New Posts New Posts RSS Feed - pozdrav svima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pozdrav svima

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Mischa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mischa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pozdrav svima
    Posted: 16 Veljaca 2012 at 15:14
Pozdrav svima!

Citam vas vec neko vrijeme i zbilja se ovdje može svašta naci i nauciti.

Pogotovo sam stalno tu odkad sam shvatila što mi se desilo i da je samo jedan nacin da to promijenim. Dakle udebljala sam se strašno, ali osim par glupih i lijenih dijeta nisam ništa probala.
Sad sam potpuno promijenila prehranu vodeci se vašim savjetima. Nekih tri tjedna idem u teretanu i taj osjecaj mi je fantastican. Razlozi debljanja su nebitni, bitno je da su kile tu.
Pomalo me ostave zbunjenom neki vaši savjeti kao za banane, jer ako ja skidam mast ne bi ih trebala jesti, a zbilja ih volim i uvijek su mi prvi medjuobrok. U teretani radim utege po nekim vašim programima i to full body trening i na kraju malo trcim na traci oko nekih 15 minuta.
Zasad ne znam hoce li to sve biti dovoljno.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2012 at 00:45
Pozdrav Mischa!

Drago mi je da su naši savjeti pomogli i potaknuli te na promjenu Wink Koliko kg je u pitanju? Nadam se da nisi previše srozala te kalorije, budi strpljiva - sve vrijedno vrijedi malo pricekati  Smile Pitaj što god te zanima!

p.s. banane slobodno možeš poslije treninga, zasluži ih i nema straha Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mischa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mischa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2012 at 03:02
Jako puno, oko 30 viška. Pa mislim da nisam pretjerano snizila unos kalorija. Barem
racunajuci prema tablicama koje sam našla ovdje. Unos mi je oko 1700 kalorija dnevno.

S tim da vježbam svaki dan osim nedjelje. I da,obožavam utege. :) Lijepo je osjetiti da tijelo ide u nekom pravom smjeru.
Kardio mi j mali problem s obzirom da nisam u stanju trcati jako dugo, onda mi je lakše izmjenjivati periode (krace) brzog trcanja, sa periodima (dužim) hodanja. Ne znam jel to ima smisla.

I zaista mi nije problem cekati da kile padnu, jer ih nisam ni natukla u mjesec dana. Želim potpunu promjenu nacina života.
Jednostavno se bolje osjecam u zadnja tri tjedna otkad vježbam i zadnjih tjedan dana otkad sam potpuno promjenila ishranu. :)
Back to Top
Mischa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mischa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2012 at 21:36
Sad sam u fazi plakanja. Vježbala sam veceras i super mi je bilo dok u jednom trenutku nisam na iskoraku s bucicama pocela osjecati bol u donjem dijelu ledja s desne strane. Prije 2 godine sam zbog tih bolova blla na sto terapija i injekcija
koje mi nisu pomogle. Niti je ikada utvrdjeno da je to išijas. Ne ide mi bol u nogu i stražnjicu, ali me jako boli kad pokušam prebaciti nogu preko noge kao i kad radim bilo kakav pokret, tipa ustajanje i sjedanje.
Ako ne budem mogla nastaviti vježbati to ce biti to. :(

Moram li opet fizioterapeutu koji ce me slati od nemila do nedraga na pretrage ili da nastavim vježbati do granice svoje
izdržljivosti boli? Pa nekak moram ojacati te mišice.
Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2012 at 13:01
Prvo kod doktorice! 
Možda si se samo malo preopteretila, nadam se da ti se ne vraca stari problem :(
Ali nikako nemoj iskušavati granice boli Dead
Život pocinje svakoga dana.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2012 at 14:53
Originally posted by Mischa Mischa wrote:

Unos mi je oko 1700 kalorija dnevno.


Može primjer jelovnika?

