New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc oko dijete, molim vas
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc oko dijete, molim vas

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
ernesto View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ernesto Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc oko dijete, molim vas
    Posted: 15 Sijecanj 2010 at 21:48
  Ovako vise ne ide... š95 cm i š70 kg me nigdje ne vode, mislim da sa svojih š7 godina jos imam nade da to promijenim... Moja zeljena kilaza je š00 kg...

Pogledat cu podforum sa vjezbama kako bih mogao vjezbati tokom dijete, a vas molim da mi sastavite neku dijetu... Znaci potrebno mi je da mi preporucite 7 jelovnika za 7 dana sa 800-š200 kcal...

Nadam se da ce se naci netko dovoljno strucan i voljan da mi pomogne...

EDIT: Volio bih da dijeta sadrzi obroke koji se lako pripremaju, sa mesom i uzine sa dosta voca ;)

Hvala, pozdrav iz Sarajeva...
 

Edited by ernesto
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 23:10

 Ernesto, odgovor na tvoje pitanje ovdje možeš nac na zaista puno mjesta i nema smisla da stalno iznova otvaramo iste teme, s istim pitanjima i odgovorima. No, s obzirom da je tvoj problem malo veci i ozbiljniji puštam ovu temu....

Na pocetku se moram osvrnut...š7 godina i š70 kg? Samo cu reci da mi je drago da si shvatio da trebaš nešto poduzet...hitno. Vjerujem da si se do tog stanja dovukao lošom prelošom prehranom i nekretanjem, ako su u pitanju neki drugi problemi, slobodno me ispravi. U slucaju ovog prvog...nece ti biti lako promijeniti navike ali to MORAš. Gadan je zadatak pred tobom jer skidanje tolike kilaže vuce jednu nuspojavu, a to je - višak kože.

U svakom slucaju, kreni od ovog FAQ. Prvo klikni na ovaj link, onda ga isprintaj, zaljepi na vidljivo mjesto i ....kreni mijenjat navike. Ovi obroci se lako pripremaju, mesa imaš, voca i povrca također (povrca POGOTOVO). Da je malo manje kg u pitanju rekla bi ti da na ovo "dosta voca" zaboraviš ali u ovom slucaju, i to ce ti na pocetku pomoc. Sve je bolje od junka.

A vježbe? Ja bi na tvom mjestu prvo krenula sa laganijom prehranom...mislim da bi ti crobne vježbe (koje ti jedino sad trebaju) mogle biti prilicno opterecenje na koljena zbog velikog broja kg (tu prvenstveno mislim na trcanje), a raznorazne crobne sprave po teretanama uglavnom ne podnose toliku težinu. Na pocetku bih ti preporucila hodanje. što više hodaj!

što ti reci, znaš i sam što ti je raditi - sve suprotno od onog što si radio prije

Bez brige, samo kreni i ne odustaj - lampica se vec upalila, mislim da ti je krajnji trenutak da nešto poduzmeš.

Sretno

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 16:17
Super odgovor, Gym_girl

Hodanje je super, Ernesto! Idi pješke do škole, nazovi prijatelja pa prošecite
po kvartu... uz društvo vrijeme leti!

Budi ustrajan i kad ti se cini teško sjeti se svog cilja! Ili skokni na forum po
podršku
Držim ti fige i svakako nam javi kako napreduješ!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 16:26
 Sve je to super, al nitko mu nije sastavio dijetu sa posebnim željama??
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 17:52

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Sve je to super, al nitko mu nije sastavio dijetu sa posebnim željama??
 

hehehe kako ne, Zoki je glavni kuhar, mi konobari samo linkamo na njegov lonac 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 20:14
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Sve je to super, al nitko mu nije sastavio dijetu sa posebnim željama??
 

hehehe kako ne, Zoki je glavni kuhar, mi konobari samo linkamo na njegov lonac 


Kuhar kaze da ovdje ima sav jelovnik.. >> FAQ . Neka krene od toga, dobije ideju, bitno je da se u startu drzi osnovnih zdravih nacela i od toga krene.

