New Posts New Posts RSS Feed - Pomoć kod mršavljenja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoć kod mršavljenja

 Post Reply Post Reply
Author
dsoul06 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2018
Location: Bjelovar
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dsoul06 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoć kod mršavljenja
    Posted: 30 Travanj 2018 at 16:17
Pozdrav, imam 16 godina, 100kg i visok sam 190 cm. Trebam pomoć kod mršavljenja, ciljam da dođem na otprilike 80 kg. Zanima me radim li sve pravilno. Workout je ovakav: 

Ujutro (cca 8h, 9h) - 50 sklekova, 50 trbušnjaka, 50 čučnjeva (prvo deset , onda opet deset i tako dok ne stignem na do 50), nakon toga radim s utezima, ne znam kako se zovu te vjezbe koje radim

Navečer (cca 20h, 21h, 22h) isto sve, tako da zapravo dnevno napravim 100 sklekova, trbušnjaka i čučnjeva

Zanima me, ima li to ikakvog učinka pošto ne radim 100 odjednom neko 50 ujutro i 50 navečer?

I ako netko ima nekakav savjet kako da ubrzam metabolizam, slobodno napisite :D

Hvala
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2018 at 18:39

Trening na stranu, jelovnik na sunce Wink


I reci mi, ovako vježbaš svaki dan? Na koliko sklekova otkažeš (koliki ti je max u jednoj seriji), koliko maksimalno čučnjeva možeš odraditi u šutu, radiš li ih sa nekim opterećenjem ili bodyweight? Kakve trbušnjake radiš?

Što se učinka tiče, reci ti nama prvo kakav je učinak ovakvog treninga na tebe? ;) I koliko dugo već radiš ovako, sa koliko si sklekova i ostalog krenuo?

A bilo bi dobro znati i ostale vježbe koje radiš, potrudi se saznati kako se zovu ;)

Znam, puuuno pitanja....ali tako to ide...što kraći post od vas to više pitanja od nas  Wink


U svakom slučaju, prehrana će ti najviše pomoći u postizanju tvog cilja pa nam malo opiši kako to kod tebe ide....








Edited by Gym_girl - 30 Travanj 2018 at 18:40
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dsoul06 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2018
Location: Bjelovar
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dsoul06 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2018 at 22:10
Prvo, zahvaljujem na odgovoruSmile

Da, vježbam svaki dan, oko dva tjedna sam radio 50 svega dnevno, a zadnja četiri dana radim 100. Postaje sve teže i teže al ne mislim odustati.

Zasad mogu maksimalno 20 sklekova, znam da zvuči malo, al za mene je to jako puno pošto prije mjesec dana nisam mogao ni jedan haha

Znam da mogu više od 50 čučnjeva, to mi ne stvara probleme

Nemam nikakva opterećenja, ali mogu probati pošto imam dva utega od 2kg i dva od 7kg

Trbušnjaci su standardni sit-ups (https://www.youtube.com/watch?v=jDwoBqPH0jk)

Eh sad, što se tiče učinka, ne vidim nikakav učinak što se tiče mršavljenja, ali mišići su mi zapravo jako napredovali i dosta su izdržljiviji.

Ove ostale vjezbe su:

Utezi: Alternated Biceps Curl - 25 puta ujutro i navecer
           Shoulder Press - 20 puta ujutro i navecer
           Lateral Raise - 10 puta ujutro i navecer (iskreno mislim da mi je 10 max jer je masa utega 7 kg, zasad je jako tesko nakon 5.Big smile)

I ovo sam samo 5 puta koristio jer smo nedavno kupili, sprava za trčanje, jos pokusavam naci neki dobar calorie burn workout za nju, al uglavnom trcim oko 7 - 10 km/h 10 minuta, ciljam na to da potrosim barem 100 kalorija svaki put kad ju koristim

To je sve od tih vjezba

Zadnjih tjedan dana se pokušavam zdravo hraniti, pijem samo vodu, zeleni caj i Nescaffe 3in1, ujutro najcesce pojedem dva jaja zbog proteina, kad tad znam napraviti proteinski shake (banana, salica mlijeka, zlicica Kraš Expressa i zlicica maslaca od kikirikija i to sve u blender.. vjerujem da maslac zvuci odvratno, al zapravo je odlicno, preporucujemWink), za rucak uglavnom meso s dosta salate itd

Btw, zanimalo me, s obzirom da vjezbam svaki dan, jel bi bilo pametno uzimati Whey ili tak nekakve proteine? Necu kupovati ak mi nebudu koristili, al kolko sam cuo, nema nista lose kod njih ako se treninzi ne odgađaju.

