New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav svim gospodjama u najboljim godinama! :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav svim gospodjama u najboljim godinama! :)

 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2018 at 12:37
Probaj sir, ali pažljivo s količinama, ipak je to šećer. I PODHITNO mijenjaj okolinu, nitko ti nema pravo govoriti da si ružna i debela. Kao da su oni modeli. -.-....Ponavljaj si da si i prije uspjela smršati i da možeš ponovo :). Za početak
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2018 at 13:12
Bolje i mliječni šećer nego onaj iz milka čokolade :-) :-)

Samo pozitiva :-)
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2018 at 13:21
Tako je! :).Sve dok se znaš zaustaviti i dok te ne vuče na još. Ja sam znala i 500g tamaniti in one sitting. Moraš po sebi vidjeti. cca 100-150g, bi rekla, ali stvarno lupam, jer mnogima sa IR ne odgovara mliječno. Od nadutosti, tena(yours truly)...
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2018 at 16:42
150 grama, pih, to mi je ništa :):):):)
vjerojatno bih trebala izbjegavati mliječno, ali ne mogu to odmah na početku...to bum poslije :)
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2018 at 20:07
Samo ti deri po ovome što smo dosad pokrili, već će ti to biti veliki pomak, vjeruj. Točno tako je i kod mene išlo, mliječno sam zadnje izbacila. Polako, i samo hrabro
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2018 at 12:31

 Pa cure što vi jedete s tim sirom? Smile

Ako ga jedete samog nije ni čudo da se ne možete zaustaviti :) Ali, bez obzira na to, i to spada pod jednu vještinu - naučiti kad treba stati, pa čak i ostat malo gladan ali biti svjestan da je dosta.

Ja sam oduvijek tip kojem vaganje nije strano. U biti, zabavno mi je :) I još dan danas imam praksu svoj doručak raditi na vagi LOL Ali to je nešto što me drži unutar okvira sve ove godine, nema jedenja napamet. Istina, mogla bih se prebaciti na šalice, žličice, ovo ono, ali ovakva praksa mi jednostavno savršeno odgovara i omogućava mi da svaki dan držim svoj smjer. Znam koliko me čega za doručak zasiti na 4-5h i tih količina se držim uvijek.

Naravno, sa drugima radim kako njima odgovara i iskreno, rijetki su koji to ne smatraju tlakom :) Ali meni je i to shvaćanje ok i jednostavno se prilagodim osobi pa potražimo drugi način kontrole.

Anyway, kod svježeg sira, ja ga uvijek izvažem do 200g max i preko toga ne idem bez obzira na sve. Ako se čak i ne zasitim, svejedno se dignem od stola i odem nešto drugo raditi da zaboravim da bi još nešto počohala :) Ili što mi je najdraže - skuham si čaj (po danu zeleni, navečer uglavnom mentu).  Čaj nakon obroka mi je postala najdraža praksa, ako se već ne počastim sa kockicom tamne čokolade :)

Isto tako, sir nikad ne jedem sam - ili mi je sa raženim krekerima, ili sa nekim masnoćama (bademi, lan, dodatak nekog masnijeg proteina...) i to mi omogućuje da se brže zasitim. Uglavnom su to kombinacije sa purećom šunkom, dimljenim lososom, jajem....ili samo narežem malo rajčica, paprika i tako to i pojedem samog uz salatu. Trenutno su mi cherry hit Cool - naberem malo kalija usput pa se nekako lakše osjećam.

Eto, to su neki moji trikovi za uspješno jedenje manje posnog sira LOL U svakom slučaju - kontrola. Nema druge kad se želi što se želi, nemalo puta i ja ostanem nekako gladnjikava ali uspijem se poslužiti tim nekim stvarčicama sa strane koje mi onda pomognu da se osjećam sitije i bolje :)

I na kraju, najbitnije je složiti obrok u kojem ćemo zbilja uživat. Meni je taj svježi sir nešto što bih mogla iz obroka u obrok vrtit (iako ne mogu baš previše jer mi se tijelo buni Big smile), baš ga s guštom smažem u svim kombinacijama tako da je to zadovoljstvo u obroku veeeliki, ako ne i najveći faktor uspjeha na duge staze. Kad nešto s guštom pojedemo. lakše nam se zadovoljiti s manjim količinama i kasnije ne imat potrebu sve pokvarit nečim kaloričnijim.













Edited by Gym_girl - 09 Lipanj 2018 at 12:35
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2018 at 13:02

Tuširam se i mislim si ma šta ja to pišem LOL

Da se krivo ne shvati, ja u svojim obrocima uglavnom težim ravnoteži (dupla horosk. vaga, ah LOL) tako da ove kombinacije obroka sa svježim sirom nekako uvijek budu miš maš svega ali u nekim mojim gabaritima. Dakle nije baš da odvajam UH i M, ako jedem krekere bez problema pojedem i nešto masnije sa tim svježim sirom (recimo losos) ali u određenim količinama. Naravno, doručak mi je kombinacija svega i uvijek je isti, tako da su tu i zobene i maslac od badema i voće....

Znam tu i tamo opalit po siru i čistim masnoćama (uglavnom ljeti) ali to mi je više bila nekadašnja praksa, jer me to slabo zasiti. Više sam to navela kao primjer nekog ok obroka i nečeg što sam prije radila više nego sad.

