New Posts New Posts RSS Feed - potreba za promjenom i boljim nacinom života
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

potreba za promjenom i boljim nacinom života

 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
Author
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 22:44
kao prvo da ti se zahvalim i tebi animal87i Gym_girl što komentirate i pomažete
znam da je to bilo kasno naime ja sam planirala vozit biciklo medjutim pukla guma dok sam ja to pokušavala neuspješno riješit odužilo se i da mi nebi propalo da odradim kardio na prazan želudac otišla bar malo trcat 
inace ja nosim sa sobom ako znam da cu se zadržat poslije teretane još u gradu medjutim ovo je ispalo neplanirano jer sam trebala nešto svratit kupit za nekog zbog toga sam i kasnila sa pravim jelo
i inace teretana mi nije baš blizu imam 10km do nje i bilo mi je katastrofa da odem kuci jedem pa se ponovo vratim u grad po to
rezultat toga svega je bio ja pregladnila i prejela se te paste  probajte ako niste ja tu kombinaciju obozavam sa sjemenkama cudo omiljena kombinacija
a luk šta da kažem za njega luka trošim godišnje kao krompira naprosto obožavam ga heheSmile znam da je to malo cudno za curu ali eto ja ga volim
uglavnom bitno mi je da negriješim puno to me raduje da radim u priliku ispravnoWink
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2012 at 00:45

Nema na cemu Wink

Originally posted by marija-mo marija-mo wrote:

evo jelovnik od jucer
nakon trcanja ok oko pola sata
10.30h piletina 100g od jucer sa prokulicom i 50g zobenih sa 200ml mljeka
 trening 13h nakon treninga 2 banane jer nisam mogla odmah kuci jest tako je ispalo neplanirano da sam se morala zadržat satak u gradu pa jedino što mi je palo na pamet su te banane svratila u trgovinu i kupila
17h neki rucak eto integralna tjestenina tu sam dosta pojela oko 130g sa 150g sira i 2dcl jogurta unutra ubacila malo sjemenki
21h vecera peceni luk sa 2 cijela jaja
popila dvi kave u toku dana i sigurno preko 3l vode


vidim da je animal vec rekao nešto što bih i ja naglasila pa cu sad ja rec ono što je meni palo u oko i možda ponešto ponovit :)

Krenut cu od pocetka:

1. trcanje na prazan želudac - bolje nemoj...ako vec misliš radit taj kardio natašte onda ga bar odradi laganijim intenzitetom, dakle brzo hodanje bi bila bolja varijanta od trcanja...ili ta vožnja bicikla koju si planirala pa te zeznulo :)

2. dorucak je u pravilu ok samo što ti je ovih 200 ml mlijeka totalno nepotrebno jer si vec sa mesom unijela dosta proteina. Radje onda tih 10-ak UH-a što ceš skupit sa mlijekom zamijeni još sa 20-ak g zobenih.....

3. malo ti je dug razmak izmedju dorucka i treninga - tu bi ja bar onda pomakla ovo mlijeko iz prijašnjeg obroka (ili jogurt), pa sa nekom vockicom (jabukom npr). Ili cak bolje - prvi obrok zobene + mlijeko, a onda ovaj prije treninga 100 g mesa i neki izvor UH-a, može i jabukica...

4. 2 banane nakon treninga - kao što si kupila banane tako si mogla i neki izvor proteina uz to Smile Ja bi te 2 banane srezala na jednu, a uz to si kupila neki proteincic tipa posnog sira recimo...ili 3 dcl jogurta....ili jedno cokoladno mlijeko pa bez banane....ili cisto posni sir/tunu i raženi kruh kako je animal rekao...uvijek ima izbora Wink

5. Kako je vec receno, 130 g pašte je preprepreviše....definitivno bolje podijelit to u 2 obroka, a ostatak pašte zamijenit povrcem....i ove sjemenke ja baš nebi stavljala tu :)

6. Vecera ok, možeš i 3 jaja ili bar dodat koji bjelanjak i dodaj povrce uz to Wink

Koliko ti traje trening?