Originally posted by Mischa Mischa wrote:


S tim da vježbam svaki dan osim nedjelje. I da,obožavam utege. :) Lijepo je osjetiti da tijelo ide u nekom pravom smjeru.


Svaki dan radiš full body?

Originally posted by Mischa Mischa wrote:


Kardio mi j mali problem s obzirom da nisam u stanju trcati jako dugo, onda mi je lakše izmjenjivati periode (krace) brzog trcanja, sa periodima (dužim) hodanja. Ne znam jel to ima smisla.


Nije ni potrebno trcati jako dugo, intervali su super ali  u ovoj fazi bi ti i samo brzo hodanje odgovaralo, možda cak i više.

Originally posted by Mischa Mischa wrote:


I zaista mi nije problem cekati da kile padnu, jer ih nisam ni natukla u mjesec dana. Želim potpunu promjenu nacina života.
Jednostavno se bolje osjecam u zadnja tri tjedna otkad vježbam i zadnjih tjedan dana otkad sam potpuno promjenila ishranu. :)


Tako treba Wink



Originally posted by Mischa Mischa wrote:

Sad sam u fazi plakanja. Vježbala sam veceras i super mi je bilo dok u jednom trenutku nisam na iskoraku s bucicama pocela osjecati bol u donjem dijelu ledja s desne strane. Prije 2 godine sam zbog tih bolova blla na sto terapija i injekcija
koje mi nisu pomogle. Niti je ikada utvrdjeno da je to išijas. Ne ide mi bol u nogu i stražnjicu, ali me jako boli kad pokušam prebaciti nogu preko noge kao i kad radim bilo kakav pokret, tipa ustajanje i sjedanje.
Ako ne budem mogla nastaviti vježbati to ce biti to. :(

Moram li opet fizioterapeutu koji ce me slati od nemila do nedraga na pretrage ili da nastavim vježbati do granice svoje
izdržljivosti boli? Pa nekak moram ojacati te mišice.


Hmmm bez panike, sve ce bit ok, možda si samo malo živac isprovocirala nekim nezgodnim pokretom - ja sam se s time mucila oko pola godine i prošlo samo od sebe. Kako je došlo do problema prije 2 godine?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mischa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mischa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2012 at 19:15
Prvo primjer jelovnika.
D: 80g zobenih sa 1dcl mlijeka 0,9 i pol šake groždjica
M: banana
R: 2 jaja, 250 grama povrca (brokula i grašak), zelena salata
trening
M: posni i šaka brusnica
V: 2 integralna tosta cca 200g i pureca delux 2 kom

Ne radim svaki dan full body, nego tri puta tjedno. :)

Mah, jucer sam kao pocela i vježbe za donji dio kralježnice što mi ih je doktorica dala, i odmah me pocelo boliti. Danas nisam vježbala jer me i dalje dosta boli. Dok nisam dirala ledja na taj nacin sve je bilo ok. Dakle, tri tjedna teretane bez ikakvih problema.
Ne želim ponovo doktoru, ni prvi put mi nisu pomogli. Ta bol postoji stalno, tu je negdje.
A prije 2 godine se pojavila bez "razloga", bar ga ja ne znam.

Može još jedno pitanje vama koji znate i fakat kužite sve to vezano za prehranu i vježbanje. :)
Ja jesam debela, zaista spadam u pretile, ali sam u principu dosta snažna, nisam premlitava. E sad je li ok za mene tri puta tjedno full body, a ostala tri dana neki pocetnicki HIIT, ili bi to ipak bilo previše? :) Ne znam što tocno da radim u pauzama, da hodam na traci, tricim, i tak. :)

