New Posts New Posts RSS Feed - početnik u suplementaciji
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

početnik u suplementaciji

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: početnik u suplementaciji
    Posted: 13 Kolovoz 2015 at 11:23
Pozdrav ljudi...:)

Vježbam već cca 3 god svakodnevno( cardio, utezi, yoga,plivanje), obzirom da sam makrobiotičar svaki put nakon treninga s utezima pila bih napitak od proteina konoplje pomijesanog sa sirovim kakaom, zobenim mlijekom i bananom. Iako je to vrlo zasitan obrok, shvatila sam da mi konoplja bas i nece puno pomoci ako zelim da mi rezultati budu brzi..(samo malo brzi, sve rezultate postigla sam jedino i iskljucivo vježbanjem)
E sad..odlucila se na promjenu..kupila whey i kreatin monohidrat, obzirom da sam citala da dosta pomazu pogotovo kreatin kod snage i izdrzljivosti.
Jos sam u fazi "punjenja" kreatinom, a whey pijem poslije treninga i nakon buđenja ujutro. Poslije toga napuhana sam skoro pola dana i ne osjećam se nimalo fit:)
Inace nisam alergicna ni na sto od hrane, makrobiotika je bila moj izbor.
Također ne osjetim nikakvu povecanu snagu ni izdrzljivost, misici mozda malo "napuhaniji" na rukama ali moguce i da tako to vidi moja psiha:)
Uglavnom, ne osjetim nikakvu promjenu, znam da sam tek pocela, ali me zanima je li to normalno, tolika napuhanost i da,tesko mogu u wc:)
Mozda tijelu treba da se navikne,pogotovo zbog moje ishrane dosada.
Pliz..neko iskustvo sa počecima u suplementaciji?

Gabi
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2015 at 11:38
Pozdrav..ne znam odgovor na tvoje pitanje, nažalost, već me
Zanima tvoje mišljenje o proteinu konoplje? Ja sa htjela početi uzimati to nakon vježbanja pa me zanima ima li kakve koristi? Isplati li se to koristiti?
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2015 at 11:52
mogu reci da je super obrok nakon vježbanja ali ga moraš dobro s necim smiksati da ne osjetis okus koji bas i nije divan:) zato sam ja mijesala sa sirovim kakaom i bananom u blenderu, dobijes na kraju kvalitetne proteine i ugljikohidrate..ali koliko pomaže za razvijanje mase..mislim da bas i ne previse ili eventualno jako sporo, sto sam i citala da konopljinog proteina moras uzeti stvarno jako puno da bi nesto koristilo..sad ne znam u kojoj si fazi vjezbanja i sto ti je prioritet
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2015 at 12:28
Ja bih ti savjetovala da promijeniš proteine, vjerojatno si kupila neki koji te napuhuje. Moguće da reagiraš na laktozu.
Što se tiče kreatina, budući da si rekla da si tek u fazi punjenja, ne možeš već očekivati rezultate. Strpljenja, strpljenja ;))
Be healthy, be happy.
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2015 at 12:34
Nije kreatin steroid da vec nakon par dana osjetis neku promjenu :D A kaj se tice wca, mozda konzumiras premalo ili previse vlaknaste hrane. Obicno ljudi na ketu imaju tih problema jer misle da ih par UH iz povrca bude unazadilo, pa ne unesu dovljno vlakana.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2015 at 14:24
Originally posted by gabrijela gabrijela wrote:

Pozdrav ljudi...:)

Vježbam već cca 3 god svakodnevno( cardio, utezi, yoga,plivanje), obzirom da sam makrobiotičar svaki put nakon treninga s utezima pila bih napitak od proteina konoplje pomijesanog sa sirovim kakaom, zobenim mlijekom i bananom. Iako je to vrlo zasitan obrok, shvatila sam da mi konoplja bas i nece puno pomoci ako zelim da mi rezultati budu brzi..(samo malo brzi, sve rezultate postigla sam jedino i iskljucivo vježbanjem)
E sad..odlucila se na promjenu..kupila whey i kreatin monohidrat, obzirom da sam citala da dosta pomazu pogotovo kreatin kod snage i izdrzljivosti.
Jos sam u fazi "punjenja" kreatinom, a whey pijem poslije treninga i nakon buđenja ujutro. Poslije toga napuhana sam skoro pola dana i ne osjećam se nimalo fit:)
Inace nisam alergicna ni na sto od hrane, makrobiotika je bila moj izbor.
Također ne osjetim nikakvu povecanu snagu ni izdrzljivost, misici mozda malo "napuhaniji" na rukama ali moguce i da tako to vidi moja psiha:)
Uglavnom, ne osjetim nikakvu promjenu, znam da sam tek pocela, ali me zanima je li to normalno, tolika napuhanost i da,tesko mogu u wc:)
Mozda tijelu treba da se navikne,pogotovo zbog moje ishrane dosada.
Pliz..neko iskustvo sa počecima u suplementaciji?