(Slobodno postavite pitanja kolko hocete, rado cu odgovoriti Wink)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2018 at 23:26

Nema na čemu! 

Daj mi prije svega reci, jesi li izgubio nešto kila do sada? Ili bar na mjerama? Osjećaš/vidiš li ikakvu razliku?

Uh, ovako....prvenstveno, svaki dan ti je previše raditi isti trening. Postat će ti sve veći stres i uskoro nećeš više vidjeti napredak, odnosno počet ćeš čak i nazadovati ako ovako budeš ganjao volumen i to svakodnevno po 2x dnevno. Osjećaš li se umorno, odradiš li dosta manje ponavljanja na neke dane? Teško da uspiješ raditi svaki dan sve više.

No, bez obzira na sve svaka ti čast na trudu, 20 sklekova nikako nije malo s obzirom da pred mjesec dana nisi mogao niti jedan, napredak je za pohvaliti Thumbs Up  Ali biš trebao malo drukčije koncipirati taj trening da nastaviš s progresom. U koiko serija odradiš tih 50 sklekova?

Što se čučnjeva tiče, tu si već debelo prešao granicu - kreni sa nekim opterećenjem s obzirom da imaš mogućnosti. Nadam se da si usavršio tehniku izvođenja, odnosno da znaš neka osnovna pravila pokreta? Fora je ubaciti i split squat, odnosno bulgarian split squat pa opterećenje baciti na jednu nogu.

Što se potiska za ramena tiče, 20 ponavljanja? U koliko serija? Možeš li tu povećati težinu, s koliko radiš taj potisak?

Prehrana - večeraš li što?


Whey bi ti pomogao, dapače, i kod slaganja obroka i kod oporavka od treninga.


Evo, slobodno sam pitala EmbarrassedClown








Edited by Gym_girl - 30 Travanj 2018 at 23:28
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dsoul06 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2018
Location: Bjelovar
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dsoul06 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2018 at 11:33
Zapravo jesam, prije 2 mjeseca sam bio na 107kg, a sad se vrtim oko 100/99 kg (vaga iz nekog razloga ponekad pokaze 100 a ponekad 99). Ne vidim razliku, ali osjecam da su mi trbusni misici i bicepsi dosta cvrsci

Nije bas da se osjećam umorno, ponekad bas imam volje za odratit, a ponekad mi se stvarno neda, al svejedno se forsiram da napravim. 

Hvala za pohvalu Big smile

Znaci, napravim 20 sklekova, onda 20 trbusnjaka pa 20 cucnjeva, a onda jos 3 puta po 10 sklekova, trbusnjaka i cucnjeva (znaci 20-10-10-10, ali ponekad imam dosta energije da napravim 20-20-10, to mi dosta skrati vrijeme treninga)

Super, probat cu navere s utezima raditi cucnjeve onda, sva pravila pokreta znam bez brige Smile

Potisak za ramena odradim u jednoj seriji, s utezima od 7kg. Mogu probati povecati tezinu tako da uzmem dva utega u jednu ruku, iskreno mislim da mi to nebi pretstavljalo nikakve probleme jer sa 7 stvarno nije tesko

Pokusavam vecerati sto laganije obroke, tipa zrnati sir ili tako nesto

Super, mozda kupim neku manju kolicinu Wheya pa da vidim kako ide s tim

Imate mozda neki prijedlog kako da rasporedim workout? Od opreme imam 4 utega (dva teze 2 kg, a druga dva 7kg) i traku za trcanje. Prva teretana je udaljena 30km od mene tako da nista od toga za sad




Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2018 at 16:30


Opa, pa super, to je - 7 kg u 2 mj., školski Wink

Dobro, neke pomake ipak vidiš, malo ćeš više sad primjetiti kada padneš ispod 100 kg ;) 

Vidim ja da se ti dosta dobro držiš sa takvim tempom ali da može efikasnije može, a i pitanje je do kada bi ti išlo ovako jer se ipak tijelo sad sve više navikava na isti stimulus tako da biš mogao brzo doći do zida, a biti slomljen od tog svakodnevnog ponavljanja istih pokreta.