Puno vam hvala na odgovorima! :)
Back to Top
Tonkica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tonkica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2012 at 20:05
Što se tice prehrane ja sam pristalica one s manjim udjelom UH kod skidanja masnoca,kod održavanja težine podignem UH...Rekla si da želiš smršaviti,po meni groždjice,suhe brusnice i banane su dosta energicna hrana.
U dorucku fale proteini pa radje pojedi 1 ili 2 jaja i 30 gr zobenih(umjesto 80gr zobenih),a uz to nareži jabuku.
Medjuobrok radje izaberi proteine+zeleno povrce kao npr.posni 100gr i malo zelene salate(možeš napraviti veliku zdjelu salate,naribani kupus i mrkva npr.)pa držati u frižderu i kad dodje vrijeme za M zagrabiš 3-4 velike vilice.sa svojim proteinima.Takodjer tu možeš pojesti malo badema(umjesto šake brusnica za MO)
Rucak ok,takodjer proteini+puno povrca niskog GI.
M poslije treninga radje ubaci ove dvije šnite kruha što ih pojedeš za veceru u taj obrok.Uz to takodjer malu porciju P (tuna u salamuri,komadic piletine,šunkice purece i sl.) i ponovo salate i povrca.
Za veceru P+Povrce bez UH ako si ih jela poslije treninga.
Fali ti zelenila.Dead
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2012 at 01:08
30 kg viška kažeš?  A smijem pitati kakvom prehranom si ih natukla?

Ja nekako volim krenuti step by step. Mislim da je jako teško odjednom sa neke totalno zbrkane prehrane preko noci skocit na piletinu i brokulu Smile Ono što je najbitnije na pocetku je - izbaciti junk koji je i doveo do problema. Znaci maknuti sve prazne kalorije. Je li to rješeno? Wink

Druga stvar - više manjih obroka tokom dana, dakle smanjit pauze izmedju obroka i uravnotežit omjere nutrijenata. Koliko prodje izmedju dorucka i rucka u ovom primjeru jelovnika kojeg si navela? Inace - banana samo poslije treninga Tongue

Što se UH-a tice, istina - što manji udjel, brže je skidanje masnoca (što može biti i kontraproduktivno, pogotovo uz teže treninge i na predugo razdoblje) ali ja ne bih odmah išla tako nisko s obzirom da se radi o toliko kg-a viška. Ovo je po meni završna faza u kojoj se nebi trebalo dugo ostati, a tu govorimo o pocetnoj Smile Pogotovo bez nekih punjenja il varijacija na temu ovo nema smisla. Taj se višak može komotno skinuti i sa više obroka sastavljenih od UH-a, samo da se pazi da je omjer ok i da je kalorijski deficit u pitanju - jer je to najbitniji uvjet da tijelo posegne u vlastite zalihe, a ne bježanje od UH-a. Recimo, primjer prvog i zadnjeg obroka nije dobar. U dorucku imaš 3 g P i nešto manje od 50 g UH-a samo u zobenima, da ne spominjem groždjice - loše. Isto tako, za veceru imaš oko 90 g UH-a, a skoro ništa P (2 fete šunke? Come on Big smile)

Dakle, nije toliko trenutno problem u samim UH-ima, nego u njihovom omjeru naspram P koji je debelo na krivoj strani - inzulin luduje, pogotovo navecer kada ti najmanje treba tako nešto.

Ja bi u tvom slucaju UH-e eventualno izbacila navecer i zamijenila ih mastima, a u svim obrocima uravnotežila te omjere da uravnotežiš provociranje inzulina. Npr. ako ceš pojest 100 g piletine uz to pojedi oko 70 g kruha...ili 50-ak g riže/pašte + neko povrce.....ili 1 cijelo jaje + 3/4 bjelanjka + isto tako 70 g kruha ili 40-ak g zobenih..... kužiš? Bitno da uz što više obroka jedeš povrce i da eliminiraš ove nepotrebne šecere.

