New Posts New Posts RSS Feed - Pomagajte,ja mislin da ovo nije dobro....
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomagajte,ja mislin da ovo nije dobro....

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
stipeąbk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote stipeąbk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomagajte,ja mislin da ovo nije dobro....
    Posted: 31 Ožujak 2010 at 13:32
 Uglavnom imamo š7 godina.Visok sam oko š87 i imao sam 95 kg.Kada sam stao na vagu stresao me pozitivan šok i ja brže bolje na dijetu...i ide mi.
U ceme je sad problem pitate se.Problem je što prebrzo sidam kilograme i bojim se da se nezdravo hranim i da ovo nije dobro za moj organizam.
Jedem malo.Dorucak mi je jaci (znaci mavrovicev kruh + salama od purecih prsa,marmelada...i nemasni jogurt).
Rucak je šta mama skuha ali bez kruha.Znaci puno mesa i povrca,nekad na moj zahtjev malo integralne riže.
Užina uglavnom voce(banana,naranca...)
Vecera uglavno nešto full lagano.
Inace unos kalorija sam smanjio sigurno duplo.Nebrojim ali osjecam to.Prije bih pojeo pola štruce kruha,obavezno slatkiš...itd.
Nakon š0 dana sa 95 kg pao sam na 9š kg.Nakon š3 dana sa 9š na 89 kg.
Meni se ovo ne cini zdravo i bojim se da ce mi tijelo u buducnosti nakon ovoga i komad pizze shvatiti kao spas i odmah ga konzervirati u salo.Jeli to moguce?
Pomagajte!(ko ima pojma neka kaže,ko nema neka šuti)
Back to Top
sanjalica29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjalica29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 13:45

 ja mislim da nema razloga za paniku, ako se zdravo hraniš..i dovoljno naravno..

u pocetku kg idu brze a poslije ce to usporiti pa ce te opet uhvatiti panika zasto vise ne mrsas..

znaci bitno je da unos proteine, umjesto te marmelade ujutro uzmi jaja ili nesto zdravije..voce i povrce unosis dovoljno i to je ok.. ubaci zitarice za dorucak..

sta je za veceru..

 

Back to Top
stipeąbk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote stipeąbk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 13:49
  Vecera,hmmm neznam.Varira.Nekad voce,juha,jogurt...uglavnom je lagana.
Sada koliko je na moju visinu i kilažu normalan unos kalorija,a koliko bi bio smanjeni unos kalorija.tj. dijetalni?
 Žitarice kao npr?


Edited by stipešbk
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 18:38

Originally posted by stipešbk stipešbk wrote:

 Uglavnom imamo š7 godina.Visok sam oko š87 i imao sam 95 kg.Kada sam stao na vagu stresao me pozitivan šok i ja brže bolje na dijetu...i ide mi.
U ceme je sad problem pitate se.Problem je što prebrzo sidam kilograme i bojim se da se nezdravo hranim i da ovo nije dobro za moj organizam.
Jedem malo.Dorucak mi je jaci (znaci mavrovicev kruh + salama od purecih prsa,marmelada...i nemasni jogurt).
Rucak je šta mama skuha ali bez kruha.Znaci puno mesa i povrca,nekad na moj zahtjev malo integralne riže.
Užina uglavnom voce(banana,naranca...)
Vecera uglavno nešto full lagano.
Inace unos kalorija sam smanjio sigurno duplo.Nebrojim ali osjecam to.Prije bih pojeo pola štruce kruha,obavezno slatkiš...itd.
Nakon š0 dana sa 95 kg pao sam na 9š kg.Nakon š3 dana sa 9š na 89 kg.
Meni se ovo ne cini zdravo i bojim se da ce mi tijelo u buducnosti nakon ovoga i komad pizze shvatiti kao spas i odmah ga konzervirati u salo.Jeli to moguce?
Pomagajte!(ko ima pojma neka kaže,ko nema neka šuti)
 

kao prvo unosis premalo kalorija, zatim nisi napisao jel ides u teretanu tj jel vjezbas?

