New Posts New Posts RSS Feed - POMOĆ MOLIM
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

POMOĆ MOLIM

 Post Reply Post Reply
Author
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: POMOĆ MOLIM
    Posted: 25 Veljaca 2015 at 15:30
Bravo! Najvažnije je da se dobro osjecas!
Be healthy, be happy.
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2015 at 13:55
Ekipo HVALA NA SAVJETIMA, spasili ste me :) Eto dani odmiču, moja kilažica stoji, osjećam se zdravo, poletno i svježe. Ljubi Vas sve Vaša Crvenjakuša :D
Back to Top
patsy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote patsy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 14:45
Obavezno ubaci nerafinirano kokosovo ulje u prehranu. Kalorično je, ukusno je, a i prirodni je antimikotik.
Moze se koristit za prženje ali i stavljati u shakeove, čaj ili kavu jer je baš ukusno. Imaš ga kupit u DM-u i Bio&Bio.

Ako možeš nabavi i kefirna zrnca pa možeš svaki dan piti domaći Kefir.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 14:06

Opet ja o kalkulatorima ali oprezno s tim Smile Samo smjernica....ali kcal bi trebalo povećavati u odnosu na ono što se trenutno jede i pratiti promjene. To pomalo je još potrebnije u ovom slučaju kad je teško jesti puno...

Inače da, masti bi tu trebale spastiti stvar...ali i određeni zdravi uh-i se mogu ubaciti pa ne znam čemu brige ;) Mi smo i preko inboxa u kontaktu ali Crvenjakuša, možeš i tu nabaciti jelovnik...nešto očito krivo radiš......nije teško jesti svaka 2-3h ako se prilagode porcije u svakom obroku i ako se fokusira uglavnom na masnoće, tekuću hranu tu i tamo itd....





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 12:40
Pozdrav,

evo ovdje imaš jako dobar tekst o namirnicama koje ne sadrže gluten pa ćeš vjerojatno imati više ideje što jesti i kako povećati kalorijski unos.

https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Gluten.aspx
Be healthy, be happy.
Back to Top
Ygritte View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ygritte Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2015 at 19:38
Masti...tu ćeš najviše kalorija nakupiti!
Peci meso na masti,deri po orasima,bademima,lješnjacima,kikirikiju...
Znam da je teško nakupiti kalorije na tom sistemu.
Više ti se povraća od hrane a nisi unio ni približno dovoljno kalorija.
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2015 at 19:24
Jedem i meso, i žitarice bez glutena (gluten isto zabranjen) i orašasto i sve što treba, ali najveći je problem što moram jesti maltene svaka 2 i pol tri sata, i više mi je muka od toga :( Plus činjenice da mi za treninge trebaju šećeri koje ne smijem unositi iz niti jednog izvora :(
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2015 at 19:22
Nije to baš LCHF. Osim standardnih stvari, izbačeni su mi šećeri u svakom obliku (fruktoza, laktoza). Od mliječnih stvari smijem samo acedofil, kefir i that's it. Voće ne smijem nikakvo, osim grejpa i limuna. I to je najveći problem.

BMR mi je 1342,4
TDEE mi je 2029, 775

Ja ne znam što više da jedem. Po ovome bi trebala pojesti barem 2250, ali kako kada ne mogu ubacivati voće, ne mogu ubacivati punomasne mliječne proizvode, šećer je najstrože zabranjen, i stvarno sam očajna :(. Mjesecima sam muku mučila sa tim da pojedem i 1900 kcal (sa normalnom prehranom) a sad još 2250 na ovakav način mi izgleda prilično nevjerojatno, a sve više ličim na kostura :(

Edited by Crvenjakuša - 11 Veljaca 2015 at 19:32
Back to Top
Ygritte View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ygritte Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2015 at 19:13
Pozdrav!

Pretpostavljam da si za candidu na LCHF režimu prehrane?
I da si uslijed izbacivanja UH počela gubiti na težini.
Ako je to slučaj,vjerojatno ne unosiš dovoljan broj kalorija pa bi trebala povečati unos dozvoljenih namirnica, pogotovo masti, pošto se na njima najlakše skupe kalorije.
Iako većina ljudi koristi LCHF sistem prehrane za skidanje suvišnih kilograma ne znaći da oni koji su na tom sistemu zbog zdravstvenih problema moraju gubiti kilograme.
Uvijek je to pitanje kalorijskog unosa koji mora biti u deficitu ako želimo gubiti kile ili u suficitu ako želimo dobiti kile. Tako da je i na ovom načinu prehrane moguće zadržati kilažu ili čak dobiti na kilaži ako nam je kalorijski unos prilagođen cilju.
Na netu ima puno kalkulatora za BMI i TDEE koji će ti pomoći da saznaš koliko kalorija je potrebno tvom organizmu (obzirom na razinu tjelesne aktivnosti) da održi postojeću kilažu.
Ako želiš dobiti koju kilu jedi više od tog broja.
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2015 at 18:54
Dragi moji Fitovci,

Molim Vas za pomoć. Imam veliki problem jer mi je prije par dana dijagnosticirana kandida. Kako bih se u potpunosti izliječila, moram pratiti veoma strogu i rigoroznu dijetu. Voljela bih biti zdrava, no jako puno ljudi doživi drastičan gubitak kilograma pri izdržavanju iste dijete, te sam i sama primjetila da i kod mene tijelo (mada samo nakon par dana) tako reagira.

Visoka sam 152 i trenutno teška 50 kg. Molim sve dobre duše da me savjetuju kako vratiti barem 3-4 kile na ovakvom režimu prehrane i koliko i kako trenirati?

Hvala Vam
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.