New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc: "Pocetnik"
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc: "Pocetnik"

 Post Reply Post Reply
Author
cacic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cacic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc: "Pocetnik"
    Posted: 21 Listopad 2013 at 15:33
Pozdrav ljepi svim dobrim ljudima sa korisnim savjetima,molio bih malo iskusnije u ovom "sportu" da mi daju neki savjet.

Pa da krenem otpocetka,ja sam po gradji ektomorf,sto znaci da za velike stvari koje ja trebam puno volje i truda.(imam i previše)

Uz problem tjelesne gradje,imam još veci problem,a to je CHRONOVA BOLEST.
Dijagnosticirana je 29.6.2013;nakon dijagnoze završio sam na hospitalizaciji i na operacijskom stolu,tijekom boravka u bolnici izgubio sam dosta kilograma,došao sam 65kg u bolnicu,a izašao sa 50kg(visina 180 cm).

Uz tu dijagnozu mi se promjenio cjeli život,a onda se pojavio ovaj forum,postovi koje su pisali ljudi,koji su me potaknuli da se netreba nikada predat.

I tako je krenuo moj put,4.9.2013. sam zapoceo s treninzima u teretani i krenuo sam od nule,nakon svih zahtjevnih treninga(6 puta tjedno) došao sam do vidljivih rezultata,imam 73 kg,što se vidi na svakom djelu tjela,vidi se ogromni pomak,pomalo neocekivani,od dodataka prehrani koristio sam AFTER MAX,a sada sam odlucio uz savjet gastroentrologa prec na QNT WEIGHT GAINER.

Iako ste vjerovatno shvatili da sam dobio 23 kg u mjesec pol dana,i nevjerujete nisam ni JA! Ali uz treninge i prehranu napravio sam onaj prvi BUM kako bi se reklo i to je ocekivano bilo. No naime meni je sad nastao problem,kg su prestali rast,a ja imam cilj a to je 80 kg.(Prvo mase,pa cemo na definiciju ;) )

Treniram 6 puta tjedno,kao i proteklih mjesec dana,no uz citanje savjeta na ovoj stranici(forumu) shvatio sam da možda radim veoma veliku POGREŠKU,treba li moje tijelo vise odmora od jednog dana?

Pon:Ledja,Ramena,ledjnjaci,trbušnjaci

Utorak:Prsa,ruke(biceps),ledjnjaci,trbušnjaci

Srijeda:Noge(komplet:loža,list,kvadriceps,nožni potisak),ruke(triceps),ledjnjaci,trbušnjaci

Cetvrtak:Ledja,Ramena,ledjnjaci,trbušnjaci

Petak:Prsa,ruke(biceps),ledjnjaci,trbušnjaci

Subota:Noge(komplet:loža,list,kvadriceps,nožni potisak),ruke(triceps),ledjnjaci,trbušnjaci

**NAPOMENA**Prije svakog treninga napravim zagrijavanje na traci za trcanje od 10 minuta.


Prehrana:

Dorucak-9.00H Posni sir-JAJA(kajgana-SENDVIC OD PURETINE(ZELENA SALATA,PARADAJZ,PURECA ŠUNKA,SIR - KOBMINIRAM SVAKI DAN RAZILICITO.

Trening: 10.30-12.20

Rucak: Piletina(rižoto,s pireom(pohana) ili Tjestenine bolognese(junetina samo),Tuna tjestenina---TAKODER KOMBINIRAM PO DANIMA

Nakon rucka 2h poslje:Pojedem jabuku,bananu

Predvecera:Posni sir

Vecera: Palenta(žganci) s vrhnjem,ili cornflakes!


Nakon što sam objasnio sve,imam par pitanja!


1. Treniram li previše(želja dobitak na masi)?!

2. Obroci jesu li mi pravilno rasporedjeni?

3. Uzimam li dobar dodatak prehrani?


***Prihvacam svaki dobronamjeran savjet,hvala vam!***

S poštovanjem,Stjepan.

Back to Top
eXpertise View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 200
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eXpertise Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2013 at 17:46
bok Stjepan!

kažeš 29.6.2013 imo si 50kg, a danas imaš 73kg
Back to Top
cacic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cacic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2013 at 18:21
da
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2014 at 22:54
Evo odmah sto me bode u oci:

Kazes da si pocetnik a treniras bodybuilding split sistemom, mislim da ti to nikako nije efikasno. Trebao bi si dati recimo godinu dana vremena, fokusirati se na trening citavog tijela (ili barem push/pull rutinu), podignuti snagu koja ce ti omoguciti treniranje s velikim utezima. Nakon toga specijaliziraj i izoliraj koliko hoces!

Drugo, za povecanje/smanjenje kilaze morat ces uzeti malo strucniji pristup. To sto se tebi "cini" da si ektomorf i da "jedes puno" ne mora znaciti nista. Evo ti ovdje kalkulator kalorija koliko ti svaki dan treba samo da bi odrzao tezinu

www.myfitnesspal.com/tools/bmr-calculator (samo promjeni pounds u kilograms i feet u cm)

Dobit ces neki broj, 2000, 2200, 2500 recimo kcal koji ce ti reci koliko kalorija moras pojesti svaki dan da se nista ne promjeni. AKo zelis masu - moras jesti vise. Koliko ? probaj dizati svaki rjedan po 500lkcal i prati sto se dogadja. Ako nije dosta digni jos.

Pojedi barem 3 obroka dnevno i popij dva proteinska shakea, po mogucnosti s mlijekom da dobijes jos malo proteina.

Edited by avangarde - 24 Sijecanj 2014 at 23:25
Back to Top
chenhuishouji View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chenhuishouji Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 07:24
More and more people like sport,it is good to us.most popular android apps
chen ming hui
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.