Čisto da se malo bolje objasnim jer mi nekako nije štimalo ovo gore, pišem prebrzo Big smile

A sad ti idem blog pročitat Wink




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2018 at 14:44
Gym, jela sam ga i ja sa paprikom i kamenima, ali nije pomagalo. Jbg, vuče. Ja sve što pišem, pišem iz perspektive nekoga tko ne voli biti gladan. Na 1 žlicu kikiriki maslaca ili 5 lješnjaka stanem bez problema. Uz to 3 jaja ili tuna u salamuri i salata i ja sita. Mooožda UH, ali ne uvijek. Ali od sira saaaaamo kiselina i glad. Slično i sa zelenim, ali to svejedno tamanim. Još kad sam skužila da mi navlači vodu gdje ne želim, ma good riddance. Tako da ja frendica kužim. Pogotovo sa IR.
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2018 at 15:39
Da, ja sam tip kojem se ne da puno razmišljati o hrani pa onda tako i jedem - svježeg sira mogu pojesti 400-500 grama i to je užas. Naravno da kad se taj sir iskombinira s nekim paradajzom ili krekerima toga bude manje. I zato hvala što ste me na to podsjetili :))

Da, ja se mliječnog planiram otarasiti tek na kraju. Ako se otarasim svega drugog, to će biti najmanji problem :) Evo, nisam kupila sir, suzdržavam se. Ali 3 dcl mlijeka sam popila u kavi i jedan jogurt. Pomalo.
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2018 at 15:41
Koliko ja realno mogu skinuti za 3 tjedna, ako se budem držala posne prehrane i svaki dan bila fizički aktivna, ali baš svaki dan (10 km bikom, hodajući ili kako god)? Koliko realno mogu očekivati? Jel mogu 10-12 kg ili brijem?

Odlučila sam pojednostaviti stvari i za doručak jesti svaki dan isto - jogurt sa zobenima. To me dovoljno zasiti, a jednostavno mi je za spremiti. Stavim tri pune žlice tih zobenih, a jogurt je ona jedna mala čaša - 180 g mislim. Jel to ok?
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2018 at 16:22
Tri mjeseca, koliko mogu skinuti za tri mjeseca :) a ne tjedna!
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2018 at 16:49
Frendice, pomalo... nije ti zdravo skidati više od 1 kg tjedno. Tako da za 3 mjeseca 12 kg bi bilo ok. Nemoj nagliti sad. Ići će to, samo probaj za početak jesti čim čišće.(Kako rekosmo, naresci i slatkiši nisu hrana). Hodaj, i krenut će. Nemoj se izgladnjivati ni naglo rezati, samo krkni više povrća u obroke, drži se ovih namirnica koje si rekla da jedeš, i bit će sve ok. Možeš ti to. You've done it once before, right? This'll be a cinch! :)

Edited by Justanyone - 09 Lipanj 2018 at 16:56
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2018 at 18:41

Upravo sam s jednom klijenticom odradila 11 kg za 2 mjeseca :) ali - ona je imala 109 kg i jaaaako veliku motivaciju glede zdravlja. Sama je htjela biti jako striktna i iako sam ja htjela usporiti malo cijeli taj proces - ona je vodila glavnu riječ :)

Nemoj se sad uloviti za to MRŠAVA frendice Clown Wink, svatko ima neki svoj ritam. Bitno je od koje početne točke krećeš (više kila u pravilu trpi i veći početni gubitak bez posljedica na organizam), na koliko si odricanja spremna i koja ti je motivacija. A bitno je naravno i kako tvoje tijelo funkcionira, koliko je spremno surađivati, da li je metabolizam zdrav ili ubijen raznim dugogodišnjim dijetama. Ja bih u tvom slučaju išla dan po dan, pokušavala raditi što bolje izbore tokom dana, šetati se što više mogu i jednostavno se mijenjati korak po korak. Nije preša ;)

Razmisli što voliš jesti, igraj se malo sa hranom, budi kreativna. I prije svega - voli sebe već sad, upravo takvom kakva jesi. Pusti druge i njihove komentare - ja ti garantiram da su to nesigurni ljudi, koji tu svoju nesigurnost, strah ili što već ne znaju kanalizirat na drugi način nego tako spuštajući druge. Znaš i sama - takvi ti u životu ne trebaju, a tebi neka to posluži kao motivacija, da kažeš - e sad ćete vi vidjet svoje kad ja krenem ;)

 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2018 at 19:34
Pa čuj, ne krećem ni ja s puno manje, s gotoo 100tke :) Što je ta žena jela kad je tako uspjela? Svaka joj čast.

Ja ako skinem 10-12 u tri mjeseca mislim da će to biti održivo i relano. Vjerojatno se može i više, ali ne da mi se maltretirati da bih to sve onda i vratila. Želim da ono što skinem ovaj put bude za uvijek.

što će me motivirati? Plastična operacija na kraju balade - cica i kože na trbuhu. Što košta do košta :-) Dosta se loše držim, a jedan od razloga su i prevelike grudi i većina težine na trbuhu. Imam lošu kožu koja je već debljanjem/mršavljenjem dala svoje, tako da to u mom slučaju čak nije pitanje ega, nego zdravlja.

Eto. To ću si staviti kao motivaciju u koju ću gledati. Želim imati male slatke grudi, barem pod stare dane :) HE HE HE Možda to ne bih trebala javno pisati, ali eto, šta ću :)

I dan po dan. Raditi što bolje izbore. Svaki dan.
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2018 at 19:35
Jel jedete vi margarin ili isključivo maslac?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2018 at 19:47
Maslac, svinjska mast i nešto ulja za pečenje, mislim se vratiti i na kokosovu. Od ostalih masti domaći kikiriki maslac i orašasti(bademi i lješnjaci uglavnom). Chia sad već vrlo malo, dok sam imala mlin za kavu bile su u igri lanene. Čitala sam da je margarin doslovno plastika.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.