 


Edited by Gym_girl - 11 Ožujak 2012 at 00:46
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2012 at 10:18
pa neznam baš tocno koliko traje ovisi kako koji uglavnom 1.45h i nekad malo više, a potrošim dosta vremena oko15min na istezanje manje me mišici kasnije bole, a trebam poboljšat fleksibilnost pa radim tu dosta toga
 
evo jelovnik od jucer mislim da je bolji nadam seBig smile
vožnja bicikla 1h na prazan želudac 
9.45h dva dvopeka sa sirom i šunkom i 50g zobenih sa 2dcl mljeka
12.45h 1 jabuka 1 kivi
14.30h tanjur juhe 150g kuhanog mesa peceni krompir tikva i luk
17.45h 2 dcl jogurta sa sjemenkama
onda malo veca pauza radi plivanja nemogu ništa jest bar dva sata prije jer mi muka onda bude na bazenu inace sam nastojala jest u 16h prije i ne poslije.  Sinoc sam se potrudila da malo bolje plivam da se i umorim bilo je onako ok na intervale malo sporo pa malo brzo uglavnom bolji intenzitet nego prije
22.30h 150g posnog sira
popila dvi kave u toku dana
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2012 at 13:02
hmmmm opet cu te utlacit Big smile

1. sir posni ili? Šunka pureca ili? Koliko kolicinski?

2. 2. medjuobrok i nije baš neki, ja bi radje umjesto tog kivija ubacila bar neki jogurtic uz jabuku jer ovako nemaš nikakve izvore proteina 5 h....

3. Što manje pecenog krumpira, kuhanom ništa ne fali Tongue ali ako ne želiš previše cjepidlacit onda povremeno ok...ja cu naglasti pa ti vidi Big smile

4. Probaj posni sa lanenim sjemenkama - much better Wink ali ajde može proc,,,ja uvijek gledam na te proteine, šta da ti kažem :)

5. Prevelika pauza opet ali i sama si skužila :) .... i ne posni sir sam, dodaj neke orašaste ili sjemenke...30-ak grama...ili bar neko povrce...

Piši još par dana pa da zakljucimo Smile

Trening bi trebalo malo bolje organizirat...da odradiš krace ali intezivnije...ili u formi kružnog treninga cijelo tijelo 3x tj. sa manjim pauzama i složenim vježbama ili podijelit na gornji/donji dio tijela ako ideš 4x, ili ako ideš 3x možeš gornji/donji i jedan dan cijelo tijelo.....takve neke kombinacije...samo da radiš malo intezivnije i jace....
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2012 at 13:43
Da da sir posni nego štaWink to jedem skoro god dana nikakav drugi  pa tu bude samo malo nekih 30g za taj dorucak ako si na njega mislila, šunka takodjer pureca samo i tu bude šnita ipo po komadu dvopeka. Inace salame paštete hrenovke i takve stvari nejedem isto vec duže vrijeme kako sam se pocela malo educirat o zdravoj hrani
Danas sam išla kupit neki stvari pa sam kupila dvije argete od tune procitala sam sinoc ovdje negdje da kao nisu loše  ali ih nemislim još jest bar neko vrijem ako nisu sad preporucljive za mene.
Peceni krompir to i nejedem tako cesto više kuhani, a kad ga spremam to je na teflon tepsiji sa samo trun ulja ili na foliji
Posni sa lanenim mi je omiljena kombinacija cesto to jedem samo jeli mi dobro da uzmem ga navecer za zadnji obrok nastojala sam da mi zadnji obrok bude samo protein, a predzadnji protein+vlakno


Edited by marija-mo - 11 Ožujak 2012 at 13:44
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2012 at 14:13
Super Wink Samo zašto samo 30g? I samo 2 fetice šunke? Zašto tako škrtarite sa tako finom papicom Smile Ja bez bar 150 g posnog i 50-ak g šunkice (oko 5 fetica) nigdje ne idem :)

Možeš tunu, dapace, ali cistu, u salamuri ako ceš sa nekim UH-ima ili u ulju ako ceš samu uz povrce - ne u formi paštete od tune Wink

Zašto ne posni i lanene za zadnji obrok? Evo, ja sam jucer u 22 h pojela 200 g posnog i 20-ak g lanenih...nisam imala više :) Wink ... i samelji lanene ako vec nisi :)

Gle, malo je teško rec ovako...trebala biš si nekako izracunat okvirne kalorijice i omjere nutrijenata prema onome što želiš i tocno znat koliko ceš unosit...onda nemaš dileme oko toga kad i koliko...


