New Posts New Posts RSS Feed - PMS prejedanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

PMS prejedanje

 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
mikili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mikili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2009 at 10:37
  ili ciklom.to je meni odlicno!: )
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2009 at 19:28
Vrag odnia PMS, evo ga opet i sad su simptomi bombasticni... Ritko kad sam bolesna, stvarno imam dobar metabolizam, ali zato mi je ovo najveca bolest svaki misec!!

Evo samo ležim, spava mi se,živcana, glava boli i PREŽDERAVAM se

Evo sad moram skupit snage i idem se dobro izznojiti ako se uspijem razbuditi malo sa zelenim cajem
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2009 at 21:53
Uh, vama je pms pomalo zabavan. Ali meni nije. :(

Svaki mjesec u tih tjedan dana upropastim sav dotadašnji trud. I od tolikog šecera sam sva ili hiperaktivna ili depresivna. A depresivna ne želim u teretanu... I tako u krug.

Zapravo se radi o premalo progesterona. To je hormonalni poremecaj i slatko (bijeli šecer) ga znatno pogoršava. Ali kako biti jaci od toga, još uvijek ne znam.   
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2009 at 21:59
triba se trudit.nije ni pusacu lako kad mora zapalit a nema duvan
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2009 at 22:44

Originally posted by Ann Ann wrote:

Uh, vama je pms pomalo zabavan. Ali meni nije. :(

Svaki mjesec u tih tjedan dana upropastim sav dotadašnji trud. I od tolikog šecera sam sva ili hiperaktivna ili depresivna. A depresivna ne želim u teretanu... I tako u krug.

Zapravo se radi o premalo progesterona. To je hormonalni poremecaj i slatko (bijeli šecer) ga znatno pogoršava. Ali kako biti jaci od toga, još uvijek ne znam.   
 

Dopuštaš da te šecer kontrolira? Pokaži gadu ko je jaci i bit ce sve ok

Sve krece iz glave.....treba plocu promijenit

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2009 at 22:56
  He he.. ipak secer djeluje na psihu :p
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2009 at 23:17
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Dopuštaš da te šecer kontrolira? Pokaži gadu ko je jaci i bit ce sve ok

Sve krece iz glave.....treba plocu promijenit


Na koji konkretan nacin to uciniti?

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2009 at 23:41

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Na koji konkretan nacin to uciniti?

  

žene se hvataju za taj pms, a na njega se može utjecat da prođe ko i svaki drugi dan....i ja sam nekad jela ko blesava jer sam si utuvila u glavu da mi treba šecer u te dane, i normalno i trebao mi je....klinac mi treba, zašto? Da se utjecat na te hormone, i vježbom, i prehranom, i radom na sebi....ovo je šopanje slatkim iz navike, a ne iz potrebe.

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2009 at 10:44
  A mnogo toga nije iz potrebe.. rijetko tko jede iz potrebe, kad je stvarno gladan.. primjer.. ja nakon treninga popijem PWM... i onda nisam gladan jedno 3 sata.. a opet nakon sat vremena jedem rizu i meso..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2009 at 11:13
 pa normalno, sve što jedemo i mislimo da ne možemo bez toga samo je navika, ništa drugo...tako i taj vražji šecer kojeg mi znamo potrpat u te dane, a uopce nam ne treba..ali eto, navika, udobnost, utjeha, dosada...cuda rade
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2009 at 14:54
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

žene se hvataju za taj pms, a na njega se može utjecat da prođe ko i svaki drugi dan....


može, ali samo do neke granice.

vježbanje i sređena prehrana zbilja pomažu i znatno ublažavaju simptome, ali jedini nacin za ukloniti pms potpuno bi bio ukloniti hormonalne promjene žene, tj. ukloniti menstrualni ciklus.

pms ne oznacava samo period kad nam se jede slatko, nego cijeli jedan dio menstrualnog ciklusa u biološkom smislu jel. a svaka žena je drukcija po tom pitanju, pa je teško generalizirati.

ali prehrana i vježba pomažu puno kao što rekoh, i za regulaciju ciklusa kao takvog, manje boli itd. no ne treba ocajavati ako se malo pretjera sa slatkim u tim danima. bolje pms, nego bez ciklusa!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2009 at 15:36

Tocno je da je svaka žena drukcija po tom pitanju i pms kao takav je nemoguce izbjeci u kojem god obliku bio - ali ja sam se tu osvrnula na pretrpavanje slatkom hranom pod izlikom "tih dana u mjesecu".