ako zelis skidat kile tj salo obroci ti trebaju sadrzavat proteine+masti, samo u jutro i poslije treninga protein+ugh....trenutno gubis samo vodu i dobar dio misica (mislim)....zatim dijetom neces puno toga postic zato sto ce ti se kilaza kasnije vrlo moguce vratit i bit ces jos nezadovoljniji

 

Edited by soner_9393
Back to Top
stipeąbk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote stipeąbk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 19:13
Soner imaš nekog iskustva ili šta da znan skime prican?
Proteine i koje masti?Jedan masni ramstek da pojedem?Nerazumin.
što i kako onda triban jesti?Može li malo preciznije?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 19:16
Originally posted by stipešbk stipešbk wrote:

  Vecera,hmmm neznam.Varira.Nekad voce,juha,jogurt...uglavnom je lagana.
Sada koliko je na moju visinu i kilažu normalan unos kalorija,a koliko bi bio smanjeni unos kalorija.tj. dijetalni?
 Žitarice kao npr?


Pa ako imas 90 kg.. u slucaju da treniras u teretani, trebao bi jesti barem 2700kcal..  znaci barem 90kg x 30.. a mnogi jedu i vise od toga.. a u slucaju kad ides mrsavit, ovo ti nije pametan nacin..

Zasto ne probas jesti dnevno 5,6 manjih obroka? Kao sto ti je receno, proteini+masti, osim ujutro kompleksne ugljikohidrate sa proteinima, te neposredno nakon treninga brze ugljikohidrate s proteinima..

Ubaci obavezno trening snage s utezima.. nacin mrsavljenja koji si ti naveo, ti cini samo gore.. sada ce ti pasti nesto sala i vecinom misici, i onda ces se udebljat i dobit samo salo.. I tako ces imat veci postotak tjelesnih masti nego sada i dosao si u jos goru poziciju..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
stipeąbk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote stipeąbk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 19:19
  Proteini + masti?
Dajte mi primjer!Imal li kakav jelovnik ili neki plan?
Back to Top
stipeąbk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote stipeąbk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 19:23
  Inace ne treniram jer sam imao ozljedu i tokom  tog dugog mirovanja sa i nabacio kile.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 19:27
Originally posted by stipešbk stipešbk wrote:

  Proteini + masti?
Dajte mi primjer!Imal li kakav jelovnik ili neki plan?


Proteini + masti bi ti bilo npr. :

Posni sir+maslinovo ili tablete omege

Posni sir+ kikiriki

Piletina sa povrcem i maslinovim uljem

Itd..

Masnoce koje koristimo su uglavnom orasasti plodovi ili maslinovo ulje..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
stipeąbk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote stipeąbk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 19:33
 Znaci ne treniram,a želim smršaviti.Ako sam skontao:
Dorucak:kompleksni ugljikohidrati i proteini(pureca prsa,piletina,jaje...)
Sada pošto idem u školu i to nemogu jesti 5,6 puta dnevno.Ima li alternative.Znaci mogu li mršaviti sa 3-4 obroka dnevno(dorucak,rucak,užina,vecera)??? I što bi trebali sadržavati rucak-užina-vecera?Koliki bi mi trebao biti dnevni unos kalorija ako želim gubiti salo?I gdje je voce u cijeloj toj prici???
Back to Top
stipeąbk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote stipeąbk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 19:57
SADA SAN CILI ZBUNJEN.NISAN MISLIA DA JE SKIDANJE KILA TAKO KOMPLEKSNA STVAR.

ŽELIM skinuti x kg u neodređenom vremenu.Želim gubiti salo,a ne mišice i vodu.
NEMOGU jesti 5.6 puta dnevno.
VJEŽBATI cu poceti sljedeci tjedan.(3x tjedno teretana i malo trcanje).
NEŽELIM da nakon dijete sve vratim ,a kamoli da budem teži nego šta san bia.
Kako da to postignem?što da jedem i u kojim kolicinama?
Znan da pilan ,ali nije mi više ništa jasno.
 

