New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav svim gospodjama u najboljim godinama! :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav svim gospodjama u najboljim godinama! :)

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2018 at 22:04

Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:


Pozitivne promjene su da se osjećam lakše, baš laganije, iako sigurno nisam izgubila na kilaži,

Kako znaš, jesi se vagala? Smile


Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:


Ja s orašastim stojim jako dobro, toliko da mogu proždrt pola kile bez problema :) 

Poslije zobenih i jogurta osjećam se dosta sito, to sam danas ustanovila :) Koliko vi stavite tih zobenih u jedan jogurt? Dvije velike žlice? Jednu? 


Ovo mi nešto govori....

A koliko ti žlica staviš? Smile Ja stavim 50g, cca 3 žlice.

Zanima me priča sa ketom - koliko je dugo trajala, koliko si kg izgubila, zašto si prestala s tim i koliko si kg vratila poslije?




Edited by Gym_girl - 03 Lipanj 2018 at 22:20
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2018 at 23:22
Dobro, kao nešto malo sam i na vagi lakša, ali znaš ono, ako malo jače pritisneš prikaže jednu kilažu ili malo manje - drugu.

U osnovi sam sve ujebala jer sve ono "neću više" i piskaranje po forumu svodi se na puno priče, a malo akcije.

Keto je bio kratkog daha, obično bih ga zeznula nakon par dana i kretala stalno ispočetka. Osjećala sam se bolje. Skinula sam bila nekih 8-10 kg, u nekoliko mjeseci, bez velikog napora, ali na pravom mjestu - trbuhu. Puno sam hodala. Ali ti moji "ispadi" uglavnom ujebu sve :)

Just, hvala na infu, vidim da si ti posložila prehranu kako ti paše. Ne pijem lijekove. Pila sam metformin, i nakon mjesec dana su počele kile ići gore, umjesto dolje, kosa opadati, javio se kroničan umor. Štitjača pala u hipotireozu. Prestala piti na svoju ruku. Mjesec i pol poslije bolje, prestala padati kosa, hormoni štitnjače ok. Još uvijek umor, ali mislim da je sad psihički.

Prije tog sam pila lijekove za srce da bi otkrili da mi je srce ok. Te neke vrtoglavice su ustvari bile povezane sa šećerom i javljale su se NAKON obroka, a ne kao kod dijabetičara PRIJE obroka.

Uglavnom, definitivno mislim da uspijem izbaciti škrob i ugljikohidrate da bih brzo mršavila i osjećala se bolje. Sad se samo moram koncentrirati da to i postignem.

U krizama sam znala jesti kuhani krumpir ili palentu. Nije bio neki problem, nastavila bih sljedeći dan dalje. Uglavnom ići će to :) Još 4 dana do godišnjeg :)))

Ono što sam naučila od Gym i što misim da je važno kod mene - sve mi je dozvoljeno - sve - dok imam rezultat. Ma ima da stučem 10 kila do jeseni, makar crkla :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2018 at 00:18
Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:

Dobro, kao nešto malo sam i na vagi lakša, ali znaš ono, ako malo jače pritisneš prikaže jednu kilažu ili malo manje - drugu.


Rješenje - pritisni uvijek istim pritiskom Smile Jednostavno samo stani na vagu, normalno, bez ljuljanja....znaš već Smile

Uglavnom - neko mjerilo progesa si moraš uzet. Bila to vaga, bio to metar, odjeća, ogledalo.....neki check point moraš imat, i radi sebe i radi nas Wink  Tu je feedback užasno, užasno bitan. Jer ako ti ne znaš dovoljno jasno odrediti te mjerljive pokazatelje nećeš nikad zapravo imat osjećaj da nešto postižeš.

Iako bih ja voljela da se sad prvenstveno fokusiraš i na uspjehe u promjeni navika, jer je to ono ključno. Ako si ti recimo 6 kava smanjila na 3 ja ti već plješćem ClapWink Ili ako uspjevaš svaki dan pojesti 1 porciju povrća....ili popiti i samo jednu čašu vode više recimo. Ako se osjećaš lakše i fokusiranije. Kužiš princip? Male pobjede do velikih....dobro prati i poštuj svoje pobjede, neka te motiviraju Smile Ne mora to odmah biti par kila manje...sve se ovo broji.....


Nego....s obzirom na ovo:

Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:


Keto je bio kratkog daha, obično bih ga zeznula nakon par dana i kretala stalno ispočetka. Osjećala sam se bolje. Skinula sam bila nekih 8-10 kg, u nekoliko mjeseci, bez velikog napora, ali na pravom mjestu - trbuhu. Puno sam hodala. Ali ti moji "ispadi" uglavnom ujebu sve :)

.....kako si došla do ovog zaključka?

Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:


Uglavnom, definitivno mislim da uspijem izbaciti škrob i ugljikohidrate da bih brzo mršavila i osjećala se bolje. Sad se samo moram koncentrirati da to i postignem.


Malo te tjeram da se preispituješ.. Wink



Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:


Ono što sam naučila od Gym i što misim da je važno kod mene - sve mi je dozvoljeno - sve - dok imam rezultat. Ma ima da stučem 10 kila do jeseni, makar crkla :)

Bitno je da si psihički nedaš zabrane ali - moraš biti svjesna zdravlja. Ono što je meni cilj je da ostaneš slobodnog uma ali da počneš ubacivati dobre namirnice kroz dan, kako ne biš stigla ni razmišljati o onima koje bi ti mogle štetiti. Samo da se krivo ne shvati. Ovako napisano izgleda da bih te mogla pustiti da dane guliš na kutiji sladoleda, budeš u deficitu 500 kcal i skineš 1 kg u tjedan dana tako, ali je li to dobro za tvoje zdravlje? ;)

Još ćemo malo o tome...




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2018 at 20:49
Nemoj me ništa pitati, jedem slatkiše kao luda, na dnevnoj razini, kao da sutra ne postoji. Ne znam zašto. Samosabotaža, glupost, sad već poremećen šećer u krvi pa i moram.

Od petka krećem s 5 dana keto da se stabilizira šećer u krvi. To obično znači jako puno mesa i zelene salate, dok ne ubijem glad. Onda mogu normalno dalje. Govorim iz iskustva i ovaj put ću koristiti svoje ranije iskustvo u dobru svrhu.

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2018 at 01:15
Joj, čekaj.... Poznato mi je ovo, i mislim da neće dobro završiti... Ideš iz krajnosti u krajnost. Keto bi svakako pomogao, ali proveden kako treba, dakle prvenstveno uz više povrća, ali i masti. Masti moraš imati zbog energije i sitosti. Na bezmasnim proteinima i povrću nećeš dugo, a ne bi odmogle ni neke slastice za početak,sa stevijom ili eritritom, jer garantiram da će te uhvatiti kriza. Je investicija, but it's worth it. Mislim da te vjerojatno u neko doba dana(ujutro?) traži slatko, i to se da riješiti fino. Nije bitno čak ni ako imaš ispade, bitnije je kakve. Voliš sladoled? Ok, ali onda napravi svoj. Čokolada? Ok, ali ne 300g Milke, nego 2-3 kockice tamne iz Lidla svaki dan. Orašasti? Ok, ali neka budu jednom dnevno, ostatak masti neka bude u povrću i mesu. GARANT ćeš se osjećati sitije. Ubaci i rajčice, mogu pomoći kod slatkih kriza(ne znam zašto, nisu nikakvi mitovi, niti sam što gdje čitala, it just did the trick.). Sir? Isto ok,za početak, ali neka ti to onda bude jedan obrok od posnog sira, ako je ispad, i opet poslije idealno u šetnju. Slatko? Apsolutno! Palačinke od lanenog ili kokosovog brašna za doručak, here we come! Browniesa isto na 399 načina, ali s prirodnim zaslađivačima, za početak. Samo se nastoj što više držati mesa, jaja, povrća, zdravih masti..., i općenito prave hrane, a ne narezaka, slatkiša i ostalih procesuiranih proizvoda. Bit ćeš sitija, manje soli i šećera će te manje vući na još . Bit će i ispada, i to je ok, ali velim, neka onda budu sa recimo zobenima, ili voćem i neka ih poprati duga šetnja ili plivanje, što već voliš. Meni je jako pomoglo to što sam si rekla da naresci i slatkiši jednostavno nisu hrana: Prije par stotina godina toga nije bilo, niti su se jeli keksi, ni bomboni ni šunke s toliko soli i aditiva. Samo zamisli od čega se sve to radi i kako se proizvodi.

Edited by Justanyone - 07 Lipanj 2018 at 01:21
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2018 at 09:26
Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:

Ne znam zašto.


Znaš. Zašto? Sjedi, razmisli, kopaj....

Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:


Od petka krećem s 5 dana keto da se stabilizira šećer u krvi. To obično znači jako puno mesa i zelene salate, dok ne ubijem glad. Onda mogu normalno dalje. Govorim iz iskustva i ovaj put ću koristiti svoje ranije iskustvo u dobru svrhu.



