New Posts New Posts RSS Feed - početnik u suplementaciji
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

početnik u suplementaciji

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 09:30
mozda da napustim sve to i vratim se na dobru staru konoplju:)
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 10:21
Gabrijela, probaj nabaviti neki mali uzorak hidroliziranog wheya bez dodataka pa provjeri kako reagiraš.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 10:36
dena, phoenix je mislio na low intens cardio, i u pravu je tu za efekat creatina. U većini slučajeva sok od cikle daje bolje efekat za to nego creatine. No istraživanja ima mali milijun sa različitim rezultatima, ali naravno svi navode samo ono što im odgovara. A menshealth, fitness i slične web stranice kao linkovi zaista nisu znanstvena referenca :) Ukoliko te zanimaju objektivnije informacije, bolje nabavi "Food, Nutrition and Sport Performance", mislim da se izdaje svake 4 godine, zadnja je 2013, a neda mi se baljezgati i prepisivati detalje. Pozdrav tebi, sigurno se smrzavaš :))
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 10:38
Dena evo i ja sam ovih 2 tjedna bauštela, bez teretane, samo šuma i drva :)
Nemoj mi slat menshealth linkove , još je gore neg iz teretane  :)

Ako čemo uzimati ipak pouzdanije info ispada da kreatin ne da je opasan radi dehidracije, nego upravo suprotno, pomaže tijelu da ne dehidrira kod dugotrajnih aktivnosti i još na velikim vručinama :)

http://bjsm.bmj.com/content/early/2008/01/09/bjsm.2007.042473.short
http://www.jissn.com/content/4/1/6

Mislim da su linkovi i autoriteti ipak nesto poudaniji od menshealth, se slažeš bar s time? Tak da bolje ne letiti s glupostima ili nekog nazivat pametnjakovićem na osnovu svojih saznanja koja su ponekad površna.
Daleko od toga da uopće smatram da znam sve, neznam puno toga, ne pratim svake godine posljedne istrazivanje, info i sl no upravo zato druge ne nazivam pamatnjakovicima ili izletavam sa nebuloznim savjetima i plašim ljude oko sebe bez pokrića


Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 11:50
Originally posted by iver iver wrote:

Da Phoenix, po literaturi je creatine najistraženiji suplement. Ali što to znači? Da je sve jasno? Ne, ne znači to. Više puta se dogodilo, baš sa vrhunskim sportašima, da na mnoge(mislim cca do 30%) uopće nije imao baš nikakav utjecaj. I kod istih bolesnih stanja, je efekat bio različit. Sa druge strane, sasvim sigurno nekom rekreativcu neće imati utjecaj turbo punjača, osim te vezane vode i proporcionalnog povećanja volumena. Pa ogromna većina rekreativaca naprosto nema dovoljno mogućnosti i raznorazne molekularne i ostale adaptacije da bi čak i svoje postojeće energetske i ostale mogućnosti iskoristio. Ali, nismo svi isti naravno, pa kao i mnoge druge stvari, nekom nešto može pomoći a nekom drugom ništa, pa ti servirani podaci sa deklaracija proizvođača zbilja baš ništa ne znače, tako da su u mnogim zemljama i zabranjeni, piše samo da "može pomoći".

Iver, Pod najistraživaniji sam mislil to da iako smatram da rekreativcima , velikoj vecini nece biti od nikakve koristi u smislu povecanja snage i anaerobne izdrzljivosti (fosfatne) da ipak ne mislim da je beskorisan i precjenjen. Ako je kreatin među jedinim suplementima (uz kofein) toliko istrazivan i sa dokazanim učincima koji nisu samo placebo, nego ipak dokazani u svijetu znanosti u velikoj vecini studija i generalno ako se ne varam prihvacen od strane Sports Nutrition strucnjaka i institucija,  onda tko sam ja da na osnovu svojeg iskustva kazem da je precjenjen.Samo to, nist vise. I po pitanju opasnosti uzimanja kreatina nema nikakvih trenutno negativnih dokazanih štetnih posljedica za koje bi se sa sigurnoscu znalo (kao npr sto je Dena spomenuo dehidraciju kao 100% činjwnicu)
Ostalo kaj si napisao je zapravo isto kaj sam i sam rekao u postu prije, da večini prosječne populacije nece vidljivo koristiti i da industrija laboratorijske dokazane rezultate servira kupcima kao sigurnu stvar , no u stvarnom životu ti rezultati u studijama su za večinu nebitni i neprimjetni.

