New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav svim forumašima :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav svim forumašima :)

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav svim forumašima :)
    Posted: 06 Studeni 2013 at 13:21
Pozdrav  svima  Smile 

Citam vaše izvrsne stranice, i vidim da ste spremni pomoci pocetnicima kao što sam ja, da se nesebicno  trudite savjetovati nove forumaše, pa rekoh da se ukljucim, vježbati ne znam, al sam voljna uciti.

Do sada sam išla jedino na jogu do prije par godina, kada sam se razbolila i prestala hodati.
Naravno, nakupila sam i brdo kila, koje sam odlucila skidati promjenom prehrane, prije 5 mjeseci. Prešla sam na sirovo i tako se hranila 42 dana, u dogovoru s doktoricom. 
Nakon ta 42 dana, pocela sam jesti i kuhano povrce , krenula sam šetati,  i kako živim uz more, vježbati u njemu, najbolje kako sam znala. 

Zadnjih  2 mjeseca idem 2 puta tjedno na  vježbe, tu i tamo šecem, ali mi to nije dovoljno.

Kilaža se jedva spušta, doduše skinula sam 13 kg, ali ja želim još, a sporo ide. Pa vidim po vašim savjetima, da sam možda nesvjesno usporila metabolizam Hug

Danas imam 163 cm, 78 kg. Previše, zar ne? Ta me kilaža  koci i u skakanju, i u  trcanju. Em nemam kondicije, em ostanem brzo bez zraka.

A, imam i koju godinicu, mada se osjecam mladja 10 godina, u srcu naravno Wink

Eto, to je ukratko o meni, a vas molim da mi pomognete  Rukovanje , jer ne znam od kuda poceti.





Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 13:57
Dobrodošla nam :) 

Cekaj sirovo...što si sve jela sirovo?

Reci malo detaljnije kako nam se hraniš...kilaža je vrjevatno stala jer  tijelo traži nešto novo...neku promjenu u hrani..treningu...

Reci što treniraš? Koliko cesto šeceš... Kako ti sada izgleda prehrana?

Nemoj još skakutati niti trcati ako ti to stvara problem...pocni cešce šetati..duže relacije...pa mjenjaj tempo hodanja...malo i potrci ako osjetiš da možeš :) Zamjeni sve što možeš...ako negdje autom ideš..idi pješke...što više probaj ubaciti rad nogu..kretanje tijela za pocetak super :) Vozi bicikli..ako možeš...kasije cemo doci oi do trcanja i skakutanja..a ako se i predomisli možda i utege hehe... 

Veliki pozdrav! :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 16:44
Hvala ti Mettasttaza na dobrodošlici !

Baš sam tvoje postove citala neki dan i zaista si me oduševio promjenom na sebi, svaka ti cast  Znak odobravanja  .

Rado cu pisati o svojoj prehrani, možda nekom i pomogne, ali sad žurim, imam neke obaveze, pa veceras kad se vratim.

Veliki pozdrav !!!
Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 20:47
pozdrav i dobrodosla nisam protiv sirove hrane, dapace. Jedino kad kazes sirovo mislis li onda samo na povrce, voce i orasaste? kako si unosila proteine u tih 42 dana? vjerovano si premalo jela, izgubila tih 13 kg zbog deficita velikog i sad se tijelo naviklo pa stojis. Lijepo sve opisi kako sta- koliko obroka, sta u kojem obroku, kad su aktivnosti i koje.
do tada lijep pozdrav
cookies are for pussies
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 20:54
Pozdrav i dobro nam došla

Cekamo odgovore na pitanja

Pozz
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 23:57
Dobrodošla kolibri Hug

Da, lako moguce da je problem u premalo hrane. Najlakše je skinuti kile na pocetku, tada idu bilo kojim pristupom koji omogucava deficit - zato svakakve glupave dijete i uspijevaju. No što kasnije?

Eto nas tu zato Big smile


Cekamo izvještaj jelovnika i o kakvim vježbicama se radi Wink




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2013 at 10:21
Hvala vam svima na lijepoj dobrodošlici, pisat cu vam sve cega se sjetim.

