New Posts New Posts RSS Feed - potreba za promjenom i boljim nacinom života
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

potreba za promjenom i boljim nacinom života

 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>
Author
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 22:24

ako mi je noga ispravna skroz kod istezanja boli i kad savijam je u koljenu boli koljenokad ga vucem prema gore joj ja ni da valja objasnit neznam  nije deep relif nego neki konjski balsam bar tako piše na njemu

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 17:16
od sve ove muke zaboravi napisat jucerašnji jelovnik pa idemo
7h 2 cijela jaja 100g kruha i jedan kivi
11.45 dvije jabuke 2 dcl jogurta sa sjemenkama i jedan komad one pite od tikve
14.30h 1.50 dcl jogurta i tri komada pite ponovo
17h 1.50dcl jogurta sa sjemenkama
19h 40g zobenih sa 2 dcl mljeka
22h 150g sira sa sjemenkama
 
ovaj obrok u 14h je bio poslije treninga  i isto tako ovaj sa zobenim
 a ona ujutro velika pauza je bila zbog predavanja nismo imali ni 5 min pauze  cim je završilo ja sam otišla jest
 
danas sam citavi dan kuci  zbog koljena nisam nigdje mogla pa sam katastrofa samo gledam šta cu jest, ali nisam jela ništa slatko ili grickalice cuvam se još nisam
žao mi što nemogu nastavit sa treningom sigurno cu morat se cuvat još koji dan
ako neprodje idem doktoru za sad neka koji dan pa da vidim situaciju
 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 19:55
nisam ni ja u boljoj situaciji, mene nešto ispod rebra steže od prekjucer, danas sam uz jaukanje trening odradila, a kasnije jedva doma došla Ouch Nekako smo klimavi zadnje dane LOL

Ha gledaj, nešto se je iziritiralo, vjerojatno kod cucnja ali ako te toliko dugo vec boli možda bi trebalo ic vidjet o cemu se radi....ne znam, ja osobno sa koljenima nisam imala problema...više za živcima i ledjima :)

Jelovnik - vidim, pomak u proteinima u svakom obroku Thumbs Up Jedino što je malo previše mlijecnih proizvoda...ja bi se na tvom mjestu malo više orijentirala na meso/ribu/jaja i to...iako, znam na faxu je najlakše nosit te jogurtice i slicno..ali onda bar kad si doma si probaj što više razlicitih izvora proteina kombinirat. Malo ide na bolje ali ima tu još posla Tongue Di je povrce?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 20:28

Napokon lijepi dani, a to me veselilo živila za to ima mjesec dana, a gle sad mi u defektu kako bi ja rekla

ma ovi neki virusi vladaju cujem od ljudi bolje i ti provjeri mene jednom tako bolilo pa pocela kašljat i onda upala pluca. Nadam se da ce se stanje popravit kod tebe
Predprošle godine isto tako me bolilo kao tebe kad bih duboko udahnula nebi mogla bolilo bi me i jedna starija žena natjerala me da popijem ovo zagrijala mast da se otopi i u to dodala mlijeko i toplo da pijem i mene je to spasilo jest ružno, ali spasilo. Samo ja nevjerujem da ceš ti ovo probat jer je mast u pitanju, ali eto ja sam napisala u dobroj namjeri.
Pa povrce tikva u piti
i da jogurte je lako nosit i jabuke
danas jela jaja i ribuBig smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 21:30
Ma ja vec odradila kašalj, temperaturu i to...moguce da sam i od tog kašlja neki pokret napravila...ne znam ali smeta za poludit, trenutno šepam po kuci :))

Mast i mlijeko? Hmmmm LOL Ma nije to problem, probala bi ja, necu umrijet za jedan put ali mislim da nije to to, ne znam kako bi mi to moglo utjecat na taj dio jer mi baš izgleda da se nešto istegnulo il tako nešto...više me zabrinulo da nije slezena u pitanju al ne vjerujem.....