Ono kod čega bi kreatin jedino rekreativcu koji trenira mogao pomoci je to zbog svojstva navlacenja vode u misicnu stanicu, pa samim time se odvijaju i neki drugi procesi unutar misicne stanice sto ju cini pogodnijom za hipertorofiju.
Neda mi se proucavat mehanizam toga, no svi početnici  koji prvo posežu za suplementima a da nisu uopće kročili u teretani i da znaju vjezbati adekvatno pa mozda i iskoristiti neke koristi bilo kojeg suplementa trose novac ,vrijeme i energiju na proučavanja i kupovine suplemenata , očikivanja da suplement odradi posao uumjesto njih i treninga , umjesto da ju usmjere na sam treninge i utroše vrijeme na učenje oko same metodike treninga.


Edited by The Phoenix - 14 Kolovoz 2015 at 11:52
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 12:10
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Dena slobodno šalji link da vidim na što misliš.Bojim se da ce to biti neki old school bilderski sajt sa svojim pričama iz teretane Smile
Gore si generalno govorio za kreatin i kardio, ne punjenje, no svejedno punio ili ne punio  ista stvar.  Ako gram kreatina na sebe veže 4-5 grama vode, a u 5 grama praha nemaš 5 grama supstance, niti se sva količina apsorbira koliko misliš da bi dodatne vode trebalo piti i da osoba koja konzumira normalne količine tekučine (cca 2 litre +) bi odjednom trebala piti?
osobno punjenje ne preporučujem jer je to nepotrebno trpanje i opterečivanje organizma a krajnji učinak je isti, jedino su kod punjenja upravo ovi problemi koje navodi Gabrijela mogući.


...phoenix.....ode ne stvara problem šta se tiče vode samo kreatin nego i prehrana...pogotovo bogata vlaknima....vlakna kao i kreatin vežu vodu na sebe pogotovo  netopiva vlakna......zašto svakome naškodi crveni luk?...zato šta je bogat netopivim vlaknima i traže brdo vode....ako ćemo pričat o fitnessu ili sportu općenito e onda urin mora biti proziran,clear a ne žut... osobno popijem oko 7-8 litara vode a sad i 10litara po ovoj žegi....sad ćeš reći za ovo lokanje da su bb shemeLOL

Ovo s vlaknima i vodom ste vidim počeli pretjerivati, ne samo ti.....unazad par dana ili duze stalno nailazim na takve izjave i nekakav negativan kontekst o vlaknima i sl, zvuče mi kao novi "hype" ala paleo, lchf, gluten, laktoza, ima ih koliko god zelis........ odnosno zvuči kao lchf propaganda.
Odjednom ni vlakna nisu dobra, a oduvijek su prepuruka za z iznimnom potrebom za njima radi rada crijeva i zdravlja probavnog sustava. Sigurno problemi s lukom nisu zbog vlakana, pa ne pojedes luka ni blizu koliko drugog povrca, zitarica, osim toga kako si rekao, popijes 8 litara vode dnevno i jebe te luk, pa definitivno je do vode, ocito si morao popiti 20l da "zadovoljis" vlakna i maknes probleme :)

Ja mogu samo zaključiti da vlakna nisu problem,, nikakva, niti nečija dijeta , može biti samo problem sa unosom vode generalno, jer vrlo velik dio žena ima problema sa konzumacijom vode, ne znam zašto, al jednostavno ne piju gotovo ništa cijele dane. Kod takvih necu rec vlakna te muće nego mući te to kaj niš ne piješ, a manjak vode = manjak krvne plazme = manjak kisika u krvi = otezano vjezbanje, oporavak, izdrzljivost i zdravlje.....