Ja bih to nekako ovako organizirala, ali bih voljela da se i Cele malo uključi u ovaj dio :)

Sklekovi - ako ti je 20 neki max kojeg možeš napraviti, nema ti smisla odraditi 3 serije po 10. Bolje da onda ganjaš više od 20 ponavljanja (recimo napraviš još 2 serije po 20,21,22,23 i koliko već ide do otkaza ili ponavljanje pred otkaz). Tako ćeš si skinuti 1 seriju ali ćeš napraviti bolji stimulus. A i bit će ti lakše pratiti kako napreduješ. Ok je ovo što radiš sa nekim ciljnim brojem kojeg dostižeš po serijama (trenutno 50 ponavljanja) ali ako ti taj broj uvijek isti, a ti po serijama radiš manje nego što možeš nećeš napredovati dalje. U tom slučaju ti je bolje zadati si veći broj sad (recimo 60 pon.) pa gariti tu sumu po serijama. Tako ćeš bar postići veći volumen, odnosno neki progres. Naravno, pod uvjetom da stimuliraš mišiće.

Isto tako, razmisli o podizanju nogu na neko povišenje pa da malo otežaš pokret, ili samo sa jednom podignutom nogom, ili pak na jednoj ruci, šaci, na tri ili dva prsta...ha! (s ovim zadnjima malo pričekaj još) LOL Kako god, prouči malo napredne tehnike sklekova. No, imaš i sa klasičnima još prostora za napredak tako da možeš i nastaviti ovako, samo sa korekcijama koje sam ti ispisala gore.

Shoulder press - nemoj nikako raditi sa 2 utega u 1 ruci Big smile Ako već nemaš neko veće opterećenje onda ti jedino ostaje da probaš malo usporiti ekscentrični dio pokreta (spuštanje težine) pa si tako otežati samu vježbu. Recimo, ako si do sad težinu spuštao npr. 2 sek, sad to vrijeme digni na duplo. Uspori to spuštanje i diži eksplozivno, pa ćeš vidjeti da ćeš moći odradti manje ponavljanja ;)

Naravno, ono što bi bilo još bolje je uložiti u jedan dobar set utega di možeš mijenjati težine ;)



Što se hrane tiče - znaš li koliko otprilike uneseš proteina dnevno?

Mislim da bi ti koristilo malo povećati taj unos proteina, i vjerojatno povrća. Malo je teže reći kad ne znamo točno kako ti obroci izgledaju kroz dan ali pretpostavljam da imaš mjesta za još nutritivne, a niskokalorične hrane (a to su ti uglavnom proteini i povrće) koja bi ti malo pogurala taj metabolizam i pospješila oporavak, a zasitila te. Ako želiš da se malo detaljnije pozabavimo time napiši malo kako točno to izgleda po obrocima :)


Što se prijeloga za workout tiče, vraćam se ako se u međuvremenu Cele ne javi ;) Vjerujem da bi on imao dobre prijedloge! Ja volim pimplat po hrani Clown








Edited by Gym_girl - 01 Svibanj 2018 at 16:37
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2018 at 11:16
evo CeLe-ta..Smile 

Meni je za sklekove odmah palo napamet povisenje pod nogama..
koje si odmah nakon toga sto mi je i palo napamet citajuc tvoj tekst, i sama spomenula..

Cucanj mozes jednostavno zamjenit dubokim hodajucim iskoracima.. (koljeno do poda), i time znacajno otezat samo izvodenje vjezbe jer ju radis sa 'jednom' nogom..

Koje vjezbe jos radis u kombo sa te tri?
Imas li pauza izmedu vjezbi ili radis samo vjezbu za vjezbom u krug?

