New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc, savjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc, savjet

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Darac11 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Darac11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc, savjet
    Posted: 28 Prosinac 2008 at 18:34
  Imam 20god, bavim se rukometom, ajmo rec poluprofesionalno vec 3 godine, igrao sam u š. hrv ligi trenutno sam u klubu koji je u drugoj.

No da pređem na stvar kad sam prije 3 godine prešao iz kadetske u seniorsku ekipu imao sam hebacke pripreme sa jednim trenerom koji nije baš na stanici tako da sam nakon priprema bio u stanju pretreniranosti, kretin kinaza mi je bio oko š500, izgubio sam 5 kg mišica (osušio sam se) , tada sam se savjetovao sa jednom nutricionisticom koja mi je dala ugljikohidrate da pijem i vratio sam kilažu, sad jel to zahvaljujuci ugljikohidratima ili smanjenom treningu neznam, u tom razdoblju pretreniranosti, osjetio sam umor u rukama i nogama, slikovito opisano, nisam mogao više od 30sek. držati telefon u desnoj ruci pa sam mora prebaciti na lijevu, a noge su me pekle kada sam vozio š0 min. auto i držao nogu na gasu, dalje vam nemoram pricati.

Konacno da pređem na stvar, sada bih htio dodatno trenirati doma jer je u klubu stanka sa treninzima, pa sam si složio plan treninga tako da cu dva puta dnevno trenirati, ujutro ancrobno, popodna teretana (trening za dobivanje mase), pa me zanima što bi mi vi preporucili da uzimam od suplemenata jer kao što vidite nisam baš "drvosjeca" da mogu podnjeti ubitacno treniranje kao moji kolege kojima su to bile najbolje pripreme.

Prehrana je regulirana po uputama nutricionistice Mimi Vurdelja, no smatram da mi to nije dovoljno jer bi htio dobiti još jedno 5kg mišicne mase. 

Ako vas još koji podatak zanima pitajte, jer više neznam šta sam rekao, a šta nisam  a da je bitno :)

Hvala!
Back to Top
Vein View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vein Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2008 at 21:30
  Koliko si visok/težak, dal si ekto/mezo/endo
Back to Top
Odin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Odin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2008 at 21:52
Originally posted by Vein Vein wrote:

  Koliko si visok/težak, dal si ekto/mezo/endo

Koliko vidim, teško da je mezo ili endo.

No bez obzira koji je tip građe, samo ce kolicina varirat - whey, desktroza, multivit-min, c vit, cink-mg, te ako se ima para glutamin, bcaa, omega 3 što se tice oporavka. Ostali svemirski dodaci ne trebaju.

Back to Top
Darac11 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Darac11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2009 at 19:18
  visok š80 težak 78kg, a ovo neznam što znaci: ekto/mezo/endo

možete mi preporuciti kakav i koliko whey-a?


Edited by Daracšš
Back to Top
Odin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Odin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2009 at 21:57
Originally posted by Daracšš Daracšš wrote:

 

možete mi preporuciti kakav i koliko whey-a?

Herbalife shake, od tog brate rasteš!
...a ja nisam pod tom vrstom ja pokazujem i prstom
ja kazem glasno i jasno ja kazem dok nije kasno
ja cu reci jednom, dvaput, triput i opet cu ponovit
uvijek cu to govorit a vi me probajte oborit..
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2009 at 22:41
 
Back to Top
Dzony View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2009
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dzony Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2009 at 23:09
nisu loshe preporuke uzmi neki jak gayner za misicnu masu. al da bi to dobio morash  biti vetj u formi ....i imati nesto uopstene telesne mase...
pa ja bi ti preporucio to sto si izgubio il kako reko osusio se ...
uzmi ti bolj HYPERMASS 5000 taj suplement jebe keve buraz :D :D
ja sam u roku mesec dana sve popio i otisho 9kg gore :D a bio sam suv ko kur*c
Maksimalno treniraj ili idi Kuci!!!dosao malo i na ovaj forum, ;)
Back to Top
Odin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Odin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2009 at 23:24
  Hyper turbo space extra mass gainer...

Dajte vec više dosta o tim gainerima, hoce li vam ikada biti jasno zbog cega oni postoje i zbog cega su tako nefikasni i bacanje novaca?

Ekipa koja misli da ce trošenjem gainera dobit mišica je u krajnju ruku smiješna, trpat ce taj šeceru sebe tokom dana i nece radit ništa drugo osim dobivat masne naslage. Jeftinije bi prošli da su jeli grožđani cijeli dan, da samo vidiš kako bi kg skocili, evo ti mase!
...a ja nisam pod tom vrstom ja pokazujem i prstom
ja kazem glasno i jasno ja kazem dok nije kasno
ja cu reci jednom, dvaput, triput i opet cu ponovit
uvijek cu to govorit a vi me probajte oborit..
Back to Top
Darac11 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Darac11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2009 at 12:23
  Lijepo ste mi pomogli, dajte nešto recite nemojte se svađat
Back to Top
Odin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Odin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2009 at 13:30
Originally posted by Daracšš Daracšš wrote:

  Lijepo ste mi pomogli, dajte nešto recite nemojte se svađat

To zahvali padobrancima na ovom forumu.