..svejedno, hvala ti na prijedlogu Wink

Povrce tikva u piti LOL Ma neš ti povrca u tragovima LOL Mislim na brokulice, špinat, blitvu, kupus, kelj, cvjetacu...znaš ono divno smrdljivo povrce  :))

Je se mijenja šta kilaža, ide li to?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 21:58

Ma jok ni kilaCry ali neide ni gore to je dobro

dobro si o kakvom ja povrcu pricam u piti premda ide tu tikve dosta, ali opet kad podjeliš komade ne baš puno po komaduLOL 
popravit cu se  ubuduce
cak sam kontala danas da sad ovih dana dok nevježbam od UH uzmem samo zobene ujutro
Šta misliš ili da uzimam malo i kruha i voce da smanjim samo jedno na dan
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 09:10

Dobro jutro! Poceo novi dan koljena malo boljeWink nadam se da bi za vikend mogao past neki lagani kardio ujutro, malo prirodne medicine meni izgleda veoma godiBig smile 

evo jelovnik od jucer:
10.30h 100g hruha jedno jaje 70g sira i 50g šunke 1.50 dcl mljeka
12h jabuka
14.15h  opet isto ko rucak samo bez mljeka
16.30h jabuka
19h 100g oslica  200g cvijetace 2 dcl jogurta
23h 150g oslica sa malo lanenog ulja
 
znam da nije dobro ove dvije jabuke nalijem se kavom i onda mi to previše (kava, jabuka  jednostavno kako da sad uz to uzmem jogurt ili sir neide a neznam šta bi drugo mogla)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2012 at 00:49
ako kile ne idu ili nisi u deficitu ili premalo jedeš pa si usporila metabolizam...

tako je, slabo je to povrca, znaš Wink

Pazi...ako ceš vec manipulirati tim uh-ima (što bi ti bilo dobro) to treba biti isplanirano. Progooglaj si malo carb cycling i nadji si neku varijantu cikliranja - ako misliš da si se vec dovoljno usavršila oko slaganja jelovnika, odnosno brojanja kalorija, grama UH,P i M iz hrane...ako ti taj dio još šteka, odnosno ako nisi naucila osnove najprije si prema kalkulatorima malo izracunaj održavanje, odredi si deficit od 500 kcal recimo i prati kako ce ti težina i tijelo reagirat na to....stavi si neki omjer, recimo 40% UH, 30% P, 30% M i uravnoteženo rasporedi u 5-6 obroka....da imaš neki plan i da ti obroci budu kako treba.

Na tragu si, samo još trebaš malo reda uvest Wink Nalij se prvo posnim pa onda kavom LOL

Kako koljeno, je prošlo? Ja ko nova, sve bolove razbila treningom Star



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2012 at 17:29
Ajde baš super što te prošloThumbs Up
Ide na bolje, ali nije još dobro puno mi smeta i kad hodam i savijam nogu
 jucerašnji jelovnik slican ovom prije samo  sam za ovaj zadnji obrok jela dinstani luk sa tunom
da malo pojacam ta vlakna
 
jutros se izvagala 62kg
Odlucila sam u ponedjeljak cu se izvagat ujutro, izmjerit i pratit sve. 
Da imam neki bolji uvid u sve jer ovo što sad malo ode to nije ništa jer sam ja u principu nešto slicno i jela  samo nisam rasporedjivala tokom dana i tu i tamo one gluposti me namame, ali nema toga više mora se radit nešto, moram ojacat i dobit na snagiWink
Ovako sam ja danas racunala pa me ispravite ako sam pogriješila negdje
 
BMR=1710
uz neki trening tjedni  od 3-5 puta   kad pomnožim BMR sa 1.55 to bi znacilo da dnevno trošim 2650.5 to bi bio TDEE
e sad ako bi išla u deficit od 25% to bi znacilo 662.5 kcal manje
to bi bilo onda 1987.5 kcal po danu
 e sad procitala sam da bi trebala kao žensko unosit oko 1.3 g proteina po kilogramu tjelesne mase
što je jednako na 63kg  80.6g proteina=322kcal
a ostalo 1665.5 kcal da rasporedim na UH i M
e sad me zanima jeli ovo do sad tocno i mogu li se ovoga držat
 


Edited by marija-mo - 15 Ožujak 2012 at 17:37
Back to Top
deejay View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Veljaca 2012
Location: cerna
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deejay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2012 at 18:24
D tunjevina sa povrcem i snita razenog i kasika meda!
M kasika meda kava zeleni caj
R tunjevina posni malo riže
M shake sa malo meda
V pileca prsa posni sir salata krastavci i luk sa malo kajmaka
PRIJE SPAVANJE CE BIT SHAKE
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2012 at 01:14
marija-mo, misliš da si sada na 2650 kcal sa ovim jelovnicima? Wink

Mažeš li necim to koljeno? Ako misliš da ide na bolje pricekaj još malo ali ako se nastavi trk to vidit...

deejay, si ti malo zalutao ili?  Tongue smutila te ona vanilija izgleda Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2012 at 22:30

Ide na bolje, mazala sam tri veceri sa masti i stavljala raštiku rekli su mi da je to super i mogu rec da mi je pomoglo puno, da sam bar odmah stavljala nebi došlo do onoga.

