New Posts New Posts RSS Feed - poceti živjeti zdravo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

poceti živjeti zdravo

 Post Reply Post Reply Page  <1 9101112>
Author
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 21:56
Vecer,

Danas mi je dan ajme, uvela whej, super je, pocela brojati kcal to je bilo ajme, onda na kraju dana sam skontala kako malo jedem iako mi je sve to malo cudno engl mi baš ne ide, i da pocela sam vježbati :)
E sada pitanje, za whey, ja sam jutros izvagala 30g i to tijekom dana koristila, znaci u dorucak stavila 2 žlice i sl. I poslije vježbanja sam popila ostatak tj vecinu, jel to ok?

D 40g zobenih sa 2 dl mlijeka i stavila 2 žlice wheya i jabuka
Mo posni 150g 5 orasa žlica wheya
Rucak patlidzan sa parikom,rajcicom i gore sirom tvrdim, stupnjevima iz konzerve 100g, juha sa povrcem 2mrkve i 2 krompira, šnitaa kruha sa sjemenkama
Vježba
Whey sa vodom
Mo posni sa 10 badema
Vecera tuna sa ciklom

To sve ukupno, kako sam ja nekako izracunala iznosi 1765 kcal
48M/191UH/144P

Nadam se da nisam nešta zeznila puno, :/
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 22:29
Pa ovako, neka se mene ispravi ako se varam, ali UH-a ima negdje 100, a i to sam puno rekla. Što si ti tocno uracunala da ti je ispalo 191 UH?
Sad cu u grubo bubnuti, 40g zobenih, ovisno koje imaju je oko 30gUH, pa jabuka da je 150-200g, oko 20gUH+-, ok ovo povrce niti ne racunam, 2 krumpira ovisno o velicini da je zbilja max 40gUH ako su veliki neki baš, ali i to je manje sigurno bilo, ta šnita kruha sica i dobiješ sve manje nego 191 UH, a to puno mijenja pricu ako gledaš dugorocno jer 120 nije što i 190.

E, sad, vaganje wheya. Da, ti izvažeš praha 30g, ali on ne sadrži u sebi i 30g proteina. Ovisno koji whey koristiš, trebati ce ti oko 40g+ praha da dobiješ 30g proteina. Znaci da si isto imala oko 100-110g P (ako su ovi "stupnjevi" tuna ), ne 144.

A masti, nisam tocno ziher koliko je 5 oraha teško hah, ali recimo da s tih 10 badema to teško da je došlo do 48gM, eventualno 20+sitno ako uracunamo još tu neke sitnice što se pokupe usput, to ne mogu sad odokativno, ali nije 48gM takodjer.

Znaci, realno si unijela 20M, 120UH, 110P. A to ti je oko 1100 kcal.
Nadam se da ja nisam sad nešto previše snizila, ali mislim da je to poprilicno realno što se danas desilo na tvom meniju.

Takodjer, ovaj whey nakon treninga uzmi s nekim izvorom uh, možda recimo groždjice 30g ili brusnice što ti paše, možeš i glukozu ako ti se svidja ta varijanta, osobno nisam fan baš, ali vecina tako radi. Trebala bi sat vremena nakon recimo imati obrok koji sadrži UH-a malo. Možda bolje zamijeniti tipa da tunu pojedeš i to povrce i neku žlicu tjestenine, riže, kruha, a onda prije spavanja da pojedeš posni i bademe.

Dorucak ok, nisam fan mlijeka, radije bi vodu, slobodno podebljaš proteine sada kada znaš kako ih racunati. Ubaci si recimo uz posni u medjuobrok neko povrce, možeš i zimnicu, nije bed. Što više povrca da bude uvijek, posebice zelenjave, brokule, salata, zelja...

Pošto unosiš iznad 100g proteina, nemoj zaboraviti da je to opterecenje za bubrege, obavezno se hidratizirati i popiti preko 4 l vode dnevno. Ako kreceš malo ozbiljnije, onda treba pripaziti na tako neke sitnice.

Hmmm... sad mi ne dolazi nešto više od ideja, ali to ti je to ugl. Ne bi bilo loše da piješ kalcij, magnezij, cink, b komplekse da držiš tako još neke stvari pod kontrolom.


LiveStrong
Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 22:41
Ajme, još da dodam, a ja ovako vec sita, uh, sada kad si ti to smanjila ispadne kao da sam na nekoj dijeti, uh,,, whey koristim 1. Put i to onaj golden, avagande mi ga je preporucila,
I važem ga kao prah,
Ja sam to sve unosila u brojac kalorija pa mi je tak ispalo, ali opet. Velim ne ide mi engl baš pa sam otprilike stavljala što sam mislila da treba
Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 22:46
Pišem preko mobitela pa mi je sve zbrkano, piše što on hoce grr,
Hvala ti na savjetu, :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 00:04
Zika je dobro to polovila, to je to :) Ja bi tu još dodala nešto uh-a iz mlijecnih, orašastih i tako to ali to su kolicine koje toliko ne doprinose cijeloj prici jer je i dalje dosta manje nego što bi trebalo biti.

airin, whey si mjerila sa mjericom ili? Jer ako je još i to bilo u igri - uzmi u obzir da ti i mjerica oduzima oko 10g. Inace, možeš slobodno staviti cijelu mjericu za dorucak i nakon treninga.

