New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc oko identifikacije vježbe
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc oko identifikacije vježbe

 Post Reply Post Reply
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc oko identifikacije vježbe
    Posted: 12 Ožujak 2012 at 16:19
ma da, cijeli taj lanac zadnji ti radi tu...

...hvataj se ti šipke i good morninga Wink i mrtvog dizanja Smile






 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
GoropadniCvet View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GoropadniCvet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 16:12
Pa zapravo tog trenera više ne vidjam u jutarnjim terminima a ovog drugog se iskreno nisam ni sjetio pitati :)

Hvala ti na ovim linkovima, ja sam googlao ali nisam uspio pronaci a sada znam i zašto. Ja sam tražio za ledja i donji dio ledja a ovo je ocito za stražnjicu i donekle za donji dio ledja. 

Vježba je puno slicnija ovoj drugoj na linku nego prvoj, samo što ne radim s loptom i radim kako sam napisao, pojedinacne noge a onda obje zajedno. 

Inace, iako je za stražnjicu, ja ITEKAKO osjecam veliko opterecenje baš na donjem dijelu ledja...

Tu vježbu radim u 3 serije i izmedju svake serije radim hiperekstenziju pod kutom od 45deg (3x10)


Jesu li to ok vježbe za donji dio ledja? Vjerujem da nisu najbolje niti dovoljno, ali cisto me zanima da li su OK za donji dio ledja?
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 14:48
Zašto ne pitaš trenera kako se zove tocno?

Znam na što misliš, ali jedino sam se sjetila neke varijacije..

1.
http://www.exrx.net/WeightExercises/GluteusMaximus/BWReverseHyperextension.html
i
2.
http://exercise.webgarden.com/menu/exercises/buttocks/butt-blaster

Nadam se da ce ti pomoci u pronalaženju tocno "tvoje".
LiveStrong
Back to Top
GoropadniCvet View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GoropadniCvet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 14:17
Bok,

U teretani mi je trener pokazao jednu vježbu za ledja koja mi jako odgovara ali zapravo ne znam kako se zove a volio bih pronaci više informacije o njoj. Trener mi ju je dao (zajedno s još par) dok smo pricalo o jacanju donjeg dijela ledja.

Evo kako ju radim:

- legnem na klupicu, na trbuh, prepone su mi na kraju klupe
- noge su ispružene prema podu, stopala normalno kao da hodam, vrh prstiju na podu
- 10x podižem desnu nogu da bude vodoravna s tijelom i spuštam u pocetni položaj
- 10x ponovim isto s lijevom
- 10x ponovom isto s obje u isto vrijeme (znatno teže nego pojedinacno)

Dok radim vježbu, držim se za rucke na klupici koje su mi malo "ispred" glave (sa strane klupice).

Hvala na pomoci...



Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.