New Posts New Posts RSS Feed - Pomoć s workout rutinom i prehranom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoć s workout rutinom i prehranom

 Post Reply Post Reply
Author
Kickeer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kickeer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoć s workout rutinom i prehranom
    Posted: 05 Lipanj 2014 at 21:09
Pozdrav svima. Da odmah krenem u glavu, želim povećati mišićnu masu i snagu.

Imam 28 godina, visok sam 183 cm i trenutno sam na 73 kg. Mogu reći da mi je oblik tijela i metabolizam ektomorf stila.

Volio bi trenirati doma jer sam si složio mini teretanu, pa bi bilo super kada bi mogao nekako napraviti workout rutinu temeljenu na spravama koje imam. Najviše volim bodyweight treninge, plankove, izdržaje i sl, ali ne bojim se ni kettlebella ni šipke s utezima :)

Kućna teretana se sastoji od:
- bencha + ravne šipke od 10 kg s 20 kg utega
- pull up bar
- užeta za preskakanje s utezima u drškama
- platforme
- stalci za sklekove
- hand gripper
- pilates lopta
- također namjeravam nabaviti kettlebell od 18 kg u bližoj budućnosti (tako da slobodno možete uključiti i kettlebell vježbe također).

Ne bi volio pretjerivati s nabijanjem mase, bio bi zadovoljan da treningom i prehranom dođem do 80 kg na svoju visinu. Definicija mišića poželjna.

Da li postoji šansa da se složi neka rutina za povećavanje mišićne mase temeljeno na ovim informacijama i opremi? Workout + prehrana?

Hvala svima na pomoći!

p.s. Još jedna bitna stvar - dosta radim kardio u životu. Igram intermediate/kompetitivni skvoš 1-2h tjedno, vozim vigorous bicikl cca 50-100 km tjedno, također često radim kućanske i vrtne poslove. A kao što i ektomorfi inače rade - dosta brzo trošim kalorije. Mogu reći da imam vrlo dobru/odličnu kondiciju i izdržljivost generalno gledajući...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2014 at 23:01
ektomorf koji divlja po kardiu, divota
de ti nama prvo reci prehranu
cookies are for pussies
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2014 at 02:39
Pozz kickeer znam kako ti je i sam sam taj tip grade 183cm 70kg / 21 godina.Pusim dnevno 2 kutije frkanjerosa + 5-6 kava :D.No i to me nije omelo da treniram najvise mi je prehrana radlia problem.Kako unesem tako i izade , pratio sam foru na do cak 7-8 obroka ma kakvi to mi nije pasalo ama bas ni malo.Jednostavno sam si zacrtao da cu jest kad mogu necu se silit sto ubiti izade 3 glavna + 2 manja tipa jaja i zitarice.Ako ce te utjesit sta prije 3 mjeseca sam imao 58 kila ( ali sam roko po pivi dosta i vjerujem da je dobar dio pivo odradilo ).Medutim treniram oko mjesec i pol i stvarno sam zadovoljan za sad ( 5 puta tjedno po 45min gledam stim da 1 dan obavezan za noge ).Nasoj gradi je najbolje raditi VELIKE MISICNE SKUPINE sto se svede na ove vjezbe: zgib,sklek,propadanja,cucanj + uz to radim izolacijske za podlaktice(namotavanje utega + gripovi) i triceps(uski bench i jos neke vjezbice). Ovih se vjezbi drzim konstantno, i rezultati su mi sasvim uredu nista previse nista premalo , laganini napredak.Sto se tice hrane gledam da jedem uglavnom uvjek jaja, ili nesto proteinsko.Ne pijem suplimente ( zapravo sam uzeo kreatin monohidrat prije par dana i za sad se lagana snaga osjeca ali tek sam u pocetnoj fazi koristenja ).Po meni najaci supliment ,ne radi fore da se napire ruke vec da zbilja snage za seriju viska :) .Ovo je samo moje aj da kazem iskustvo i kako se ja odnosim prema treningu,sto ne znaci da i ti moras ovako prihvatit ali definitivno kreatin + bodyweight vjezbe su bomba i naravno poneki uteg ubacit kad se vjezba olaksa medu noge i rokat zgib.

Sretno pozz
Back to Top
Kickeer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kickeer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2014 at 08:24
Sorry, nisam 100% upoznat s načinom na koji funkcionira razmjena informacija ovog tipa. Ali eto, dat ću sve od sebe: jedem sve, jedem 3-4 puta dnevno, whey pijem poslije workouta, od suplemenata uzimam vitamin c, kalcij 600/d/k, magnezij i grožđani sećer poslije workouta.

