New Posts New Posts RSS Feed - Potpuno novi [kucni] pocetnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Potpuno novi [kucni] pocetnik

 Post Reply Post Reply
Author
Tomislaw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Srpanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tomislaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Potpuno novi [kucni] pocetnik
    Posted: 04 Srpanj 2008 at 15:51
Za pocetak da vas sve pozdravim.
Ispricavam se na otvaranju nove teme, no puno bi mi pomoglo kada biste me savjetovali jer mi ipak nije isto citati druge teme pa se pogubiti. Volio bih, da ako mi budete pomogli, da u ovoj temi imam sve vaše savjete.
Ovako, visok sam š84cm i težim oko 65kg + - .
Htio bih poraditi na sebi bez da idem u teretane, crobik i sl. jer si to ne mogu priuštiti (zapravo sam bez znanja koliko to dođe mjesecno pa me tu možete savjetovati - Osijek).

Kod kuce imam dva plasticna utega napunjena pijeskom i teže po 5kg, steper, sobni bicikl i to je to. Uz to radim i trbušnjake.

Svakodnevno uvijek navecer prije spavanja (oko 20h) idem prvo napraviti 50 trbušnjaka, 50 dizanja utega posebno za svaku ruku (istovremeno dižem i brojim), š0 min stepera i možda isto nekih š0min sobnog biciklizma.

Htio bih voditi brigu o sebi i svom tijelu, možda da bude lijepo isklesano jer sam posve mlitav mada mi je trbuh potpuno ravan kada se ustanem. Volio bih još više poraditi.

Možete li me savjetovati ili mi predložiti što bih mogao uz to naknadno vježbati?

Vjecno zahvalan,
Tomislaw.
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2008 at 16:57
Originally posted by Tomislaw Tomislaw wrote:

Za pocetak da vas sve pozdravim.
Ispricavam se na otvaranju nove teme, no puno bi mi pomoglo kada biste me savjetovali jer mi ipak nije isto citati druge teme pa se pogubiti. Volio bih, da ako mi budete pomogli, da u ovoj temi imam sve vaše savjete.
Ovako, visok sam š84cm i težim oko 65kg + - .
Htio bih poraditi na sebi bez da idem u teretane, crobik i sl. jer si to ne mogu priuštiti (zapravo sam bez znanja koliko to dođe mjesecno pa me tu možete savjetovati - Osijek).


Lega hehe,
prije svega citati, citati i citati
No hajd, ipak krenimo na nekakvo odgovaranje:
- teretana, potrebna ili ne? ovisi o tome što želiš postici, no ja bih se uvijek odlucio za teretanu, makar se morao odreci nekih (cesto kod onih koji dvoume nepotrebnih) stvari. Može se uštediti na drugim stvarima i tako se clanarina nece gotovo ni osjetiti. Više je razloga zbog cega radije u teretanu, no nije pitanje teretane kao pojma vec onoga što ima unutri.

Možeš ti i doma imati sve klupice, sprave i tegove pa ceš imati svoju teretanu.

Danas se pod kucnim treningom vecinom smatra "ogoljena" teretana, no ako se potrudiš možeš imati vlastitu teretanu u svome domu

Netko recimo nema uvjete za rad doma stoga je prisiljen otici u teretanu.

Cijene? Otkako sam poceo s teretanom sam u XXL-u i mogu reci da mi odgovara  te iako nije idealno, zasigurno je bolje od ostalih teretana u osijeku. No buduci da sam ovom tvrdnjom pristran ipak ti predlažem da obiđeš teretane u os i raspitaš se za cijenu. U XXL-u su sasvim prihvatljive, barem za mene studenta, i dugogodišnjeg clana.

Originally posted by Tomislaw Tomislaw wrote:

Kod kuce imam dva plasticna utega napunjena pijeskom i teže po 5kg, steper, sobni bicikl i to je to. Uz to radim i trbušnjake.


U skladu s prethodnim odgovorom, nije dostatno - ili pojacati opremu (tegove, šipke, bucice, klupice itd) ili odlaziti u teretanu.

Originally posted by Tomislaw Tomislaw wrote:

Svakodnevno uvijek navecer prije spavanja (oko 20h) idem prvo napraviti 50 trbušnjaka, 50 dizanja utega posebno za svaku ruku (istovremeno dižem i brojim), š0 min stepera i možda isto nekih š0min sobnog biciklizma.

Brdo svega i svacega, predlažem ti da nađeš vec isprobane programe (neovisno jesu dizajnirani za kucu il teretanu) i da se njih držiš.

Originally posted by Tomislaw Tomislaw wrote:

Htio bih voditi brigu o sebi i svom tijelu, možda da bude lijepo isklesano jer sam posve mlitav mada mi je trbuh potpuno ravan kada se ustanem. Volio bih još više poraditi.


Dodaj opterecenja na trbušnjake, sredi prehranu prije svega (imaš na forumu nekih primjera)! Kardio!

Toliko do mene zasada, pisano je u žurbi tako da postoji vjerojatnost kako je nešto ostalo nedoreceno ili nejasno. Bilo kako, neka se i drugi pridruže

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Tomislaw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Srpanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tomislaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2008 at 20:44
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Lega hehe,
prije svega citati, citati i citati
No hajd, ipak krenimo na nekakvo odgovaranje:
- teretana, potrebna ili ne? ovisi o tome što želiš postici, no ja bih se uvijek odlucio za teretanu, makar se morao odreci nekih (cesto kod onih koji dvoume nepotrebnih) stvari. Može se uštediti na drugim stvarima i tako se clanarina nece gotovo ni osjetiti. Više je razloga zbog cega radije u teretanu, no nije pitanje teretane kao pojma vec onoga što ima unutri.

