New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc!!!!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc!!!!

 Post Reply Post Reply
Author
bucka04 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka04 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc!!!!
    Posted: 03 Travanj 2013 at 23:18

Borim se kilažom vec jako dugo, skinem 6 kila pa 10 vratim, i sada sam na 117 kila, a visoka sam 176, i hocu to promjeniti, vec sam na dijeti mj i pol ali nema nikakovga pomaka, ali nkakvoga, padam u depresiju gdje griješim??
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2013 at 23:29
Bok, napisala sam ti poruku na prošloj temi. Bespotrebno otvaraš 2 teme, napiši jelovnik i odmah cemo vidjeti gdje griješiš, jer najveci udio u skidanju kilograma ima prehrana!
Back to Top
bucka04 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka04 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2013 at 23:31
Nova sam tu pa ne znam , a jelovnik mi se svodi na jako malo hrane..
Dorucak - žitarice i jedan jogurt, te caša vode sa iscjedjenim limunom..
Rucak mi je jedna jabuka i voda
i vecer rižini keks 3 komada
i vježbam hodam, vozim sobni bicikl, trbušnjaci i ništa..
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2013 at 23:34
Citaj forum...ima hrpa tema kako smršaviti...

"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2013 at 23:48
"Rucak mi je jedna jabuka i voda" ????? Da bi nešto bio "rucak" treba sadržavati HRANU!
Pocni jesti. Izracunaj BMR I TDEE, od TDEE oduzmi 500 kcal i onda unosi toliko http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm
Imaš puno primjera tudjih jelovnika iz kojih možeš uzimati ideje.Jedi meso, povrce neograniceno, ribu, posni sir, jaja, cjelovite žitarice npr. zobene, ubaci malo voca, orašastih plodova i sl. Nemoj se bojati hrane
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2013 at 23:59
Originally posted by bucka04 bucka04 wrote:

Nova sam tu pa ne znam , a jelovnik mi se svodi na jako malo hrane..
Dorucak - žitarice i jedan jogurt, te caša vode sa iscjedjenim limunom..
Rucak mi je jedna jabuka i voda
i vecer rižini keks 3 komada

i vježbam hodam, vozim sobni bicikl, trbušnjaci i ništa..


Ajme draga moja, to nije dijeta, to je izgladnjivanje koje može imati opasne posljedice!

velika vecina na samom pocetku rade veliku grešku, a to je da malo (tj. ništa) ne jedu, metabolizam se uspori, pocinješ gubiti vodu i mišice a salo ništa! I onda obeshrabrena nakon 2-3 tjedna odustaneš od svega, onada ono malo što si izgubila vrati ti se s kamatama (samo što si izgubila mišice a dobila masti) i tako to ide mjesecima....


Kao prvo MORAŠ jesti, moraš!! Moraš biti sita, zadovoljna, ja po ovom jelovniku ne bih docekala podne, vec bi se srušila!!

Napiši koliki ti je BMR i TDEE i napišem ti otprilike jelovnik, pozz

Back to Top
bucka04 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka04 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2013 at 21:50
Znaci BMR je 1993
A TDEE je 3089
Hvala unaprijed :)
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2013 at 07:08
1. Postani iskrena prema sebi i priznaj si koliko jedes a koliko vjezbas.
2. Postavi si kratkorocne i realne ciljeve prehrane i vjezbanja.
3. Cini sve da kontinuirano ostvarujes 1 i 2.
Back to Top
biciklistica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biciklistica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 12:20
Ma gle, sve te varijante "Jabuka i jogurt" su te i dovele tu gdje jesi. Prestani s tim opsesijama i pocni jest ko normalni ljudi i ako samo malo pripaziš, mršavit ceš.
 
Koliko to govorim tebi, govorim i sebi. Jedina faza kad sam uspjevala mršavit je bila ona kad sam normalno jela, kao i svi drugi ljudi, rucak - glavno jelo, prilog, salata, jela sam kruh, tjesteninu i sve drugo. Pazila sam samo da se ne natpravam, da nije baš masno i sl. I vjeruj mi kile su išle sporo, ali su išle i nisu se vracale.

Poslije su mi internet i mediji isprali mozak, tako da se sad više ne hranim normalno, a imam više kila nego ikad. Uvijek nešto ne jedem ili kruh ili voce ili ugljikohidrate ili kurac palac i sad izgledam ko tenk. Treba to sve zaboravit i vratit se NORMALNOJ prehrani.

Evo, ja se vec 4 dana normalno hranim, bogat dorucak, normalan rucak i laganija vecera i super sam. Sretna, zadovoljna, normalna. Nisam ni mršavija ni deblja, ali postoji jedna važna razlika - niti jedan dan nisam u trgovinama kupovala slatkiše, cemu inace ne mogu odoljet jer sam, kad malo razmislim, polugladna. Sad se narucam i odem u trgovinu i prolazim pored slatkiša ko pored turskog groblja, tako da mislim da cu u dugom roku ipak mršaviti.

Probaj se prvo "centrirati psihicki" i vratiti u neki normalan ritam obroka - dorucak, rucak, vecera, jedno mjesec dana. A onda probaj to smanjivati. Ako si izgubila kompas, kao ja, onda mislim da ce nam to pomoci.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.