Godinama me je privlacila pomisao da krenem na sirovo da, voce i povrce, mada nisam bila svjesna šta to u biti je.
Cak sam si i sokovnik kupila, al nikako krenuti, nisam znala kako ni od kuda poceti.

Odluka je došla 17.05 navecer i od 18.05. sam krenula.

Prvih 10 dana, samo sokovi od voca i povrca, mješala sam sve što sam imala, osim za rucak kad sam jela paradajz i krastavac na salatu s bucinim uljem .Na žalost sve kupovno. Domaceg nema ni za lijek ( ima ali tretirano )
Nakon 10 dana ubacila sam banane, datule i orašaste plodove.  

Vec nakon 3 tjedna, skinula sam kolesterol, visok tlak i riješila se neugodnih kožnih problema (cirevi) koje sam vukla godinama.

Tad sam znala da sam na pravom putu i odlucila izdržati do 42. dana. 

Nije puno kila otišlo, samo 6 , ali ja sam nastavila dalje, ubacivši kuhano povrce, ali bez grijanog ulja. Znaci može ulje, ali samo maslinovo ili bucino, na jelo u tanjuru.

Skužila sam usput kolika je moja (naša) ovisnost o hrani, kad nam nije sve kako treba, lovimo se hrane, tješimo se  svakakvim delicijama, a ja se nisam imala za šta uhvatiti. Kao da me netko ubacio u djunglu ne rekavši mi gdje sam i kako cu doma.

Al dobro. Nakon tih 42. dana , krenula sam šetati, dok se moglo od vrucine, nešto sam i u moru vježbala.

Tu i tamo, pojela bih nešto "teže" al mi se kasnije razbilo o glavu, teško bi mi palo, pa bih bila gotovo bolesna.

Danas jedem uglavnom kuhano povrce, i pijem sokove, i da puno vode sam pila, i još pijem.

Bila sam ovisnik o kruhu, majonezi, i siru, pa sam se i na slatko navukla.
Meso mi ni prije nije puno znacilo, tu i tamo bih pojela pileci file il zabatak, pa tako i danas, jednom do dva puta mjesecno.

Jaja koja sam izbjegavala, sada jedem jer mi je kolesterol dobar.

Ne konzumiram više mlijecne proizvode ( osim slatkog vrhnja u kavi i kiselog rijetko), mlijeko radim od badema, umjesto krumpira jedem batat, jednom tjedno tjesteninu. Kruh rijetko.

Slatko sam zamijenila s datulama i orasima.

Prije 2 mjeseca sam krenula na korektivne vježbe (tako kaže trenerica) koje su 2 puta tjedno.,  šecem ali nedovoljno.

Pregledavala sam net i srela se s Tabatom (oduševila me), koju sam pocela vježbati kuci, ali skakanje mi ne ide. Još sam preteška, a i lijevi gležanj mi je malo Wacko raskliman. Pa padam cesto, al sam se s tim saživila. Tako je kako je.

E sad jelovnik i sve popratne mane mog  nezdravog života Osudjivati 

Ujutro kava bez šecera- 1 šalica
Oko 10-11 kava sa slatkim vrhnjem-1 šalica

Ne jedem ništa do rucka, jer me sve uspava, cak i cijedjeni sok.

Rucak, kuhano povrce s malo ulja na tanjur. Ako ima ribe, ubacim.
Danas cu imati kiseli kupus dinstan na vodi i šampinjone pecene u pecnici, samo na foliji.

I onda najveca mana vjerojatno Zbunjen , i to dugogodišnja, idem spavati nakon rucka.

Dignem se, popijem 1 šalicu kave sa slatkim vrhnjem, zatim
caša od 4 dcl. cjedjenog soka od cikle i jabuke, 
kakva salata ili povrce od rucka.
Banana, datule s orasima i suncokret za kraj.