Kako sam osjetila da mogu bolje hodat danas sam otišla u teretanu nisam se mogla suzdržatBig smile, ali nisam radila kardio poslije vec samo gornji dio tjela i trbušne, veceras malo prirodne medicine opetBig smile pa se nadam da ce ujutro i past neka lagana vožnja biciklaWink
 A što se tice jucerašnjeg jelovnika bio je predobar bar ja tako mislimWink
kako sam vidila da raštika pomaže sa vani reko da je unesem i unutra da imam dvostruki efekatBig smile
pa je to izgledalo ovako:
7h 40g zobenih sa 2dcl mljeka
10.15h 100g sira sa 50g tune i dosta pecenog luka
13.30h 150g pecenih fileta sa velikom kolicinom raštike u koju sam stavila malo mrkve i jedan mali krompir
17.30h jabuka i još raštike sa jogurtom
20h 50g fileta 50g oslica i raštikaBig smile
23h 150g sira sa 30g sjemenki
 
na ovo sve ja pravila palacinke za društvo nisam ni jednu pojela premda su me pokušali nagovorit, a volim palacinke samo ja sebi napravim sa zobenima i linoladom ali nisam htjela jer bi onda uzela linoladu a nju obožavam, a bila je vecer i nisam si htjela to radit  odmah sam se sjetila svojih uvodnih rijeci tako ja pazim citavi dan i onda uvecer zbog gluposti da zgriješim ne neWink fino sam samo nastavila pec njima  i rekla samo vi uživajte ja se najela raštikeWink
jutros na vagi skoro pa na 61kg valjda se tjelo pocinje oslobadjat vode
 
 Pa neznam dali sam baš sa ovim jelovnicima na toliko kalorija, nebi rekla neznam kako bi racunala kavu i ja povrce neracunam nikad samo škrob i za masti nisam sigurna, a proteine nadjem koliko je šta i pijem svaki dan po 1,5l limunade to neracunam taj limun stavim 2 limuna i to pijem.
Trebam li racunat kalorije iz povrca?
 
Gym_girl kako si ti danas? Nadam se još boljeWink
 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2012 at 15:24
Hehe, ko i ja, cim je toplomjer pao na malo ispod 37, odmah na trening Big smile

Ja super, thanx Star Sve je prošlo i vec sam 5 dana zaredom u elementu, radim gluposti ali morala sam LOL

Znaš zašto te pitam za kalorije? Opet ponavljam za te kalkulatore...nekad znaju bit dosta nepouzdani. Evo, ti si recimo dobila  2600 kcal za održavanje, a nema šanse da se održavaš na tome sada :) Jer tvoji sadašnji jelovnici sadrže puno, puno manje od 1900 kcal.... Sigurnija metoda bi ti bila zbrajat malo što jedeš iz dana u dan..napravit neki prosjek od toga ako nije svaki dan isto i onda od toga radit deficit...iako u nekom deficitu i jesi trenutno jer je otišlo..koliko, 2 kg u 2 tjedna? Što je super Thumbs Up. Ako si sad sve izracunaš na ovih 1900 kcal, moglo bi ti bit previše....jesi si racunala kad dnevni unos kalorija i UH,P,M da znaš otprilike di si?

Ali šta je, je..jelovnici su sve bolji Wink S tim da bih ja opet malo poradila na tim UH-ima da ih nije premalo iz dana u dan.....bilo bi dobro znati di si sa tom kolicinom na dnevnoj bazi...

Kako trening napreduje?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2012 at 16:01

Pa neznam ti baš kako tu stojim ja sam ovako to sve gledala za 3 glavna obroka nastojala sam da mi proteini budu negdje do 25g, UH oko 150g tokom citavog dana jedino taj kruh neznam kako da racunam a masti neznam eto to laneno sjemenke i malo samo za prženje, ali tu su kapi u pitanju doslovice danas sam uzela malo badema. Za medjuobroke gledam sad da mi sadrže oko 15g proteina

Neznam baš da smijem povecavat mislim uh ja kruh jedno vrijeme nisam ni jela nikako ma skroz malo škroba  više sam uzimala voca i onda sam nekako pocela jest više UH ali sam primjetila da me napuše pogotovo bjeli kruh zato me sad strah da uzimam i crni gledam kad uzimam u danu krompir ili toga tipa nešto da ide bez kruha
 Da eto za par dana meni vaga pokazuje ujutro sad 61kg i ja sam prezadovoljna jer ja sad imam u obroku skupa škrob i vlakno, a prije nisam ni to baš radila izbjegavala sam
Jucerašnjeg se jelovnika i nesjecam baš, ali bilo je toga tipa nešto kao prekjucer samo što saa uvecer poslije trerninga uzela još malo krompira dodatno uz raštiku i nisam uzela ništa van dobrih namirnica to znam
 Trening bio je ok digla sam težine dobro cak na zadnjoj seriji neke nisam ni mogla odradit više od 10 pon , a inace smanjila sam ponavljanja na 12 ne više 15
 
Šta misliš okvirno po ovim moji jelovnicima koliko ja unosim dnevno?
 