Ne moraš se odmah odricati UH-a, još imaš puno posla, ostavi prostora za manevre kad dodješ blizu idealnog Wink




Edited by Gym_girl - 19 Veljaca 2012 at 01:18
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mischa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mischa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2012 at 01:23
A gle, natukla sam prvenstveno žderanjem, na pocetku, a onda nemogucnošcu kretanja, i zatim korištenja toga kao izgovor
i opravdanje kaj se debljam.
Pokušavam te obroke jesti svaka tri sata, dosad mi je išlo. Ok, sad cu si posložiti ovako kako si rekla. Mislim nije mi teško.
Nisam gladna i ne osjecam se loše. :)
Puno hvala, kužim kaj si htjela reci. Budem nastavila tako. :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2012 at 01:33
Super, obavijesti nas o promjenama Smile Samo pazi da ne gubiš kilažu prebrzo jer to znaci da si u prevelikom minusu što ce ti se obit o glavu kasnije...probaj malo vodit dnevnik prehrane, malo se pozabavi matematikom i prati što vaga kaže Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mischa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mischa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2012 at 01:36
Ma pokušavam, ali me nekada zbune stvari koje tu procitam. Kaj jesti prije treninga, pa poslije, pa sat nakon i sva se spetljam. Ali cu za par dana sjesti i još detaljnije to prouciti. :)
Dosad sam izgubila 4 kile, treniram tri tjedna, od toga 1 ozbiljno pazim na prehranu. Želim ici 2 kg mjesecno. :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2012 at 10:05
Zbuniš se jer se možda opterecuješ sitnicama.

Ono što je tebi bitno sada je da:

1. Budeš u kalorijskom deficitu, ali ne prevelikom (u odnosu na održavanje kojeg bi bilo dobro znat kako bi se najbolje mogao ustanovit neki zdravi deficit - što je manje održavanje, manja bi trebala bit restrikcija u prehrani) Primjer:  netko održava težinu na 2600 kcal, a netko na 1600 kcal - ako oboje spuste za 1000 kcal, ovom prvom je ok jer nije toliko nisko, ali ovaj drugi je u problemima jer je debelo ispod bazalnog metabolizma i jede premalo.

2. Uravnotežiš obroke što se nutrijenata tice i pravilno posložiš tokom dana da ne zapadneš u krizu nakon 6h i pojedeš sve što ti se nadje na putu, pogotovo brdo ugljikohidrata, odnosno šecera koje ce ti tijelo najviše tražit s obzirom da mu treba brza energija.

3. Jedeš što više vlaknastog povrca uz rucak i veceru (pa i medjuobroke)

4. Energiju planiraš prema aktivnostima - znaci oko treninga ti trebaju UH-i i P - prije i kasnije. Ako misliš sjedit doma ili na poslu komotno si pripremi jedan P+M obrok (iako se ja sada cak i nebi jako zamarala time, bitno da si u minusu i da su UH i P otprilike uravnoteženi (i da su izvori UH-a kvalitetni, naravno) da ne provociraš taj inzulin previše i nabijaš previše kalorija u jednom obroku - poslije ceš imat vremena za ove varijacije sa P+M)

5. Navecer izbaciš UH-e i zamijeniš ih mastima - ako nije trening bio u pitanju prije.

6. Složiš i odradiš pošten trening i kreceš se što je više moguce tokom dana (brzi hod, šetnja...)



Edited by Gym_girl - 19 Veljaca 2012 at 10:09
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 20:58
ovo bi si trebala isprintat i zaljepit pored kompa :D da imam stalno na oku :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2012 at 15:27
Sva sreca na printerima Big smile Tako treba Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mischa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mischa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Veljaca 2012 at 21:07
Prijavljujem 6 kg izgubljenih navodno. Nije ni važno, bitno da se fenomenalno osjecam. :)

Samo me zanima, ako mi možete pomoci, kakav trening da ubacim ostala tri dana vježbanja kad ne radim full body?
Od HIIT treninga mogu napraviti samo 2 min zagrijavanja, pa 15 sek sprint, 45 sek LI, i tak osam puta, a
poslije 25 minuta hodanja LI, ali ne mogu baš nešto puno poslije toga pa mislim da to nekako nije dovoljno. :(

Puno hvala! :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.