Kako je trening izgledao?


Je li bilo što masti u veceri? Koliko tune? Koliko posnog u medjuobroku?

Tu treba još nešto dodati - ili UH-e, ili masti ili sve ravnomjerno. Na premalo si kcal i živo me cudi kako si uopce sita :) Ako biš vec išla na povecan unos masti - onda bar podebljaj ove orašaste u medjuobrocima.





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 07:36
Ok,
Danas cu to sve podebljati, ali me stomak boli izgleda da sam se na hladila, tako da ne znam koliko cu tmoci sve pojesti :-(
Tune je bilo 50g i cikle 100 a posnog 100g,
Što se tice vježbanja, našla sam na youtubu dva videa koje kombiniram, jedan je plesni kojeg koristim za zagrijavanje traje 25min i drugi cardio vježbe za pocetnike.

Pitanje, voce spasa isto pod uh?
I kupila sam jecmenu kasu pa me zanima kako ju pripremate?
Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 07:48
I da što se tice mjerenja, imam digitalnu vagu tako da svakako izbacim težinu posude,
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 08:28
jes, voce spda pod UH. Jedi ga najbolje ujutro sa zobenima i/ili posnim sirom. Jecmenu kasu kuhas ko rizu ali malo duze cca 15min i posluzujues je isto kao rizu
cookies are for pussies
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 09:38
Originally posted by airin airin wrote:

Ajme, još da dodam, a ja ovako vec sita, uh, sada kad si ti to smanjila ispadne kao da sam na nekoj dijeti, uh,,, whey koristim 1. Put i to onaj golden, avagande mi ga je preporucila,
I važem ga kao prah,
Ja sam to sve unosila u brojac kalorija pa mi je tak ispalo, ali opet. Velim ne ide mi engl baš pa sam otprilike stavljala što sam mislila da treba


Ma ne treba ti znanje engleskog, lijepo gledaj u neku tablicu, npr. možeš i ovu s portala: https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Tablica-kalorija.aspx i racunaj, ne možeš puno fulati da i neke vrijednosti odstupaju za par brojeva tu si negdje uvijek.

Sve je stvar prilagodbe na hranu, kako ceš više trenirati, tako ceš i biti gladnija jer ce tijelo poceti na drugaciji nacin iskorištavati energiju i sl. Nekada se moramo malo prisiliti jer ako želiš drugacije rezultate, moraš i raditi stvari drugacije nego što si do sada. Možda bi ti ujutro kad imaš te zobene pomoglo da smiksaš sve u mikseru i popiješ, to si gotova u roku odmah. Gdje god si možeš olakšati, tako napravi.
LiveStrong
Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 15:36
Danas ne znam kakav ce mi dan biti, jer sam završila u krevetu jer me stomak ubija :(
Pokušati cu jesti normalno
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 15:50
Originally posted by airin airin wrote:

Danas ne znam kakav ce mi dan biti, jer sam završila u krevetu jer me stomak ubija :(
Pokušati cu jesti normalno


nemoj nikakvu tesku hranu onda- koncentriraj se na razeni kruh i zitarice, voce, povrce, od proteina mozes mlijecno i whey ako je stigao. Zapravo, ovisi od cega te boli, zenski problemi ili bas problemi s probavom?
cookies are for pussies
Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 15:53
Probava, još od sinoc, pa prestalo, sada opet još gore,
Whey je stigao, :-)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 15:54
samo nemoj nista tesko i masno jest, drzim fige da prode brzo
cookies are for pussies
Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 16:09
Hvala i ja se tome nadam,,,,,
Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 14:27
evo, javljam se,
stomak je bolje u odnosu na jucer,

danas sam pokušala opet zbrajati oduzimati kacl što rucno što putem tablice e sada jel to ok vi mi recite,

Dorucak jabuka, 1 jaje cijelo i 2 bijelanjka, sa 2 mlada luka i malo slanine radi okusa, sa 2dl jogurta i šnitom kruha (prema mojem izracunu to je nekih 450 kcal)
mo posni sir 150g sa 5 orasa i sladoled (to je 278 kcal)
rucak 100g janjetina sa roštilja sa 80g integralne riže sa 3 mrkve i 100 g brokule (550 kcal)
mo; whey sa mlijekom ( 259 kcal)
i za veceru još ne znam tocno što bi

do sada ovaj omjer je uh172/P93/M57

ja se nadam da sam sada,to bolje izracunala,



naravno danas ako bude sve kao do sada proci cu kroz vježbe, :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 09:56
najs svida mi se sve, s tim da bi ja malo masti smanjila, a povecala proteine. Npr. u dorucak dodala jos 1-2 bjelanjka, pojacala posni u MO tj ja bi pomijesala posni i whey i prelila preko sladoleda npr. moj slamboš

pojacala bi janjetinu na 150g, i whey popila sa 1 bananom ako ide iza vježbanja..za veceru možeš opet jaja sa posnim ili nekim tvrdim sirom..ugl, ja bi ovu mast od dorucka i sacuvala za veceru i dodala povrca gdje god mogu. Sve u svemu lijepo posloženo
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 9101112>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.