New Posts New Posts RSS Feed - Pozitivno junkanje poslije treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozitivno junkanje poslije treninga

 Post Reply Post Reply
Author
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozitivno junkanje poslije treninga
    Posted: 05 Lipanj 2013 at 10:13

Ovdje hocu da podjelim svoje nedavno iskustvo, koje me odusevilo.

Dakle vec druze vremena se mucim da skinem jos par suvisnih kg i masnih naslaga.
Unatoc dobrom treningu, dosta kardia, sredjenoj prehrani koja je bila ekstremno clean, bez imalo junka i cinjenici da sam probao od keta do cikliranja UH situacija na vagi je stajala a i izgled i misicni status je stagnirao. Unos proteina najmanje 2 g po kg tjelesne mase.
 
A onda sam odlucio da isprobam nesto novo, a to je pozitivno junkanje poslije treninga.
Dakle, prije sam poslije treninga jeo tipicnu prehranu, koju ovdje vecina nas upraznjava a to je klasinic PWM shake (whey plus desktro) i onda kuci riza i piletina.
Sta sada dodatno uz to ubacim u PWM ?  Junk !
AL ne klasicni junk tipa mcdonalds ili cokoladu, vec homemade junk :) Dakle klasicna kombinacija:  domaca strudla od visanja, dva komada (skoro cisti carbs), dosta voca- sezonsko (jagode, tresnje, visnje), malo pite koju stara pravi sa pilecim mesom i to sve jedem do granice da budem skroz sit. Onda sat vremena poslije toga 250 g posnog opet sa vocem- shake napravim u blenderu.
Vjerovali ili ne, ovo kod mene djeluje. Ne znam sta se dogodilo, mozda ubrzanje metabolizma, boost neki u metabolizmu, promjena u rutini ili sta vec, al kad ovo jedem pogotovo poslije jaceg treninga, npr. full body, onda:
 1. sljedeci dan imam puno vise energije
2. nema vise nervoze, umora i gladi poslije jakog treninga od manjka UH
3. u 10 dana sam izgubio kilo, i to bih rekao najvise sala, jer misici ne vidim da su otisli. Stanjio sam se malo, na kaisu ide jedna rupa dalje i to komotno.
4. Bolje spavam
 
Kakav je ovo paradoks i jel bi ovo znacilo da mogu ovako nakon treninga redovno raditi, ili bolje samo jedno vrijeme, pa ubaciti opet nesto drugo, da se metabolizam stalno iznenadjuje ?
 
 
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2013 at 10:27
To što si ti opisao se inace zove punjenje UH-a na engleskom Carb Back Loading.
Princip toga je u biti da nebi treba UH tijekom dana jest uopce vec tako iza treniga ga unesti kroz sve što si napisao a još tu može spadat sladoled, homemade pizza, hamburger i slicno.

Ako te zanima više na tu temu googlaj, ima tu negdje na stranici clanak o tome, a naci ceš na engleskom minimalac 10 clanaka. :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2013 at 10:44
Originally posted by tare tare wrote:

Ovdje hocu da podjelim svoje nedavno iskustvo, koje me odusevilo.

Dakle vec druze vremena se mucim da skinem jos par suvisnih kg i masnih naslaga.
Unatoc dobrom treningu, dosta kardia, sredjenoj prehrani koja je bila ekstremno clean, bez imalo junka i cinjenici da sam probao od keta do cikliranja UH situacija na vagi je stajala a i izgled i misicni status je stagnirao. Unos proteina najmanje 2 g po kg tjelesne mase.
 
A onda sam odlucio da isprobam nesto novo, a to je pozitivno junkanje poslije treninga.
Dakle, prije sam poslije treninga jeo tipicnu prehranu, koju ovdje vecina nas upraznjava a to je klasinic PWM shake (whey plus desktro) i onda kuci riza i piletina.
Sta sada dodatno uz to ubacim u PWM ?  Junk !
AL ne klasicni junk tipa mcdonalds ili cokoladu, vec homemade junk :) Dakle klasicna kombinacija:  domaca strudla od visanja, dva komada (skoro cisti carbs), dosta voca- sezonsko (jagode, tresnje, visnje), malo pite koju stara pravi sa pilecim mesom i to sve jedem do granice da budem skroz sit. Onda sat vremena poslije toga 250 g posnog opet sa vocem- shake napravim u blenderu.
Vjerovali ili ne, ovo kod mene djeluje. Ne znam sta se dogodilo, mozda ubrzanje metabolizma, boost neki u metabolizmu, promjena u rutini ili sta vec, al kad ovo jedem pogotovo poslije jaceg treninga, npr. full body, onda:
 1. sljedeci dan imam puno vise energije
2. nema vise nervoze, umora i gladi poslije jakog treninga od manjka UH
3. u 10 dana sam izgubio kilo, i to bih rekao najvise sala, jer misici ne vidim da su otisli. Stanjio sam se malo, na kaisu ide jedna rupa dalje i to komotno.
4. Bolje spavam
 
