New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav svim forumašima :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav svim forumašima :)

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 11:05
Uh nije ni cudo što se usred noci budiš i posežeš za hranom :) 

Gledaj draga puno toga ti tu fali...jako je to malo , ima svega ali u mizarnim kolicinama :) 1 jaje i bjelanjak? LOL

Probaj uz to još nešto pojesti ...barem kruha, i dodati još malo proteina...sira nekog ili koje jaje :) , a ujutro bih ti bilo zaista super da ubaciš Ugljukohidrata da se napuniš energijicom :)

Vidim svega imaš malo :) Bilo  bih super da ubaciš povrca...potrebna su ti jako ..pogotovo ako si u deficitu ...

Banane probaj ujutro ili nakon treninga papati....orase ostavi za neki medjuobrok sa sirom...ili možeš i za navecer što je po meni bolje ostaviti da papaš a kruh i fete sira tokom dana jesti :)

Uglavnom treba ti bolja raspodjela obroka kao što sam ti npr naveo :) Pojacaj obroke , Dodaj povrca pij puno vode ..puno vode :)

Ako se probudiš usred nocci...radije bih ti preporucio neki posni sir žlicicu da staviš u usta nego nutellu koji je cisti šecer što ti ne treba pogotovo u polu snu :) 

Ako možemo tako reci izjedanje što si napisala poslije 19h to ti je zbog nedostatka hrane tokom dana...draga 1 ipo jaje malo girica i šnita kruha..nije ni za siromašni medjuobrok :) Nije ni cudo zašto ogladniš..onda se trpaš jabukama i bananama poslije..jer si vjerovatno cula da to ne deblja....pa od toga ti se otvara apetit za još hrane..i onda te zadesi prekid sna..jer tijelo traži hranu :)

Pazi na rame..rekla si da imaš trenericu super..samo nju slušaj i prati..neka te vodi ! pozdrav! :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 11:25
Hvala ti mett   Znak odobravanja

Zaista nakon tog soka od cikle i jabuka, cesto me uhvati ludjacka glad.

Evo sam jutros na 2 kave, od toga jedna sa slatkim vrhnjem, pa sam pojela 1 kaki, i sad bih trebala jaja. 
A ja ne mogu.

Probat cu si za pol sata skuhat bar jedno jaje da pojedem, bez kruha.

Ove orahe što jedem navecer, to je u kombinaciji s datulama, jer me baš tada lovi želja za slatkim.

Za rucak sam danas namijenila broskvu od jucer, i 1 pileca prsa sa roštilja. Mislim oko 100 gr. I feta kruha.
Valjda ce to biti u redu.

Kruh pecemo u pekacu, pa si mogu speci integralni, i zalediti, pa uzimati po fetu.

I da, da li je senf u redu? Recimo s tim fileom od pilecih prsa.

Trenerica mi je  jucer dala vježbe, koje cu sama raditi. Pa možda danas izbacim one koje su vezane uz rame.
Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 11:32
Originally posted by kolibri kolibri wrote:

Jutro Osmijeh

Da vam napišem svoj jucerašnji jelovnik.

8 h      -1 šalica kave bez šecera
10 h    -1 jaje i 1 bjelanjak
13.30 -rucak, girice pecene u ulju, broskva, feta kruha
17h      -1 šalica kave sa slatkim vrhnjem i 1 tableticom Natrena
19h      -sok od 1 cikle i 3 jabuke
19.30  -1 tost šunka, sir
20h     - 1 banana s orasima
21 h   -  1/2 fete kruha s president sirom
22 h  -  4 datule s orasima
sjemenke suncokreta 3 žlicice

U gluho doba noci- 1 žlicica Nutelle

Po obicaju nutelu sam zgrabila poluspavajuci, da se zasladim Zbunjen

Kao što se vidi, moje izjedanje krece od 19 navecer.

Popodne sam imala 1 sat vježbi, sama sa trenericom. Dobila sam 8 vježbi koje cu raditi po tabati, 20/10.
Pon-srij-pet-sub
Ut - cet grupne korektivne vježbe.
Nedjelja - odmor.

Jutros me malo štrecnulo u ramenu, pa je osjecaj, hoce me ukociti il nece.

Molim vas mišljenje.




moje mišljenje je da se prejedaš jer od pola 2 do pola 8 nemaš skoro nikakav obrok, ni medjuobrok cak.  još ako se ni za rucak nisi najela kako treba onda je ovo teška post. po meni bi trebalo izmedju rucka i vecere ubaciti neki medjuobrok s proteinima i ugljikohidratima (recimo 2 kuhana jaja, šnita kruha i malo salate ili sendvic sa purecim/pilecim prsima, posni sir sa pecivom). za medjuobrok nisu loši ni orašasti jer te super zasite a osim toga jako su zdravi.
Never give up
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 11:38
Kava nekima zna zacepiti apetit...meni npr , kada sam bio u fazi anoreksije i to sve , pio sam 6-7 šalica kavce da ne osjetim glad...

