New Posts New Posts RSS Feed - potreba za promjenom i boljim nacinom života
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

potreba za promjenom i boljim nacinom života

 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>
Author
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 22:05
Originally posted by marija-mo marija-mo wrote:


 a može li u obicni jogurt da se ubaci voca kakva je ta kombinacija danas sam izvadila maline iz ledenog pa kontam šta bi mogla sa njima ja ih sad vidim sa sirom ili sa pahuljicama ujutro i mljekom

 



Apsolutno da!


Smrznuto voce - spas u zimskim mjesecima ali i u ovim ranoproljetnim danima kad nema onog pravog domaceg sezonskog.
Ubaci u posni, jogurt, jutarnje zobene....s mlijekom kao smoothie/frappe itd.





Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 22:53
hvala Kate na predlogu probat cu ujutro sa jogurtom za medjuobrok
današnji jelovnik:
9.30h  40g zobenih sa 2 dcl mljeka
13 h skuhala ono mix povrce stavila još malo cvjetace u to  polila sa 3 jaja oko 100g sira i 1 kašika kisele pavlake, malo mljeka  i zapekla par min u pecnici  pojela dva komada oko pola toga 
16h kefir onaj light
17.30h 180g fileta i grah na salatu
22.30 1 komad tog složenca i još sira uz to oko 100g
 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2012 at 12:11
ooooo da, ja sam prošlo ljeto skoro svaki dan stavljala jogurt u zamrzivac da se malo zaledi i onda u to umiješala borovnice i whey....predobro, jedva cekam opet Heart
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2012 at 17:38
evo ga jutros sam napravila mjerenje da od sad znam na cemu sam i napredujem li koliko
težina 61kg
struk mjereno oko pupka 74cm
struk ispod pupka na najširem dijelu 84cm
bokovi 93cm
butine 57cm
 
i ono sa malinama i jogurtom je predobro
 
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 00:14
 današnji jelovnik:
9h 40g zobenih sa 2 dcl mljeka, dvi kašike smiksanih malina 1.5 dcl soka od malina što su se iscijedile kad su se odledile
12h 180g fileta i grah sa dinstanim lukom
16h šnita oko 40g kruha sa malo sira i šunke
18h komad složenca od povrca  malo sira oko 60g i malo fileta oko 40g i 3 dcl jogurta sa smiksanim malinama 
22.30h 150g sira sa 25g sjemenki
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 21:24
današnji jelovnik:
10h 4 dcl jogutra sa malinama i 40g zobenih
12h grah i oko 170g fileta
14.15 isto ko i u 12
19h 2 i pol jaja sa špinatom i 50g kruha
21h 170g sira sa 30g sjemenki


Edited by marija-mo - 26 Ožujak 2012 at 21:25
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 23:38
kaj mislite o ribljim štapicima ili tuni u maslinovom ulju za medjuobrok? to mi trener savjetovao. :) ja sam ih pekla na maslinovom ulju iako znam da ono gubi svoja posebna nutritivna svojstva zagrijavanjem... :( jel malo krumpir salate ok kao izvor UH u obroku? to ne mislim za PWT nego tokom dana.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 09:33
Tuna ok, riblji štapici ne..... krumpir salata ok
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 11:35
ok, hvala :) hahah da, riblji štapici su mi se i cinili da pokupe previše masti... i teško mi sjeli... a jel ok pit proteine prije treninga? trener mi rekao da popijem prije zumbe.  inace pijem nakon anaerobnog treninga.  i da, još jedno bitno pitanje... koje proteine? do sad pila one koji u jednoj porciji imaju cak 17g UH, a sad razmišljam o proteinskom izolatu. pa sad koje je bolje? znam da je potrebno malo šecera nakon treninga radi obnavljanja glikogenske zalihe. proteinski izolat ima oko 3g UH. ak se ne varam
tj. ne znam jel to izolat onda, al oni proteini 100% whey protein. :)

Edited by LolitaInChains - 27 Ožujak 2012 at 11:40
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 12:42
Ma i da ne pokupe masti unutra ima puno aditiva, Uh i svega, vec takvi sirovi su neprikladni.....
Kaj se proteina tice, dal je ok pit prije treninga.......što misliš da ceš dobiti time, tj što želiš postici time?
Možeš ih popiti ukoliko nisi jela sat do dva prije treninga , ako si jela nema potrebe.
Ovo kaj si pila sa 17g uh neznam kaj je, mozda neki gainer, ali on ima koliko znam još više Uh, uglavnom ako imas love izolat , ako ne bilo koji whey protein (ovaj 100% whey vjerovatno i nije izolat neg koncentrat, ali svejedno ti je u principu). Sa to malo UH u PWm ne možeš obnoviti glikogenske zalihe, to je vrlo malo Uh za tu svrhu, koristi se primarno radi podizanja inzulina i bržeg transporta aminokiselina u stanicu radi oporavka i sprijecavanja razgradnje mišica, odnosno aminokiselina unutar istog
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2012 at 01:47
ok, kužim. :) onda veceras sam nakon treninga, al sat vremena nakon jer nisam stigla prije zbog pripreme, tuširanja, pojela oko 250g posnog, malo jogurta i umiksano praha slatke paprike i nasjeckane 2 mini domace ljute papricice, pola šnite nekog crnog kruha i 3/4 jabuke s dosta cimeta. jel to ok za PWM il nekaj fali/u višku?
pa to za proteine mi je trener savjetovao kad sam mu rekla da ih pijem samo kao PWM nakon anaerobnog treninga pa je rekao da i prije zumbe uzmem. al meni bitno samo dobro nahraniti mišice i dobiti energije za trening, zapravo definicija i gubitak masnog viška. (kojeg imam u abdominalnom podrucju, ne onakve šlaufice nego me se može uštipnut, kak da objasnim :)) govore mi ljudi da mi ravan trbuh, al ja želim 100% cvrstocu)
možda bolje jedostavno unijeti nešto proteina, UH niskog GI i vlakna prije treninga?
haha to sa 17g (tak piše na njemu) su Eiweiss 90 proteini iz DM-a, neki su ih hvalili... evo upravo skužila negativne komentare na forumu, deklaracija valjda sama govori zašto... :D
a kaj mi onda preporucaš uz taj izolat/whey shake?
i da, hvala na trudu :))
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2012 at 09:53
Ono iz DM-a svakako izbaci :)
Pa sad, posni u pwm nije idealan, al ak nema niš drugo ko ga šljivi.
A whey prije treninga kak sma rekao, u slucaju da si fulala jelo onda da, inace nepotrebno bacanje love........Kak si rekla najbolje nešto niski GI UH i prot. iako ima više opcija, verzija, to treba sve isprobavati u smislu da ne jedeš Uh prije treninga ,nego proteine i povrce  radi sto vise GH , pa onda maznut poslje PWM, al velim ne zamaraj se time sad........
Da, taj whey si kupi i njega poslje treninga mazni sa nesto groždjanog, nekih 30g.
nema na cemu.........