Gabi

[email protected] vježbe izdržljivosti,hiit, kardijanje,plivanje,trčanje i KREATIN ne ide zajedno i ja bi ti preporučija da to prestaneš uzimati jer ćeš dehidrirati..negdi ćeš zablesit nasred ulice................napuhana si zato jer jedeš vlakna a vlakna traže brdo vode a vode nemaš u organizmu jer je kreatin napravija svoje....svu vodu odvuka u mišiće i zato su ti mišići napumpani....imat ćeš ogromnu muku kad budeš išla na wc....totalna začepljenost jer vlakna nisu obrađena u vodi.................kreatin nije steroid ali ti daje onaj masivan izgled jer si prenapumpan vodom.....mike@
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2015 at 16:23
Gabrijela, koliko sam shvatio cilj ti je masa? 
Uz kardio, yogu, plivanje i utege ces vrlo tesko do mase, jednostavno previse aktivnosti, vrlo vjerojatno premalo hrane, upitno kakav je trening s utezima.
Ne očekuj previše od kretina, posebno ne u povecanju snage i izdrzljivosti, jer kreatin moze dati trenutnu energiju za aktivnosti vrlo visokog intenziteta , dakle kod vjezbi maximalne jakosti ili kratkih max sprintevasto ti ne radis, a za izdrzljivost nece pomoci...samo vezane za aktivnosti koje koriste kreatin fosfat kao energiju ( one navedene gore)
Ako radis klasicno punjenje sa 20-25 g il kolko vec moguce od tuda probavne smetnje (najvjerojatnije)....
Vode treba piti no da kreatin i kardijanje i sl nejde zajedno nema nikakve veze, ako se ne varam gram kreatina na sebe veze oko 4-5 g vode, tako da sad nekakvo upijanje ogromnih količina vode i strah od nečega je besmislen. Treba piti dosta tekučine generalno , ako uzimas hrpu kreatina nesto vise.
Jako puno ljudi uopce nema vidljivih promjena kod uzimanja kreatina, misicna stanica se zasiti nakon određene kolicine i točila ga ti u sebe badava je, a i onako ga imas u tijelu prirodnim putem dovoljno da ta razlika koju osjetis bude minimalna. Ljudi s bolestina i nedostatkom kratina u organizmu imaju osjetne promjene, no to je druga priča


Edited by The Phoenix - 13 Kolovoz 2015 at 16:41
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2015 at 17:28
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Gabrijela, koliko sam shvatio cilj ti je masa? 
Uz kardio, yogu, plivanje i utege ces vrlo tesko do mase, jednostavno previse aktivnosti, vrlo vjerojatno premalo hrane, upitno kakav je trening s utezima.
Ne očekuj previše od kretina, posebno ne u povecanju snage i izdrzljivosti, jer kreatin moze dati trenutnu energiju za aktivnosti vrlo visokog intenziteta , dakle kod vjezbi maximalne jakosti ili kratkih max sprintevasto ti ne radis, a za izdrzljivost nece pomoci...samo vezane za aktivnosti koje koriste kreatin fosfat kao energiju ( one navedene gore)
Ako radis klasicno punjenje sa 20-25 g il kolko vec moguce od tuda probavne smetnje (najvjerojatnije)....
Vode treba piti no da kreatin i kardijanje i sl nejde zajedno nema nikakve veze, ako se ne varam gram kreatina na sebe veze oko 4-5 g vode, tako da sad nekakvo upijanje ogromnih količina vode i strah od nečega je besmislen. Treba piti dosta tekučine generalno , ako uzimas hrpu kreatina nesto vise.
Jako puno ljudi uopce nema vidljivih promjena kod uzimanja kreatina, misicna stanica se zasiti nakon određene kolicine i točila ga ti u sebe badava je, a i onako ga imas u tijelu prirodnim putem dovoljno da ta razlika koju osjetis bude minimalna. Ljudi s bolestina i nedostatkom kratina u organizmu imaju osjetne promjene, no to je druga priča

.phoenix@ ....ima veze pogotovo u fazi punjenja....a budeš li prepametan ka šta se smatrašLOL...šalim seBig smile  e onda ću stavit link....radit punjenje i kardijat...opasno
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2015 at 19:52
Dena slobodno šalji link da vidim na što misliš.Bojim se da ce to biti neki old school bilderski sajt sa svojim pričama iz teretane Smile
Gore si generalno govorio za kreatin i kardio, ne punjenje, no svejedno punio ili ne punio  ista stvar.  Ako gram kreatina na sebe veže 4-5 grama vode, a u 5 grama praha nemaš 5 grama supstance, niti se sva količina apsorbira koliko misliš da bi dodatne vode trebalo piti i da osoba koja konzumira normalne količine tekučine (cca 2 litre +) bi odjednom trebala piti?
osobno punjenje ne preporučujem jer je to nepotrebno trpanje i opterečivanje organizma a krajnji učinak je isti, jedino su kod punjenja upravo ovi problemi koje navodi Gabrijela mogući.