Jutros je pao kardio od 1hWink ide na bolje puno


Edited by marija-mo - 17 Ožujak 2012 at 16:02
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2012 at 01:16
Ova zadnja 2 jelovnika su ti oko 1200-1400 kcal max po mojoj procjeni...ovih 1200 bi bio neki minimum na kojeg biš trebala ici..ajmo rec da je optimalno negdje oko 1400-1500 kcal, sve drugo skidat treningom, aktivnošcu..kad biš sad na ovo digla na onih tvojih 1900 kcal vjerojatno biš brzo dobila kile nazad...

Inace, 100 g kruha ti je oko 240 kcal Wink I da, bijeli nikako...raženi, integralni, whatever ali bijelog možeš slobodno zaboravit za cijeli život, nece ti falit :) Sa krumpirom, paštom i rižom ni ne trebaš kruh ali uz ostale obroke kao glavni izvor UH-a, zašto ne? Meni su kruh, zobene i krumpir glavni izvori UH-a...neko vrijeme sam jela samo kruh po cijele dane Big smile Ne trebaju se izbjegavat UH-i, samo ih treba dobro izabrat, tajmirat i ukomponirat u kcal unos...i iskoristit naravno :)

Ma slobodno ti svi obroci mogu sadržavat oko 20 g proteina....meni je svaki obrok obrok, nema glavnih i sporednih :)

150 g UH-a je još ok, glavno da nije ispod 100 g na dnevnoj bazi...ali ovaj primjer zadnji ti ima daleko manje Wink Samo tu onda treba pazit da P i M ne budu prenisko jer su onda i kalorije prenisko.

Bravo za trening Star


Edited by Gym_girl - 18 Ožujak 2012 at 01:19
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2012 at 00:06

Kruh nisam ni jela kad imam tjesteninu, krompir i takve stvari neide mi to, ali za dorucak ili veceru ako cu nešto namazat tad jesam i više sam koristila dvopek i crni nego bjeli, tako da on mi sigurno nece falit samo da ja mogu ovaj jest, a od toga bjelog šta ce mi falit to su domace kifle i pite to volim.

jucer sam citavi dan bila gladna (to su oni dani i tad stvarno pa ja bi pojela sve što se nadje ispred mene) ali sam se držala dozvoljeni stvari kad ja sebi nešto zacrtam to mora bit tako koliko je u mojoj moci a ovo jest.
jelovnik od jucer:
10.15h 40g zobenig i 2dcl mljeka 1 kivi
13h 150g pilecih prsa sa prilogom mladi grašak200g, mrkva, luk i tu sam stavila malo pomi paradaiza onog izdinstala to i da malo poveže pomi sve to ,ali vjerovatno pomi nije dobar radi šecera u njemu premda nije to neka kolicina bila 
15.15h 150g sira i 50g badema
17h jabuka i dva tri komadica piletine pecene
18.30h opet malo od rucka isto samo u pola manja kolicina ali dodala 1.5 dcl jogurta
22.30 150g sira i 30g badema
 
današnji jelovnik:
8h 40g zobenih sa mljekom
10.45 20g badema i jabuka
13h 3 jaja 250g krompira sa dinstanim lukom napravila kao restani krompir
16h jabuka i  2dcl jogurta
i onda tek u 21h luk i 80g tune gladna nisam bila radila neku tortu i zabavila se pri tome popila kavu i vrijeme ode ja se ni spazila nisam
 
ove težine što sam digla osjeti se na mišicima npr triceps malte ne možda jednom da sam osjetila da imam upalu , a bome jucer i danas baš vidim ja djelovalo je isto tako i prsa
 
sinoc sam imala problema sa koljenima kad sam plivala smetalo mi tako da nisam mogla ni otplivat da valja a veceras nisam išla zbog obaveza
 
ja kavu i nepišem više to pijem dvije tri na dan tako da se zna
I jeli ti dosadilo da pišem jelovnike da te neumorim sa ovim svojim glupostima premda ja vidim Gym_girl  da se ti potrudiš i procitaš sve fino i pažljivo i veoma sam ti zahvalna
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.