I sve je dobro dok ne idem lec, pa tren prije nego cu zaspati, dosta neuracunjiva, pocnu mi padati na pamet svakakva jela i tu cinim greške. Dignem se i krenem jesti bez kontrole ( ne uvijek, ali cesto) 

Danas sam se vagala, krenula je 14. kg dole.

Eto, nadam se da vas nisam udavila, i da cete naci neke pocetnicke vježbice za mene.

Još jednom vam velika hvala što ste tu  Znak odobravanja

Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2013 at 11:39
Hvala ti na iscrpnom odgovoru ;)

Misliš da ti je najveca mana spavanje poslije rucka? Smile I don't think so...da ja tako malo jedem spavala bi cijeli dan samo da što brže prodje Big smile

Uh, je li ovako svaki dan? Shvacam, ovakav jelovnik ti je donio neke prednosti (btw. 6 kg je puno za mjesec dana, bez brige, možda i previše) i jasno mi je zašto ga se držiš. No reci mi, kako se zaista osjecaš tako?

Vidim navecer si gladna.....ništa cudno, jedeš zaista premalo. I šta onda, digneš se...i što pojedeš tocno? Ako si tu priuštiš svašta lošeg, ništa nisi pametno napravila kroz dan. Ravnoteža, to je ono cega ti fali.


Neka ti sada primarno bude sredjivanje jelovnika. Pokušaj se kretati što više, radi te vježbice ali sa ovakvim jelovnikom ti ne preporucujem nikakvo preveliko forsiranje što se vježbi tice, moraš jesti.

Kroncino ti fali proteina u prehrani. Kažeš ribu voliš, jaja isto, meso ponekad ubaciš......zašto ja to ne vidim u jelovniku? Smile Ako ti je riba od svega ovog najdraža, potrudi se barem njome ispuniti potrebe za proteinima. Malo ribica, malo jaja, ponekad koji komad mesa.....to je prvo što moraš mijenjati.


Kažeš da te sve uspava ujutro? Daj mi reci, koje sve varijante dorucka si do sada isprobavala? Da li su tu više šeceri bili u igri?





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2013 at 12:06
Vidiš, ja uopce nisam svjesna da malo jedem.
Sad dok sam citala forum, uhvatila me glad i pojela sam bananu, uspavala me naravno.

Uspava me bilo šta, voce, kava... konkretno nisam ni pokušavala. ..

Tih 6 kg, skinula sam u prvih 42 dana detoksikacije sirovom prehranom, a  do sada 13. Ide 14. dole.
Osjecam se dobro, puna sam energije, ali je ne pokrecem. 
Lakša sam uostalom, pa možda i zato.

Ovako, ribu mogu pojesti jednom tjedno, više mi ne ide. A meso me ne traži.
Ako trebam birati, onda bih radije pileci file.

Navecer, kad me uhvati to jedenje, bude feta kruha i sira, ili cokolada, ili ako je ostalo malo pice, ili ako nešto peku, dodjem po griz, pa navalim.
Nisu to neke kolicine, i mislim da nije glad, nego traženje neceg finog, pa trpanje kao da ce mi netko oteti.
To me jako smeta, šta radim, a ne mogu se kontrolirati.

Dakle, usporila sam metabolizam? A i nastavila lošim putem što se prehrane tice?

 I imam osjecaj da bih trebala vježbati više od tih dva puta tjedno. 

Znaci nisam u pravu? 







Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2013 at 12:28
Kile sada polagano idu dolje, ali i metabolizam, a i imunitet ce polagano krenuti.......a i svako naglo povecavanje unosa hrane rezultirat ce povratkom izgubljenih kila, sa bonusom možda ;)


Kako misliš da si puna energije ali ju ne pokreceš? Big smile Nemaš volje? Hmmmm...gdje li je tu onda energija? :)) Netko pun energije teško da može stajati na mjestu.


Kao da te na neki nacin ovakva prehrana usporava....cak ni ne možeš više puno jesti, neda ti se. Riba 1 tjedno, meso jedva....jaja?