Edited by The Phoenix - 13 Kolovoz 2015 at 19:58
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2015 at 20:26
Originally posted by Mike Mike wrote:

Nije kreatin steroid da vec nakon par dana osjetis neku promjenu :D A kaj se tice wca, mozda konzumiras premalo ili previse vlaknaste hrane. Obicno ljudi na ketu imaju tih problema jer misle da ih par UH iz povrca bude unazadilo, pa ne unesu dovljno vlakana.


Ti keratini su opasna stvar, ja bih ipak ubacio nešto za jetru kao zaštitu, barem sikavicu ako ništa drugo. :D I poslije obavezno neki PCT da se ne opadne. :P

Gabrijela, koje proizvode točno proizvode uzimaš?

Kao što je Zorro rekla, postoji mogućnost da ti smeta laktoza. Možda bi ti bolje odgovarali proteini koji imaju manje laktoze ili sadrže enzime i spore za bolju razgradnju laktoze, pr. Whey s Digezyme i Lactospore kao sastojcima.

Alternativno, ima jedan krasan protein bez grama ugljikohidrata i masti. Hidrolizirani peptidi kolagena. Topi se u vodi kao aminokiseline, nema nikakav neugodan okus, teksturu ili miris. Većini se jedino ne sviđa tehnologija proizvodnje, no protein kao protein je super. :D

Drugi potencijalni problem je sam kreatin, ako nije baš čist, može uzrokovati probavne smetnje. Kreatin kao kreatin je vrlo precijenjen suplement, i nije uopće neuobičajeno da ne osjećaš nikakvu razliku u snazi i izdržljivosti. Meni osobno ni jedan kreatin monohidrat nije pomogao u bilo kojem smjeru (a nije mi ni smetao), prije par dana sam odlučio isprobati kreatin glukonat, pa budemo vidjeli, iako nemam baš nekih očekivanja.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2015 at 20:46
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

 Meni osobno ni jedan kreatin monohidrat nije pomogao u bilo kojem smjeru (a nije mi ni smetao), prije par dana sam odlučio isprobati kreatin glukonat, pa budemo vidjeli, iako nemam baš nekih očekivanja.

I kod mene također tako, no bez obzira nebih rekao da je suplement precjenjen. Ipak je najistraživaniji suplement i očito ima brojne pozitivne i vrlo primjetne  učinke kod brojnih bolesnih stanja prije svega, ali i kod sportskih performansi,
Kaj se ovog drugog tiće,vrlo mali broj ljudi u teretanama trenira na način kod kojeg bi uopce mogao vidjeti pozitivni pomak i učinak korištenja kreatina, a i pitanje je koliko je nama amaterima taj pomak vidljiv i mjerljiv. Vrhunskom sportašu 5-10-15% pomaka znaći možda olimpijsku medalju, imaš dijagnostiku, testove i lab iza sebe, dok meni/tebi i nama smrtnicima tih 10% je nevidljivo. 
Ljudi se previše vežu za servirane podatke proizvođača suplemenata tako da očito je i možda nepobitno da suplementacija kreatinom podiže performanse , no ptanje je koliko je to vidljivo prosječnom čovjeku koji to ne može izmjeriti, a u biti nit ne trenira kak spada i onako uglavnom ili ne onako da vidi benefite kreatina.

Gorane jesi radio punjenje ili 5g/dnevno ?

Kaj se Gabrijelinih problema tiće nek prvo prestane s punjenjem, ako uopće radi punjenje sa 20g dnevno pa nek vidi nakon par dana jel bolje prije neg okrivi whey
 




