New Posts New Posts RSS Feed - Pomoć
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoć

 Post Reply Post Reply
Author
vegi1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vegi1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoć
    Posted: 23 Sijecanj 2014 at 12:07
Pozdrav,

Imam ja pitanje koje me malo muči. Imam 35 godina, nisam totalni početnik u vježbanju. Cijeli život (kao mlađi) sam se bavio sportom (polu profesionalno). S tim sam prestao s nekih 25 godina. Od tada s većim ili manjim pauzama idem u teretanu ili neke druge oblike rekreacije.
Zadnje 4 godine baš ništa nisam radio na sebi, jer se rodilo prvo jedno dijete, pa drugo dijete, pa nemreš ni sekundu ženu pustiti samo s djecom jer je lom…ali to je za neki drugi forum 
No konačno sam dobio dopuštenje d ponovo krenem u teretanu i da se malo pozabavim izgledom i da malo očvrsnem. Da nisam baš želatina 

E sad problem…..problem mi je, a uvijek je i prije bio dosta brzo dobivanje kila (iako u struk sam isti i čak nešto mršaviji (mjerim po remenu) no sve drugo mi postaje malo. Znam da to ne može biti mišićna masa ali je***u ne bi smjelo biti niti salo jer ipak pazim na prehranu (koliko mogu)….a i sav se „napuhnem“ nekak. (valjda voda ili nešto)

Treniram trenutačno ovako (nakon 2-3 mjeseca splita i 3-4 puta u teretani za „zagrijavanje)
1 dan RUKE
•     TRICEPS (propadanje, mašina, Z štanga na čelo) 5 serija po 8-10 ponavljanja (težine da ne mogu više i tako sve vježbe nadalje)
•     BICEPS (bućica, 10 kg štanga stojeći)
2 dan LEĐA
•     Zgib široki
•     Zgib uski
•     Mrtvo dizanje
•     Veslanje sa štangom u pretklonu
•     Veslanje sa polegnutom klupom

3 dan ODMOR

4 dan RAMENA
•     Bučice za prednje rame
•     Štanga za srednje rame
•     Srednje rame s bučicama
•     Stražnje rame na spravi
•     I ne znam kak se zove vježba ali dizanje utega 20kg objeručke ispred sebe


5 DAN PRSA
•     Bench
•     Kosi bench
•     Rastezanje na polegnutoj klupi
•     Rastezanje na ravnoj klupi
•     Sprava za prsa

6 DAN ODOMOR

7 DAN (sotonim dan ) NOGE
•     Čučanj
•     Iskorak
•     Prednja loža na spravi
•     Stražnja loža na spravi
•     Listovi


PREHRANA.
Kako puno radim i nema me kod kuće od 7 do 18 navečer nije neka bajna ali se trudim
JUTRO:
SHAKE (zob/zobne/kuhana zob + whey + mlijeko u prahu + neko voće + sjemenke + voda)
RUČAK
SHAKE (kao gore)
VEČERA (piletina + zelenjava ili posni/ jaja i slično + zelenjava)


Kako to sve otpimalizirat da kilaža nejde gore brzo….a ide 1-2 kg mjesečno i da izgledam manje napuhnuto“…odnosno da me košulja nije premala (ponavljam, opet to ne može biti mišićna masa jer vježbam 4-5 mjeseci)

Help
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2014 at 18:07
Pa ako si kalorijski u suficitu, makar jeo i samo nemasno meso, opet ces dobivat salo.. he he.. nemoguce je dobivat misicnu masu a da uz to ne raste udio masti (barem na prirodan nacin).. ti moras svest dobivanje masnoce na minimum..

Mozda pump efekt..  dugo nisi aktivno trenirao.. ovako je tesko reci jer ne znamo kolicine.. moze bit 1800 kcal, moze bit i 5000 kcal.. izracunaj bazalni metabolizam, TDEE, i na to nadodaj jos  300,400 kcal..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
vegi1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vegi1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2014 at 18:31
hej,

hvala na odgovoru.

Nikad nisam mjerio kalorije, ni prije vježbanja niti sada.

