New Posts New Posts RSS Feed - Početnik početnika :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Početnik početnika :)

 Post Reply Post Reply
Author
tuzlak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tuzlak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Početnik početnika :)
    Posted: 14 Rujan 2015 at 23:55
Pozdrav za sve prisutne na forumu,kao sto vidite tek sam se registrovao...Danima i danima citam i citam i sve vise sam zbunjen kako,sta,odakle krenuti,na sto obratiti paznju itd itd. tako da molim ljude dobre volje za pomoc...
Kao što vidite moj naslov pocetnik sam...nikakvog iskustva,nista bas nista,ni teretana ni kucni trening,NISTA...
Ukratko o meni imam 27godina,iz Tuzle, visok sam 192-3cm, tezina 88,5kg
Radim svaki dan 8h dnevno,ishrana 0 poena,to je obicno "naruci sto stignes"( sendvici,pite, maslanjak,po meni-kao laiku- nista dobro),jedem jednom na poslu i kuci kada dodjem jedan obrok,dosta dosta kafe pijem,cigare,tecnosti(pretezno je to voda), voce praktikujem obicno jabuke... Dosta se krecem(posao mi je takav),zadnje dvije sedmice praktikujem po 60min trcanje/setanje kombinacija iskreno onoliko koliko mogu(unutar tih 60min). Imam stomaka, predio klavikula katastrofa znaci mogu nasuti litar vode,kosti same, trbuha ima,ruke tanke... Eh sad :) velika molba za clanove i "forumase" ako moze pomoc da me neko lagano uvede u sve ovo ali ponavljam lagano...Ishrana,vjezbe(po mogucnosti da su to kod kuce vjezbe,ako je naravno moguce),eventualno upotreba nekih suplemenata... Zelio bih bolje receno hocu i zelim da uradim transformaciju samog sebe,da izgled tijela bude nesto skroz drugo, jaci misici istaknuti,bez trbuha,jace ruke(mislim na veci obim)itd itd...ipak ste iskusniji tako da znate bolje od mene sta je transformacija... Napomenut cu samo da me se pogresno ne shvati i da me ne bih pitali sta si dosada cekao,bilo je zdravstvenih problema,i dalje su prisutni medjutim to je sada pod kontorlom....Na kraju cu reci ja to hocu,zelim i mogu...P.S.probat cu da postavim slike ne znam da li je to uopste moguce pa da vi vidite moj izgled prije svega...hvala Vam prijatelji na pomoci :)
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2015 at 06:38
Lijep pozdrav :) postavi slike. Otiđeš npr na tynipic i tamo odabereš sliku, kopiraš link , odabereš onaj za forume i kopiraš ovdje u post. Da vidimo kako izgledaš, pa je lakše i dati savjet.
Kasnije ću ti dati koji savjet onako opširniji kad stignem, sada žurim.
Back to Top
BartFanatik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Rujan 2015
Location: Osijek, Croatia
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote BartFanatik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2015 at 15:27
Pozdrav! Par kratkih savjeta: Pusti teretanu za početak, bilo bi dobro da počneš s vježbama s težinom vlasitog tijela kao primjerice sklekovi, čučnjevi ili zgibovi (naravno, ako imaš mogućnosti gdje raditi zgibove), ali za sklekove i čučnjeve ti stvarno ništa ne treba osim malo slobodnog prostora. Bilo bi dobro da kroz par mjeseci napreduješ kroz takve vježbe prije nego kreneš vježbati s utezima. I naravno da je također bitno paziti na prehranu. Trudi se jesti dosta voća i povrća, mesa, pij puno vode, bolje samo vode, a da gazirana pića izbaciš. Bilo bi i preporučljivo da prestaneš pušiti. Bit će ti lakše trenirati, a i pomoći će ti po pitanju zdravlja. Što se hrane još tiče, prestani naručivati hranu, tipa fast food, obično je to hrana s puno kalorija, i to uglavnom praznih zbog kojih ćeš se samo debljati. Mislim da je to za početak u redu, ako ti nešto nije jasno, slobodno pitaj. :)
Back to Top
tuzlak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tuzlak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2015 at 20:22
ok hvala javim se gdje zapnem
Back to Top
tuzlak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tuzlak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2015 at 20:29
ovako ja izgledam
dobro pogledati stomak,ruke i prsa :((((


Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2015 at 18:32
Ti nemas neki problem s kilazom, ima nesto masti na podrucju trbuha.. I slabije ruke, i opcenito gradja, ali mislim da se super mozes izgraditi sa bodyweight vjezbama i utezima,i da je to ono sto ti treba..uz dobru prehranu
Back to Top
tuzlak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tuzlak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2015 at 18:58
ok,hvala
Back to Top
BartFanatik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Rujan 2015
Location: Osijek, Croatia
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BartFanatik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2015 at 15:07
Slažem se s never-give-up, uopće ne izgledaš loše i bez većih problema bi se mogao dobro izgraditi. :) Samo prati dobru prehranu i moj savjet da prvo počneš s bodyweight vježbama, a onda kasnije prijeđeš na vježbe s utezima tipa bench press, deadlift i squat.
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2015 at 18:38
Što je s kralježnicom? Držanje nije pravilno, jesi li nekad ranije bio kod fizijatra, dobio korekcijske vježbe ili nešto slično?
Ako tek krećeš mislim da bi bilo pametno naći nekog dobrog trenera koji će ti na početku pomoći, objasniti i pokazati vježbe i s kojim ćeš naučiti izvoditi vježbe ispravno.
Nisam protiv ovog gore što ti preporučuju,vježbe samo s tijelom.
Ali za početnika je bolje da kreneš kako treba nego da radiš krivo pa napraviš više štete nego koristi:)

Sretno
Back to Top
tuzlak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tuzlak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2015 at 21:29
hvala vam raja na savjetima
ja se bacam na rad -bodyweight vježbe- net malo procackat kako korigovati ishranu i sve ostalo ;) pa kad bude promjena javim ili postavim slike,ili naravno nekih pitanja ako bude
kod fizijatra nisam bio ovo sam sam korigovao kako je bilo :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.