Pokušaj omlet sa nekim povrcem napraviti ujutro pa mi javi ako te ulovilo spavanje Wink


Ovo vecernje ludilo, kad se tijelo smiri nešto govori. Zašto ja nemam tog ludila, zašto ga mi tu nemamo uglavnom? Jer jedemo uravnoteženo, pojedemo dovoljno za taj dan do navecer, odradimo svoje. A ti se nesvjesno izgladnjuješ da bi tek navecer skužila da ti fali nešto......to je glad, i fizicka i psihicka, samo ti to ocito tako ne vidiš. Tijelo ti nešto porucuje....i ti ga poslušaš ali u krivo vrijeme, sa krivim namirnicama....a po danu ga muciš.


Ne vidiš li u tome nešto krivo? Smile

Možeš se kontrolirati ali tako da si uravnotežiš jelovnik tokom dana. Sigurna sam da više ne biš imala takve porive navecer.

Opet ti kažem - nije problem u vježbi, problem je u tome što tijelu daješ premalo nutrijenata.








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2013 at 12:41
Imaš pravo, energija mi je u mislima,  jutros sam bila puna volje za šetnjom, ali sam našla opravdanje, tijelo mi je umorno od jucerašnjih vježbi kuci.

I, umjesto da krenem, ja sam mu ugodila, ostala pred kompom i šparetom.

I, slažem se da je kod mene nešto krivo, samo nisam znala šta. A i sad baš ne znam kako da tocno uravnotežim jelovnik, pa mi je svaki savjet dobrodošao.

Sutra cu napraviti omlet od 2 jaja s porilukom ujutro, i pisat cu kako se osjecam. 

Puno ti hvala Gym_girl Znak odobravanja




Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2013 at 13:01
Odlicno Wink

Nije ni cudo da nemaš volje i da je tijelo umorno -  treba mu energije iz hrane Smile Bez toga, ono te doslovno tjera da se miceš što manje - kako bi štedilo tu mrvicu energije koja mu je na raspolaganju. Kada pocneš uravnoteženo jesti, doci ce i energija za sve!


Probaj sutra jutro zapoceti tako pa mi javi kako si se osjecala Wink

Za pocetak, pronjuškaj malo ostale teme, pogotovo temu pod Nutricionizam - jelovnike i pokažite što jedete - vec ceš samim tim dobiti uvid u ono što cemo ti reci i što bi trebalo jesti ;)

Samo polako, moraš hranu uvoditi malo pomalo, da se tijelo privikne na povecani unos.

Ja nažalost više nemam vremena tipkati, netko ce vec uskociti do kraja dana ;) no eto - imaš zadatak - sve je manje više vec napisano all around ;)


A sad idem i ja složiti jedan omlet Star


Nema na cemu!!! 



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2013 at 13:10
Divna si   Zagrliti   zaista, upalila si mi lampicu ... kad sam sad razmislila, skužila sam da sam gladna i da mi se želudac spojio za kicmu LOL . Mislila sam da to nemam pravo reci sa svojih 77.60 kg. 

Idem proucavati Nutricionizam, a popodne na vježbe.

Ako ne ranije, sutra javim kako je nakon dorucka.

Veliki pozdrav!!!
Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2013 at 17:45
Uspavljuju te ugljikohidrati, prakticki cijeli jelovnik dnevni cine ugljikohidrati s nešto malo mast (u tragovima), proteina nema niti u tragovima.

Pokušaj ujtro pojesti nešto gdje ce dominirati proteini (omlet od par jaja s povrcem i gljivama npr)

Pokušaj izbalansirati jelovnik i sigurno ceš se osjecati bolje (više energije bez spavanja)

I naravno ocekujemo ga tu
Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2013 at 19:50
Za nevjerovati je, kako ja sama nikad   ne bih  skužila da sam izbacila proteine....

Sutra cu krenuti s jajima ujutro, pa cu vam pisati, da li mi se spava i da li sam ih mogla pojesti. 

Hvala vam, velika još jednom Znak odobravanja
Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2013 at 23:34
Bome je, za nevjerovati, koliko ne znamo slušati signale svog tijela Wink

Probaj pa nam javi Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.