New Posts New Posts RSS Feed - Povećanje mišićne mase u kalorijskom deficitu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Povećanje mišićne mase u kalorijskom deficitu

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Povećanje mišićne mase u kalorijskom deficitu
    Posted: 11 Lipanj 2014 at 12:50
U zadnje vrijeme stalno citam ovaj forum i svi imaju isti problem Mršavljenje/dobivanje mase.
Pa sad mene je pocelo zanimat dali se to moze radit u isto vtijeme--dobivat mišićnu masu i gubiti salo?!
.čitao sam,trazio po forumima,stranicama i čini mi se da je to moguće u potpuno kontroliranoj prehrani i kontroliranim treningom!!
Pa ostali da cujem vasa mišljenja!! :D
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2014 at 14:35
Pa nije moguce.

Ako si u deficitu znaci da mozes samo gubiti masti i misice, misice ne toliko ako deficit nije veliki...

Ali ako si na masi, tj. suficitu onda dobivas misice, dok salo ne ako taj suficit nije prevelik i ako to sto pojedes vise ode u misice, a time se smanjuje BF jer povecavas postotak misica u odnosu na masti.

To je moje laicko misljenje...
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2014 at 15:25
ovisi i o veličini deficita, stanja treniranosri, životne dobi,osobne fiziološke sposobnosti mobilizacije i sagorijevanja masnog tkiva, vrste prehrane, i još hrpi toga, ali moguće je i nije to nikakv paradoks.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 11:09
To je itekako moguće. Možda nije moguće ako ti je BF 10% ili slično, ali ako si 'stasit i kršan', onda uz dobru prehranu i dobar režim treninga ide bez problema.

Ja sam krenuo s 138kg i 44% BF početkom Listopada ove godine i trenutno sam na 109kg i 15% BF.

Ukupna težina: -29kg
BF:  -44kg
LBM: +15kg
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 11:14
Svaka Čast!!!! ja sam na 17% body fata sad pa je valjda i za mene moguce :) (bio sam sigurno na 35% ako ne i vise haha )
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 18:30
Sumnjan da je moguće iako goranchero tvrdi suprotno, pa za gradit mišiće triba ti višak kalorijski tj tribaš nešto jest a kad si u deficitu hrana ti ne može ić u izgradnju mišića jer mora sva ić na organizam da bi normalno funkcionira...pa svi bi onda to radili da je moguce samo definiciju uvik i niko nikad masu nebi radija...ukratko-nemoguće...Nena  dovoljno hrane=nema izgradnje mišića
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 19:18
Originally posted by pomalo_stari pomalo_stari wrote:

Sumnjan da je moguće iako goranchero tvrdi suprotno, pa za gradit mišiće triba ti višak kalorijski tj tribaš nešto jest a kad si u deficitu hrana ti ne može ić u izgradnju mišića jer mora sva ić na organizam da bi normalno funkcionira...pa svi bi onda to radili da je moguce samo definiciju uvik i niko nikad masu nebi radija...ukratko-nemoguće...Nena  dovoljno hrane=nema izgradnje mišića

Nemoj biti uvjeren u previše teorija :) Da je sve u teoriji onda bi na bini hodali ljudi u bijelim mantilima a ne body builderi ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 19:21
Za izgradnju mišića trebaju proteini. Za gubitak masnog tkiva tijelo treba sagorjevati masti. Metabolizam koji je adaptiran na masti može bez problema odraditi i jedno i drugo.

Tijelo prvo sagorjeva alkohol, pa ugljikohidrate, pa masti i tek onda proteine. Ako postoje hormonalni uvjeti za otpuštanje masti, onda će prije iskoristiti masne rezerve koje se mogu osloboditi u organizmu, a tek onda proteine iz prehrane. Pogotovo ako te iste proteine može iskoristiti za regeneraciju i rast.

Funkcionira.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 19:53
A što ako netko nema novaca za dovoljan unos proteina ? Ja osobno nisam imao.. a izgradio sam prilično dobru masu...hrana mi se temeljila na ugljikohidratima i mastima :) Mislim da su pre napuhane te priče za proteine...mada opet sve zavisi od osobe... Ne govorim da unos proteina nije važan..neg sam sit već toliko sranja o proteinima i zaluđivanje mase ...

