New Posts New Posts RSS Feed - Pomoć pri prehrani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoć pri prehrani

 Post Reply Post Reply
Author
Godfather1985 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Godfather1985 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoć pri prehrani
    Posted: 17 Sijecanj 2014 at 01:37
Lijep pozdrav svima, trebao bih pomoć u vezi sastavljanja plana prehrane. Naime tek sam počeo s teretanom i nisam baš neki stručnjak na tom području pa sam se odlučio obratiti ovako putem foruma. Ja sam sebi napravio listu namirnica za koje sam čuo da bi se trebale koristiti ako se odlučim strikno držati prehrane, pa bi molio one koji imaju iskustva na tom području da mi daju preporuku nekog dnevnog jelovnika ( sva mišljenja su dobrodosla,ali preferiram stručnjake koji se razumiju ). Popis namirnica je: zobene žitarice, posni sir, banane, tuna, oslić, piletina, puretina, miješana salata, miješano povrće, bijela riža, proteini Pro Whey.

Nemam pojma kako da si to poslozim, uglavnom nesto sam iskombinirao pa mi je ispalo ovako:

Doručak- zobene žitarice + whey
Međuobrok- posni sir
Ručak- piletina ili puretina + riža s povrćem + miješana salata
Međuobrok- voće ( banane, naranča, jabuke )
TRENING
Nakon treninga - whey + voda
Večera - Tunjevina + miješana salata

Ako netko ima bolji jelovnik neka mi svakako pošalje,hvala
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2014 at 07:15
Koliko si visok i težak? Bilo bi dobro i da krojačkim metrom izmjeriš opseg struka oko pupka i opseg vrata ispod adamove jabučice.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2014 at 12:33
Pozz
izracunaj svoj BMR i TDEE; napisi kako si jeo prije ovog jelovnika. Koji ti je cilj?
D: možeš dodati neku voćku u zobene i whey
Mo: posni sir + orasasti neki + neko povrce ili komad voca
R- ok, salatu pravi s maslinovim uljem
Mo- ja bi tu radije izostavila voce i pojela recimo snitu razenog, posni sir i opet neko povrce sa uljem
V: ok + neki orasasti

naravno sve ovisi o tvom cilju i kcal unosu koji trebas unositi
cookies are for pussies
Back to Top
Godfather1985 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Godfather1985 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2014 at 14:44
Hvala na odgovorima

Ma prije sam jeo sve i svašta, nisam se još izvagao,ali imam oko 85 kg i visok sam 185 cm. Nisam debel, bavim se nogometom pa sam onak taman :P al htio bi to malo usavršit

Cilj mi je dobiti trbušne i prsne mišiće, na to ću se orijentirati, ali neću zanemariti ruke i noge, samo sto cu malo vise raditi vježbe za ovo prvo.

uglavnom danas sam prvi put bio u teretani pa sam si nekak ovak zamislio:

krećem trening s trčanjem kao zagrijavanjem, 5 minuta
onda bučice od 10 kg, 5 serija po 10 puta
onda bench 20 kg, 5 serija po 10 puta
zgibovi 5 serija po 5 x
trbušnjaci 10 serija po 10 puta na običnoj spravi
pa onda 5 serija po 10 puta na onoj spravi za trbusnjake, sto stavis preko ramena ( nemam pojma kak se sprave zovu jer sam početnik :) )
5 serija po 10 puta na nekoj spravi sto vučeš prema sebi i onda ona dize one utege
5 serija po 10 puta na spravi za ramena
i na kraju opet 5 minuta trcanja za kraj

i to je zasad za početak to, budem oko sat, sat i pol u teretani, 3x tjedno

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.