Ne mislim da si bilderčina jer ločeš vodu Big smile ločem i ja, po 5 l u tri-četiri sata kad radim sad vani, dnevno isto jako puno, čak i po zimi. (I teško mi bude nakon luka, pa makar pio do smrti predoziranja vodom, tako da nebih rekao da je do žednih vlakana )
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 12:15
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Dena evo i ja sam ovih 2 tjedna bauštela, bez teretane, samo šuma i drva :)
Nemoj mi slat menshealth linkove , još je gore neg iz teretane  :)

Ako čemo uzimati ipak pouzdanije info ispada da kreatin ne da je opasan radi dehidracije, nego upravo suprotno, pomaže tijelu da ne dehidrira kod dugotrajnih aktivnosti i još na velikim vručinama :)

http://bjsm.bmj.com/content/early/2008/01/09/bjsm.2007.042473.short
http://www.jissn.com/content/4/1/6

Mislim da su linkovi i autoriteti ipak nesto poudaniji od menshealth, se slažeš bar s time? Tak da bolje ne letiti s glupostima ili nekog nazivat pametnjakovićem na osnovu svojih saznanja koja su ponekad površna.
Daleko od toga da uopće smatram da znam sve, neznam puno toga, ne pratim svake godine posljedne istrazivanje, info i sl no upravo zato druge ne nazivam pamatnjakovicima ili izletavam sa nebuloznim savjetima i plašim ljude oko sebe bez pokrića



...dobro je phoenix...ja pričam gluposti i plašim ljude....ima ljudi koji piju dnevno litru vode i sad mu uvalit kreatin i ka ono bit će hidriranLOL....pa je li znaš koliko ženski se boji piti vode jer će je napuhat....pa šta je loše u men`s healthLOL?....to magazin za prave muškarceLOL....jeli ti znaš koji je dobar?šta bi mi preporučija?...nekako san sad izgubljen a to je moja omiljena štampa...oprosti šta sam te nazvao pametnimEmbarrassed
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 12:27
Originally posted by iver iver wrote:

dena, phoenix je mislio na low intens cardio, i u pravu je tu za efekat creatina. U većini slučajeva sok od cikle daje bolje efekat za to nego creatine. No istraživanja ima mali milijun sa različitim rezultatima, ali naravno svi navode samo ono što im odgovara. A menshealth, fitness i slične web stranice kao linkovi zaista nisu znanstvena referenca :) Ukoliko te zanimaju objektivnije informacije, bolje nabavi "Food, Nutrition and Sport Performance", mislim da se izdaje svake 4 godine, zadnja je 2013, a neda mi se baljezgati i prepisivati detalje. Pozdrav tebi, sigurno se smrzavaš :))

...ivere ........ pa mogu ti reći da si vidovitBig smile...sidim ispod klime i pišem na laptopu i baš se smrzavamLOL....a je vruće je danas.....tija san ti malo zatrolat pa san izbrisaLOL...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 12:51
Pa u čemu je problem, si pročitao linkove viš da kreatin radi suprotno od dehidracije ? pomaže da ne dehidriraš  :)

Pustimo istraživanja koja su takva kakva jesu, no još uvijek priopčenje međunarodnog društva za sportsku prehranu i žurnal sportske medicine vjerojatno su dostojniji od mens healtha i novinara koji im je napisao članak kojem je to svijetlosnim miljama od profesije.

Dakle nema dokazane činjenice i podatka da ako uzimaš kreatin trebaš piti xy litara vode da ne dehidriraš, to su teretanske priče, znanost koliko ja znam i sam vidiš dokazuje suprotno ili da nema razlike, prema tome nerezonski je izletavati sa izjavama tipa : " Sve vježbe izdržljivosti,hiit, kardijanje,plivanje,trčanje i KREATIN ne ide zajedno i ja bi ti preporučija da to prestaneš uzimati jer ćeš dehidrirati..negdi ćeš zablesit nasred ulice"
jer je to presmjela izjava za nekoga tko šalje referencu mens health. 

