New Posts New Posts RSS Feed - POMOc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

POMOc

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
strijela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2007
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote strijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: POMOc
    Posted: 01 Sijecanj 2008 at 18:01
U zadnje vrijeme udebljala sam se 5kg. Mislim da je to zbog toga sto mi dan ne prodje, a da ne pojedem cokoladu ili bilo sto drugo slatko.Odkad sam krenula na fax po cjeli sam dan u zurbi , a tako da mi ponekad dan prodje,a da ne stignem pojest dorucak ni rucak, a sto je najgore ako jedem to je onda kasno navecer. Do sada sam bila zadovoljna svojom tezinom, a sada se zadnji mjesec dana osjecam uzasno. Htjela bi poceti sa nekom djetom ali nezna od kuda da krenem.
POMOc TREBAM HITNO
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Sijecanj 2008 at 18:22

jedi 5 obroka dnevno
izbjegavaj visokoglikemijsku hranu i zasicene i trans masnoce
hodaj, vozi bicikl, plivaj, odi na pilates,...
pogledaj moj dnevnik
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Sijecanj 2008 at 18:28
šime kaj mislis da svi znaju koja je to visoko-glikemijska hrana i sto su to zasicene i trans masnoce?

Pojasno malo curi sto je to. 

strijela, najvaznije je jesti, obroci se ne smiju izbjegavati ako zelis smrsaviti jer tada tijelo talozi salo - misli da nece tako skoro dobit hranu pa sprema u zalihe.

Na kojem si to faxu da nis ne stignes? Medicina?

Najvaznije je imat 3+ obroka dnevno (5 je idealna brojka) i ubacit tu i tamo neku vjezbicu, trening i onda ces se puno bolje osjecat.

Sorry na sturom odgovoru - nisam jos sebi dosao od nocas.
  

Edited by Mr G.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2008 at 14:52

 Ja predlazem...da izbacis cokoladu... i da ju jedes samo kada bas nikako nikako ne mozes bez nje....

Ubaci vise manjih obroka kao sta su rekli i oni... i upisi se na crobic, u teretanu ili vec sta te najvise zanima.... toliko vremena ces uvijek naci... sigurna sam u to... Najteze je krenuti....a kad krenes biti ce ok;)

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2008 at 20:51

Da, bas cu 500 puta objasnjavati sto su ti pojmovi...


Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2008 at 22:12
 Pa budi usluzan..nije ti tesko kada znas;))
Back to Top
crystal planet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crystal planet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2008 at 13:14
mozes probat najjednostavniju stvar. nemoj ni drzat doma slatkise, grickalice i to, pa neces ni doc u napast ni jest to. 
Uspjeh je rezultat stalne brige o cilju.
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2008 at 15:34
Ako je stvar u slatkom pokusaj cokoladu zamijeniti necim manje kaloricnijim npr. slatkim vocem, susenim vocem i sl.
Back to Top
direktor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote direktor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2008 at 18:24
Originally posted by strijela strijela wrote:

U zadnje vrijeme udebljala sam se 5kg. Mislim da je to zbog toga sto mi dan ne prodje, a da ne pojedem cokoladu ili bilo sto drugo slatko.Odkad sam krenula na fax po cjeli sam dan u zurbi , a tako da mi ponekad dan prodje,a da ne stignem pojest dorucak ni rucak, a sto je najgore ako jedem to je onda kasno navecer. Do sada sam bila zadovoljna svojom tezinom, a sada se zadnji mjesec dana osjecam uzasno. Htjela bi poceti sa nekom djetom ali nezna od kuda da krenem.


Kreni od toga da izbacis slatko iz prehrane,to su brzi seceri koji dizu inzulin.
kako je inzulin potreban (izmedju ostalog) da prebaci hranjive tvari u mishicne stanice,a kod tebe to nije slucaj,on ih talozi u masti.
ako vec moras jesti slatko ( svi se ponekad ubijamo od slatkog ) onda barem
napravi tako da ga tempiras,pa ga ubaci nakon neke aktivnosti tipa teretana ili
cardio. Inace nikako !
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2008 at 17:31

Originally posted by crystal planet crystal planet wrote:

mozes probat najjednostavniju stvar. nemoj ni drzat doma slatkise, grickalice i to, pa neces ni doc u napast ni jest to. 
 

IZBACI COKOLADU!!!!

Back to Top
strijela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2007
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote strijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2008 at 17:45
Hvala vam puno na savjetima. Evo vec tjedan dana nisam okusila cokoladu ili neku drugu slasticu niti grickalice. Trudim se dnevno imati 3 obroka i jesti vise povrca i voca ,vise se kretati. Nekako se sada i puno bolj osjecam. Nadam se da cu uspjeti izgubiti i koji kilogram.
POMOc TREBAM HITNO
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2008 at 08:54
Bravo! Samo tako nastavi!  
Back to Top
direktor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote direktor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2008 at 11:43
Originally posted by strijela strijela wrote:

Hvala vam puno na savjetima. Evo vec tjedan dana nisam okusila cokoladu ili neku drugu slasticu niti grickalice. Trudim se dnevno imati 3 obroka i jesti vise povrca i voca ,vise se kretati. Nekako se sada i puno bolj osjecam. Nadam se da cu uspjeti izgubiti i koji kilogram.


 naravno da hoces, i sretno !
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2008 at 11:58
 Samo ustraj i budes sigurno........ sretno i bravo za promjenu
Back to Top
strijela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2007
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote strijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2008 at 17:19
Da li je previse ako dnevno pojedes oko kilogram nekoga voca?
POMOc TREBAM HITNO
Back to Top
direktor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote direktor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2008 at 19:14
Originally posted by strijela strijela wrote:

Da li je previse ako dnevno pojedes oko kilogram nekoga voca?


a gle,ovisi o kojem je vocu rijec.. voce je korisno zbog vlakana, to definitivno,a posto
je tebi cilj mrsavljenje,onda imaj na umu da u vocu ima i 'skrivenih' UH.Pa ako
rezes UH,i imas tocno poredan kalorijski unos u smjeru deficita,onda dobro obrati pozornost i na te UH iz voca.Ako ti je dijeta dobro osmisljena,i ako je taj kilogram voca uvrsten u tvoj plan dijete,onda stvarno nema problema.Uvijek se pazi skrivenih kalorija u sokovima,slatkisima,vocu .. jer i oni se zbrajaju,a tebi je bitno da ne stagniras,nego ides prema dolje u smislu kilaze.Kao sto je dobro poznata stvar,ti ces korigiranjem prehrane ( variranjem odnosa UH i masti ) uciniti dobar posao i mrsaviti,a cardio, kao recimo trcanje..koristiti  kao osigurac u fazi definiranja,samo kao sigurnost od onih skrivenih kalorija koje je ustvari nemoguce zaobici/izbjeci ..


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.