New Posts New Posts RSS Feed - [Početnik]Mršavljenje i vježbanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

[Početnik]Mršavljenje i vježbanje

 Post Reply Post Reply
Author
tonishadow View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tonishadow Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: [Početnik]Mršavljenje i vježbanje
    Posted: 14 Lipanj 2015 at 18:19
Pozdrav, novi sam clan na forumu,  i trebao bi vasu pomoc..

Imam 16 godina,190cm visok i 98kg sam tezak, planiram smrsati preko ljeta i nesto sam si slozio citajuci po forumima i sl.

Znaci plan mi je skinuti masnocu s tijela, najvise imam na bokovima..prvo cu krenuti sta sam mislio s vjezbanjem..planiram svako jutro na taste trcati 45min-1h(u pocetku manje pa dizati polako) i predvecer raditi vjezbe s ovog linka: https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx

Sto se tice prehrane jako sam izbirljiv, doslovno nista zdravo ne volim, al morat cu se natjerat, bar nesto pocet..

1. obrok poslje trcanja 50gr zobenih sa 2 zlice proteina(imam casein doma) i dodat malo oraha i badema i pustit 10ak min da odstoji
2. obrok piletina 200gr  s grill tave + salata neka
3. obrok piletina 150gr  s grill tave + salata (moze neki drugi prijedlog dodatka uz salatu?!)
4. obrok proteini + par integralnih rizinih krekera(moze također neki prijedlog) 
5. 250gr posnog sira + neko voce (također ako moze neki prijedlog - ribu ne mogu ni nacrtanu osim oslica)

2. dan   1. obrok isti, 2 i 3 obrok oslic 250gr+ salata 4. obrok proteini s zobenim i 5. obrok mi predlozite da ne bude isti kao 1. dan(zobene)


ugl. to je to sto sam si slozio citajuci, jel ok, sta bi vi promjenili, jel mozda treba povecati kolicinu necega(npr jel ok 200gr piletine za jedan obrok) jel najbolje koristiti malo maslinovog kad pravim piletinu il mogu i mrvicu ulja ?
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2015 at 20:49
Pozdrav

Što se tiče toga trčanja na prazan želudac, dat ću ti samo jedan citat čovjeka kojeg izuzetno cijenim i koji je veoma poznat, ne samo kod nas, nego i šire.

''Kardio na prazan želudac prvi je savjet kojeg u pravilu dobijemo.

Među rekreativce je stigao iz svijeta bodybuildinga međutim zaboravlja se da u pravilu te atlete koriste nedozvoljena sredstva da bi sačuvali svoje mišiće i ne muče brigu sa kortisolom koji je najviši ujutro, i u biti on je ključ našeg jutarnjeg viška energije. Ukoliko krenemo s aktivnošću bez obroka i anabolizma koji on donosi, riskiramo ekstremna povećanja kortisola koja će potrajati čitavog dana i posebno kod deficitarne prehrane rezultirati će gubitkom mišićne mase, usporavanjem metabolizma, a na duže staze i hormonalnim disbalansom.''

Sada, ti možeš napraviti kako hoćeš jer mnogi tako rade taj kardio na prazan želudac, ali ja to osobno ne radim, ali ti odluči za sebe haha...

Prehrana mi se nekako čini malo jer smo ti i ja tu negdje težine, možda ja nešto manje, ali ne bih znao točno reći s obzirom da je moj jelovnik znatno drugačiji pošto sam ja ne keto dijeti, dakle prehrana mi je bazirana na gouda siru, jajima, piletini, svinjetini, govedini, lanenom, maslinovom i kokosovom ulju i naravno salatama.

Back to Top
tonishadow View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tonishadow Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2015 at 19:09
hvala..ja sam cuo dosta dosta ljudi koji trce na prazan zeludac i pomogne im, ja cu probati pa ako ne bude islo, il osjetim neku mucninu, naravno da necu..

da, mozda i je cak malo..

netko drugi savjet?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.