New Posts New Posts RSS Feed - Plivanje kao vježbanje i rekreacija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Plivanje kao vježbanje i rekreacija

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
hedera View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hedera Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2007 at 13:21
ej, a kak stvari stoje sa smetanjem drugih? naime ja si zelim ici na plivanje, ali plivam (bez ikakve tehnike) polako pa si mislim da ne bih na kraju ja jedna stopala deset drugih.
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2007 at 19:55
ujutro (kada ja idem) ima dovoljno "mjesta", tak da ces cesto imati stazu za sebe. (staza je dvosmjerna, dakle plivas u krug).

s time da u tom jutarnjem terminu ima umirovljenika i slicne ekipe... dakle mirna, opustajuca atmosfera

naravno, ovo vrijedi ak ides u dom sportova u Zg
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 21:05

Originally posted by tare tare wrote:

Pozdrav!
Zanima me sta vi licno mislite o plivanju kao vrsti vjezbanja i rekreacije.Mnogo ljudi kaze da je to najzdraviji sport,pri kojem potrosis najvise kalorija,vjezbaj ledjne misice na iznimno dobar nacin i jacas kicmu,dovodeci je  pravilan polozaj,ramena,ruke i prsa isto tako,trbusnjaci takodjer...I usput se povecava i plucni kapacitet?
Pa sta kazete?Jel ovo sve istina ili pretjerivanje?
 

 

jako dobar sport  ,vecina stvari je istinita............. koja se kolicina masti sagori u toku jednog sata plivanja? uzecu primjer slobodnog stila i prsnog stila......

sagorijevanje je izmedju 5-šš kcal u minuti zavisno sve od  jakoce kojom  izvodis plivanje..........

ako racunamo da je potrosnja otprilike 8 kcal u minuti i da 50 % energije dolazi iz masti dolazimo do slijedecega-- -                               --8 kcal *60min=480 kcal

ako polovina energije dolazi iz masti --         ;           ;       -480kcal/2=240 kcal

mast sadrzi 9 kcal po gramu sto znaci da dobijamo      240/9=26,6 grama masti

znaci za jedno sat vremena prsnog plivanja sagori se negdje izmedju 26 i 27 grama masti....

     

Edited by emilio
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 22:08
 Da, plivanje je izvrsna aktivnost i i potrosnja kalorija je prilicno velika, ali treba naglasiti da tijelo prilikom boravka u bazenu dosta energije trosi na samo zagrijavanje tijela.
www.fitness-trening.com
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.