To iskustvo te opet dovelo tu. Znači nešto ne štima s tim, jer nije održivo.

Možda i nije kriv pristup sam po sebi, već izbor hrane. Na što me tjera ovo "jako puno mesa i zelene salate" - sad me jako zanima kako taj tvoj keto dan izgleda :)


I gledaj...bez panike, sve će bit ok samo treba naći pristup ZA TEBE. Pusti sve priče, napiši svoju. To je jedino što je održivo.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2018 at 18:21
Da, imate pravo obje, nije odrzivo. Razmislit ću. I stati malo na loptu. Moj keto je neki čudan keto. Uglavnom mesina. I zatvor :) Ali obećavam da ću od sutra biti razumna i da će mi se obroci sastojati od ribe/povrća i mesa/povrća i zdravih ugljikohidrata :)

naresci i slatkiši nisu hrana! napravit ću si muffine od zobenih ako baš bude kriza :) moram se smiriti jer svi ti moji pristupi očito nisu djelovali ako sam i dalje debela :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2018 at 18:42

Zatvor je ziher na taj način da Smile I eto ti odgovora što je tvoje tijelo mislilo o toj tvojoj metodi ;) Ako si jela samo zelenu salatu od povrća i još premalo masnoća (a pitanje je da li si i dovoljno pila) - nije ni čudo da si odustala. Zapravo i bolje da jesi, to nije dobar način.

Više mi se sviđa ovo što si sad navela :) Imaš i jaja, pa tu i tamo sir (to si sama odredi koliko će ti odgovarati)...uglavnom - što više različitog povrća i proteini u svakom obroku.

Sviđa mi se što staneš, razmisliš i zbilja sama uvidiš kad nešto ne ide Thumbs Up

Da li bi te potaklo kada biš par dana tu pisala kako jedeš ili bi te to još više opteretilo?









"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2018 at 19:29
Iskreno? Opteretilo bi me :) Ali budem došla pitati kaj me muči, može tako? :):):)
Općenito kad sam previše fokusirana na hranu jedem više, i više i užas edan. Kad to pustim "po strani" i "samo pokušavam" na kraju bude uspješnije.

Ja mislm da je moj problem prije svega psihološki ali nisam našla psihoterapeuta koji bi to jeftino riješio :) Izgubila sam ravnotežu i mir u sebi i svako mrdanje po prehrani je suvišno dok to ne riješim...ali dobra vijest je to što sam počela otkantavati vanjske faktore i po malo ću se vratiti u ekvilibrij...pa će i dijeta moći lakše!

Evo, sutra još dan pripreme i nabavke, a od subote za ozbiljno :) Može?

Nego koliko vi vjerujete da vizualizacija pomaže mršavljenju?

Edited by debela_frendica - 07 Lipanj 2018 at 19:29
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2018 at 20:32
Ne previše ako tebe muči ovo što pišeš da te muči. Unutarnji mir je neprocjenjiv za stvaranje jednog održivog pristupa. Samo testiraj i dalje, i drži se onoga da naresci i slatkiši nisu hrana. Hodaj i jedi ovako kako si napisala i vjerujem da će biti rezultata. Ako ništa, usvojit ćeš zdravije navike :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2018 at 23:07
Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:



Nego koliko vi vjerujete da vizualizacija pomaže mršavljenju?


Ja ti mislim ovo:

Blog

...nakon 5 god od ovog teksta jos i vise :)


Nema frke za biljezenje tu, kako god tebi pase :) A sto se tice psihoterapije i tog nekog unutrasnjeg mira...ako bis s nekim za djabe tu sam :D Nisam psihic, ali sam nekima pomogla, prvenstveno sebi ...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2018 at 10:58
Hvala ti na blogu! Jel mislis da ti taj pristup pomaze i u drugim stvarima, poput posla? Uspijevaš li se baš prepoustiti? Zaboraviti na egzistencijalni strah?

Ja isto mislim da "ima nešto u tome" i dok sam te stvari prakticirala, još u teen dobi, stvari su funkcionirale, ali poslije te neki dogadjaji skrenu s puta i teško se vratiti....sad mi je nekako opet "nadošlo" i zato sam postavila to pitanje...

