New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav rajaaaa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav rajaaaa

 Post Reply Post Reply
Author
Cassie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 06 Lipanj 2019
Location: Fa?ana
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cassie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav rajaaaa
    Posted: 06 Lipanj 2019 at 17:35
Ovu stranicu sam nasla kad sam citala o nekom iskustvu djevojke koja je izgubila skoro 25-30 kila... Elem dragi moji zelim vam se predstaviti, ja sam Sandra, imam oko 95 kilograma, punije gradje, bivsi sportas koji se jako ulijenio, visoka 178 cm. Dosta sam krupna, sto bi rekli curvy ali me jako smara taj moj stomak, ta vreca sala da sam rekla dosta vise. Zelim da se pokrenem ali mi jakooo jaaaaaakooooooo treba podrska i treba mi neko ko ce me voditi u tom putu. Jako bih zeljela smrsaviti ali mi treba pomoc. Ne mogu sama. Treba mi plan vjezbe i ishrane a iskreno sad da placam neke cifre za to, ne baca mi se novac. Inace radim u pekari pa mi je sve primamljivo hahaha... Neki savjeti? Budite slobodni za msg u inbox, pa da se dopisujemooo jer mi fkt treba savjetaa bruka. Nez jos kako sve funkcionise al mi valjda budete objasnili. Oh and btw, I'm 19....
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 17:59
Oi, oi.... svi smo mi ovdje i više nego voljni pomoći, ali nitko ti neće slagati plan prehrane naslijepo i besplatno. To je neozbiljno. Mi ne znamo što ti voliš ili ne voliš, na što si alergična, šta ti je dostupno, skupo...
Daj ovako reci.... kako sada jedeš? To jest, kako ti izgledaju jedno 2-3 tipična dnevna jelovnika? Koliko si najmanje kila imala i kako si tada jela? Kakve aktivnosti imaš tijekom dana? Imaš li kakvih hormonalnih poremećaja, alergija....? Kakav je nalaz krvi zadnji? Koliko tekućine piješ dnevno i kakav je san i probava?
Daj nam nešto s čim možemo raditi, pa ćemo ti pomoći, ali ti moraš većinu posla odraditi, k?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 19:24

Ako to smatraš bacanjem novca onda jako malo cijeniš trud, vrijeme i još veće cifre koji su neki od nas uložili u edukacije i rad na sebi da bi olakšali i skratili put ljudima poput tebe...

Tako da...time je sve rečeno :) Mi ovdje imamo volje uvijek uskočiti sa nekim savjetom ali pristup ti je jako loš, sorry... :)

Edited by Gym_girl - 06 Lipanj 2019 at 19:24
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Cassie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 06 Lipanj 2019
Location: Fa?ana
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cassie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 19:52
Nije mi frka platiti plan prehrane ako znam da ce mi pomoci, ali sam pokusavala skoro 5 godina sa raznim dijetama i uvijek su mi se kile vracale. A nadavala sam se novaca. U tome je stos. Ne da ja ne cijenim ili nesto tako, boze sacuvaj, ali sam skepticna. I ti bi bila da nikako ne mozes da smrsas, ma sto god pokusavala. Neki max koji mogu dati za plan prehrane je 50-70eura. I ne bih preko toga. Sto se tice prehrane, papam sve hahahaha zato sam ovolika. Jedine 2 namirnice koje stvarno ne mogu da smislim su kupus i boranija (bljuc). Ostalo sve pet. Sto se tice fizicke aktivnosti sam totalno lijena, ali hodam puno do posla i natrag... Skoro 3km u jednom pravcu. Ne zelim ici autom. Najmanje kila koliko sam imala sa ovom visinom bile su 83kg prije 6 godina. Hormonalnih poremecaja i alergija nemam na hranu, a krvni nalazi kao u bebe, svi extra hvala Bogu. Tekucine popijem oko litar dnevno. San je ok, probava isto. Moj dorucak se sastoji od omleta ili kajgane sa hrenovkama ili kobasicama... Rucak mi je raznivrstan ali kako sam pocela raditi u pekari, sve se to promijenilo jer 2 obroka dnevni su iz pekare... Eto nadam se da vam je sta od ovih info pomoglo da skontate situaciju otprilikee ❤️❤️❤️
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 20:32
O, kontam ja.... ekspres dijete i yo-yo efekt, jelda? Ajmo za početak vidjeti šta se može napraviti po pitanju ta dva obroka iz pekare, ok? Mislim da bi već to napravilo promjenu, i recimo da umjesto hrenovke dodaš neko povrće u tu kajganu, i eventualno šnitu raženog kruha. Imaš neku ideju šta bi mogla doma spremiti pa ponijeti umjesto pekare? Neku salatu od mesa, jaja, povrća, ili komad mesa i salata, pa možda čak i neko varivo na gušće? Šta voliš?
Back to Top
Cassie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 06 Lipanj 2019
Location: Fa?ana
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cassie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 20:37
A znas kako ja sam ti ljubitelj nezdrave hrane, pastete, krem namazi, i slatki i slani... Volim "umocit" hljebom... Ali eto npr mozda da ispecem neku šniclu a? Je li moze mljeveno meso ili mora biti odrezak ili pileci file? Razeni kruh ok, imam neke zelene salate, jaja... Hmmm a ovo ostalo bih morala pobacati iz frizidera. Mozda paradajz i krastavac u salati s kajmakom? Stvarno ne znam? Predlozite!!! Jest cu blata ako je po cijenu da trajno smrsam i budem zadovoljna
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 20:48
Hmmm... pitanje je koliko će ova motivacija potrajati, ali nek' potraje i 3 tjedna već bi trebala vidit rezultate. Poznata je meni tvoja prehrana, i sama sam jela slično skoro cijeli život. I neke posljedice toga još nisam uspjela skinuti, ali otom potom...
Da, ta šnicla uz neku salatu i šnitu raženog ti ne bi bila loša ideja za početak. Imaš i fritata od raznog povrća, brokule, paradajza....Pogledaj malo i ovdje recepte. Jel voliš zobene ili neke druge cjelovite žitarice? Ječam, heljda...? I čime sladiš? Voće ili si još na šećeru?
Back to Top
Cassie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 06 Lipanj 2019
Location: Fa?ana
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cassie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 20:49
Ja tek pocinjem sa svim tim... Zitarice sve volim. A mogla bih sladiti vocem. Svime samo ne jabukama.od jabuke mi se povraca hahaha
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2019 at 21:01
Imaš u Intersparu kupiti eritrita. Za doručak isto možeš zobenu kašu s nekom voćkom i malo sira, ako jedeš to. Ili možeš napraviti kruh od zobenog brašna i posnog, ima ovdje recepata, zove se Iwkan kruh. Ako voliš rižota i takve stvari, to ti je meni sa prosom i povrćem i mesom izvrsna stvar. Pa to isto možeš spremiti i ponijeti. Mahunarke su isto super stvar, možeš grah na salatu ili varivo od leće, sve ovisi šta voliš. Jel' imaš sad ideje otprilike kako bi si posložila obroke za dan-dva, pa kad složiš da nam ovdje napišeš?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2019 at 11:53