PS. kaj se tice tvojih želja i rezultata, oni nece ovisiti samo o pre/post workout obrocima, nego jednako tako, ako ne i više od toga o ostalim obrocima tokom dana
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2012 at 00:02
jelovnik od jucer:
7h 50 g zobenih sa 2.5dcl mljeka i malina dvi kašike u to
napravila sendvice od 100g sira 100g šunke i 100g kruha i 4dcl jogurta sa malinama i to pojela od tri puta do14.30h
17h 2 jaja sa spanakom
21h prženi luk sa 120g tune(to je u ulju ona ulje koristila da ispržim luk)
 
današnji jelovnik:
7 h 3 jaja na malo domaceg masla i 70g kruha
13h corba od  krumpira brokule luka mrkve paradaiza
17.30h isto corba i 80g tune sa 70g sira
21.30h 2 dcl jorurta sa jagodama i 150g sira sa 30g sjemenki lana
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2012 at 01:25
haha budem, tj. izbacila sam vec - popila vec sve te "proteine". HAHA
a kaj je idealnije od posnog, osim wheya i groždjanog? nisam ga sad još kupila. i pod groždjano si mislio na groždjani sok? :)
da da, uglavnom se trudim jesti 3 obroka i 2 medjuobroka tokom cijelog dana. ujutro si zmiksam dosta zobenih (nisam vagala) s 3 dcl mlijeka od 1,5%m.m., nasjeckanu bananu i nescafe classic s malo šecera i istim mlijekom. ne znam jel to ok? medjuobrok znaju bit 2, 3, nerijetko 4 jaja (al pecena s malo ulja:/ ) s minimalno kalnickog kruha ILI šaka oraha/badema, rucak purece ili pilece meso s nekim povrcem (sve s minimalno masti jer mama pazi na kolesterol) - taj rucak mi zna cesto bit pre workout meal, a PWM je kao onaj jucerašnji ili je znao bit- oni shake-ovi, haha.
pa sad kak to sve skupa zvuci?
s tim da nekad uz rucak znam uzet ko danas 2 napolitanke ili jednu torticu. :D
zadnji vikend sam imala doma omiljeni kolac - londoner šnite pa sam pojela pola tepsije :O al zato trcala drugi dan 9km na traci i (samo)pol sata bicepsi i tricepsi.
 
e sad, jesu ok multipowerovi 100% whey? veli frend da uzemem neko pakiranje za 120kn, a ja našla tu 908g za 220kn.
 
i skužila sam da su mi se nekak uspjeli nabildat listovi u ova 2 mjeseca! (uvijek mi bili jako tanki) a nisam ni radila vježbe za njih. haha i da, kvadriceps isto.
sorry kaj sam se raspisala. :/


Edited by LolitaInChains - 29 Ožujak 2012 at 01:26
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2012 at 09:06
jucerašnji jelovnik:
8.30h 100g kruha 80g šunke i 80g sira
14h tanjur corbe one i 200g fileta
17h opet corba i 100g fileta
19h 100g fileta
21.30h 150g sira sa 30g badema
 


Edited by marija-mo - 30 Ožujak 2012 at 09:07
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2012 at 22:54
jucerašnji jelovnik:
zobene 40g sa mljekom i jedan kivi
pašta oko 75g sa gljivama lukom i vrhnjem onim manje masnim
3dcl jogurta sa jagodama izmiksanim
2 komada pite od kukuruznog brašna kopriva i mladog sira
3 jaja
 
današnji :
napravila palacinke od nekig mekinja 5 jaja i oko 1.5dcl mljeka to jela od dva puta sa 200g sira i 150g šunke znaci za dorucak i rucak i uz dorucak pojela jedan kivi
1.5dcl jogurta sa 20g sjemenki
i sad 150g sira sa 30g badema
 
sutra cu se mjerit ponovo tako da to bude svako nedjelju dana pa da vidim ima li pomaka
otkako sam krenula sigurno ima i više sam izgubila u cm neko na kilaži sigurno  premda nisam dugo da pazim tek 22dana a bilo je tu i malih prekršaja sa onom tortom i vocnim jogurtom 
 
i jeli bi mi neko mogao sad pomoc da složim neki trening  jer ovo što ja sad radim oduzme previše vremena a i nije mi kako prije sad idem srijedu cervratk petak i subotu pa neznam kako da podijelim to po grupama.
ovaj tjedan sam radila dva puta znaci gornji dio dva puta donji , ali 4 dana za redom  pa neznam valja li to tako?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.