Netko voli ovakav život ali jednostavno mu život neda da ovako živi nego krvavo pokušava doći do svake namirnice...da što bolje može ostvariti rezultate..

Gledao sam masu ljudi što na fejsu tim raznim grupama toliko da moram reći seru o proteinima o ugljikohidratima da mi se jebeno muči od života.... jedna osoba je bila zanimljiva i postavila je pitanje u vezi proteina i adekvatnom unosu...

Te joj je trener ili što god da je ... odgovorio da ne moguće da joj mama ne daje za užinu... koliko? Barem 50 kuna na dan? haha .

Funkcija proteina je jasna kao što si napisao... ali dali je toliko nužna? Ne bih rekao... barem ne po meni....a sad to su teme za prepucavanje... 

Za izgradnju mišića potrebno je puno više od proteina..koji su top jedan... zaboravili su prijatelju moj na hladno željezo i teg ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 20:02
Preporučujem da pročitate...
http://www.truthaboutprotein.com/howmuchproteinpurchase_999/How%20Much%20Protein_2011.pdf
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 20:33
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Preporučujem da pročitate...
http://www.truthaboutprotein.com/howmuchproteinpurchase_999/How%20Much%20Protein_2011.pdf

Rezime te knjige sam negdje još prije našao onda znaš zašto ovo pišem :) hehe
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 20:42
Ali znaci da bi ovo bilo moguce (masa i defka u isto vrijeme) unos proteina bi ipak trebao biti veci.. Bar ja tako zakljucujem iz ovoga haha :)
Mettasttaza sto se tice proteina ja isto mislim da je to malo prenapuhano pogotovo ako je cilj masa..
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 08:57
Originally posted by Domo96 Domo96 wrote:

Ali znaci da bi ovo bilo moguce (masa i defka u isto vrijeme) unos proteina bi ipak trebao biti veci.. Bar ja tako zakljucujem iz ovoga haha :)
Mettasttaza sto se tice proteina ja isto mislim da je to malo prenapuhano pogotovo ako je cilj masa..


Sve je danas pre napuhano..marketing čini svoje.... mi tu ne možemo ništa, odi do profesionalca i pitaj ga zašto je toliki... on će ti uperiti prst u kutiju Whey-a i reći da jede 2,5g po kilogramu proteina. ( Whey je jako dobar supliment da se razumijemo)I tko može si priuštiti neka si priušti , Ali to nije jebeni steorid :)

Gledaj prijatelju moguće je.... Samo ne znam zašto tražiš skračeni put.... Odradi kvalitetno i najbolje što možeš u fazi koju si si trenutno odredio...masa ili defka  ne bitno... Početnička faza je vrlo moguća da odradiš masu i defku kao što je iver i napisao ovisi o kojem je deficitu riječ..tijelu genetici hrani..bla bla imaš masu toga što je stvarno ne potrebno da se ubijaš... radi ono što si si zacrtao.... mast i mišić nisu jedno te isto... Mišić je nešto što se gradi sa velikim stažom mukotrpno.... zato to prihvati i daj sve najbolje od sebe...

ne traži načine da nešto radiš odjednom sve..nije to tako u stvarnosti, Baziraj se an jednu stvar... i daj sve najbolje od sebe...tada ćeš mati najbolje rezultate...


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 10:14
A vjerujem da je tako najbolje ali ja inace imam velikih problema s debljanjem.idem na masu udebljam se ( salo) pa opet defka i to mi se necini uredu...i sad sam u dilemi,uzeo sam program prehrane i treninga od sandija imerovica (masa i defka u isto vrijeme) pa me zanima ako ostali misle da je to mogucr,zato sam i otvorio ovu temu :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 11:51
A ništa probaj pa javi :) Ne želim to ništa komentirati...znam o čemu se radi :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 11:58
O prijevari haha?
Slobodno komrntirajte :) haha
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.