New Posts New Posts RSS Feed - Pocetnik, trebao bih nekoliko savjeta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pocetnik, trebao bih nekoliko savjeta

 Post Reply Post Reply
Author
p3r02d3r0 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote p3r02d3r0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pocetnik, trebao bih nekoliko savjeta
    Posted: 11 Kolovoz 2012 at 02:39
Bok svima,

Za pocetak, molio bih da me odmah na pocetku ne popljujete ako se nisam susreo sa standardima postavljanja pitanja. Ako je moguce, molim da konverzacija ostane u prijateljskom tonu.

Uglavnom, vježbanje mi nije strano. Nisam pretio, normalno izgledam, no u posljednje dvije godine sam izgubio disciplinu vježbanja koju sam održavao jedno pet godina i primijetio sam da su mi se opet pocele nakupljati masne naslage na bokovima. S time sam oduvijek imao problema i to nikada nisam uspio u potpunosti skinuti, a sada je to posebice izražajno. Ostatak tijela mi je "ok" iako nisam zadovoljan svojom formom.

Prije sam se aktivno bavio sportom (amaterski tenisom), no nakon nekoliko ozljeda sam odustao. Mislim da imam neki manji poremecaj sa zglobovima pošto sam iskljucivo njih sredjivao. Imao sam teže išcašenje desnog koljena + operacija istog i naceto lijevo rame.

Nikada nisam išao u teretanu, vec sam doma radio kardio trening na bicu (kojeg više nemam), sklekove, trbušnjake, škarice nogama (ne znam kak se to zove - kada ležiš na ledjima), vježbe za stražnjicu, dizanje utega (10 kg za jednu ruku) itd.

To sam radio pet godina i bio sam u dobroj formi, no u zadnje dvije godine sam totalno izgubio disciplinu i sad sam opet nakupio kila i osjecam se bezveze.

Takodjer, nikada nisam imao neki specijalan plan prehrane, no tijekom tih pet godina sam pazio što, kako i kada jedem.

Zbog ozljeda ne mogu trcati (ne želim - psiha), ali mogu vrlo brzo hodati i voziti bic, te izbjegavam sklekove zbog ramena, iako ih mogu raditi.


Dakle, nakon ovog poduljeg uvoda bih trebao vaš strucni savjet - kako vježbati, kako se opet dovesti u formu i kakvu prehranu prakticirati.

Nadam se da ne tražim previše.

Puno hvala.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2012 at 09:50
Pa sve ti je vec objasnjeno na forumu... imas brdo nasih dnevnih jelovnika, treninga s utezima, kucnih treninga na blogu od extremefit-a, itd..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.