Cassie, to sad zvuči malo drukčije kad si objasnila na taj način i razumijem tvoju frustraciju ali sam ti time samo htjela reći da je ono što tražiš pomalo sebično (plan prehrane, treninga i brdo savjeta u inbox) jer tako ispada da gledaš samo na sebe i ne uzimaš u obzir vrijeme koje bi netko trebao uložiti u to da ti sve složi - a ti lijepo pare u džep i odeš s foruma za tjedan dana Smile To i nama može biti gubitak vremena koji se može uložiti u nešto drugo, pa makar i u gledanje u zid. Dakle govorim o poštivanju nečijeg vremena da ti se posveti umjesto da radi nešto drugo...


Ne znam koga si sve angažirala i koliko si novca potrošila ali zadnjih godina se malo napredovalo od šturih izdavanja planova prehrane. Meni osobno to ni nije praksa ako to baš netko izričito ne zatraži, a ako ga već i dam onda je to samo okvir na kojeg se dalje gradi, uz redovitu komunikaciju. Znači nema onog daj ti meni pare, ja tebi jelovnik i sretno ti bilo...od toga ništa i ako si naletjela na takve, žao mi je. Bez praćenja progresa i korigiranja rijetko kad i ima uspjeha.

Ovaj forum funkcionira više na principu uradi sam, a mi ćemo uskočiti savjetima Big smile Ima jako puno tema i u svakoj se može naći nešto i složiti priču za sebe. To je cijena toga kada želiš malo uštedjeti Wink Mi smo ovdje svi podrška i dijelimo svoja iskustva kako bi time pomogli drugima, to uvijek možeš dobiti. A ovo što ti tražiš traži puno puno više, jer nije tako lako složiti plan koji će nekoga dovesti do rezultata, educirati putem i još osigurati da se taj plan održi dugoročno....to zahtijeva malo redovitiju komunikaciju, puno pitanja, rada i truda... sve skupa jednu razmjenu energija s obje strane Wink





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2019 at 13:02
Ja ću biti grozna i izderati se na Cassie.

Sa tim svojim stavom, načinom komuniciranja.. ja sa tobom ne bih radila.

Debela sam, lijena sam, nezdravo se hranim i ne bada mi na pamet tp promijeniti, ne želim plačati znanje.. odi na liposukciju, brate, i za 3 h si kao nova. za 2 godine ćeš ispočetka.

a te fore "ne mogu smršaviti", možeš prodavati u kafiću ekipi s kojom cugaš, a ne educiranim stručnjacima u području sporta i nutricionizma.

Note: moj odgovor i stav su ovakvi samo zato da bi pokušala doprijeti do Cassie i možda ju potaknuti da razmisli i ustraje u odluci.
Proud member of National team.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2019 at 13:10
Hahahaha... forum dakle ipak nije mrtav . Welcome back. Mislim... ja ne bi išla tako daleko i rekla da ne bi s njom radila, ali nitko joj ovdje neće besplatno ništa sastavljati. Radije neka si sama složi neke obroke po alternativama koje smo joj napisale pa ćemo korigirati po potrebi
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2019 at 14:31
Strpljenje i razumijevanje su jako bitan dio ovog posla Smile I da je Cassie na početku napisala razloge zašto tako misli, i ja bih toga imala više Big smile Mogu se na neki način staviti u kožu nekoga ko tako razmišlja, radi svih tih propalih pokušaja. Izgubiš vjeru u sve. Puno je razloga zašto netko ne uspije promijeniti navike, treba znati ući u suštinu...ali da se nekad s nekima ne može nikako, ima i takvih, nije ni uvijek sve u lošem planu. Treba posložiti prioritete. I ja volim sve jesti pa ne jedem sve i u količinama koje želim :)

Uglavnom...ne bih ni ja rekla da nebi radila s njom, samo sam htjela razjasniti koji je to maksimum koji može dobiti ovdje Cool


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.