Ja se ne držim ovih gore zaključaka istraživanja kao pijan plota da se razumijemo i da bi na osnovu njih nekome rekao da nek ne pije jer će mu kreatin pomoći,nego bih u tvojoj situaciji da sam išao davati savjet rekao nešti tipa : "ako inaće piješ vrlo malo vode bilo bi dobro da pokušaš povećati unos iste pa vidjeti pomaže li to, jer postoji možda neka teorija da zbog nedostatka iste možeš imati neke smetnje i da se preporučuje uz njega popiti više vode", dakle uzmeš neutralan stav, osiguraš se da nekome ne naudiš u slučaju nedovoljnog poznavanja materije, a nitko ne zna sve i za svaku osobu ponaosob , jer svatko može biti iznimka, a ne izlječeš sa smiješnim tvrdnjama koje su neosnovane i braniš svima kardio, plivanje, gotovo svaku dugotrajnu aktivnost i kreatin kao znanstveno i praktično 100% dokazanu činjenicu samo zato jer si čuo u teretani da moraš puno piti ili povezao to sa mens health člankom..... Razmisli prije neg preporučaš nešto ljudima oko sebe prije neg ispališ. Iver veli da sam ja brzoplet, al ti si eustahije :)

A literaturu ti je Iver preporučio, pogledaj njegov post. Vjeruj mi, sigurniji si ipak kad tamo pročitaš nešto, pa to još malo prilagodiš sebi ili drugima, nego po internetu čitat svakakve bljuzgarije, jer ih ima više nego kvalitetnog materijala.......A kaj se tiće najnovijeg stajališta i spoznaja o kreatinu to ako nebuš podjebaval Ivera ti on može reći iz svoje neke Sports Nutrition knjige izdanja za 2016 koju sigurno ima i dobio je ispod pulta :)


Edited by The Phoenix - 14 Kolovoz 2015 at 12:58
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 13:11
Originally posted by gabrijela gabrijela wrote:

Nemam osjecaj da sam dehidrirana, dapace, a evo prestala sam ipak s punjenjem, kreatin je 100%tni (kupila ga ovdje-Weiderov pure creatine monohidrat), uzimala 6x dnevno po 3g, moj cardio nije bas toliko intenzivan, 4x tjedno po 45 min-nista strasno, na vjezbama s utezima je ipak naglasak i nisam početnik. Dakle, sad nakon ovog vise ne znam uzimati kreatin ili ne? Orijentirana sam na malo vise mase, to je sve.
Whey sam takodjer ovdje kupila preko webshopa- Gold whey-njega koliko god je ukusan vrlo tesko popijem i ako dobro pratim nakon njega sam takva. Nema sanse da bih mogla nesto pojesti cak i par sati nakon njega.
Na prehranu dobro pazim, ljudi oko mene bi rekli i previse.

4x tjedno kardio sam sretan kada bih uopce odradio kada zelim skinut masno tkivo LOL. Cuj, to je puno, koliko je tek onda treninga s utezima? 
Masa ti uopce nece ovisiti o kreatinu, ako te to brine....nebitan je.
Puziraj sad s kreatinom neko vrijeme da vidis dal te on muci ili whey. Poslje mozes pokusati uzimati dnevno 5 grama kreatina poslje treninga u PWM, a whey ak zeza probaj s tim hidroizolatom kaj je Iver rekel......
Kak god bilo za masu ti je jedino bitna prehrana i trening, to što kažeš da paziš na prehranu ne znaći da jedeš kalorijski dovoljno da bi postigla masu, a i ta dobra prehrana može biti tvoje subjektivno mišljenje koje relano može biti potpuno pogrešna predodzba, posebno kada kazes da bi to i ljudi oko tebe rekli, a znamo kakvi su ljudi generalno "znalci" kad se radi o prehrani.
Druga stvaka je trening, koji isto tako može biti i često i je neadekvatan da bi polučio nekakvim adaptacijskim promjenama bitnijim.
S te 2 stvari (trening i prehrana) ako štimaju onda ti bilo kaka v suplement neće faliti i trebati, tak da najbolje da onda napises sto jedes, kada i koliko jedes, sto i kakao treniras, jer samo o tome ovisi napredak a ne o wheyu ili kreatinu i sl...

Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 19:23
Nisam bas mislila da ce mi povecati masu vec da ce mi mozda pomoci da isrpi iz mene zadnji atom snage prilikom treninga, mozda neke zalihe snage koje inace ne koristim:))
Trenutno je split program s utezima, prije sam odrađivala cijelo tijelo prvu godinu dana 3x tjedno, sada 5x tjedno ali manje vremena no ipak turbo intenzitet..do kraja.
Rezultati su vrlo brzo bili vidljivi, ipak sam zena, i zadovoljna sam sto sam sve postigla time, nisam bas nabrijana na suplemente, ali volim eksperimentirati, pogotovo kad nesto procitam o tome, a citam iz knjige o bodybuildingu od Damira Perkova trenutno.
Što se tiče prehrane, jedan klasičan dan da sad ne nabrajam puno:
po buđenju-šaka datulja, dva sata nakon toga zdjela posnog sira pomijesanog sa lanenim uljem, zobenim pahuljicama, bademima i lanenim sjemenkama, do ručka još tanjur nekih svjezih klica, rucak slabiji od vecere, tipa kuhano povrće, eventualno ubacim par jaja ili sira, prije treninga svijeze cijedjeni sok, najcesce spoj cikle, mrkve, jabuke i đumbira, onda trening, nakon njega sam pila protein konoplje, sirovi kakao, zobeno mlijeko, bananu, i vecera mi je najjaci obrok..peceni ili sirovi losos ili tuna (prilicno velika kolicina, gladna sam:), sa nekom sezonskom salatom ..znam da je vjerojatno po nekim mjerilima malo ali ja sam sitna, i uspjela sam na takvoj prehrani krasno oblikovat tijelo i dobit "reljef" tj definiciju
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 19:25
zaboravila sam napisati vezano za trening da tezinu povecavam svaka dva mjeseca cca 2 kg, umjerena sam, ne brzam i ne forsiram, samo eto..htjela sam vidjeti da li bi ova promjena mogla donijeti malo vise ploda
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 19:50
pijem cesto spirulinu, macu, green balance i takve stvari..mada jos uvijek nisam sigurna za tu superhranu koliko je prodavanje magle, a koliko istina..valjda zelim neke evidentne promjene od svega:), sto i nije cudno na kraju krajeva od tolikog marketinga i ludih cijena:)
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 20:08
quote phoenix: "Neda mi se proucavat mehanizam toga"...
Pa nemoj da ti pošaljem par linkova gurua koji sve znaju :)
Naravno da zaj...avam, samo mi jest smiješna hrpa webstranica koje sve objašnjavaju i znaju sve, pa onda pročitam Ronald Maughan-a koji je među vodećim svjetskim stručnjacima iz tog područja, urednika "International Journal of Sports Nutrition and ExerciseMetabolism" i već 15 godina predsjednik radne grupe za prehranu međunarodnog olimpijskog odbora, koji kaže: "većina mehanizama djelovanja creatina još nije jasna"
   Pa se ne moramo ni pitati tko je tu lud :) Dotični spomenuti gospodin ima običaj komentirati sve bedaste fanatizme oko prehrane, od paleo preko LCHF do LFHCa sa misli Bertranda Russell-a: "The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts...
   Mislim da je time sve rekao.
   @gabrijela, oprosti na oftopicu :) Možda da razmisliš što ti je phoenix spomenuo da probaš malo promijeniti i način treninga. Koji protein uzimaš, ako paziš da uneseš sve potrebne aminokiseline, pa kombiniraš i svoju makrobiotiku prema tomu, i nije najbitnija stvar na svijetu. Zanemari razna kenjkanja i filozofije o suplementima po forumima i webstranicama, to je samo možda par posto utjecaja na rezultat, provjeri svoju prehranu i plan programa, možeš probati pea protein ako se želiš držati makrobiotike, možda je i bolji od konopljinog, ne da mi se sad uspoređivati i googlati.
@dena, samo ti trolaj kad prokuhaš, zabavnije je od bedastoća koje drugi(čast iznimkama) pišu :)
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 20:17
Gabrijela, vjerojatno ima neke hrane koja nekima pomaže zbog nedostatka nečeg xyz, pojma nemam, ali se vjerojatno ta ista tvar može naći i u nečemu što raste kod nas. Ali sad je ljeto, sezona domaće superhrane, možda je bolje bar sad držati se toga. Kako marketing prodaje maglu, dovoljan je primjer da nama reklamiraju južnoameričku superhranu i xyz, a amerima naš mediteranski bob(kao izvor dugovječnosti i zdravlja), čudesa iz afričkih područja. Ima još hrpa primjera i gluposti, ali sad bježim, dovoljno sam lupetao na ovom forumu :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2015 at 07:00
Originally posted by gabrijela gabrijela wrote:

