiče struka za sad ne vidim promijene jer je ipak prerano mislim.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2018 at 09:09

Ma jel to Dukat fit? Ako je to to...onda nije ni čudo što struk stoji na mjestu :)

Sa 2 sardine teško nakupiš 40g P....ne znam koje kupuješ ali u svakima koje sam ja kupila do sad nisam baš našla puno materijala :) Vjerojatno biš u te 2 skupio 20-ak g....

Prošlo je skoro 3 tjedna od posta gdje spominješ struk, nešto se trebalo već promijeniti... ;) Negdje kiksaš, a ako se zbilja radi o Dukat fitu, izbijanje toga će definitivno biti prvi korak.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2018 at 20:09

Ja i dalje čekam objašnjenje proteinskog mlijeka Clown
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2018 at 20:43
evo za proteinsko mljeko
prosječna hranjiva vrijednost (100g/ml)
energija (kj/kcal) 208/49
masti (g) 0.5
od kojih zasićene masne kiseline (g) 0.26
ugljikohidrati (g) 4.8
od kojih šećeri (g) 4.7
vlakna (g) 0.7
bjelančevine (g) 6
sol (g) 0.09
Preporučeni unos (obrok) 500ml     %
energija (kj/kcal) 1039/246     
masti (g) 2.5     
od kojih zasićene masne kiseline (g) 1.28     
ugljikohidrati (g) 24     
od kojih šećeri (g) 23.3     
vlakna (g) 3.5     
bjelančevine (g) 30     
sol (g) 0.47
Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2018 at 20:57
Ima još jedna bitna stvar a to je moja lijenost jer duže vremena radim sa istim težinama jer se zaboravim pa tijelo to lako odradi i zato je napredak manji a plus moje godine i što se nikad nisam bavio sportom je šlag na tortu
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.