A što se tice tvoje teme, nije bog zna koliko precizno pitanje stoga se radije uputi na Search i tamo nađeš što te zanima ili postavi konkretno pitanje koje do sad još nije bilo - inace bi svi htjeli il masu il definiciju il oboje il snagu il izdržljivost a ne razumiju da nema carobne formule, samo treba citati i tražiti info.

Toliko zasad.

EDIT: dakako da sam ti ja vec dao odg samo što ili ga nisi prepoznao kao odg ili ga nisi vidio! Ajde budi malo oprezniji prije nego kreneš optuživati da ti nitko ne daje savjete!


Edited by Odin
...a ja nisam pod tom vrstom ja pokazujem i prstom
ja kazem glasno i jasno ja kazem dok nije kasno
ja cu reci jednom, dvaput, triput i opet cu ponovit
uvijek cu to govorit a vi me probajte oborit..
Back to Top
Darac11 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Darac11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2009 at 15:56
  Hvala Odin, evo konkretnije pitanje, kako sprijeciti da me ne peku mišici nakon ciklusa od samo tjedan dana treninga, ja umjesto da povecavam kilažu ja opadam i "peku" me mišici kada nešto držim u ruci (telefon...bilo šta osjecam umor)... znaci svaki drugi dan vježbam u teretani iste vježbe, da li je 48 satai dovoljno da se mišicne grupe odmore ili?
Back to Top
Odin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Odin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2009 at 19:43
Originally posted by Daracšš Daracšš wrote:

  Hvala Odin, evo konkretnije pitanje, kako sprijeciti da me ne peku mišici nakon ciklusa od samo tjedan dana treninga, ja umjesto da povecavam kilažu ja opadam i "peku" me mišici kada nešto držim u ruci (telefon...bilo šta osjecam umor)... znaci svaki drugi dan vježbam u teretani iste vježbe, da li je 48 satai dovoljno da se mišicne grupe odmore ili?

To što osjecaš zvoe se upala, ništ posebno.

Kvalitetan PWM, dovoljno sna i hrane tokom dana kako bi smanjio/ublažio posljedice upale.

Ovo za mitskih 48 sati vrijedi jedino ako radiš full body trening, inace ako radiš klasican split tvoje ce skupine odmarati i po tjedan dana pod uvjetom da ne radiš istu miš. skupinu 2x tjedno!
...a ja nisam pod tom vrstom ja pokazujem i prstom
ja kazem glasno i jasno ja kazem dok nije kasno
ja cu reci jednom, dvaput, triput i opet cu ponovit
uvijek cu to govorit a vi me probajte oborit..
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2009 at 21:27
Originally posted by Odin Odin wrote:

Originally posted by Daracšš Daracšš wrote:

 

možete mi preporuciti kakav i koliko whey-a?

Herbalife shake, od tog brate rasteš!


AAAAAAAAAA HAHAHAHHAHAHA!!!!!!!!!!
Back to Top
Darac11 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Darac11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2009 at 23:24
Originally posted by Odin Odin wrote:

Originally posted by Daracšš Daracšš wrote:

  Hvala Odin, evo konkretnije pitanje, kako sprijeciti da me ne peku mišici nakon ciklusa od samo tjedan dana treninga, ja umjesto da povecavam kilažu ja opadam i "peku" me mišici kada nešto držim u ruci (telefon...bilo šta osjecam umor)... znaci svaki drugi dan vježbam u teretani iste vježbe, da li je 48 satai dovoljno da se mišicne grupe odmore ili?

To što osjecaš zvoe se upala, ništ posebno.

Kvalitetan PWM, dovoljno sna i hrane tokom dana kako bi smanjio/ublažio posljedice upale.

Ovo za mitskih 48 sati vrijedi jedino ako radiš full body trening, inace ako radiš klasican split tvoje ce skupine odmarati i po tjedan dana pod uvjetom da ne radiš istu miš. skupinu 2x tjedno!


Ok hvala puno, makar ovo nije klasicna upala koja dolazi nakon sto god. netreniranja pa onda odma prvi dan udri.

Možeš mi još objasnit taj split, hvala!
Back to Top
Odin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Odin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2009 at 14:29
Originally posted by Daracšš Daracšš wrote:


Ok hvala puno, makar ovo nije klasicna upala koja dolazi nakon sto god. netreniranja pa onda odma prvi dan udri.

Vjerujem da nije, ali kako sam vec napisao, imaš opce smjernice u mojem prvom postu ove teme i donekle se probaj toga držati.


Originally posted by Daracšš Daracšš wrote:

Možeš mi još objasnit taj split, hvala!

Nađi si F.A.Q. o bb-u.
Najjednostavnije receno - trening pojedinih mišicnih skupina, ne sve u jednom treningu, npr. prsa/leđa, prsa/biceps, prsa/triceps itd za ostale dijelove, kombinacije su uvijek individualne.

...a ja nisam pod tom vrstom ja pokazujem i prstom
ja kazem glasno i jasno ja kazem dok nije kasno
ja cu reci jednom, dvaput, triput i opet cu ponovit
uvijek cu to govorit a vi me probajte oborit..
Back to Top
Darac11 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Darac11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2009 at 15:26
  "npr. prsa/leđa, prsa/biceps, prsa/triceps itd za ostale dijelove, kombinacije su uvijek individualne."

Znaci svaki dan jedno?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.