New Posts New Posts RSS Feed - Pomoć - Slaganje treninga (prijedlozi)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoć - Slaganje treninga (prijedlozi)

 Post Reply Post Reply
Author
petra_14 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra_14 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoć - Slaganje treninga (prijedlozi)
    Posted: 17 Travanj 2016 at 22:32
Pozdrav svima!

Imam 26 godina, visoka sam 159 cm i imam 50 kg. Sa vježbanjem sam krenula prije dvije godine i na početku mi je u cilju bilo samo mršavljenje. Kako sam bila na početku svega, vježbala sam po raznim programima poznatih fitnes trenera i to mi je odgovaralo jer nisam morala puno razmišljati nego samo vježbati. Sve je bilo pod kontrolom, no prije par mjeseci sam imala neku bakteriju u želucu, te sam morala biti na strogoj dijeti tjedan dana. Za vrijeme te dijete sam smršavila 4 kile, te sada imam 50 kila (kao što sam već i napisala), što je meni osobno premalo. Što se prehrane tiče, trudim se da se hranim raznovrsno i zdravo, te povećavam unos dobrih kalorija kako bih se malo udebljala i iskreno mislim da je vrijeme za drugačiji pristup ovom problemu - ja sam si pokušala sama složiti trening, no iskreno malo sam se pogubila u moru informacija, pa bih voljela, kada bi mi netko iskusniji mogao reći je li to što sam ja složila u redu ili ne.

Samo da još napomenem imam jedino bučice od 2 kg (zasada) i kruškolike sam građe, gornji dio tijela mi je dosta mršaviji od donjeg, te mi je salo na stražnjici i bedrima najveći problem kojeg se barem djelomično želim riješiti i izdefinirati mišiće, no također želim malo više razviti gornji dio tijela.

PS. unaprijed se ispričavam jer ne znam točne nazive svih vježbi, napisala sam kako god sam znala

Ovako sam ja to složila:

Gornji dio:
-sklekovi, lateralno + frontalno podizanje s bučicama, triceps zaron u sjedećem položaju, dvoručno veslanje u pretklonu, pregib biceps

Trbuh:
-trbušnjaci + reverse crunch, škarice u ležećem položaju, kosi trbušnjaci

Noge:
-iskorak naprijed + iskorak u stranu + bučice, rumunjsko mrtvo dizanje + bučice, kickback legs + fire hydrant (+ utezi za noge od 1 kg), butt rainbow (+ utezi 1 kg)

nakon svega mislila sam odraditi kardio - 15 min jumping jacks + mountain climbers

Zanima me je li ovo previše? Koliko ponavljanja bih trebala raditi?Ima li netko kakvih prijedloga za izmjenu?


Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2016 at 00:15
Pozdrav,

jesi li u proslosti vjezbala u teretani?
Imas li sada pristupa i mislis li uopce prebacivati se u istu?

Ovo od "opreme" sto si navela je veoma siromasno i slabo. 
Sto ti znaci dio "hranim se zdravo i raznovrsno te povecavam unos"?

Kako izgleda ta ishrana i koliko traje trening sto si napisala?


Edited by CeLe111 - 18 Travanj 2016 at 00:16
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
petra_14 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra_14 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2016 at 00:48
Pozdrav!
Nisam vjezbala u teretani, iako sam razmisljala o tome, no nekako mi je zbog posla jednostavnije vjezbati doma ili gdje god jesam jer sam cesto na terenu. Svjesna sam da bucice od 2kile nisu prava oprema, no u jednom clanku na ovoj stranici sam procitala da je za pocetnike bolje na samom pocetku raditi vjezbe vlastitom tezinom da ih naucim ispravno raditi i da ojacam za neke teze stvari. Ne znam, mozda se varam?
Pod hranim se zdravo sam mislila da za dorucak kombiniram ugljikohidrate i proteine kao npr zobene pahuljice, razeni kruh, jaja, jogurt, voce, itd, za rucak najcesce piletinu/puretinu i druge vrste mesa, ribu, krumpir, povrce, tjesteninu, razna variva, itd., za veceru kombiniram najcesce nesto lagano i trudim se da se vecera vecinom sadrzi od namirnica bogatih proteinima. Za medjuobrok ponekad pojedem npr. Neko voce, bademe, orase, suho voce (u malim kolicinama), kocku tamne cokolade, neki desert sa posnim sirom i vocem.redovno koristim lanene sjemenke i maslinovo ulje..
Ovaj primjer treninga sto sam napisala jos nisam pocela raditi jer me najvise od svega muci to sto neznam koliko ponavljanja bi bilo dobro da odradim s obzirom da nemam teske bucice?

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2016 at 17:27
Hm, broj ponavljanja mislim da bi svakako trebala odrediti po tezini vjezbanja.
Sto pod time mislim, pa ako mozes napravit 30cucnjeva sa svojom kilazom max.
Neces stati u seriji sa 10pon. nego kurat vise prema toj max. brojci (ne nuzno do otkaza).
Ali blizu njega, jer mislim da jedino na taj nacin mozes izvuci dovoljno iz ovakvog nacina treniranja gdje ne postoji vanjsko dodatno opt.
Isto bih primjenio na svim vjezbama, znaci ne se previse opt. brojem pon. nego raditi do umora.

Hrana, tesko je reci koliko "dodat" kada ni sama nisi navela zapravo koliko su te kolicine,
ono sto je ocito jest da nije dovoljno da bi ispunjavalo tvoje ciljeve.
Ako nista drugo pokusaj na svaki taj obrok da dodas pomalo vise hrane,
koja vocku vise, koju saku orasastih vise itd.

Jednostavno kalorijski/kolicinski trebas vise hrane da bi tijelo dobilo kalorijski suficit, pa time i novu vecu masu/kilazu.


Edited by CeLe111 - 18 Travanj 2016 at 17:30
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
petra_14 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra_14 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2016 at 17:41
Ok, svjesna sam da se svako tijelo drugacije ponasa za vrijeme vjezbanja, pa mi ne preostaje nista drugo nego da pocnem, pa cu vidjeti kako ide.najvise me brinuo taj broj ponavljanja... Hvala puno na pomoci
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.