Prije vježbanja mi je kilaža bila stalna tako da vjerujem kako sam bio u ravnoteži. Sad dok vježbam ne bi smjela biti drugačija situacija jer ne jedem više, dapače čak jedem manje ili "kvalitetnije"....više pametnih stvari a manje milke :)

Onak loše je osjećaj kad poćneš vježbat, u struku osjetiš da si tanji jer uđeš u hlače u koje priji nisi mogao, staneš na vagu nakon par mjeseci a kad ono 5 kila više!!!! WTF!!!! Šok!!!!

a ja bio uvjeren da će biti bar 2-3 kile manje.

i kaj je najgore s hlaćama je sve ok i ali recimo u sako od odijela više ne stanem....rukavi preuski, zateže na leđima, rukavi prekratki.....užas.

Nisam razvio neki biceps, vizualno ga nema, ali zato obujam ruke 3 cm veći...kaj može se tolko špeka na ruki dobit?

fakat me to zbunjuje i malo ljuti :O)

možda da smanjim utege i više kardia?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2014 at 13:47
pa trebao si se slikat prije i sad.. pogledaj jel ti ruka definiranija ili ne.. he he... a spek se svuda dobiva sta je najgore... ali moguce da su se misici malo napumpali :)


I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2014 at 15:48
Originally posted by vegi1 vegi1 wrote:



7 DAN (sotonim dan ) NOGE
•     Čučanj
•     Iskorak
•     Prednja loža na spravi
•     Stražnja loža na spravi
•     Listovi


PREHRANA.
Kako puno radim i nema me kod kuće od 7 do 18 navečer nije neka bajna ali se trudim
JUTRO:
SHAKE (zob/zobne/kuhana zob + whey + mlijeko u prahu + neko voće + sjemenke + voda)
RUČAK
SHAKE (kao gore)
VEČERA (piletina + zelenjava ili posni/ jaja i slično + zelenjava)


Kako to sve otpimalizirat da kilaža nejde gore brzo….a ide 1-2 kg mjesečno i da izgledam manje napuhnuto“…odnosno da me košulja nije premala (ponavljam, opet to ne može biti mišićna masa jer vježbam 4-5 mjeseci)

Help



prvo za sotonin dan drugo, bez obzira sto jedes kvalitetne namirnice koje si naveo moguće da si u suficitu i da se debljaš..Druga mogucnost, buduci da ne znamo koliko cega od ovoga jedes..rucak?? nema ga ili je rucak sheake? moras vidjeti koliko ti je odrzavanje, koliko kcal trebas jesti da bi mrsavio, a koliko da bi se debljao..nema tu previse filozofije..look at the big picture
cookies are for pussies
Back to Top
maliha3492 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2014
Location: usa
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maliha3492 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2014 at 12:21

Hi!
I'm newbie here. Happy to be members of the forum.
I hope we will have great time here. And I'll try to contribute to forum develop more.
I'm positively looking forward to the forum and its members hope all will guide, share and help me to increase my knowledge.
maliha
Back to Top
vegi1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vegi1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 09:40
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by vegi1 vegi1 wrote:



7 DAN (sotonim dan ) NOGE
•     Čučanj
•     Iskorak
•     Prednja loža na spravi
•     Stražnja loža na spravi
•     Listovi


PREHRANA.
Kako puno radim i nema me kod kuće od 7 do 18 navečer nije neka bajna ali se trudim
JUTRO:
SHAKE (zob/zobne/kuhana zob + whey + mlijeko u prahu + neko voće + sjemenke + voda)
RUČAK
SHAKE (kao gore)
VEČERA (piletina + zelenjava ili posni/ jaja i slično + zelenjava)


Kako to sve otpimalizirat da kilaža nejde gore brzo….a ide 1-2 kg mjesečno i da izgledam manje napuhnuto“…odnosno da me košulja nije premala (ponavljam, opet to ne može biti mišićna masa jer vježbam 4-5 mjeseci)

Help



prvo za sotonin dan drugo, bez obzira sto jedes kvalitetne namirnice koje si naveo moguće da si u suficitu i da se debljaš..Druga mogucnost, buduci da ne znamo koliko cega od ovoga jedes..rucak?? nema ga ili je rucak sheake? moras vidjeti koliko ti je odrzavanje, koliko kcal trebas jesti da bi mrsavio, a koliko da bi se debljao..nema tu previse filozofije..look at the big picture


Ok, bacam se na matematiku :)

A trening? Trebam li tu mijenjati ? Previse vjezbi ? 5po treningu? Previse serija 5? Previse ponavljanja 8-10?
Back to Top
vegi1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vegi1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 22:42
Evo i matematike

Bmr - 1950
Tdee - 3120

35 godina, 183 cm, 96 kg, fett 24,2%


Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.