New Posts New Posts RSS Feed - pomoc pri kucnom vježbanju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pomoc pri kucnom vježbanju

 Post Reply Post Reply
Author
ninac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pomoc pri kucnom vježbanju
    Posted: 20 Svibanj 2011 at 11:04
bok! prvi sam put ovdje pa molim za eventualne savjete i reakcije. dakle, cura sam, š69cm i 68 kg. ne važem se cesto, kile me ne brinu i njima se ne zamaram, važniji mi je opseg struka(80cm) i opca slika tijela. prehranu sam izregulirala, dorucak je must have, šibam samo vodu(2-2,5l dnevno, ponekad cak i više), slatkiši nula bodova(eventualno cokolada od 88posto kakaa, bademi i brusnice).svaki dan voce (barem jabuka ak niš drugo). vecera nila bodova (ak je kriza, jabuka). prehrane se držim vec mjesec dana, 3-4 tjedna vježbam. znaci, svaku vecer š5 min joga/pilates, brzo hodanje/lagano trcanje 45-60 min, plus 30 min vježbe snage(trbušnjaci, sklekovi, cucnjevi, bucice za ruke), i još kombiniram š0-š5 min orbitreka. planiram ujutro uvest brzo hodanje, kasnije lagano trcanje(al sam zeznula ligament), problem je zbuditi se prije 6, al budem ja to. dakle, realna sam osoba, ne ocekujem cuda prek noci. promjene na tijelu sam primijetila, celulit se smanjio, škemba se smanjila i noge su se ucvrstile. htjela bih izgubit u struku 5-7 cm(poželjno i više) i naravno masne naslage oko trbuha. je li to moguce uz ovakav nacin do kraja 6. mjeseca(ne mora nužno bit). naravno, ak je ok, planiran prakticirat i duže ovakav nacin i prehrane i vježbanja(jer se dobro osjecam). prosi kritike, savjete i mišljenja! fala unaprijed!!
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 11:19
Kazes da si sredila prehranu, al ja po ovome sto si napisala to ne vidim. Kazes vecera nula bodoba?!?! Sa gladovanjem ne rijesava! Samo ces izgubit misicnu masu i napravit si jos vecu stetu.. Sredjena prehrana podrazumijeva 5-7 obroka dnevno, da su proteini zastupljeni u svakom obroku, da se izbaci junk food.
Baci se na citanje FAQ na pocetku foruma, a ja cu di postat jos neke linkove glede prehrane i treninga.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ninac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 11:24
ok, ne gladujem, jer navecer nisam gladna. ak baš umirem, pojedem jogurt ili voce. međuobroci su vocke(narance, jabuke). s tom prehranom se ok osjecam, nisam napuhnuta. nisam gladna, jer ne mogu bit, onda sam živcana.
nego, pogledala sam FAQ, pa me zanima, ocito si iskusniji, kak ti izgleda program vježbanja? prakticiram ga svakodnevno, al sad sam procitala da moram imat dan odmora za pojedinu skupinu mišica pa cu to sredit.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 11:28
Originally posted by ninac ninac wrote:

ok, ne gladujem, jer navecer nisam gladna. ak baš umirem, pojedem jogurt ili voce. međuobroci su vocke(narance, jabuke). s tom prehranom se ok osjecam, nisam napuhnuta. nisam gladna, jer ne mogu bit, onda sam živcana.
nego, pogledala sam FAQ, pa me zanima, ocito si iskusniji, kak ti izgleda program vježbanja? prakticiram ga svakodnevno, al sad sam procitala da moram imat dan odmora za pojedinu skupinu mišica pa cu to sredit.


Vidi primjer jelovnika od Dalile :

50g zobenih, mjerica wheya, 2dcl mlijleka
š25g posnog,pol žlice lanenih sjemenki i mjerica wheya
š50g piletine, povrce i salata sa pol žlice maslinovog
š25g posnog i pol vrhnja sa povrcem
š50g piletine sa povrcem
5 bjelanjaka , š žutanjak sa salatom

6 reguliranih obroka.. takodjer skida masnoce.  Zapamti, ovo ponavljam po š00. put.. VOCE NIJE MEDJUOBROK!!!
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 11:33
to se tice treninga... ako radis trening cijelog tijela (sve misice tijela u jednom treningu) onda mora biti pauza izmedju 2 treninga barem 48h.. Tebi ne trebaju vise od 3-4 treninga snage tjedno, tako da slobodno mozes imati dan pauze izmedju ta dva treninga.. Ali bilo bi preporucljivo taj dan radit HIIT trening na orbitreku. 
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ninac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 11:54
ok, fala, pokušat cu s prehranom taka kak veliš. e sad, za neuko celjade, ovaj HIIT na orbitrku, koliko bih vremenski trebala provesti na njemu? e da, jesu li moja nadanja realna, kaj se tice struka i masnoce?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 12:40
Originally posted by ninac ninac wrote:

ok, fala, pokušat cu s prehranom taka kak veliš. e sad, za neuko celjade, ovaj HIIT na orbitrku, koliko bih vremenski trebala provesti na njemu? e da, jesu li moja nadanja realna, kaj se tice struka i masnoce?


A ovisno o tvojoj fizickoj spremi, kondiciji.. Mozes odradit npr. 30 sec maximalnim intenzitetom, pa 2 min normalnim, i tako ponavljat dok ne dodjes do nekih 20-25min.. i onda samo nastavis laganim intenzitetom jos 30-40 min..

Tesko je reci jel moguce ostvariti te ciljeve ili ne. Inace š kg sala se gubi tjedno uz zadrzavanje misicne mase, no pocetnici mogu gubit i vise. Ti samo sredi prehranu i trening, te pocni setat ujutro na prazan zeludac 45-60min...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ninac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 12:42
okidoki davore! puno ti fala, baš si kolega!Smile

e da, po tvom mišljenju, jel bolje brzo hodat ujutro natašte il lagano trckarat 45-60 min? nije da nisam citala raznorazne clanke, svugdje razlicita mišljenja...-nego, kaj ti misliš?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 12:55
Hodat, i ne toliko brzo, hehe.. Ali ne ni vuc se.. Normalna setnja sat vremena i to je to.. Trckaranjem ces si potrosit misice bezveze..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 14:19
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Hodat, i ne toliko brzo, hehe.. Ali ne ni vuc se.. Normalna setnja sat vremena i to je to.. Trckaranjem ces si potrosit misice bezveze..
Back to Top
ninac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2011 at 08:51
fala ljudi!!! pozzSmile
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.