New Posts New Posts RSS Feed - Poslije prejedanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Poslije prejedanja

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
celebre View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote celebre Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Poslije prejedanja
    Posted: 24 Listopad 2013 at 19:34
Pozdrav, nova sam :D
 Zanima me nešto... Pošto se vrlo cesto prejedem mada ne znam ni zašto valjda ono pomalo sve jedem i ne mogu da prestanem onda me uhvati panika, razocarenje pa još više jedem pa navucem na 3000 kalorija XD itd.. da li je moguce da onda sutradan unos kalorija smanjim na npr. 1200 kalorija i time napravim ravnotežu
Znam da bi bilo najbolje da nikako se ne prejedam ali toliko puta sam sebi rekla da necu i opet se isto desi...
Treba mi neko indirektno rješenje :D 
Eto unaprijed hvala na odgovorima
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 20:36
što bi rekli- ne bi išlo svi nutrijenti koji su uzeti preko mjere spremaju se u zalihe masti tak da..a zasto se prejedas? sama kazes da je to jer nejedes dovoljno--pocni pa ces rijesti problem. Kako znas da navuces 3000kcal?
cookies are for pussies
Back to Top
celebre View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote celebre Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 00:04
Pa brojim.. ima stranica calorie count.. Ali šta ako sutradan smanjim unos kalorija znaci na 1000-1200 šta se onda desi

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 00:08
kako mislis sta se desi? udes u deficit i budes u njemu taj dan i tako se stalno igras hormonima sto nije bas dobro...
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 00:26
Pa ne znam, ima takvih pristupa - cak se u nekima i posti dan nakon pretjerivanja Wink

Ja volim stvari gledat malo šire, nije to baš tako matematicki strogo iz dana u dan. Uostalom, kako bi onda i fore tipa UD imale smisla da je to tako? Jedan dan se ubiješ pa drugi smanjiš na pola, onda si opet u žešce deficitu......

Sve se može nekako prilagodit, samo da nije napamet. Uostalom, debljamo se nakon dužeg suficita, i mršavimo nakon dužeg deficita, dakle nije to iz dana u dan, više neki kumulativni ucinak...na taj nacin može i ovo proci, samo da nije baš svašta nabacano u taj dan prejedanja, a onda srezano na salatu par dana kasnije :) Dakle, ipak nekog reda mora biti ako je cilj skidanje masti.......
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 00:47
cisto sumnjam da pita zato sto zna od 3000kcal cega ima koliko, a možda sam u krivu kad vec kaže da racuna kaže mi jedna vježbacica koja se hrani po Zoni da je smislila nacin da se nakon prejedanja vrati u Zonu, kaže popiješ 2,5 dcl mlijeka pred spavanje. Onda smo se svi zezali u gymu da jje smislila novi termin "uzonirat se"
cookies are for pussies
Back to Top
celebre View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote celebre Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 01:16
a šta sad ako budem postila.. da li da pijem vodu ili ne.. 
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 01:25
Originally posted by celebre celebre wrote:

a šta sad ako budem postila.. da li da pijem vodu ili ne.. 


pa naravno da ces pit vodu, mozes i nezasladene cajeve
cookies are for pussies
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 08:56

Slažem se sa Gym,,,

Nije tijelo toliko efikasno u skladištenju nutrijenata da bi se debljao ako se jednom tjedno prejedeš (pretpostavljamo, ne junk foodom). Bilo bi cudo da se citav dan ubijaš u hrani i da se pri tome pohrani u masne stanice više od 30-50g. Ako si na tjednoj razini u deficitu, mršaviti ceš (u nekoj varijanti, to je i princip cikliranja UH). Dapace, cak ako uvedeš jedan dan u tjednu koji je intenzivniji po pitanju unosa kalorija, blagotvorno ceš utjecati na sprecavanje usporavanja metabolizma. I konacno, jedan dan prežderavanja je samo prilika da drugi dan odradiš odlican trening.

Samo pazi da na tjednoj bazi nisi u suficitu. 

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 10:29
Molim te mi napiši svojih 3000 kcal :)? Nije baš lagano pojesti toliko kolicinu klope... pogotovo ako je izbalansirana prehrana... :) Veliki pozdrav :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 10:32
ma slažem se i ja s Gymkom, i ona to zna stvar je u tome sto sam procijenila nakon prvog posta da cura nije nitko tko provodi cikliranje, UD, IF, warrior niti ista slicno tome nego pita cisto iz kurioziteta, odnosno da je tvoja pretpostavka da se ne radi o junku bas suprotna.
A s obzirom da high calorie, high fat, high carb moze u jednom danu donjeti prirast mastnih naslaga (prelijevanje glikogena, nedovoljno praznjenje glikogena gdje UH nece otici na sintezu glikogena vec u masne stanice, prevelik unos masti itd itd) moja prvi odgovor njoj je bio usmjeren u tom pravcu. Iz njenog zadnjeg pitanja je jasno da sam dobro procijenila jer ocito ona misli da postom cijeli dan i ne unosenjem nijednog nutrijenta tijekom cijelog dana može ispraviti stvar

Edited by avangarde - 25 Listopad 2013 at 10:42
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 10:34
A s obzirom da high fat, high carb moze u jednom danu donjeti prirast mastnih naslaga (prelijevanje glikogena, nedovoljno praznjenje glikogena gdje UH nece otici na sintezu glikogena vec u masne stanice, prevelik unos masti itd itd) 

Vjerovatno bih se sada krstila da ti kažem koliko sam nakon zalužene kazne pojeo...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 10:40
mos mislit, osim sto si odradio 1283891 sati treninga za hipertrofiju, i 12031239 sati kardia (kojeg ne bi trebao raditi ) i njavaznije OSIM sto ti NE jedes junk vjerovatno bi se krstila iako danas kad malo bolje razmislim NE BIH
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 11:05
mos mislit, osim sto si odradio 1283891 sati treninga za hipertrofiju, i 12031239 sati kardia (kojeg ne bi trebao raditi TO NE UBRAJAMO! LOL

Danas mi 5000 ne gine :P
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 11:08
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

<span style=": rgb251, 251, 253;">mos mislit, osim sto si odradio 1283891 sati treninga za hipertrofiju, i 12031239 sati kardia (kojeg ne bi trebao raditi </span>TO NE UBRAJAMO! LOL

Danas mi 5000 ne gine :P


ma dat cu ti ja to ne ubrajamo
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 11:10
LOL Nemoj me 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.