New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc pri spravama i vjezbama u teretani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc pri spravama i vjezbama u teretani

 Post Reply Post Reply
Author
laac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote laac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc pri spravama i vjezbama u teretani
    Posted: 27 Kolovoz 2007 at 18:27
Evo ovako, u teretanu sam poceo ici prije 2 tjedna iz jednostavnog razloga, jer mi je postalo dosadno kod kuce pa sam htjeo sto bolje iskoristit slobodno vrijeme.

Posto sam pocetnik u teretani  i jos nemam dovoljno iskustva s spravama i vjezbama molio bih vas neki savjet ( s kojim tezinama da pocnem, koliko serija dnevno, koliko puta tjedno da idem u teretanu......)
Prvi dan mi je instuktor objasnio sve radnje i vjezbe koje mogu raditi i kako da ih radim, ali da bi me svakodnevno upucivao u radnje moram ga  jos dodatno placatit sto mi bas i nije na ruku.
Trenutno imam 90 kg, š85 cm, takodjer bi  htjeo bi skinit i koji kilogram  pa eto svaki savjet je dobrodosao
the mystery of life isn't problem to solve but reality to experience.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2007 at 20:57
 Ovaj site ti ima odlicne clanke i o vjezbanju i o prehrani pa prije svega ti preporucam da ga malo "procesljas".
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2007 at 23:12
 potpisujem theino + sto se tezina tice to ti niko ne moze rec, pa valjda radis s onoliko s kolko mozes a da ih s tom tezinom uspijes pravilno napravit da se nigdje ne izvijas i tak to.. znaci nemoj pretjerivat s tezinom dok ne uvjezbas jos pravilno izvodit pokrete da ne razmisljas o njima.. a onda postupno povecavas..
 tak je i meni sam jednom sve bio pokazo.. i odma bolje pocni s programom jer ces samo gubit vrijeme kao ja isla par mjeseci svaki put sve sto mi je pokazo onak kruzila po spravama i nikakve koristi..
upala = dobar trening :)
za skidanje kila trebas konstantno radit bez vecih pauza izmedju serija i vjezbi, ali najbolje ti je crobni trening (bicikl, trcanje, ...)..
i da evo nisam na pocetku, al moze i za kraj, jel? dobrodosao na forum :)
 
 

Edited by just_a_girl
Back to Top
DarkGift View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Travanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DarkGift Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2007 at 12:13

Ako nije problem da mi netko objasni sto da radim poslje treninga ( masa ) jer...

Radim masu i znaci 8-š2 p ( ja radim 5-š5 ) naravno sa povecanom tezinom po svakoj seriji i radim po 4-6 sprava ... ali svaki put kad zavrsim niti sam umoran niti nesto previse iscrpljen i nisam siguran dali to ima efekta jer sam dugo radio sa manjim kilazama po š5-30 ponavljanja gdje se sa mene cjedio znoj i nakon 2h treniranja bio sam mrtav  a sada radim najvise šh - š.5h , pa jeli to uobicajno za takav trening ili mozda da dignem kilazu iako je dosta tesko sada ( a pauze su mi 45s do 60s ) a prije su bile po 30-35s.

When we lose just about everything we are ready to do anything
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2007 at 14:16

 Trening za masu nije samo trening, to je sustav trening-prehrana-odmor. Kada radis trening za masu onda poslije njega ne radis nista i normalno je da poslije njega ne osjecas umor kao npr. poslije treninga za izdrzljivost. Trening neka ti traje oko 60 minuta, a pauze oko 60-90 sekundi izmedju serija i oko 2-3 minute izmedju vjezbi. Ako zelis povecati misicnu masu onda moras provoditi takav sustav kroz jedan ciklus od npr. 6 tjedana.

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbanje/Trening-masa.aspx

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.