Nisam bas mislila da ce mi povecati masu vec da ce mi mozda pomoci da isrpi iz mene zadnji atom snage prilikom treninga, mozda neke zalihe snage koje inace ne koristim:))
Trenutno je split program s utezima, prije sam odrađivala cijelo tijelo prvu godinu dana 3x tjedno, sada 5x tjedno ali manje vremena no ipak turbo intenzitet..do kraja.
Rezultati su vrlo brzo bili vidljivi, ipak sam zena, i zadovoljna sam sto sam sve postigla time, nisam bas nabrijana na suplemente, ali volim eksperimentirati, pogotovo kad nesto procitam o tome, a citam iz knjige o bodybuildingu od Damira Perkova trenutno.
Što se tiče prehrane, jedan klasičan dan da sad ne nabrajam puno:
po buđenju-šaka datulja, dva sata nakon toga zdjela posnog sira pomijesanog sa lanenim uljem, zobenim pahuljicama, bademima i lanenim sjemenkama, do ručka još tanjur nekih svjezih klica, rucak slabiji od vecere, tipa kuhano povrće, eventualno ubacim par jaja ili sira, prije treninga svijeze cijedjeni sok, najcesce spoj cikle, mrkve, jabuke i đumbira, onda trening, nakon njega sam pila protein konoplje, sirovi kakao, zobeno mlijeko, bananu, i vecera mi je najjaci obrok..peceni ili sirovi losos ili tuna (prilicno velika kolicina, gladna sam:), sa nekom sezonskom salatom ..znam da je vjerojatno po nekim mjerilima malo ali ja sam sitna, i uspjela sam na takvoj prehrani krasno oblikovat tijelo i dobit "reljef" tj definiciju

Da sad nejdem u detalje u trening, sama si na kraju dala odgovor zbog čega to ide sporo ili nejde u smjeru misicne mase dodatne :)
Dakle s tom prehranom si ostvarila lijepu definiciju :), prema tome ova prehrana je debelo nedostatna za masu Cool Malo mi čudno da si očekivala  istom prehranom kojom si rezala postić suprotni rezultat. I još kardio 4x...
Morat češ malo više Pig Fali ti poprilično UH u jelovniku, teško češš do mase bez njih. Ispod 40-50% UH u dnevnom unosu je ništa za tvoj cilj, a ti ujutro nešto zobi pojedeš, bananu  i to je sve. Salatice i povrće ne računaj u UH jer je to nekalorična hrana sa vrlo malo UH. Ako je večera poslje treninga tu definitivno trebaš utrpati UH......
Igraj se, isporbavaj bez straha od debljanja, lakše je skinuti salo nego izgraditi mišićnu masu, ovako samo tapkaš u mjestu i ideš sporooo, adaptirat češ se na trening, doci do nekog plafona u smislu da ce prestati davat jednak stimulans misicima a dobit ce biti mala zbog tanke prehrane.......

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.