New Posts New Posts RSS Feed - Povecanje mase bez dodataka?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Povecanje mase bez dodataka?

 Post Reply Post Reply
Author
moodleman View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2007
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote moodleman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Povecanje mase bez dodataka?
    Posted: 11 Kolovoz 2007 at 12:24
Ovako, bavim se sportom oduvijek, utezi su konstantno pristuni vec nekih 7 godina (23 godine). Uz to redovito trcim i tu i tam odigram nogomet. Imam š85 cm i 80 kg, oblik tijela je najbolji sto moze biti za trenutu masu. Prehrana je minimalno 6 obroka i to kolicinski relativno velikih, ...mlijeko, sir i jaja su mi kao temeljni izvor proteina.

Cilj: povecati masu 5-8 kg u sljedecih š0-š2 mjeseci!
Probelmi:
- obiteljsko nasljedje, mrsavi preci - ja sam na tu stranu.
- meso nije nesto sto preferiram u velikim kolicinama
- nikad ne bih zelio uzimati bilo kakave dodatke prehrani

Je li moguce realno ostvariti ovaj cilj bez uzimanja kakvih dodataka?

Prije tri mjeseca sam odlucio krenuti s povecanjem mase i u tom periodu sam striktno pokusao po GVT principu treninga, a sad i po jednom principu koji je naveden na stranicama Fitness.com ali rezultata nije bilo.

Opcenito je u zadnjih 7 godina povecanje mase bilo svega 5 kg!

Je li realno moguce ocekivati ostvarenje gore navedenog cilja bez dodataka prehrani? Ako se bas mora nesto uzeti od dodataka, kaj preporucate... al opet da nije pretjerano skupo! Planiranje prehrane mi je ionako i sad dosta zahtjevno...



Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2007 at 19:18
Jedino sto ti treba je whey+glukoza poslije treninga a ostalo mozes 'skrpat' pravilnom prehranom.

Unesi dnevno preko 2g/kg proteina i dobit ces na masi.

Smanji kardio trening a ucestalije provodi treninga sa utezima.

Znaci vjezbaj 3x tjedno sa utezima i na kraju jednog treninga sa utezima nabaci kardio kojih 30ak minuta laganog intenziteta i to je to sto se tice crobnog (kardio) dijela treninga.

Sve je u prehrani i pravilnom izvodjenju vjezbi.
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2007 at 15:06
mislis na svjezi sir?
ne volis jesti pileca/pureca prsa i ribu/tunu?
koliko su ti teski utezi?

Back to Top
The Dario View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Dario Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2007 at 21:37
posto meni isto treba mase znaci, moram uzimat whey+glukozu oko 2kg na dan i vjezbat 3x tjedno, ali ja ne prakticiram utege ili koje druge sprave osim ove neke spravice za trbusnjake, da radim ako ili moram na neki drugaciji nacin se koristit proteinima...

š90cm = 80kg - videm mi se rebra a htio bi mal to popunim


sto se tice moje prehrane, gutam sve sto stignem
 

Edited by The Dario
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2007 at 22:37
Ne uzimas whey i glukozu 2kg na dan, vec prehranom probaj unesti oko 2g/kg proteina -> odnosno oko š60+g proteina dnevno.(jer imas 80kg)

Znaci jedi sve sto ima puno bjelancevina (proteina) ali ni ugljikohidrate nemoj izbjegavat.

I ubaci naravno trening sa utezima, jer tako ces se razjacat a i time dobit na masi.
Back to Top
The Dario View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Dario Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2007 at 23:41
kupim si jos neke proteine i drmam po utezima, koliko sam razumio + normalna prehrana 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2007 at 14:20
Originally posted by The Dario The Dario wrote:

kupim si jos neke proteine i drmam po utezima, koliko sam razumio + normalna prehrana 


Da.

Prosvrljaj po webu, imas jako puno savjeta.

Vidi i ove linkove:

https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-preh rana.aspx

https://www.fitness.com.hr/prehrana/planirana-prehrana/Post-w orkout-nutrition.aspx

Imas rubriku savjeti -> tamo procitaj sve sto te zanima oko prehrane i treninga.


Back to Top
The Dario View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Dario Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2007 at 14:28
oke thx 
Back to Top
dida View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dida Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2007 at 21:19

Originally posted by The Dario The Dario wrote:

oke thx 
 

Ja sam u prvoj godini teretane dobio š5 kila,ali sam jeo 6-7 obilnih obroka svaki dan.Mislim da mjesecno mozes natuci nekih kilu i pol do dvije misica,a sve ostalo ti ide u spek pa pripazi.

http://www.glazbeni-oglasnik.com
http://www.kucazelenogcaja.com
Back to Top
Jack View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jack Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2007 at 19:42
Evo ja bi postavio malo pod pitanje. Muci me isti problem ko i autora teme. Nasljedna mrsavost. E ja imam problem i s tim sto ja nemam pojima o vjezbama proteinima i takvim stvarima. ZAto bi bio vrlo zahvalan kad bi mi neko detaljno objasnio Koju hranu da jedem koliko cesto na dan. Koje vjezbe u koliko serija po koliko komada ( Vjezbe koje mogu radit kod kuce). Thx unaprijed 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2007 at 20:04
Originally posted by Jack Jack wrote:

Evo ja bi postavio malo pod pitanje. Muci me isti problem ko i autora teme. Nasljedna mrsavost. E ja imam problem i s tim sto ja nemam pojima o vjezbama proteinima i takvim stvarima. ZAto bi bio vrlo zahvalan kad bi mi neko detaljno objasnio Koju hranu da jedem koliko cesto na dan. Koje vjezbe u koliko serija po koliko komada ( Vjezbe koje mogu radit kod kuce). Thx unaprijed 


Sve ti pise na webu

Pregledaj sve kategorije i potrazi ono sta te zanima.


Back to Top
DarkGift View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Travanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DarkGift Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2007 at 19:34
Originally posted by Jack Jack wrote:

Evo ja bi postavio malo pod pitanje. Muci me isti problem ko i autora teme. Nasljedna mrsavost. E ja imam problem i s tim sto ja nemam pojima o vjezbama proteinima i takvim stvarima. ZAto bi bio vrlo zahvalan kad bi mi neko detaljno objasnio Koju hranu da jedem koliko cesto na dan. Koje vjezbe u koliko serija po koliko komada ( Vjezbe koje mogu radit kod kuce). Thx unaprijed 

Imas jedan odlican Ebook/Skriptu za po meni jedan od najboljih treninga koji ce te uciniti daleko jaci nego bilo koji trening sa bucicama ili u teretani . Zove se " THE UNDERGROUND GUIDE TO WARRIOR FITNESS" od Ross Enanmait-a ako ti treba poslat cu ti na mail ili ga downloadaj preko torrenata :D
When we lose just about everything we are ready to do anything
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.