Kakav je ovo paradoks i jel bi ovo znacilo da mogu ovako nakon treninga redovno raditi, ili bolje samo jedno vrijeme, pa ubaciti opet nesto drugo, da se metabolizam stalno iznenadjuje ?
 
 


Psiha!! Treba bit opusten, a ne striktno se drzat dijete i odricas se svega...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2013 at 10:48
Slažem se, treba malo opuštenije i povremeno eksperimentirati i slušat svoje tijelo
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2013 at 11:09
Slazem se, psihicka komponenta je tu, nema umora, nervoze itd. jer ne zaboravimo da je glukoza jedini nutrijent koji mozgu daje energiju u fizioloskom stanju.
Al kako objasniti fizicku komponentu, da ne da se debljam, kao sto bi covjek pomislio, nego mi gura metabolizam u pozitivnom pravcu, a inace sam endo po prirodi...


Edited by tare - 05 Lipanj 2013 at 11:09
Back to Top
kokodak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokodak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2013 at 11:25
Originally posted by tare tare wrote:

Ovdje hocu da podjelim svoje nedavno iskustvo, koje me odusevilo.

Dakle vec druze vremena se mucim da skinem jos par suvisnih kg i masnih naslaga.
Unatoc dobrom treningu, dosta kardia, sredjenoj prehrani koja je bila ekstremno clean, bez imalo junka i cinjenici da sam probao od keta do cikliranja UH situacija na vagi je stajala a i izgled i misicni status je stagnirao. Unos proteina najmanje 2 g po kg tjelesne mase.
 
A onda sam odlucio da isprobam nesto novo, a to je pozitivno junkanje poslije treninga.
Dakle, prije sam poslije treninga jeo tipicnu prehranu, koju ovdje vecina nas upraznjava a to je klasinic PWM shake (whey plus desktro) i onda kuci riza i piletina.
Sta sada dodatno uz to ubacim u PWM ?  Junk !
AL ne klasicni junk tipa mcdonalds ili cokoladu, vec homemade junk :) Dakle klasicna kombinacija:  domaca strudla od visanja, dva komada (skoro cisti carbs), dosta voca- sezonsko (jagode, tresnje, visnje), malo pite koju stara pravi sa pilecim mesom i to sve jedem do granice da budem skroz sit. Onda sat vremena poslije toga 250 g posnog opet sa vocem- shake napravim u blenderu.
Vjerovali ili ne, ovo kod mene djeluje. Ne znam sta se dogodilo, mozda ubrzanje metabolizma, boost neki u metabolizmu, promjena u rutini ili sta vec, al kad ovo jedem pogotovo poslije jaceg treninga, npr. full body, onda:
 1. sljedeci dan imam puno vise energije
2. nema vise nervoze, umora i gladi poslije jakog treninga od manjka UH
3. u 10 dana sam izgubio kilo, i to bih rekao najvise sala, jer misici ne vidim da su otisli. Stanjio sam se malo, na kaisu ide jedna rupa dalje i to komotno.
4. Bolje spavam
 
Kakav je ovo paradoks i jel bi ovo znacilo da mogu ovako nakon treninga redovno raditi, ili bolje samo jedno vrijeme, pa ubaciti opet nesto drugo, da se metabolizam stalno iznenadjuje ?
 