Jutros sam jela omlet od jaja i odmrznutog špinata te zelenu salatu uz to. Mislim da sam time unijela dosta vlakana i dobila volumen obroka. Za ručak ću 2 krmenadle i isto salatu :) Onda još treba vidjeti što za večeru...
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2018 at 11:15
Meni se čini da ja kao da uopće ne vjerujem da mogu smršaviti tj. da ikad mogu biti prosječne veličine. To je definitivno nešto iz moje podsvijesti i postoji uvijek tu. Realno ja ne vjerujemm da ću ikada biti prosječne veličine. Ne znam uopće kako je došlo do tog uvjerenja, ali morat ću naći protuafirmacije :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2018 at 11:38
Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:

Jutros sam jela omlet od jaja i odmrznutog špinata te zelenu salatu uz to. Mislim da sam time unijela dosta vlakana i dobila volumen obroka. Za ručak ću 2 krmenadle i isto salatu :) Onda još treba vidjeti što za večeru...


Prvo da te pohvalim za ovo, odlično Savjetujem ti da si samo ubaciš malo više raznovrsnosti u izbor povrća jer salate same po sebi i nisu toliko zasitne, a i da malo pojačaš nutrijente.

A za večeru....riba, svježi sir, opet neko meso možda?


Što se pristupa tiče, pomaže mi u svemu :) Bezbroj puta mi je pomogao dijalog naveden u tekstu, di sam govoreći samoj sebi te neke poz.stvari dobila volju da to zbilja i odradim.

Strah ne nestaje ali se učiš krenuti unatoč tome. Ako prođe, dobro je. Ako ne, lekcija je. Kako god okreneš, uvijek imaš prostor za iskreirati nešto novo :) Prije sam uvijek bila trtaroš prije vremena. Tu mi je dosta otežalo mucanje u osnovnoj, di sam si dan prije nekog izlaganja znala napravit toliku paniku da bih se na kraju zbilja ukočila ko vrabac. Trebalo mi je dugo da se naučim ne razmišljati unaprijed, ne stvarati loše scenarije u glavi, blokade - i kad sam tako počela raditi, opustila se i rekla "a bmu, kako bude bude", sve je postalo lakše :) Još kad na dodaš ono - "ne moram i ne mogu bit savršena, i da sam neko čudo prirode opet bi se našli ljudi kojima ne bi bila dobra jer to tako ide i to je ok :)" - dobiješ još veću sigurnost da će bit ok.

Naravno....ima uspona i padova, nesigurnosti i svega ali se to puno lakše i brže prebrodi s takvim mindsetom. I iz zadnje svoje krize sam izašla puno lakše radi svega toga. Ali...praksa kao i sve drugo...traje to :)




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2018 at 11:43
Originally posted by debela_frendica debela_frendica wrote:

Meni se čini da ja kao da uopće ne vjerujem da mogu smršaviti tj. da ikad mogu biti prosječne veličine. To je definitivno nešto iz moje podsvijesti i postoji uvijek tu. Realno ja ne vjerujemm da ću ikada biti prosječne veličine. Ne znam uopće kako je došlo do tog uvjerenja, ali morat ću naći protuafirmacije :)


Što je tom uvjerenju dopustilo da uđe u podsvijest? Što ga "hrani" sve te godine?

Jesi li sigurna da ne znaš kako je do toga došlo? :)

Ne moraš puno tražiti protuafirmacije, prva je - ja vjerujem da mogu smršaviti

I to je zbilja nešto na čemu trebaš PRVO poraditi. Što te košta? Ovako energiju bezveze trošiš na negativu i sabotiraš se pa gubiš još dodatnu tonu vremena na konstantno vrtenje u krug kao posljedicu toga - nije li ti bolje onda to vrijeme iskoristiti na neki produktivniji način i zavrtit suprotno uvjerenje pa šta bude bude? ;)

Sve je to tvoj izbor.






Edited by Gym_girl - 08 Lipanj 2018 at 11:44
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2018 at 11:52
Svježi sir od OPG-a, može? Koja je količina za 1 obrok?

Da, proširit ću izbor povrća, zelenu salatu uvijek imam u hladnjaku pa ju zato češće jedem. Kupila sam paradajz, bio je bezukusan. Moram otići do tržnice :)

Da, počet ću si govoriti "Ja mogu biti mršava kao i svi drugi".

Uvjerenje da sam ružna i debela dobila sam od okoline :) i to dok još nisam bila ni ružna ni debela :) Znaš kako to ide, kad se nešto ponovi dovoljan broj puta na kraju postane istina :)

Možda da sad počnem ponavljati to da sam lijepa i zgodna i vrlo uspješna i sretna? :)

Hvala na pohvalama. Moram u nabavku :)

Edited by debela_frendica - 08 Lipanj 2018 at 11:56
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.