Edited by stipešbk
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 20:35

Originally posted by stipe±bk stipe±bk wrote:

SADA SAN CILI ZBUNJEN.NISAN MISLIA DA JE SKIDANJE KILA TAKO KOMPLEKSNA STVAR.

®ELIM skinuti x kg u neodređenom vremenu.®elim gubiti salo,a ne mi±ice i vodu.
NEMOGU jesti 5.6 puta dnevno.
VJE®BATI cu poceti sljedeci tjedan.(3x tjedno teretana i malo trcanje).
NE®ELIM da nakon dijete sve vratim ,a kamoli da budem teµi nego ±ta san bia.
Kako da to postignem?©to da jedem i u kojim kolicinama?
Znan da pilan ,ali nije mi vi±e ni±ta jasno.

 
  

EVO KAKO: 5-6 obroka, osnova neka ti budu:meso,jaja,posni sir,whey,zobene i puno povrca! od masti kao sto je Davor rekao orasasti plodovi,omega 3 i maslinovo ulje...btw u FAQ sve pise!

trening:uzmi neki full body training i vjezbaj po njemu,googlaj i sve ces nac!

najlakse je trazit isprike i rec ja to nemogu

 EDIT:kako ne mozes jest 5-6 puta dnevno? ako ides negdje poneses plasticnu posudu i natrpas je npr. mesom i salatom..,ako si u skoli mozes kupit posni sir i ponijet od doma 30-40 g badema...sve se moze kad se hoce

Edited by soner_9393
Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2010 at 08:56
Originally posted by stipešbk stipešbk wrote:

SADA SAN CILI ZBUNJEN.NISAN MISLIA DA JE SKIDANJE KILA TAKO KOMPLEKSNA STVAR.

ŽELIM skinuti x kg u neodređenom vremenu.Želim gubiti salo,a ne mišice i vodu.
NEMOGU jesti 5.6 puta dnevno.
VJEŽBATI cu poceti sljedeci tjedan.(3x tjedno teretana i malo trcanje).
NEŽELIM da nakon dijete sve vratim ,a kamoli da budem teži nego šta san bia.
Kako da to postignem?što da jedem i u kojim kolicinama?
Znan da pilan ,ali nije mi više ništa jasno.
 


izvini stari,ali ja imam 3 djece,bolje receno,imam 3 bebe,blizance od 2,5 i bebu od š6 mjeseci i pocela sam i da radim po pola dana.
dan mi je toliko naturen obavezama da ne znam nekad gdje mi je glava a gdje mi je...rep.

sama sam,nemam nikog da  mi pomogne ali kuvam sama sebi svaki dan i paralelno s time kuvam ostalim ukucanima i bureke i gibanice i sve ono sto im dusa pozeli a ja ne jedem.
a opet,uspjela sam zahvaljujuci ovim clanovima koji imaju zlatno znanje i celicne zivce da skinem 22 kile za 3,5 mjeseca.

pa jbg,investirala 20 eura za 2 kvalitetne tupewarre plasticne kutije,jedna manja,jedna veca pa ustanem ujutro š0 minuta ranije i potrpam si svoju hranu u njih i ponesem sa sobom.
5 obroka svaki dan,od secera bjezim ko vrag od kriza i supice,corbice.....sve se to da nakuvat za š0 porcija,potrpat u zamrzivac i po potrebi samo sutnut u mikrovalnu i za 2 minute je na stolu i servirano.
jeste da ti to nije bas najbolji izbor,ali u slucaju nuzde i nedostatka volje i vremena se moze i tako iza ci na kraj.

ti nemoj da panicaris,nego sjedi i napravi si plan i rasporen dnevnih obaveza,pa utrpaj u njega 5 puta po 5-š0 minuta za 5 obroka dnevno.
obr ok moze da ti bude i paradajz i posni sir koje ne moras da vuces sa sobom jer ih imas u svakom super marketu.

