New Posts New Posts RSS Feed - pomoc mi je potrebna hitno! :(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pomoc mi je potrebna hitno! :(

 Post Reply Post Reply Page  <1234 9>
Author
 Rating: Topic Rating: 1 Votes, Average 4.00  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 11:48
imaš super dobrih recepata kako pripremiti zobene, i prefine su!
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 12:38

Kako sam ja izracunao na temelju tvoje visine i težine tvoj bazalni metabolizam (BMR) iznosi oko 1600 kcal, a ti si u ova dva dana unio u sebe isto toliko (tj. cak i manje).

Neka me netko ispravi ako griješim, ali ti ne moraš biti u kalorijskom deficitu ... osobito ako ti je cilj nabaciti mišicnu masu .. štoviše, ali treniraš koliko kažeš, mislim da bi mogao i morao unositi više kaorija (kvalitetnih).

 

 

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 13:24
da da trebao bi racunao sam....i ja baš ovih dana unosim više kalorija sada tj poceo sam danas ...:D pogotovo 3 puta tjedno vježbam....a 6 -7 puta tjedno obavezno trbušnjaci od 15-30 minuta nekada i više....sam me jebe dosta sam išao u kafice tj svaki dan sam u njima...pa sam an kavama i cesto ih popijem....pa sam unosio previše šecera bio sam se raspitivo tu kažu da nevalja...sada sam izbaio kavu tj popijem ju samo ujutro sa 2 žlice šecera ne znam kak cu u kaficima sve je sa šecerom hahah planiram samo caj sa medom bez šecera piti ahha ludim prijatelju!!! :D ali mi je drago da sam poceo jest ovo je super dati iace pokažem kako sam prije jeo povecavam iz dana u dan kalorije dok ne dodjem do one tocke pol kile kila na tjedan kada je to držim se ..toga...cim je manjak skidanje kile....povecavat cu unos...ako previše....kila dobijam..onda cu smanjiti unos....bar UH-a :D
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 13:30
uf morat cu pogledat :D sada sam vidio neki super omlet sa posnim pa sam si napravio a bio mi pre bljutav stuko sam 2 cjela jajeta plus 3 bjelanjaka 125g posnog...i narezo krastavce....dodao prstohvat soli i cilija ...ma joj milina!!! :D
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 15:52

Šecer treba izbjegavati .. mislim na saharozu ...

A kavu možeš zasladiti i necim poput stevije .. izbjegavaj aspartame, saharine i slicna sladila.

Što se tice zacina, mislim da tu nemaš ogranicenja .. osim soli. Štoviše, cili je dobar jer diže metabolizam, a kapsaicin kao aktivni sastojak je dobar i za druge stvari. Cimet je takodjer dobra stvar.

Ne mora zdrava prehrana nužno biti lošeg okusa .. štoviše .. kad se navikneš bude ukusna.

Kalorijski unos ti mora uvijek biti iznad bazalnog metabolizma da ti tijelo ne bi pocelo "trošiti" mišice ...

 

I ne zaboravi unositi dovoljno vode ...  



Edited by gordan72 - 22 Veljaca 2013 at 16:05
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 17:54
moraš imat i šecera u sebi :D...al to bi bilo dobro iz voca ga crpiti ko što i radim..a dobro jutarnja kafa sa 2 žlice šecera me nece ubit...da morao sam povecati kalorijski unos....povecao sam ga za 300 kalorija.....pa cemo vidit kak ce napredovat sve ...ma joj prijatelju odavno su moji mišici atrofirali samo zbog mojih budalaština....e baš to ja se navikavam geldam recepte mogu ti reci 3 dana jedem posni sir ..nikada ga nisam u životu...prvi dan kad sam ga probao skoro sam otišao izbaciti u wc sve....jedva sam ga pojeo...sada sam otrkio da mi savršeno paše uz jaja i krastavce....i tražim tu neke recpte...ice to sve na dobro nadam se....hvala ti prijatelju na dobrim savjetima potrebni su mi jako....!!! :D
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 13:03
eo prijatelju poslušao sam tvoj savjet sam reci kako ti se cini današnji jelovnik naspram kako sam bio prva dva sastavio :D 1./Dorucak - 100g zobenih + 2 dl mlijeka = 492 kCal 18,5 Proteina 67 UH

2/Medjuobrok Jabuka 200g =92 kCal 24 UH 0.6 Proteina

3/Rucak 150g B.mesa + 125g P.S+200g krumpira +50g Kruha = 609 Kcal 70 UH 52 Proteina

4/Medjuobrok Jabuka 200g =92 kCal 24 UH 0.6 Proteina

5/Vecera 125g posnog + 100g kruha + 4 bjelanjka = 525 kCal 62 Proteina 56 UH
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 13:03
eo prijatelju poslušao sam tvoj savjet sam reci kako ti se cini današnji jelovnik naspram kako sam bio prva dva sastavio :D 1./Dorucak - 100g zobenih + 2 dl mlijeka = 492 kCal 18,5 Proteina 67 UH

2/Medjuobrok Jabuka 200g =92 kCal 24 UH 0.6 Proteina

3/Rucak 150g B.mesa + 125g P.S+200g krumpira +50g Kruha = 609 Kcal 70 UH 52 Proteina

4/Medjuobrok Jabuka 200g =92 kCal 24 UH 0.6 Proteina

5/Vecera 125g posnog + 100g kruha + 4 bjelanjka = 525 kCal 62 Proteina 56 UH
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 13:24
zasto kruh navecer ?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 13:41
zato sto mu je cilj masa :-)
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 13:47
aha ja i zaboravia sta sam cita
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 13:57
pa koliko ja znam poslje vježbanja a to mi je prije vecere...vecera mi je ono zadnji obrok je potrebno dodavanje UH.-a Jel nije tako? :DDDD
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 15:31
Pa po nekim nacelima, bolje je imati vise UH po danu, a navecer vise proteina.
Meni se tvoji obroci cine ok, ali ja nisam expert.
Najvaznije je po meni da unosis dovoljno energije i sve hranjive tvari u dovoljnim kolicinama.
Proteini ti trebaju da ti misici imaju materijala za oporavak.

I ne zaboravi, odmor je jako vazan ...
I piti dovoljno vode
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 15:37
ajde hvala Bogu da se netko slaže haha :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 15:44
Samo ima jedan problem kod te prehrane..pošto sam inace jeo do 2 popodne tjelo mi trai konstantno da jedem tako da završim tj vecera mi bude u 6 popodne zadnja mislim ...po meni da bi trebao povecati
tj kasniej jesti ne znam vecera da bude oko pol 8 bar :D po meni jer gledam jelovnike vec satima kod ljudi i svi završavaju tako pol 8...do 9 i onda još nešta prigrickaju prije spavanja ...to jedino necu moci onda se ne osjecam baš najbolje...ali razmišljam da moram veceru staviti malo kasnije bez obzira što mi ispunjena kalorijska vrijednost :P
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 13:17
decki/cure dobro ste vi govorili za ovu kavu išao sam malo pretraživati guglati...kažu kava sa mlijekom i šecerom zna od 150kcal do 250kcal imati!!! pa to je strašno.!!! a ja popijem ujutro jednu takvu sa šecero i navecer...što znaci ajmo reci 300-500kcal bespotrebnih.....moram ju ostaviti moju nesicu u potpunosti.....:(
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.