New Posts New Posts RSS Feed - pomoc, hepl. hilfe :), oko par stvari
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pomoc, hepl. hilfe :), oko par stvari

 Post Reply Post Reply
Author
miso84 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote miso84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pomoc, hepl. hilfe :), oko par stvari
    Posted: 28 Listopad 2013 at 08:41
Poz svima. Trebao bih info oko vise stvari... Naime procitao sam veliku vecinu foruma, ali postoje mi neke nejasnoce. Ali prije nego sto pocnemo evo par podataka o meni. Iz nicka se vidi kako se zovem :). Imam 29 god. visok sam 177 cm a imam 96 kg. Bmr mi iznosi 2075 a tdee 2853.Želio bih da skinem oko 10 kg tj da dodjem na oko 85 kg, jer smatram da bih ispod toga bi premršav. E sad ono glavno. ishrana+ trening. Naime, naisao sam na clanak od Dalibora Petrinica: Kucnio trening, izgubite 5 kg u 5 sedmica.
https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx
Prvo me interesuje sta mislite o ovom clanku a samim tim i nacinu ishrane i treniranja koje su ove prikazane, i ako ne valja sta mi preporucujete.
Zatim kada je rijec o ishrani. Na forumu ima bas dosta podataka i dosta sam procitao. Ali ipak ima nejasnoca. Moju ishranu planiram regulisati po ovom planu.
6:00 zobene žitarice (UH)
9:00 Voce (npr jabuka+bademi)
12:00 neka kombinacija proteina i povrca
15:00 rižini kolacici (UH)
16:30 zeleni caj
17:00 trening
18:30 post wm banana
i možda jabuka prije spavanja.

Mislim ovo je odprilike. Interesuje me da li je dobar raspored UH i proteina po danu ili da mjenjam. Kako da kombinujem ishranu? Npr voce+orašasti plodovi, proteini i povrce. I takodje me interesuje koliko unosim Uh po Kg a koliko proteina po kg. A kada je trening u pitanju. Ima kombinacija treninga na linku sto sam postavio. Šta mislite o tome? i da li bi trebao ubaciti vise kardia?

hvala pa se cujemo :)

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 09:38
Program je dobar...ali ne garantira svakome napredak isti,svatko reagira drugacije...najbolje bi ga bilo sebi prilagoditi....

Uglavnom potreban je deficit...da bi potakli tijelo na mršavljanje..što si svojom prehranom i postigao,samo je problem što ceš izgubiti mišice i metabolizam zeznuti, jer sumnjam da 1500kcal ima sve ukupno u tvom jelovniku...pa puno sam i rekao...

Zobene kolicina? Sa cime?

voce i bademi? Ajde ako ti možeš tako , bilo bi dobro da je neki sir...ili ako možeš bolje uz povre pojesti te bademe...

neka kombinacija povrca proteina...koja? :)

Rižini kolacic, dodaj neki izvor proteina jer je to obrok prije treninga...tu se nakrkaj uh-om i protsima

i onda najeca pogreška...poslije treninga kada trebaš nadomjestiti sve što si izgubio...ti ništa ne uneseš...i to je katastrofalna pogreška..jer ceš izgledat kao štapic ako nastaviš tako...

Nakon treninga...možeš pojesti bananu...ali trebaš proteina...trebaš više UH-a unjesti...banana ako imaš whey bi bila dobra kombinacia..ili nešto sa bjelanjcima....
Ali nakon toga trebaš opet konkretan obrok sa proteinima i Uh-om

Prije spavanaj jabuka? Ne ne... prije spavanja.. kazein...masti... najidealnije....

Puno toga moraš popraviti još...jer pre veliki defitit prakticiraš...još si planirao uz to kardio...ne bih to sve ispalo dobro...

Kardio je dobar za svakog..i svakom bih preporucio minimum 2 puta tjedno da ga odradi...

Eto dobio si neke naputke...baziraj se prvo da hranu središ, onda sa treninzima pocni :) Veliki pozdrav! :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
miso84 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote miso84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 09:51
Hvala puno.. vec prepravljam polako. za sada samo u glavi(jer sam na poslu ) a poslije na papir pa . i jos jedno pitanje. kada pricamo o mastima. o kakvim je konktretno rijec, koje namirnice?? hvala
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 09:58
Maslinovo ulje, soja , lanene , orašasti plodovi, jaja (cijela) , riba itd...malo procunjaj po forumu :)

Ma polako prilagodi ga..bitno je da slušaš tijelo i njegove potrebe nekada..i da vrlo važno da ti spomenem..jedi jako puno povrca i pij puno vode :) Ne vidim da imaš toga u jelovniku :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 15:47
D: složeni UH (+ voce)+ proteini + zdrave masti
MO: složeni UH+ protein+ masti
R: složeni UH+ povrce+ masti
MO (prije treninga)- može voce ili složeni UH+ protein
PWM: proteini + UH
V: proteini+ složeni UH (može i ne mora, ovisno o rasporedu UH kroz dan)+ masti
pred spavanje- proteini+ masti
cookies are for pussies
Back to Top
miso84 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote miso84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 18:51
hvala avangarde, nego jedno pitanje? zasto ovoliko puno Uh??
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.