New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav

 Post Reply Post Reply
Author
Anarion View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anarion Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav
    Posted: 13 Ožujak 2012 at 22:57
Nakon nekoliko tjedana citanja zanimljivih clanaka evo me i na forumu..
Inace se profesionalno bavim sportom, a nekih novih informacija, pogotovo o prehrani, nikad dovoljno.. :)

Ne snalazim se jos najbolje oko tema, pa imam jedno brzo pitanje..
Kako, gdje i na koji nacin se moze odrediti energetska potreba pojedinca te tolerancija na odredenu hranu?
Koristim neke suplimente, a zapravo nisam siguran sto mi je od toga potrebno..

Hvala!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 09:40
Pozdrav

Kojim sportom se bavis?
Postoje razne tablice za okvirnu procjenu potrebnog energetskog unosa, ali to je sve individualno i zavisi i o broju, intenzitetu treninga koje imas itd........ Kreni sa odredjenim brojem kalorija i prati na tijelu cemu te to vodi, te sukladno tome povecaj ili smanji.......
Tolerancija mislim jedino u nekim labovima i slicno.......
Koje suplemente koristis?
Back to Top
Anarion View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anarion Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 12:55
Odbojka...i uglavnom su to dva treninga dnevno.. Intezitet naravno varira iz dana u dan, ovisno o terminima utakmica a i motivaciji...

Koji je najbolji nacin zbrajanja kalorija? Nekad mi je tesko pratiti unos, pogotovo kad u vecini slucajeva sam ne pripremam obroke. Obicno je to hrana iz restorana ili hotela za vrijeme priprema..

Kakva su tvoja misljenja u vezi tolerancije? Neko vrijeme sam dosta proucavao prehranu po krvnim grupama, a toga mi se dosta tesko pridrzavati s obzirom da bi po tome trebao biti vegetarijanac :)

Korstim whey protein, profi mass, bcaa, omega 3, a za vrijeme treninga vitamine/minerale... Ponekad uzmem i kreatin.. Nemam nekog sustavnog plana koristenja, pa ih pijem ovisno o raspolozenju, sto sam siguran da bas i nije najbolje..
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 13:15
Neznam kak da odogovorim na pitanje o zbrajanju kalorija, ali jednostavno za pocetak vidi okvirno koliko unosiš u sebe dnevno.
Dakle morat ceš nauciti (ukoliko neznaš) okvirne nutrititivne vrijednosti hrane koju uglavnoj jedeš i kombiniraš i malo si staviti na papir što si sve pojeo i u kojoj kolicini. To ce ti reci okviran unos P, M i Uh, te ukupnih kalorija.
Prema tome smanji unos ili povecaj pojedinih nutrijeneta ovisno o tome zbog cega to želiš, tj što želiš postici s time.......

Kaj se tolerancije tice nemam neko mišljenje o tome, vrlo sam skeptican prema tome i iskreno mislim da je tu više filozofije nego bi trebalo.....ukoliko nemaš nekih probavnih tegoba, bolova il kaj ja znam ne vidim razloga da se zamaraš time, a o prehranama po krvnim grupama i slicno mislim da su glupost i smiješne u najmanju ruku.

Kaj se suplemenata tice Ok je ovo kaj si nabrojao , nema viška, to bi i ja uzimao.......

Whey sa groždjanim nakon treninga
Profi mass -  u slucajevima kada putujem i nisam u mogucnosti jesti ili kada mi fali kalorijskog unosa za taj dan iz bilo kojeg razloga
Omegu- svakodnevno prije spavanja , cca 3g EPA/DHA
Vitamine i minerale - svakodnevno
BCAA- nisu jedino nuzne ako vec pijes whey nakon treninga, no aako imas love slobodno ih ostavi i popi prije treninga
Kreatin - nakon treninga 5g u shake sa wheyom i groždjanim šecerom, kad imam utakmicu poigrao bi se da ubacim i 5 g kreatina prije utakmice u tzw pre workout shake-u i dodao bi jos BCAA unutra , a smanjio kolicinu šecera u odnosu na post workout



Edited by The Phoenix - 14 Ožujak 2012 at 13:27
Back to Top
Anarion View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anarion Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 13:37
Okvirno znam neke nutritivne vrijednosti hrane, al mi je ponekad to teze zbrajati.. Sto se tice vodenja evidencije na papiru, nisam to jos nikada radio.. 

Zaboravio sam jos od suplimenata spomenuti ZMA, to obicno popijem prije spavanja ako je bio naporan dan..
Omegu obicno popijem uz dorucak ili rucak.. Za veceru kao pokusavam smanjiti unos masnoca.. A 3 prije spavanja? Na prazan zeludac ili? Mozes mi to malo pojasniti...

Bas sam neki dan poslije jutarnjeg treninga popio whey sa grozdanim i nije mi bas prisjeo.. Mislim da sam stavio 30/30 grama i poslije sam izgubio apetit za normalan obrok.. To vjerojatno ovisi o unosu vode za vrijeme treninga i hrani prije treninga? Kako ti kombiniras grame wheya sa grozdanim? I koliko vremenski prodje do normalnog obroka?
Da u to jos ubacim kreatin, nebi imao apetita do vecere :D
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2012 at 20:47
Zma je ok

Navecer je idealan obrok meni posni sir i riblje ulje, tih 3g epa/dha.netrebas se bojat masti navecer.

Ja uzimam oko 45g wheya sa 30 do 60g grozdj, ovisno o jacini treninga i cilju.gladan sam pol sata nakon shake-a, jako gladan, a i gotovo svi koje znam tak da nemrem ti tu nis pametno rec :) pa za sat-dva mozes valjda jest?
Back to Top
Anarion View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anarion Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2012 at 22:22
To znaci da na vecer ne uzimas nikakve ugljikohidrate? Mislim da ja nakon 2 sata loptanja ipak trebam nadoknadit potroseno... :)

Evo bas sam jucer poslije utakmice i danas poslije treninga uzeo po 30/30/5 (whey/grozdj/kreatin) i nakon pola sata gladan.. :) Moguce da sam onaj dan nesto zeznuo... Bio je jutarnji trening u teretani, pa moguce da sam kasno doruckovao, ili nedovoljno tekucine..nemam pojma.. Sutra opet imam ujutro teretanu, pa cu probat s doruckom u 9, treningom od 10-12, u 12 shake i u 13 rucak.. 
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2012 at 23:01
Ako je trening navecer onda jedi uh
Back to Top
Anarion View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anarion Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2012 at 14:19
Sve bilo po planu, i jedva docekao rucak u 13h... :D

Bavi li se jos netko na forumu profesionalno sportom? Po mogucnosti ekipnim...pa da podijeli neka svoja iskustva..

Thanks The Pheonix :)


Edited by Anarion - 16 Ožujak 2012 at 14:19
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.