 

Isti slucaj i kod mene.Ovo primjenjujem zadnjih desetak dana i isti rezultati.Preko dana pojedem zobene a ostatak proteini i povrce,a navece iza treninga prvo proteini,a onda feštaLOLNaravno, sve homemade!
Pošto nemam višak kg,mislim da je otišao višak vode,a što je najbolje više mi se ne zadržava voda u organizmu zbog ugljikohidrata,što me najviše živciraloAngryI baš sam se stanjila ,toliko da sam pojacala prehranu jer si izgledam premršavoSmile
Ja ovo primjenjujem svaki dan,vježbala il ne vježbala.
Po meni je do promjena došlo prvenstveno zbog opuštenostiBig smile
Mi mislimo da živimo u svijetu,fizickoj sredini,a zapravo živimo u svojim umovima.Fizicka sredina se oblikuje prema slici iz našeg uma da bi se napravila ravnoteža,svemir.svemir je u našem umu.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2013 at 13:00
U tjednima kada intenzivnije trcim (preko 150km tjedno), jedem 3-4 pice tjedno i totalno sam ripped :)
Kod osoba sa rekreativnim aktivnostima i kontroliranim zdravim junkanjem povecanje tjelesne aktivnosti ima veci efekt nego pribjegavanje krajnjoj regulaciji prehrane.

No osobe koje se amaterski ili profesionalno bave nekim od sporta mogu pribjegavati strogo kontroliranoj prehrani kao jednom od zadnjih resora za finalno klesanje forme i figure.

Zato se ne odricite stvari koje volite. Samo budite u razumnim granicama i budite barem rekreativni u nekom od sporta.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2013 at 13:28
tare, to je rekao bih normalno ako si redovit u treningu-kretanju. Imam na ledjima skoro 30g sporta, a i frendovi, svi se hrane normalno bez novokomponiranih teorija, a neki još uvijek rade kao treneri. No ovo se ne odnosi na bodybildere i one sa vecim viškom težine.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2013 at 13:32
Originally posted by Maratonac Maratonac wrote:

U tjednima kada intenzivnije trcim (preko 150km tjedno), jedem 3-4 pice tjedno i totalno sam ripped :)
Kod osoba sa rekreativnim aktivnostima i kontroliranim zdravim junkanjem povecanje tjelesne aktivnosti ima veci efekt nego pribjegavanje krajnjoj regulaciji prehrane.

No osobe koje se amaterski ili profesionalno bave nekim od sporta mogu pribjegavati strogo kontroliranoj prehrani kao jednom od zadnjih resora za finalno klesanje forme i figure.

Zato se ne odricite stvari koje volite. Samo budite u razumnim granicama i budite barem rekreativni u nekom od sporta.


Slažem se. Dok sam bio aktivan u sportu, znao sam i 3 pice odjednom poslije treninga, bio sam vitkiji nego danas. Znalo se dogoditi da nas vlasnik picerije zamoli da ne pretjeramo jer nece imati dovoljno tijesta za ostale goste :)
Back to Top
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 07:06
dakle da zbrojim-vi kad jedete (u umjerenoj kolicini naravno)te stvari-skinete kile???ma nemrem vjerovat...
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 10:01
Originally posted by kojisamjabiser kojisamjabiser wrote:

dakle da zbrojim-vi kad jedete (u umjerenoj kolicini naravno)te stvari-skinete kile???ma nemrem vjerovat...


To nije svaki dan... bude jednom tjedno.. od jednog obroka ti nista nece biti, cak je i dobro, za psihu :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 12:05
nazvati domacu strudlu junkom..joj da vas moja baka cuje Da,vjerojatno je dobro ako se ima osjecaj da se covjek neceg odrice cijeli tjedan,jednom si priustit to isto.pogotovo ako nema stetnih posljedica nego te cini zadovoljnim i psihicki i fizicki.
Back to Top
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 12:10
.....u 10 dana kila špeka dolje?...i u tih 10 dana si to jednom priustis il vise puta?..
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 12:57
Ne mozes se zdebljati od jednog obroka pola kile. Toliko pak efikasno tijelo nije. Da, dobit ces na vagi jer ces imati sadrzaj u probavi i jer ces nakupiti vode. Ali ocekivati da ces dobiti vise od 30g masne mase s jednom pizzom/hamburgerom/xyz uz kontinuirani rekreativni trening je sulodo.
Back to Top
Bla! View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bla! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 17:16
Originally posted by Maratonac Maratonac wrote:

U tjednima kada intenzivnije trcim (preko 150km tjedno), jedem 3-4 pice tjedno i totalno sam ripped :)
 
Blago tebi, cim se približim pedesetki vec se oglase sve stare ozlijede Angry
e to su bila vremena, žderem sve živo a kile dolje, nažalost ovi cross treninzi ni blizu ne pale kalorije kao kilometraža Cry
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.