Inace, prošla sam i ja to pa ne govorim bezveze. cuvam se cijelo vrijeme i odjednom, eto ga pms - sad cu morat nešto fino popapat jer eto..tijelo traži. Znaci vec se unaprijed pripremim na to da cu malo više jest, da necu moc vježbat, da ce me bolit, da cu bit nervozna i sve te popratne divote...i guess what? Stvarno bude tako. Danas mi slatko uopce ne treba, bol jedva da osjetim, raspoloženje isto (ponekad mala nervozica al se brzo skuliram kad skužim što je) a cak mogu i lagani trening odradit (makar ga najcešce preskocim taj prvi dan).

Da, to jesu naše hormonalne promjene ali ne moramo zato dopustit da vladaju nama jer mi možemo zavladati njima - to je bila poanta mog posta - uvest kontrolu. Normalno da ne treba ocajavati - kao što necemo ocajavati u pretjerivanju ni ovih dana ako se kasnije vratimo na staro - ali ne treba se ni prepustiti (opet naglašavam - govorim o pretrpavanju, ne o jednoj cokoladici ) pod izlikom necega što je sasvim moguce stavit na red ako se malo potrudimo

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2010 at 19:37
Gym girl, sviđa mi se tvoj nacin razmišljanja i svaka cast na pobjedi! :)

Nije nam svima stanje potpuno jednako i nažalost nije sve u glavi. Meni zvuci zapravo ocajno što hormoni djeluju na moju glavu tako poražavajuce i sad se psihicki pripremam za slijedeci pms s puno vježbe (i sexa) i pri ruci necim slatkim/zdravim (voce i sl.).

Nekad sam ga stvarno mogla kontrolirati, ali sa svakom slijedecom trudnocom se zapravo stvar pogoršala.
I nikad necu zaboraviti dan kad je opet poceo nakon što ga nisam doživjela š4mj(trudnoca, pa 5mj. nakon rođenja djeteta)... Sjedim na viksi, dan prelijep i krenu misli niskog samopoštovanja, svega što ne valja sa mnom i oko mene, kojekakvi strahovi, pomahnitala želja za cokoladom.... i pomislim, huh ovo zvuci poznato. I da za koji dan ciklus krene.. i od tad sam u banani svakog mjeseca.

Uglavnom, do tada sam mislila da je to moje mentalno zabrijavanje i kao, wow, vidi, uspjela sam to rješiti, prošlo je! I onda... poraz.

Najgore od svega je što mi ta stanja mjenjaju cijelu percepciju života. Grrrrrrrrr
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2010 at 22:42
  Da....to zna biti gadno....uglavnom nisam imala pms nikada...do pred nedavno...ali sam zakljucila da je to jer sam imala nesređenih stvari u svom životu i inace, pa ja to povezujem sa tim...tako da sada...sređujem ono što mi ne paše...pa mislim i da ce se ovo oko PMS-a vratiti na staro...;) Ne znam..možda sam to samo ja...ali cim sam i inace sretnija...hormoni me manje diraju....;)
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2010 at 11:51
Ma moram se pohvaliti!!!

Pms prošao BEZ prinošenja 3rtvi, bez šecra i bez cigareta!
Sve sam uspjela izbaciti i osjeaam se izvrsno!

Ne znam kako se to dogodilo, ali evvvrsto sam odlueila da ovaj put neau posegnuti za slatkim i gotovo! Jela sam suhe smokve, jabuke i pila zeleni eaj u kriznim momentima. Otreala u teretanu totalno preko volje, ali znala sam da moram i tamo mi se volja vraaala i sva pozitiva tako?er.

Uglavnom, hvala vam na pozitivnom utjecaju. Ako ovo nije izoliran slueaj vea moja trajna pobjeda, to je saaavršeno!!!!

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2010 at 17:48

Originally posted by Ann Ann wrote:

Ma moram se pohvaliti!!!

Pms prošao BEZ prinošenja 3rtvi, bez šecra i bez cigareta!
Sve sam uspjela izbaciti i osjeaam se izvrsno!

Ne znam kako se to dogodilo, ali evvvrsto sam odlueila da ovaj put neau posegnuti za slatkim i gotovo! Jela sam suhe smokve, jabuke i pila zeleni eaj u kriznim momentima. Otreala u teretanu totalno preko volje, ali znala sam da moram i tamo mi se volja vraaala i sva pozitiva tako?er.

Uglavnom, hvala vam na pozitivnom utjecaju. Ako ovo nije izoliran slueaj vea moja trajna pobjeda, to je saaavršeno!!!!

 

 Vidiš da se mo3e

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.