pa kad ono bas nikako ne ide,narucis si komad mesa sa rostilja i salatu sa maslinovim i sircetom i eto obroka i u restoranu.
rodendan od mog muza,valentinovo,godisnjica braka,uskrs.....sve se to slavilo i uzivala sam tih dana u dobroj hrani samo sam se pozabavila malo vise izborom hrane u kojoj cu da uzivam i kod kuce na privatnoj rostiljadi i u restoranu......uglavnom,sve se moze kad se hoce.

prva 2 mjeseca ce ti se citav svijet okretat oko cedulja za kupovinu i citanje sadrzaja na svakoj ambalazi i,i,i,i......i kasnije ti jednostavno ude u naviku.
vazno je samo da ti imas volju i da ne odustanes na prvoj prepreci.
shvati da niko od nas ne moze doc i tebi kuvat i hodat za tobom i sikirat se da jedes na vrijeme.
sav uspjeh ovisi samo o tebi.
jbg,nema ti druge
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2010 at 09:35
Originally posted by stipešbk stipešbk wrote:

SADA SAN CILI ZBUNJEN.NISAN MISLIA DA JE SKIDANJE KILA TAKO KOMPLEKSNA STVAR.

ŽELIM skinuti x kg u neodređenom vremenu.Želim gubiti salo,a ne mišice i vodu.
NEMOGU jesti 5.6 puta dnevno.
VJEŽBATI cu poceti sljedeci tjedan.(3x tjedno teretana i malo trcanje).
NEŽELIM da nakon dijete sve vratim ,a kamoli da budem teži nego šta san bia.
Kako da to postignem?što da jedem i u kojim kolicinama?
Znan da pilan ,ali nije mi više ništa jasno.
 

za mrsavljenje ti treba vise trcanja. ako vec radis, radi 2x (eventualno 3x) tjedno teretanu kruzno i 3x trcanje. da vidis kako ce kile ici dolje.
samo pogledaj kaj trebas jesti. ako si u skoli, jedi prije nego ides u skolu i cim dodjes iz skole. znaci u skoli imas samo jedan obrok. to neka ti bude mavroviceveo pecivo (manje) + š50g dimceka to ti izadje cca š2kn.

primjer jednog dana:
dorucak: zobene + kupi si whey, i... whey nije kemija!!! i ak uzmes veliku kantu scitec whey isolate, mjerica te kosta manje od 4kn.
medjuobrok: pojedi zrnati ili posni sa snitom integralnog kruha
rucak: riza + meso/riba
medjubrok: napravi salatu od tune, s malo manje tjestenine... ili pojedi vocni jogurt
vecera: posni sir sa 40g badema
prije spavanja: kazein (to ti je sporo otpustajuci protein - isto nije kemija)
treniraj 2 sata nakon obroka, a pokusaj trcati ujutro na prazan zeludac. brza ti je potrosnja masti.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2010 at 10:12

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

Originally posted by stipešbk stipešbk wrote:

SADA SAN CILI ZBUNJEN.NISAN MISLIA DA JE SKIDANJE KILA TAKO KOMPLEKSNA STVAR.

ŽELIM skinuti x kg u neodređenom vremenu.Želim gubiti salo,a ne mišice i vodu.
NEMOGU jesti 5.6 puta dnevno.
VJEŽBATI cu poceti sljedeci tjedan.(3x tjedno teretana i malo trcanje).
NEŽELIM da nakon dijete sve vratim ,a kamoli da budem teži nego šta san bia.
Kako da to postignem?što da jedem i u kojim kolicinama?
Znan da pilan ,ali nije mi više ništa jasno.
 

za mrsavljenje ti treba vise trcanja. ako vec radis, radi 2x (eventualno 3x) tjedno teretanu kruzno i 3x trcanje. da vidis kako ce kile ici dolje.
samo pogledaj kaj trebas jesti. ako si u skoli, jedi prije nego ides u skolu i cim dodjes iz skole. znaci u skoli imas samo jedan obrok. to neka ti bude mavroviceveo pecivo (manje) + š50g dimceka to ti izadje cca š2kn.

primjer jednog dana:
dorucak: zo...bene + kupi si whey, i... whey nije kemija!!! i ak uzmes veliku kantu scitec whey isolate, mjerica te kosta manje od 4kn.
medjuobrok: pojedi zrnati ili posni sa snitom integralnog kruha
rucak: riza + meso/riba
medjubrok: napravi salatu od tune, s malo manje tjestenine... ili pojedi vocni jogurt
vecera: posni sir sa 40g badema
prije spavanja: kazein (to ti je sporo otpustajuci protein - isto nije kemija)
treniraj 2 sata nakon obroka, a pokusaj trcati ujutro na prazan zeludac. brza ti je potrosnja masti.