Iz ovoga sto se dalo iscitat za prehranu, i ne zvuci tako lose..
Grubom procjenom vjeroj. ti fali proteina prije svega, tako da bi nekakav whey protein dobro dosao kao dopuna trenutnom unosu dnevnom.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
dsoul06 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2018
Location: Bjelovar
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dsoul06 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2018 at 18:27
Prvo, ispricavam se sto rijetko replayam, al skola je, nemogu nista tu haha

Gym_girl: Hvala puno na savjetima sto se tice vjezbi. Stvarno nemam pojma koliko proteina unosim jer to ne racunam, ali mogu poceti, nije problem. Big smile

CeLe111: Definitivno cu probati povisenje pod nogama i duboke iskorake. Uz te tri radim Alternated Biceps Curl, Shoulder Press, Lateral Raise i ponekad trcim na traci za trcanje, ali tek sam ju nedavno nabavio, tako da ni sam nisam siguran kako bi trebao raditi na njoj.. Pokusavam naci neki fat loss cardio. Sto se tice pauzi, standardni workout je 10 - 10 - 10 - odmor 1, 2 minute - 10 - 10 ili 20 - 10 - odmor - 20 (odmor koristim da popijem vodu)

Pokusat cu nabaviti Whey sto prije moguce.

Mislim da mi je najveca prepreka to sto ne znam kako rasporediti workout, pokusavao sam naci neke workoutove na internetu, ali svaki je drugaciji, ne znam koji da radim.. Ako imate neki prijedlog, bilo bi mi drago da ga podjelite sa mnom Smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2018 at 09:17

Škola na prvom mjestu

Gle, ja ti baš nisam sklona ovako napamet davati neke treninge jer ipak tu treba malo više faktora uzeti u obzir što je teško ovako online.
Ti možeš odabrati bilo koji workout koji ti se čini izvediv i možeš ga pokriti opremom koju imaš, probat ga na nekih mjesec dana i vidit kako ide.

Svaki je drugačiji, da, zato što smo i mi svi drugačiji :) Nemoj da te buni previše informacija pa da zato stojiš na mjestu - izaberi nešto i testiraj.

Ja bih ti preporučila da si od sveg toga što si pronašao izdvojiš nešto i staviš ovdje da skupa prokomentiramo kako bi to moglo ići :)

Radiš kad neka veslanja? Triceps?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2018 at 12:28
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Trening na stranu, jelovnik na sunce Wink





Kod Gym_girl mi je super što ne insistira na perfekcionizmu kao muški treneri, nego na napretku. To je jedini pristup koji kod mene pali, hvala Gym_girl! A i šnjitica kruha za doručak me neće ubiti, a smanjit će rizik prežderavanja i frustracije! :)

Edited by debela_frendica - 27 Svibanj 2018 at 12:28
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2018 at 13:13


Hvala lijepa ;) i naravno, jer savršenstvo ne postoji :) I što prije to shvatimo, to će nam bit lakše sve ovo pretvorit u dugoročan način života.

S tim da se ne bih složila da svi muški treneri inzistiraju na tome, i zašto uopće jadni muški? LOL Vjerujem da ima i nekih ženskih trenera koje inzistiraju na tome, kao i da ima puno muških koji rade upravo suprotno. No, sigurna sam da se i to dosta promijenilo tokom godina, i da ljudi postaju sve svjesniji upravo toga - da nema savršenstva nigdje. Svakome naravno prema željama i ciljevima - ja s nikim ne radim na isti način, pogotovo ne s nekim ko želi skinuti 30 kg i onim koji skida zadnje grame. Svaki cilj traži različitu razinu pripreme, planiranja i odricanja.

A i o šnitici kruha bi se dalo raspravljati Wink Svakome svoje, a mi smo tu da nađemo to - vaše ;)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2018 at 14:37
Takooo jeeeee :) Svi smo mi na svoju ruku :-)

Private message inbox? :)
Back to Top
Ero.L View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Svibanj 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ero.L Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2018 at 11:47
Jedno kratko pitanje, pijem Regen50 kapsule za prostatu.. To je isto jedan dodatak prehrani, ali dali smijem uz to piti Fatburner?
Burnnnnn
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2018 at 20:45
Jel ne bi bilo bolje da ti doktor nesto prepise, nego sto uzimas taj Regen? Doktori za psihe i labaratoriji za pretragu na bakterije postoje s razlogom, znash? :)

Edited by debela_frendica - 06 Lipanj 2018 at 20:45
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.