Probaj prije kave jesti :) Ne moraš jaja svaki puta..probaj nešto drugo ako na njih ne možeš zinuti.. probaj siric neki i kruh...zobi papati....neki sendvic nešto smuti :) 

Kruh ne moraš izbjegavati uopce...pogotovo en ujutro :) , Orahe jedi navecer da ..uz neki protein :)  A datule iskreno ne znam što je to..mislim poznato mi je ime.... ali se ne mogu trenutno sjetiti..pred postavljam neko voce? Šumsko?

Gledaj tebe uhvati želja za jesti uopce :) Jako malo jedeš tokom dana...trebala bih pojacati to sve :) I Malo ti je to opet rucka ..što je feta kruha ? :)  Malo još piletine ako stane :) Povrce draga? Di je povrce= :)))

Još u pekacu to je odlicno :), senf ti je odlican..nisko kalorican...zdrav potreban..slobodno ga jedi :) 

Kako ti je rame..možeš li mi detaljnije opisati što se dogodilo i boli li te još?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 11:38
Eh, stvar je u tome da sam se za rucak zaista najela.
 A poslije spavala do 17, popila kavu sa slatkim vrhnjem i otišla na trening do 19 h.

Kad sam došla kuci, onda sam popila sok od voca i ostalo kako piše.

Znaci taj dio od 14-17 u biti ne jedem jer odmaram-spavam, kasnije me kava zasiti i nisam gladna.

Sad si kuham jaje, a oko 13-14 cu rucati.
Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 11:42
Draga moraš me slušati...pusti te kave dok ne jedeš jer te ocito zasite....metabolizam ti je usporen pa ti misliš da jedeš puno..i da je to dovoljno..moguce je sve da te zasiti....ali zato što ti je metabolizam spor...draga...kada sam pogeldao kolicinu hrane...moj dorucak bi tebi bilo 3 dana hrane .... ako ne i više.... Mislim da trebaš pustiti tu kavu na miru dok ne jedeš onda ju pij slobodno :) Nakon treninga jedi P plus Uh .... a nakon toga još navecer pojeti neki P sa masti :)

Jaje draga? Slušaš li ti mene uopce LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 11:45
Broskva je povrce, ona je najslicnija kelju.

Datule još zovu urme, kupuju se sušene, jako su slatke, ako se ne varam imaju puno ugljikhidrata, nešto proteina i masti.
Kad spojim s orasima imam kolacic.

A rame?
Nekako od vratne žile s desne strane, prema lopatici me štrecnulo najprije, a sad me sijece cim se vratom okrenem na bilo koju stranu.
Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 11:49
1 jaje 1 feta kruha :)
pa to ne može biti obrok za normalnu osobu. to je možda neki lagani medjuobrok.
kruh ne deblja. to moraš shvatiti. deblja ako si kroz duži period u velikom kalorijskom suficitu. ja cesto pojedem po 7-8 šnita kruha za rucak. pogotovo ako jedeš neki lagan kruh kao što je obicni bijeli jer cijeli kruh nema više od 500 grama. smiješ slobodno malo podebljati taj jelovnik jer ti se metabolizam usporio i sve ti se poremetilo.
Never give up
Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 11:51
Ma slušam te dragi mett, i zahvalna sam ti zaista, samo mi je to sve došlo iznenada i cini mi se teško, a da ti ne kažem, koliko se bojim povratka kila, kad su vec krenule dole.

Jedva sam se odvikla od kruha, isto me strah ponovo s njim krenuti.

A kavica moja najdraža, uh , sve mogu, al se ne mogu nje odrec, poslije klope mi ne ide.

Ali, dat cu sve od sebe da slijedim vaše upute, da vratim metabolizam u normalno stanje.
Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 11:53
Originally posted by kolibri kolibri wrote:

Broskva je povrce, ona je najslicnija kelju.

Datule još zovu urme, kupuju se sušene, jako su slatke, ako se ne varam imaju puno ugljikhidrata, nešto proteina i masti.
Kad spojim s orasima imam kolacic.