Možeš ti i doma imati sve klupice, sprave i tegove pa ceš imati svoju teretanu.

Danas se pod kucnim treningom vecinom smatra "ogoljena" teretana, no ako se potrudiš možeš imati vlastitu teretanu u svome domu

Netko recimo nema uvjete za rad doma stoga je prisiljen otici u teretanu.


Hvala što si mi se prvi javio u ovoj temi (mada sam te vec bio upoznao iz malo citanja da se suzdržavaš prema onima koji NE citaju druge teme ). Apsolutno nemam uvjete imati svoju teretanu kod kuce. A opet razumijem da sve ono što prakticiram nije ni približno dostatno.

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Cijene? Otkako sam poceo s teretanom sam u XXL-u i mogu reci da mi odgovara  te iako nije idealno, zasigurno je bolje od ostalih teretana u osijeku. No buduci da sam ovom tvrdnjom pristran ipak ti predlažem da obiđeš teretane u os i raspitaš se za cijenu. U XXL-u su sasvim prihvatljive, barem za mene studenta, i dugogodišnjeg clana.


I ti si iz Osijeka. E, vidiš. Nemam se otkuda raspitati kolike su cijene i di se što nalazi. Ukoliko se XXL nalazi u Osijeku, možeš mi reci koliko ti to placaš mjesecno i koliko to traje? Kako znaš od cega poceti ili dobiješ neki program?


Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Brdo svega i svacega, predlažem ti da nađeš vec isprobane programe (neovisno jesu dizajnirani za kucu il teretanu) i da se njih držiš.


A ti se programi mogu naci gdje?


Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Dodaj opterecenja na trbušnjake, sredi prehranu prije svega (imaš na forumu nekih primjera)! Kardio!

Toliko do mene zasada, pisano je u žurbi tako da postoji vjerojatnost kako je nešto ostalo nedoreceno ili nejasno. Bilo kako, neka se i drugi pridruže



Eh, ne hranim se baš previše kvalitetno. Uglavnom studentska hrana, ne unosim baš zdravu hranu u sebe.
Odgovori cim budeš imao vremena. :)
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2008 at 22:31
XXL Osijek naravno. E sad cijene... Imaš cijenu za prijepodne, tj. popodne, neki popust za student 3p karticu, ovisno koliko puta tjedno, a vrijedi mjesec dana od dana kad si uplatio - mislim što se toga tice stvarno su fleksibilni, nema neke stroge linije.
Mi stariji clanovi smo posebna prica

Program se prije dobivao, ali sada ti tamo one cure ili decki što rade pokažu i mal te upute (u kakvocu i kvalitetu toga necu ulaziti) i to je to. Dakle, oslanjaš se na sebe samoga.

Pogledaj po forumu vjerujem da ima nekih osnovnih programa ili searchaj po netu.
Tražiš pocetnicke programe vježbanja itd..

Za prehranu također dobar search! Stuc (kantine) i ostali restorani se mogu jako dobro iskoristiti
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Tomislaw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Srpanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tomislaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2008 at 13:11
Hvala ti, lega. Ma cisto me zanimalo koliko dođe rekreacija teretane. Na primjer, 2-3x tjedno oko 2h bi bilo sasvim pristojno, zar ne?
Samo mi je problem to što ne znam koliko bi se to placalo mjesecno s time da svaki tjedan idem 2-3x tjedno na š-2h.

Mislim da je to skupo. 

što ti je na slici, sav ti donji dio stisnut.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2008 at 14:17
 Gle, mislim da Hammer zna konkretne cijene ali clanarine ti se krecu negdje između š50-300kn mjesecno pa i na vise u nekim exclusive teretanama. (govorim opcenito za teretane u HR)

Sto se tice treninga i svih mogucih savjeta prosvrljaj malo po webu.

Pogotovo vidi:

 

Edited by Mr G.
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2008 at 15:53
Originally posted by Tomislaw Tomislaw wrote:

Hvala ti, lega. Ma cisto me zanimalo koliko dođe rekreacija teretane. Na primjer, 2-3x tjedno oko 2h bi bilo sasvim pristojno, zar ne?
Samo mi je problem to što ne znam koliko bi se to placalo mjesecno s time da svaki tjedan idem 2-3x tjedno na š-2h.

Mislim da je to skupo. 

što ti je na slici, sav ti donji dio stisnut.


Nema veze koliko ostaneš, racuna se po danu, dakle možeš doci i ostati cijeli dan
Dakle mogu ti reci da je cijena (ako uzmeš u obzir ostatak hrvatske, pogotovo neke teretane u zg) prihvatljiva, recimo za 3x tjedno š30 za prijepodne, odnosno š40 za poslije podne (mislim da je tako - ne znam tocno jer placam cijelo vrijeme jednu te istu cijenu), no kad stekneš određeni staž u gymu ici ceš kad god hoceš i koliko hoceš

Daj si truda, obiđi teretane i raspitaj se, pa donesi odluku!

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Tomislaw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Srpanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tomislaw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2008 at 18:26
Navodno da ima jedna teretana s š20kn mjesecno i mozes visiti svaki dan koliko god hoces. raspitam se. tnx   

Edited by Tomislaw
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.