 

š. Za mršavljenje mu treba opcenito više kretanja, ne nužno trcanja.


2. Whey nije zakon, ujutro može slobodno pojest pureca prsa, posni, jaja...bilo koji izvor proteina uz kruh ili zobene....istina, whey je super stvar al ne moramo se ponašat kao da je jedino što postoji, kako su prije ljudi dobro izgledali bez njega?


3. ovdje nema ništa povrca, a upravo je to baza kod mršavljenja zbog negativnih kalorija, odnosno velikog termogenog efekta koji ubrzava potrošnju kalorija, te zbog vlakana koji zasicuju... povrce treba ukljucit u što više obroka - rucak, međuobrok, vecera....

4. posni sa bademima mu može bit i popodnevni međuobrok, odlicna stvar za školu...a onda vecera povrce+proteini+neki izvor masti (maslinovo..)

5. trcanje ujutro na prazan želudac? Brza potrošnja masti? ...ili možda brža potrošnja mišica  ....ako se vec radi kardio ujutro to treba bit umjerenog tempa...hodanje..trcanje nek ostavi za vrijeme kad vec bude imao koji obrok iza sebe...i naravno 2 h nakon njega...

@stipešbk

Skidanje kila nije kompleksna stvar nego smo mi ljudi komplicirana bica. Osnove su jasne i provlace se kroz ovaj forum još otkad sam ja došla tu prvi put. Znaš šta si jeo prije i što te dovelo do te težine? E sad to izbaci ili smanji. Jedi normalno, što više povrca i izvora proteina i naravno, malo smanjuj ugljikohidrate pri kraju dana, a navecer ih izbaci skroz. Ono što je najvažnije - vježbaj. Kreci se. Pokreni se. Potakni tu potrošnju kalorija prvo kretanjem, a onda rezanjem kalorija. Kreni sa tom teretanom da što više održavaš mišice dok si na dijeti i ...polako, strpi se, nisu ni te kile došle preko noci.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2010 at 10:58
  ovo s kretanjem sto gym kaze ti je super savjet!
ja ne treniram u teretani,tu i tamo kad je ruzno vrijeme kod kuce stanem na orbitrek,ali gledam sama sebi uvjek nekog posla da nadem samo eto da se krecem.
preturanje ormara,izmicanje namjestaja,pranje podova.........sve je bolje nego sjedit u fotelji,buljit u onu kutiju sto prica i krhat u sebe smece od hrane.
ja sam svoje "sta bi ja danas kuvala" okrenula na "sta bi ja danas mogla da uradim da malo pomaknem svoje dupe"!

ako imas psa idi setaj i trci za njim,izvedi komsijinog psa u setnju,pospremi garazu.......ma bilo sta.
u ostalom,kad se zabavljas necim drugim,slatkisi i pica ti nisu ni na kraj pameti


proslu nedelju sam one grudvice s tepiha u djecijoj sobi osisala masinom za kosu i usisala.
masinom za kosu,osisala tepih od 20 kvadrata
jbg,kisa padala,nisam mogla iz kuce,a posto sam pocela da trckaram i leprsam sav ostali poso koji sam imala sam vec u subotu uspjela da obavim.

jbg,dokon pop i jarice krsti,dokona lady namine sisa tepih

ali kile se tope,leda me vise ne bole,koljena ne bole i odjecu mogu da kupujem i negdje drugo sem na xxl odjeljenju
 

Edited by lady_namine
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.