New Posts New Posts RSS Feed - Plivanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Plivanje

 Post Reply Post Reply
Author
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Plivanje
    Posted: 18 Veljaca 2007 at 23:15

Jel netko od vas pliva u smislu da mu je to kardio-trening?

Koliko dugo moram plivat (prsno naravno) da bi to mogao smatrati ucinkovitim crobnim treningom?

ili koju udaljenost?
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2007 at 18:13
Pa ovako ja sam plivao po ljeti  skoro svaki dan! Sad po zimi neki put idem na bazen, ali u zadnje vrijeme bas nisam! Smatram da ako otplivas kilometar ili kilometar i pol prosjecnim tempom da ce ti to biti sasvim dobar crobni trening!
A i zavisi u kakvoj si formi, mozda neces odmah moc toliko, ali to ces sam osjetit!

Probaj, svako ima svoje misljenje, nekome pase nekome ne ali mislim da je to sasvim ok!

Uzivaj u plivanju

Back to Top
marttin View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2007
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marttin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2007 at 20:28

Originally posted by šime šime wrote:


Jel netko od vas pliva u smislu da mu je to kardio-trening?

Koliko dugo moram plivat (prsno naravno) da bi to mogao smatrati ucinkovitim crobnim treningom?

ili koju udaljenost?
 

hm...imam pitanje...zasto bas prsno? za razvoj misica, tj. cijelog tijela najbolje ti je plivati sve discipline...naravno sto se tice rekreativaca, samo ono sto znaju plivati...a osim prsnog znaju sigurno i kraul (slobodno)...i ledjno...

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Pa ovako ja sam plivao po ljeti  skoro svaki dan! Sad po zimi neki put idem na bazen, ali u zadnje vrijeme bas nisam! Smatram da ako otplivas kilometar ili kilometar i pol prosjecnim tempom da ce ti to biti sasvim dobar crobni trening!
A i zavisi u kakvoj si formi, mozda neces odmah moc toliko, ali to ces sam osjetit!

Probaj, svako ima svoje misljenje, nekome pase nekome ne ali mislim da je to sasvim ok!

Uzivaj u plivanju

  

ako ti treba kondicijski trening, onda ti je najbolje pocet plivati, odabrati tempo koji nije prejak (ali mora biti nekih 60% - najbolje ti ja ako imas sat izmjeriti puls na š0 sek - pa da ti bude od 20-25) i plivas š, 2, 3 kilometra, ovisi u kakvom si kondicijskom stanju. A ako te zanima samo snaga, najbolji su ti sprintevi, po 25 ili 50 m...isto sto vise disciplina...eto, toliko od mene

p.s. treniram plivanje š3 god...i osvojio par puta zlato na drzavnom...;)

 

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2007 at 21:12
Svaka cast, znaci da si odlican plivac 
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2007 at 00:23

Joj, cuj mene, mislio sam naravno kraul plivanje....




Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2007 at 10:09
Originally posted by marttin marttin wrote:

Originally posted by ©ime ©ime wrote:


Jel netko od vas pliva u smislu da mu je to kardio-trening?

Koliko dugo moram plivat (prsno naravno) da bi to mogao smatrati ucinkovitim crobnim treningom?

ili koju udaljenost?
 

hm...imam pitanje...zasto bas prsno? za razvoj misica, tj. cijelog tijela najbolje ti je plivati sve discipline...naravno sto se tice rekreativaca, samo ono sto znaju plivati...a osim prsnog znaju sigurno i kraul (slobodno)...i ledjno...

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Pa ovako ja sam plivao po ljeti  skoro svaki dan! Sad po zimi neki put idem na bazen, ali u zadnje vrijeme bas nisam! Smatram da ako otplivas kilometar ili kilometar i pol prosjecnim tempom da ce ti to biti sasvim dobar crobni trening!
A i zavisi u kakvoj si formi, mozda neces odmah moc toliko, ali to ces sam osjetit!

Probaj, svako ima svoje misljenje, nekome pase nekome ne ali mislim da je to sasvim ok!

Uzivaj u plivanju

  

ako ti treba kondicijski trening, onda ti je najbolje pocet plivati, odabrati tempo koji nije prejak (ali mora biti nekih 60% - najbolje ti ja ako imas sat izmjeriti puls na š0 sek - pa da ti bude od 20-25) i plivas š, 2, 3 kilometra, ovisi u kakvom si kondicijskom stanju. A ako te zanima samo snaga, najbolji su ti sprintevi, po 25 ili 50 m...isto sto vise disciplina...eto, toliko od mene

p.s. treniram plivanje š3 god...i osvojio par puta zlato na drzavnom...;)

 

 

             bas kao sto martin rece................

zbog ritmicnosti kretanja kroz vodu i horizontalnog polozaja tijela pri plivanju krv bez problema ravnomjerno stize u sve dijelove tijela bez prepreka....

kad trcimo,igramo kosarku,rukomet ili nesto drugo tijelo se nalazi u vertikalnom polozaju,krv cirkulise najvise ponesena zemljinom tezom u donjim dijelovima tijela ili extremitetima...........

plivanjem dobijamo ravnomjernu crkulaciju u citavom tijelu,,,,š00 metra plivanaj je kao 400 metara trcanja.........

idealno  3 puta sedmicno ili tjedno izmedju 40-60 minuta sa malim pauzama izmedju dionica,,,25 m je duzina bazena,,,naprimjer š0 dubokih izdaha i udaha negdej u trajanu oko 30-35 sec.................

puls bi tu trebao biti kao sto Martin kaze negdje izmeddju š20-š30 otkucaja u minuti sto znaci da da kad podijelimo š20 sa 6 dobijemo 20......20 otkucaja u š0 secundi....

sa medicinske strane nema negativnih signala to jest kontraindikacija da se pliva svaki dan.............jako dobar sport koji neostecuje zglobove ,,plivati se moze svaki dan ako covjek zeli no kao i u svakom sportu tijelo treba slusati da se nebi doslo u stanje premorenosti......

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.