Edited by The Phoenix - 13 Kolovoz 2015 at 20:47
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2015 at 22:34
Da Phoenix, po literaturi je creatine najistraženiji suplement. Ali što to znači? Da je sve jasno? Ne, ne znači to. Više puta se dogodilo, baš sa vrhunskim sportašima, da na mnoge(mislim cca do 30%) uopće nije imao baš nikakav utjecaj. I kod istih bolesnih stanja, je efekat bio različit. Sa druge strane, sasvim sigurno nekom rekreativcu neće imati utjecaj turbo punjača, osim te vezane vode i proporcionalnog povećanja volumena. Pa ogromna većina rekreativaca naprosto nema dovoljno mogućnosti i raznorazne molekularne i ostale adaptacije da bi čak i svoje postojeće energetske i ostale mogućnosti iskoristio. Ali, nismo svi isti naravno, pa kao i mnoge druge stvari, nekom nešto može pomoći a nekom drugom ništa, pa ti servirani podaci sa deklaracija proizvođača zbilja baš ništa ne znače, tako da su u mnogim zemljama i zabranjeni, piše samo da "može pomoći".
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 05:43
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Dena slobodno šalji link da vidim na što misliš.Bojim se da ce to biti neki old school bilderski sajt sa svojim pričama iz teretane Smile
Gore si generalno govorio za kreatin i kardio, ne punjenje, no svejedno punio ili ne punio  ista stvar.  Ako gram kreatina na sebe veže 4-5 grama vode, a u 5 grama praha nemaš 5 grama supstance, niti se sva količina apsorbira koliko misliš da bi dodatne vode trebalo piti i da osoba koja konzumira normalne količine tekučine (cca 2 litre +) bi odjednom trebala piti?
osobno punjenje ne preporučujem jer je to nepotrebno trpanje i opterečivanje organizma a krajnji učinak je isti, jedino su kod punjenja upravo ovi problemi koje navodi Gabrijela mogući.


....phoenix...nisan ja bija u tereatani 2x i ne držim ti se ja ti BB shema....ja san ti više kramp i lopataLOL...ono prirodnim,seljačkim putem se rastopiš a pogotovo kad se vade kumpiri i još kad ti zvizdan upeče u dalmaciji pa da vidiš vitamina d i testosteronaLOL....http://www.menshealth.rs/ishrana/275/sve-o-kreatinu    pogledaj stavku::::da li povećava izdržljivost? ..a onda  doli pod :::::::zaključak..........................šta se tiče da sam govorio za kreatin i kardio a ne punjenje...dobro je... nisan iša u dubiozu ali ženska se po priči puniWink
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 05:57
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Dena slobodno šalji link da vidim na što misliš.Bojim se da ce to biti neki old school bilderski sajt sa svojim pričama iz teretane Smile
Gore si generalno govorio za kreatin i kardio, ne punjenje, no svejedno punio ili ne punio  ista stvar.  Ako gram kreatina na sebe veže 4-5 grama vode, a u 5 grama praha nemaš 5 grama supstance, niti se sva količina apsorbira koliko misliš da bi dodatne vode trebalo piti i da osoba koja konzumira normalne količine tekučine (cca 2 litre +) bi odjednom trebala piti?
osobno punjenje ne preporučujem jer je to nepotrebno trpanje i opterečivanje organizma a krajnji učinak je isti, jedino su kod punjenja upravo ovi problemi koje navodi Gabrijela mogući.


...phoenix.....ode ne stvara problem šta se tiče vode samo kreatin nego i prehrana...pogotovo bogata vlaknima....vlakna kao i kreatin vežu vodu na sebe pogotovo  netopiva vlakna......zašto svakome naškodi crveni luk?...zato šta je bogat netopivim vlaknima i traže brdo vode....ako ćemo pričat o fitnessu ili sportu općenito e onda urin mora biti proziran,clear a ne žut... osobno popijem oko 7-8 litara vode a sad i 10litara po ovoj žegi....sad ćeš reći za ovo lokanje da su bb shemeLOL
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 07:06
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Gorane jesi radio punjenje ili 5g/dnevno ?


Creapure, 2 x 3,5g dnevno (mjerica od 5ml je 3,5g, a nije mi se dalo mjeriti 5g), nikakva punjenja. Na početku sam povukao malo vode, no to se normaliziralo nakon par tjedana, i to je bilo jedino što sam primjetio. Kad sam stukao taj kilogram nisam primjetio nikakvu razliku bez kreatina. Sad glukonat odmjerim odokativno žličicom 5g, pijem ga ravno tjedan dana. S obzirom na temperature ova dva tjedna, super sam zadovoljan što uopće idem na trening svaki dan a i snaga i kondicija praktički na istoj razini kao prije ljetovanja, plus, trenutno ne koristim ništa vrijedno spomena.
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 09:05
Nemam osjecaj da sam dehidrirana, dapace, a evo prestala sam ipak s punjenjem, kreatin je 100%tni (kupila ga ovdje-Weiderov pure creatine monohidrat), uzimala 6x dnevno po 3g, moj cardio nije bas toliko intenzivan, 4x tjedno po 45 min-nista strasno, na vjezbama s utezima je ipak naglasak i nisam početnik. Dakle, sad nakon ovog vise ne znam uzimati kreatin ili ne? Orijentirana sam na malo vise mase, to je sve.
Whey sam takodjer ovdje kupila preko webshopa- Gold whey-njega koliko god je ukusan vrlo tesko popijem i ako dobro pratim nakon njega sam takva. Nema sanse da bih mogla nesto pojesti cak i par sati nakon njega.
Na prehranu dobro pazim, ljudi oko mene bi rekli i previse.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.