Nisam zaposlen, blagoslovljen sam time da mogu preživjeti freelancingom, ali tipičan dan bi mi izgledao ovako:

9:00 Buđenje i voćni smoothie pomiješan s low fat jogurtom i mješanim žitaricama
11:00 Ako ne mogu izdržati do ručka, ovdje pojedem šnitu kruha sa žitaricama i sirnim namazom ili šnitom sira ILI napravim workout pa popijem whey
13:00 Ručak = najkonkretniji obrok dana
19:00 Ovdje najčešće pojedem nešto u gradu (u zadnje vrijeme mi je hit pileća pljeskavica s grilla)
22:00 nešto pojedem, pokušavam najčešće solo tunu sa što manje kruha
01:00 Krevet

Nadam se da su ovo infosi koje si tražio :)


Edited by Kickeer - 06 Lipanj 2014 at 08:28
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2014 at 09:48
ok moze ovako, ja napisem sad jedan primjer jelovnika za 180, 75 bio pa sad na 83, ektomorf
D: 100 g zobenih, 30 g conflakesa, 20 g meda, 30 g whey proteina, 100 g malina i 100 g jagoda
MO 1. vocna salata od 2 bresvkve, 2 banane, 100 g ananasa, 100 g bijelog grozda, 1 narande i 20 g oraha
trening
pwm 30 g wheya s 60 g dekstroze
MO2 sendvic od 200 g razenog s 200 g pilecih prsa, 50 g posnog sira i povrcem svjezim
R- 500 g mladog krumpira kuhanog, 250 g pileci prsa, 5 g ulja, zelena salata s 3 g maslinovog, 300 g spinata
MO3- 100 g tijesta integralnog s 50 g marmelade sa steviom, 20 g mljevenih badema po tome
V- 3 cijela jaja, 3 bjelanjka, omlet s povrcem i 50 g gauda sira

kuzis sad i ovo kad radi dodatni kardio ide pola kg po tjednu gore, da ne radi kardio islo bi vise. izracunaj si svoj BMR i TDEE, pocni vagati hranu da vidis na koliko si kcal trenutno. Kad vidis par dana koliko jedes inace povecaj za 200, 300 kcal i tako kreni. Kad stane kilaza, dodaj jos 100 kcal i tako dok ide ide
cookies are for pussies
Back to Top
Kickeer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kickeer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2014 at 12:22
Originally posted by avangarde avangarde wrote:



kuzis sad i ovo kad radi dodatni kardio ide pola kg po tjednu gore, da ne radi kardio islo bi vise. izracunaj si svoj BMR i TDEE, pocni vagati hranu da vidis na koliko si kcal trenutno. Kad vidis par dana koliko jedes inace povecaj za 200, 300 kcal i tako kreni. Kad stane kilaza, dodaj jos 100 kcal i tako dok ide ide


Zakon, hvala ti! Super je dobiti savjet također od ektomorfa :)

Samo jedno pitanje, pod dodatni kardio misliš extra od ovog šta sam napisao (1-2 sata skvoš + bike)? Odnosno, u ovaj meni si ukomponirao trenutni kardio koji radim?

Tnx!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2014 at 12:36
ma samo ti radi kardio ako te to veseli. Ja nisam ektomorf (daj Bože ) al znam nekog tko je Mislim opcenito na kardio. Ovaj decko je dobivao uz svakodnevnu voznju biciklom oko 1,5h (brdski biciklizam) uz ovakvu hranu oko pola kg tj. Sad kad je smanjio kardio na 2 put tj dobiva cca 1kg tj. Naravno sve ovisi o tome koliko ces kcal unijeti, a koliko potrositi. Najbolje da kad budes racunao TDEE uneses najvece moguce aktivnosti pa kreni s tim brojem kcal koje ti kalkulator izbaci. Drzi taj broj nekih 2-3 tj pa vidi sta se dogada. Ako ne ide gore povecas jos za 200, 300, ako ide drzis tako dok ide Ako ne znas za aplikaciju koja ti moze pomoci u vodenju evidencije o hrani, evo jedan besplatan http://www.myfitnesspal.com/ (samo nemoj gledat sta ti on izbacuje koliko kcal trebas unosit. Izracunaj TDEE naa nekom drugom kalkulatoru ili vise njih pa uzmi onu vrijednost koja se ponavlja. Onda si sam u ovoj app namjestis pod Goals br kcal koji hoces unosit)
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.