A rame?
Nekako od vratne žile s desne strane, prema lopatici me štrecnulo najprije, a sad me sijece cim se vratom okrenem na bilo koju stranu.


ne igraj se s ramenom. to govorim iz osobnog iskustva. mene evo vec 2 mjeseca boli rameni obruc. izbjegavam sve vježbe za ramena. meni dosta pomaže krema deep relief pa to možeš probati ako imaš jake bolove. ja sam koristio i ibuprofene prvih tjedan dana da se smanji upala. evo prošlo je 2 mjeseca i još osjecam bolove, doduše bolje je nego prije ali trebat ce bar još mjesec dana ako ne i više da sve sjedne na svoje.
Never give up
Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 11:57
Originally posted by zeusko87 zeusko87 wrote:

1 jaje 1 feta kruha :)
pa to ne može biti obrok za normalnu osobu. to je možda neki lagani medjuobrok.
kruh ne deblja. to moraš shvatiti. deblja ako si kroz duži period u velikom kalorijskom suficitu. ja cesto pojedem po 7-8 šnita kruha za rucak. pogotovo ako jedeš neki lagan kruh kao što je obicni bijeli jer cijeli kruh nema više od 500 grama. smiješ slobodno malo podebljati taj jelovnik jer ti se metabolizam usporio i sve ti se poremetilo.

Razumijem i vjerujem da je tako.

Nikada nisam doruckovala, vec sam bila na 2 obroka dnevno, zato mi i je muka na bilo šta od hrane ujutro.
A za to spavanje koje me uhvati, otici cu na pretrage.

A kruh...pa ja imam 78 kg, na 163 visine. 
Ne smijem se tofati kruhom, dok ne stignem tvoju kilažu Wink i snagu.

Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 11:59
Bez brige, cuvat cu rame, vec me znalo ukociti, pa vidim da ovo nije strašno.

Ako me bude bolilo prilikom vježbi, necu ih raditi.

Hvala vam puno!!!
Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 12:00
ne trebaš pretjerivati sa kruhom al ne trebaš ga se bojati : )
2-3 šnite kruha smiješ pojesti samo izbjegavaj ga kasno navecer.
radije ga jedi za dorucak i rucak
Never give up
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 12:01
Previše Voca draga... kava slatkih vrhnja a malo hrane koja ti je potrebnija :)

Gledaj razumijem da te hvata strah od povratka kila... i sve je to uredu... i mene je bilo strah povratku kila...dobio sam 22 kile od tada i sada sam sretan covjek, koji pokušava ispraviti takva razmišljanja kod drugih :)

Gledaj draga....Ti ceš jako usporiti metabolizam...zdravlja ceš ugroziti , postat ceš slaba...teretanu ceš sigurno prekiniti jer ceš izgubiti volju...energiju i snagu sa takvim režimom :)

Kruh je hrana draga, kao što je i jabuka hrana.... i od jabuke se možeš udebljati..kao što te  i kruh može udebljati ...što bih sada trebali se odrec hrane jer nas sva deblja? :D Odreci se disadnja da kojim slucajem znanstvenici otkriju da kalorija ima i zrak koji udišemo :)

Procitao sam kao manji neki clanak u novinama..da svakim udahom skracujemo si život..trošimo pluca...pa sam 2 dana pokušavao što manje disati da bih što duže živio heh :)

Ali shvatiš sa vremenom, da je zrak ipak potreban u veci kolicinama nego što sam ja pokušavao ga unositi u sebe...tijelo zna kolio mu je zraka dovoljno...jesi li se kada osvrtala koliko dišeš duboko...koliko brzo sporo..pokušaj otrcati 50tak metara..dali ceš normalno disati, kao što si prije toga? Ne neceš sigurno :) Povecati ce ti se puls..tijelo ce tražiti više kisika...

Tako i hrana...tijelo traži hranu..jer je potrebna za našu egzistenciju...bez hrane nebi bili tu di jesmo..tj ne bih živjeli...tijel ose mora hraniti  da bi opstalo :) E sad draga...ti uskracuješ tijelu hranu...što misliš što dovodi tome kada mu uskracuješ potrebu? :)

Višak kg dolazi tada kada jedemo više nego što je tijelu potrebno hrane..znaci našim pretjerivanjem u hrani :) 

Draga kao što i dišeš..i znaš vec koliko je potrebno..tako moraš i jesti...moraš slušati tijelo jnjegove potrebe, kada si gladna jedi...nemoj piti kavu :) kada si žedna pij ....  Ne moraš nakon klope piti odmah kavu pricekaj i onda ju pij :)

Draga sredi prehranu..jedi više...neboj se kg više manje kg na vagi su ni za koji kurac...možeš pratiti ali vjeruj mi ja sada sa 82 kile izgledam puno drugacije nego prije par godina sa 82 kile :)

Draga treniraš..kreceš se više..tijelo traži hranu...jer trošiš gubit...kada nadomjestiš potrebe hranom tijelo...i sve te aktivnosti..izgledat ceš odlicno..samo se ne boj klopati..slušaj tijelo draga :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 12:13
Hvala ti dragi mett, divan si...

Kao što rekoh, dat cu sve od sebe, da slušam šta mi pricate. 
Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2013 at 12:21
HugThumbs Up
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.