Ernesto javi nam se kad procesljas jelovnik i javi nam kako ti to izgleda.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 20:17
Ernesto, a toliku kilazu ces rijesiti agresivnim i konstantnim vjezbanjem.
Nema ti dijete koja ce ti pomoci, samo vjezbanje! Znaj to..
Prati jelovnik, nemoj dodavati nikakve svoje verzije jela, ukljuci se u teretanu 4 puta tjedno i kreni se kretati i baviti se sportom.

Da li si se kad bavio ikakvim sportom?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 22:54

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Kuhar kaze da ovdje ima sav jelovnik.. >> FAQ . Neka krene od toga, dobije ideju, bitno je da se u startu drzi osnovnih zdravih nacela i od toga krene.

Ernesto javi nam se kad procesljas jelovnik i javi nam kako ti to izgleda.
 

Dala sam mu vec link na to, zato sam i rekla da si ti naš kuhar

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Ernesto, a toliku kilazu ces rijesiti agresivnim i konstantnim vjezbanjem.
Nema ti dijete koja ce ti pomoci, samo vjezbanje! Znaj to..
Prati jelovnik, nemoj dodavati nikakve svoje verzije jela, ukljuci se u teretanu 4 puta tjedno i kreni se kretati i baviti se sportom.

Da li si se kad bavio ikakvim sportom?
  

Nebi se složila Zoki. Prevelika je to još kilaža za vježbanje. Hodanje je jedino što bi mu na pocetku preporucila što se vježbe tice jer mu je za ostalo preveliko opterecenje. A teretana....recimo kod mene su crobne sprave limitirane na š20/š30 kg, znaci od toga mu nikakve koristi nebi bilo...ne znam kako je drugdje..

Treba prvo prehranom i hodanjem skinut što je najviše moguce i onda pomalo krenut sa vježbom, pa sve više.....

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2010 at 00:20
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Treba prvo prehranom i hodanjem skinut što je najviše moguce i onda pomalo krenut sa vježbom, pa sve više..... 


Da, podržavam ovo. Istina, u pravu si. Prvo kompletno regulirati prehranu, poceti hodati i kretati i onda polako i pomalo krenuti s vježbom.
Nadam se da ce nam se Ernesto javiti..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2010 at 03:21

A ma ljudi ne javlja se taj dok ne vidi crno na bijelo složen jelovnik, pa lijepo nam je napisao...

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2010 at 11:54
I ja tako mislim..on bi da mu složimo jelovnik..da jede , nastavi slicno kao sada i mršavi....
ali toga nema..nema zavaravanja....treba manje papati....i punoooo se kretati i krenuti odmah....bez odgađanja.....
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2010 at 23:01
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

A ma ljudi ne javlja se taj dok ne vidi crno na bijelo složen jelovnik, pa lijepo nam je napisao...



Nadam se da nije baš takav...
Bude došao ako mu je stalo do njegovog tijela / zdravlja.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2010 at 00:22
vec bi on dosa da mu je stalo.ja kad san bija pocetnik i tek ucija svaki dan san dolazija.a on planira da mu neko drugi isplanira zivotni stil jer sam nezna odnosno nece,pomoc ce ovde naravno dobit,ali niko nece radit za njega
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2010 at 05:23

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

vec bi on dosa da mu je stalo.ja kad san bija pocetnik i tek ucija svaki dan san dolazija.a on planira da mu neko drugi isplanira zivotni stil jer sam nezna odnosno nece,pomoc ce ovde naravno dobit,ali niko nece radit za njega
 

Bravo zmaju, sviđa mi se kako razmišljaš

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2010 at 18:11
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

vec bi on dosa da mu je stalo.ja kad san bija pocetnik i tek ucija svaki dan san dolazija.a on planira da mu neko drugi isplanira zivotni stil jer sam nezna odnosno nece,pomoc ce ovde naravno dobit,ali niko nece radit za njega
 


Bravo zmaju, sviđa mi se kako razmišljaš


a razmisljan realno kako je,posta je tu jednu poruku i ode

Edited by zmaj
Back to Top
janja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote janja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2010 at 22:43
  vratiti ce se ako mu je stanje tako kriticno
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.