New Posts New Posts RSS Feed - pozdrav
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pozdrav

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
M1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2018
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote M1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2018 at 17:43
aha kuzim ok hvala javim se ja opet
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2018 at 21:45
Ok. P.S. Nisam mislila da ne večeraš. Jednostavno jedi kad si gladna, pazi malo na unos i vidi šta se događa s kilažom/strukom, bokovima....gdje već opada prvo. I ne jedi ispod 1400 kcal nikako, uz trčanje/hodanje. Znači možda kreni s 1700 pa prati kako ide.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2018 at 13:49

Šturi su nam s tim jelovnicima nekako jelda

Ja se nekako ne bih opterećivala sa kalorijama, pogotovo zato što su ti izračuni okvirni... a te silne brojke trenutno mogu predstavljati samo još jedan stres više.

Ovdje je primarna primjedba bila na primjer mesa i povrća iz obroka u obrok :) Dakle, smjer izvora proteina i nekog povrća je ok samo ne kad je to jedino što prolazi u danu. Dakle - jaja, ribe, mliječni proizvodi ako ne rade problem....sva silina različitog povrća...pa malo zalit žlicom maslinovog ulja...ili pojest šaku orašastih, ili jednostavno izabrat malo masniji izvor proteina (masnija riba, žumanjak...)...uglavnom - jesti šareno i raznoliko.

Kad je obrok krcat povrćem i kad sadrži neki izvor proteina i malo masnoća teško se prejesti, većinom radi volumena hrane ali i proteina koji su vrh za sitost. Opet - tu treba uzet i različitosti svih nas u obzir pa će nekom trebat još nešto da se zasiti...ali to je sad nešto što ide malo u detalje...i nešto što treba pratiti i korigirati često. Odnekud treba krenuti.

Takva 2 obroka + neki doručak i možda međuobrok ako treba i bit će dobar početak....koji će se korigirati putem. Ja bi prvo tako krenula pa osluškivala kakve mi tijelo znakove daje...a onda pobrojila te kalorije i vidjela što mi štima :)

Što više komunikacije i podataka to više možemo pomoći...




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
M1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2018
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote M1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2018 at 14:44
sve ja to proucavam... znaci do sad sam unjela 600 kalorija od 1700...
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2018 at 15:11
Ja sam samo rekla da krene od neke brojke pa da prati što se dešava, samo da ne ide ISPOD BAZALNOG, jer kad mi netko spomene povrće i meso, a izostavi masti, meni su u glavi samo dvije stvari: Vlakna, i termički efekt proteina, dakle kalorijski unos DEBELO ispod onoga što bi trebao biti, za većinu ljudi. Još kad je napisala da bi izbacila večeru....*shudders* Jednostavno sam zaključila da fali izvor energije kao takav, pa reko neka najprije krene lakše, jer ako je bila na dosta junka, i ovo je velika promjena.

Edited by Justanyone - 28 Ožujak 2018 at 15:23
Back to Top
M1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2018
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote M1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2018 at 15:29
sve ste vi meni fino objasnili i zato vam se zahvaljujem puno... al nisam ja tip da jedem brzu hranu... al ovo je sve super sad pa cemo vidjet za tj. dana
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2018 at 11:11

Nije ti tlaka pazit na kalorije? Ako nije nastavi tako samo nam daj neki primjer da vidimo šta sve uzimaš i ne uzimaš u obzir... ;) Znači jedan obrok i kako ti to vidiš...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
M1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2018
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote M1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2018 at 19:16
jucer zobene pahuljice za doručak, rucak je bio gulas s krompirom bez kruha i kad sam kuci dosla malo pecene piletine i povrce to je to....
Back to Top
M1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2018
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote M1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2018 at 19:20
evo otprilike tako izgleda moj meni... danas evo isti dorucak rucak posto na poslu nije bilo nista jela sam zelenu salatu i snitu kruha jer je i post, a vecera oslic s krompirom i blitvom i domaci kruh int. s sjemenkama... dali je to ok...
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2018 at 19:31
Za početak fali ti proteina....Gdje su jaja, meso, mladi sir...? i znaš li otprilike koje su količine u pitanju? Ja opet mislim da je malo kcal, i sa čistog meso i povrće smo došli na zapravo jako malo mesa, nešto povrća, i dosta škroba. Brojiš li ti na kraju kcal ili ne? Kako spremaš tu ribu? Ima li što ulja i začina u salati? Orašaste općenito ne jedeš, ili? Tekućine isto ne vidim, a ni voća. To si namjerno eliminirala?
Back to Top
M1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2018
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote M1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2018 at 19:40
ne to sve uzimam i masnoca naravno... maslinovo ulje... jucer sam ga jela u gulasu teletina i svinjetina.. kcal nebrojim jos to hvatam sve... orasasti mix sam si napravila tako da i to uzmem... nista nisam eliminirala sve to uzimam.. tekucina obavezno samo nemogu u popit L vode... mladi sir znam da moram ali to ce tesko proci kod mene....
Back to Top
M1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2018
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote M1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2018 at 19:45
mozda ste krivo shvatili ili sam se ja krivo izrazila ja nista nisam izbacila samo manje kolicine jedem da se dovedem u red....
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2018 at 19:54
Ja mislim da sam ja donekle shvatila, ali neka me netko pametniji ispravi... mislim da imaš dosta škorba i visokoenergetskih kombinacija u prehrani, i da je to išlo kad si imala više kg za skinuti, sad je pitanje kako će dalje, a pitanje je i kako ti to uopće podnosiš. Možeš ili smanjivati porcije(a nisam sigurna koliko ćeš biti sita s tim, jer si napisala da već sad nisi), ili si malo reorganizirati prehranu pa malo umjesto tih variva pobrojati kcal i uvesti stvarno više jaja,ribe, mesa i povrća, dakle kombinacija komad mesa i nešto povrća i ulja što uleti u pripremi hrane ili pokoji orašasti, što već voliš.Jer proteina ti fali(čistih, bar) I naravno, povećati aktivnost, a proteini će ti i trebati kreneš li na grupne da se malo učvrstiš. Ugljikohidrate maksimalno tempirati oko aktivnosti(prije/poslije).

Edited by Justanyone - 29 Ožujak 2018 at 19:55
Back to Top
M1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2018
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote M1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2018 at 20:04
ok hvala... i hvala vam sto se trudite pojasnit sve...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2018 at 10:19
Originally posted by M1 M1 wrote:

mozda ste krivo shvatili ili sam se ja krivo izrazila ja nista nisam izbacila samo manje kolicine jedem da se dovedem u red....


Mislim da više moraš ubaciti nego izbaciti A i kad ubaciš prave stvari, prirodno ćeš i poizbacat šta je višak...


S čim jedeš zobene ujutro?

U kombinacijama sa salatom lijepo ide tuna recimo, s obzirom na post to bi ti bilo ok. Naravno, piletina je super prilog uz to. Ili jaja na salatu. Meni je super kombinacija zelena salata s rikolom, piletina, šampinjoni, malo pomidora, može i paprike, žlica maslinovog i...divota - zasitno,zdravo,uravnoteženo....



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
M1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2018
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote M1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2018 at 10:36
zobene s jogurto 0,1m.m
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.