Edited by Gym_girl - 11 Ožujak 2012 at 14:14
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2012 at 23:18
lanene meljem znam to, ali ipak hvala što napominješ jer vidim da pokušavaš me uputit što bolje u sve to  sve pohvale za to
evo jelovnik od danas
9.30h 40g zobenih sa 200ml mlijeka i cimetom
12.15h jabuka
14.30h tanjur juhe komadic mesa kuhanog mozda neki 40g  i neznam kako vi to zovete pita što se izlije ne ona motana sa tijestom sastav te pite je sir, jogurt, tikva, kukuruzno brašno, malo bijelog uglavnom to su bitne namirnice uglavnom tu sam ja pojela možda oko 40g kukuruznog brašna i nekih 10g bijelog
17.15 5 feta šunke purece sa dinstanim kupusom  lukom i cešnjakom
22.30h samo šunku zamjenila sa 150g sira 
 veceras na plivanju sam se baš potrudila još više nego jucer imala sam u jednom trenutku osjecaj da ce mi srce iskocit baš sam se umorila bila pa sam mijenjala što brže mogu pa malo lagano i tako naizmjenicno kako neka vrsta hiit treninga ako se to može tako nazvat 
sutra cu u teretanu imam donji dio tijela na rasporedu
smanjit cu ponavljanja, a dignut malo težine 
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2012 at 23:28
Originally posted by marija-mo marija-mo wrote:

lanene meljem znam to, ali ipak hvala što napominješ jer vidim da pokušavaš me uputit što bolje u sve to  sve pohvale za to
evo jelovnik od danas
9.30h 40g zobenih sa 200ml mlijeka i cimetom
12.15h jabuka
14.30h tanjur juhe komadic mesa kuhanog mozda neki 40g  i neznam kako vi to zovete pita što se izlije ne ona motana sa tijestom sastav te pite je sir, jogurt, tikva, kukuruzno brašno, malo bijelog uglavnom to su bitne namirnice uglavnom tu sam ja pojela možda oko 40g kukuruznog brašna i nekih 10g bijelog
17.15 5 feta šunke purece sa dinstanim kupusom  lukom i cešnjakom
22.30h samo šunku zamjenila sa 150g sira 
 veceras na plivanju sam se baš potrudila još više nego jucer imala sam u jednom trenutku osjecaj da ce mi srce iskocit baš sam se umorila bila pa sam mijenjala što brže mogu pa malo lagano i tako naizmjenicno kako neka vrsta hiit treninga ako se to može tako nazvat 
sutra cu u teretanu imam donji dio tijela na rasporedu
smanjit cu ponavljanja, a dignut malo težine 
@ marija
dorucak je u redu,mada mozes i malo vise tih zobenih i malo masti uz to..kuhano jaje? dobijes i proteina odmah 
ovo u 12.15 ti fali jos nesto,tj.fali ti proteina...znas i sama (sir,tunjevina...)
14.30...40g mesa? pa to ti je manje od 10 g proteina,to je nista,pojedi ti 100-150 g mesa bez beda.
moras imati i jedan malo veci obrok,nece to nista pokvarit.
22.30 jos malo dodat lanenog ulja recimo.
 
ali dobro je,vidi se napredak u stvaranju jelovnikaThumbs Up
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2012 at 23:48

znam za tu jabuku, ali nekako mi paše voce samo za taj prvi medjuobrok, a taj rucak nije tu samo protein meso vec sam navela da u toj piti ima sira dosta i jogurta  sigurno je tu za taj obrok bilo oko 25 g proteina

ja sam jedno vrijeme pila laneno ulje ujutro natašte ima par dana da sam prestala ali mi nije odvratno mogu ga pit i dalje na pocetku mi je bilo katastrofa, a sad bez problema  
ja sam citala kao ujutro se uzima pa sa jeli mi bolje uvecer ili ujutro šta vi predlažete ili da gledam na to ovisi šta cu jest za dorucak pa npr kad su zobene da ga neuzimam ujutro vec navecer,  a ako je sir ili jaja i tako nešto onda ujutro
 veceras sam ispekla domaci kruh od mješavine integralnih vrsta brašna i sjemenki suncokreta lana i sezama, dali vi te sjemenke meljete kad pravite kruh ja ih nisam mljela za kruh, a kad ih ovako jedem onda sameljem
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 00:56
Originally posted by marija-mo marija-mo wrote:

