New Posts New Posts RSS Feed - Pocetak
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pocetak

 Post Reply Post Reply
Author
lacko_gym View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lacko_gym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pocetak
    Posted: 24 Srpanj 2009 at 16:00
Pozdrav svima,

Imam nekoliko pitanja u vezi uzimanja određenih suplemenata. Unaprijeh hvala na odgovorima.

š. Ovo se tice wheya, zanima me da li je tocna informacija uzimanja wheya, kažu š,5-3 g/ kg tjelesne mase, to ispada odprilike 97,5 g wheya dnevno

2. koliko vode da dodam na tu kolicinu wheya i koliko glukoze (grožđanog šecera)

3. da li ce mi se prestankom uzimanja suplemenata mišici pretvoriti u mast, tako nešto sam cuo od nekih koji idu u teretanu

4. gdje bi mi preporucili kupovanje tih suplemenata, nedavno sam išao u mulipower sports food ducan i cijene mi se cine OK

i za kraj, ove proteinske cokoladice, one se kozumiraju poslije treninga ili prije, kupio sam si par komada za probu.

I citao sam dosta o tome ali još uvijek imam par pitanja. :)
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2009 at 17:09

Originally posted by lacko_gym lacko_gym wrote:

Pozdrav svima,

Imam nekoliko pitanja u vezi uzimanja određenih suplemenata. Unaprijeh hvala na odgovorima.

Pozdrav!
Prije svega, moram primijetiti što si fino numerirao pitanja što je definitivno pohvalno, za razliku od nekih koji samo banu i ne znaju ni sami šta bi pitali. što konkretnije pitanje, to je u pravilu konkretniji odgovor.

Originally posted by lacko_gym lacko_gym wrote:

š. Ovo se tice wheya, zanima me da li je tocna informacija uzimanja wheya, kažu š,5-3 g/ kg tjelesne mase, to ispada odprilike 97,5 g wheya dnevno

što se tice tih preporuka, slobodno zaboravi. Ugrubo, trošiš koliko imaš para za whey. nisi napisao na koju tocno upotrebu misliš, pa bih ti ovdje napisao za PWM. U neko drugo vrijeme (osim iza treninga s utezima i ujutro za dorucak) ga nema smisla uzimati. Brzo je razgradiv i naravno da ako nema trenutne potrebe za proteinima da ce se uskladištiti tamo gdje ne želiš. Tako da, u ostataku dana sporije razgradive proteine iz mesa, sira, ribe, jaja itd.

Za PWM: iako je tada najveca mogucnost apsorpcije proteina, nekako gledaj da ne premašiš 40ak grama proteina (što je cca 2 mjerice wheya) jer sve više od toga tijelo nece dobro iskoristit i dobivaš ili jako skup šecer (jer ce višak otic u masne stanice) ili doslovno prosereš whey (najcešce u obliku proljeva).

Originally posted by lacko_gym lacko_gym wrote:

2. koliko vode da dodam na tu kolicinu wheya i koliko glukoze (grožđanog šecera)
 
Vode toliko da ti bude ukusno i pitko, ovisi o tvom ukusu, a nakon toga obavezno sljedecih sat vremena barem litru vode.

Sad koliko glukoze..imaš onu neku racunicu 0.5g šecera x kg tjelesne težine, ali ja se držim drugog principa. Ako recimo nakon treninga ispijem PWM sa 60ak grama desktroze među ostalim, i osjetim da mi se ili riga ili ne mogu popit do kraja ili mi je jednostavno preslatko, sljedeci put cu smanjit dekstrozu. Naravno, uvijek ceš stavit malo više desktroze iza treninga nogu nego iza treninga manjih skupina...itd itd..

Originally posted by lacko_gym lacko_gym wrote:

3. da li ce mi se prestankom uzimanja suplemenata mišici pretvoriti u mast, tako nešto sam cuo od nekih koji idu u teretanu

Nece, to je hebeno glup i odvratan mit koji kruži po teretanama od još glupljih wanna be bildera. Mišic se NE MOŽE pretvoriti u salo jer takav mehanizam ne postoji u tijelu. Istina je da ceš netreninranjem i nepravilnom prehranom dobit salo. A druga je stvar što tamo neki lijevi "bilder" prestane sa suplementima, pa uz to i odustane od teretane, i od bb prehrane pa onda krivi suplemente za to, jeah...

Originally posted by lacko_gym lacko_gym wrote:

4. gdje bi mi preporucili kupovanje tih suplemenata, nedavno sam išao u mulipower sports food ducan i cijene mi se cine OK

Ili preko neta, ili po boljim ducanima. Ne znam odakle si tak da ne može ic neki bolji prijedlog.

Originally posted by lacko_gym lacko_gym wrote:

i za kraj, ove proteinske cokoladice, one se kozumiraju poslije treninga ili prije, kupio sam si par komada za probu.

Ovisi kakve su, jesu li UH cokoladice, ili imaju više P nego UH-a. Bilo kako, bolje poslije treninga ak vec imaš... Inace, okani se toga ak imaš priliku pojest nešto pošteno.

Originally posted by lacko_gym lacko_gym wrote:

I citao sam dosta o tome ali još uvijek imam par pitanja. :)

Ajde ajde sam pucaj i citaj i dalje
Back to Top
lacko_gym View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lacko_gym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2009 at 00:45
E, stvarno hvala na odgovoru, jer na vecini foruma ekipa opcenito ne želi odgovarati na pitanja. ;)

Ovo je moj slucaj, imam š8 god. i prije u š2. mj. prošle god sam poceo lagano tertanicu... I tako sam postepeno miške pripremao na napor, kako je i preporucneno, postepeno.

I danas se fakat vidi taj utrošeni trud. Pa sam tak poceo citat o tim suplementima jer sam sitne građe, a htio bih da mi se mišici izdefiniraju, da to ono baš lijepo izgleda.

Evo ukratko moja prica.... :)
P.S. iz V.Gorice sam.


Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.