znam za tu jabuku, ali nekako mi paše voce samo za taj prvi medjuobrok

... i meni nekako paše pizza navecer pa ipak... LOL Hehe, kužiš što hocu rec Wink Iako sad ta jabuka i nije neki problem, ako baš hoceš na najbrži nacin doc do onoga što želiš moraš malo jace zapet oko nekih stvari...tu onda paše i ne paše prelaze u ono - to je najbolje za to i to i to ce me najbrže dovest do cilja...i nema druge Wink

Sve u svemu, pomalo napreduješ i ja vidim, samo si tih proteina malo osiguraj i pazi da ti UH-a ne bude premalo iz dana u dan i da su iz najkvalitetnijih izvora.....jel znaš koliko otprilike cega unosiš? Ukupno i po obrocima? Pratiš deklaracije?

Napomenut cu ti samo za ovaj obrok u 17h....5 fetica šunke? Premalo i ne baš neki izvor proteina :)) Pomalo loš obrok, bolje da si tu 100 g mesa ubacila ili nešto drugo......a i sam posni sir navecer ne valja.

Što se lanenog ulja i sjemenki tice, ja ih volim kombinirat sa posnim kao veceru ili neki medjuobrok...kad nemam UH-e u tom obroku..a zobene vec same po sebi imaju nešto masti..

Sjemenke ne moraš mljet za kruh...


Edited by Gym_girl - 12 Ožujak 2012 at 00:59
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 21:14

strašno me bole koljena nemogu nogu savit da valja  pa neznam šta da stavim da me prodje , a to je tako od prošlog ponedjeljka sve sam mislila da ce proc, ali meni je sve gore i gore pa imate li išta da pomaže da mi preporucujete da koristim ako ste se nekad našli u slicnoj situaciji

Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 21:33
jel ta bol dosla prilikom izvodenja neke vjezbe?
jesi prije bila barem koliko toliko aktivna (hodanje...) ili ne? mozda te odjednom ta promjena,ako si se pomakla sa sjedilackog nacina zivota,a sada vjezbas,trcis,bicikla koliko se se sjecam...
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 21:55

pa aktivna sam ja samo možda jedno mjesec dana u januaru nisam baš nešto radila vježbala i tako ali ima god i više da non-stop imam nešto od aktivnosti.

naime u prošli ponedjeljak sam otišla u teretanu i radila donji dio tijela i onda na fax-u došla imali neko mjerenje motoricki sposobnosti a nisam znala da ce to bit tu smo imali svašta nešto i ponovo sam morala radit one cucnjeve sa teretom imam osjecaj da su me oni ubili jer su nam dali da uradimo što najviše možemo, a ja prije na terningu sve to odradila i sad me boli još, neznam kako cu sutra na trcanje i još šta bude
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 22:00
onda stani malo...ako su cucnjevi bili u pitanju onda to nije nista cudno,pogotovo jer ih prije vjerojatno nisi radila. takodjer koljena mogu jako boliti ukoliko je tehnika cucnja nepravilna,ali i nemora to bit pravilo.
ako sutra ujutro boli,nemoj ici trcati jer moze biti kontraproduktivno,radije lagano hodanje ako to nesmeta
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 22:04
znaci trebala bi odmorit malo katastrofa šta cu sa fax-om još ja i danas opet to isto radila na jedvite jade došla kuci nemogu hodat da valja sad sam mazala neku mast neznam valja li onaj gel na principu hladjenja šta misliš
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 22:12
jel to onaj deep relief? mazao sam jedno vrijeme sa time rame koje me uzasno ubijalo,ali nece ti to pomoci.
a vidi...ako si jedva dosla kuci,onda je to mozda nesto ozbiljnije pa da provjeris to??
jeli to bas bol tocno u koljenu ili malo ispod koljena,na kosti?
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.