New Posts New Posts RSS Feed - Plivanje kao vježbanje i rekreacija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Plivanje kao vježbanje i rekreacija

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Plivanje kao vježbanje i rekreacija
    Posted: 07 Svibanj 2007 at 22:21
Pozdrav!
Zanima me sta vi licno mislite o plivanju kao vrsti vjezbanja i rekreacije.Mnogo ljudi kaze da je to najzdraviji sport,pri kojem potrosis najvise kalorija,vjezbaj ledjne misice na iznimno dobar nacin i jacas kicmu,dovodeci je  pravilan polozaj,ramena,ruke i prsa isto tako,trbusnjaci takodjer...I usput se povecava i plucni kapacitet?
Pa sta kazete?Jel ovo sve istina ili pretjerivanje?
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2007 at 22:33
Plivanje je stvarno izvrstan i jako koristan sport.

Jacas ledjne misice, ramena, trbusne misice, prsa itd..
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2007 at 23:26
 Plivanje je dobar sport i istina je da plivanjem trosis dosta kalorija ali je to iz razloga sto tijelo trosi dosta energije na odrzavanje tjelesne temperature dok si u bazenu ili moru. Velika prednost plivanja je skladan razvoj svih topoloskih regija tijela ali velika mana je sto vecina ljudi nema mogucnosti provesti tri treninga  tjedno na bazenu. To je jedan od razloga sto svi hvale plivanje ali se nitko s njim ne bavi.
Back to Top
daba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote daba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2007 at 12:51
ja idem barem 3 dana tjedno na plivanje ujutro.i mogu iskreno reci da nisam zasad otkrio ni jednu losu stranu tog oblika vjezbanja.nema bolova u zglobovima,svaki misic ti radi,ovisno naravno o stilu.I tu moram napomenuti da ljudi cesto zanemaruju ledjni stil koji je najzdraviji. Cijeli dan si pun energije. a sto se tice rezultata brzo se javljaju. Jedina problem koji nema veze za sam proces plivanja je vec spomenut . organizacija vremena. Tu imam srece da se organizacija bazena pobrinula da ima termin ujutro od 7 do 8 i kaj je jos bolje jeftiniji je od ostalih.
tko si moze oragnizirat vrijeme vjerujem da nebude pozalio.
Kao i kod ostalih oblika vjezbanja pozeljno je imat partnera koji kad ti se i ne ide rano ujutro znojit i vjezbat bude motivator. Ako sam vec nisi dovoljno.

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2007 at 22:25
daba:

a gdje si ti - u zagrebu?
Back to Top
daba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote daba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2007 at 23:23
 iz velike gorice.Idem na utrine...usput mi je
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2007 at 22:54
 Ima termin od 7-8h? I kolika je guzva tada? Nisu li tada klinci koji treniraju? Hm...mogal bi i ja malo plivanja ubaciti...
Back to Top
daba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote daba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2007 at 23:19

 ovako...svaki radni dan ti ima od pol 7 (po novom) do 8.dvije staze(po duzini) su ti rezervirane za ljude koji dodu plivat u tom terminu...kosta š0 novaca

a sto se tice guzve.na pocetku ti nece pretstavljati takav problem ali kad dodes malo u formu onda mozda malo i bude.moja preporuka bi ti bila doci u periodu od 7.š0 do 8.ako ti se ne guzva previse

Back to Top
daba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote daba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2007 at 23:20
 sam da dodam...dosta ekipe ti dodje i onda stoji uz rub bazena.tako da puno puta izgleda veca guzva nego sta je.
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2007 at 00:33

 Tko bi rekao da zbilja ima ekipe u 6:30h...Meni je to blizu, ali treba se natjerati da se probudim u to vrijeme i skocim u hladan bazen. A jel znate kakvo je stanje s guzvama i terminima preko dana?

cini mi se da je 2 staze malo, jesam u krivu?

 

Edited by petra
Back to Top
daba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote daba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2007 at 19:16

 ujutro ti budu po 2 staze po duzini.a popone i u svim ostalim terminima po sirini.ali onda kad su po sirini ih bude mali milijun.

preko dana ti bude bas ugodno...nema guzve.tako da puno puta i ja puknem popodne na plivanje.sam je š0 kuna razlike ali zato mozes imat puno kvalitetniji trening.

ujutro ti uglavnom dolaze isti ljudi koji odplivaju svoje...tu i tamo zaluta neko ali oni najcesce brijem pozale kaj su se dizali tak rano iz kreveta.

i bez ti...molim te

Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2007 at 22:12

Mene uvijek strah da cu uletiti u termine kada klinci imaju treninge i da nece biti mjesta i da ce biti guzva...a onda bi bila nesretna :)

OK, nema vise Vi...izletilo mi . Nikad ne znam koliko godina imaju drugi pa mi je glupo nekom od 40tak reci ti, ali dobro...

Back to Top
daba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote daba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2007 at 15:25
oprosteno
klinci ti uutro imaju treninge. ali kazem...to nije problem jer uvijek imaju dvije trake po 50 metara za ekipu. probaj,brijem da neces pozalit.pa koliko imas god ak se smije znat...mozda bi ja tebi trebao govorit ti...
nikad neznas
Back to Top
kale13 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kale13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2007 at 20:30
 Slazem se s tobom u tvopm pitannj ja mislim da si u pravu
kalaica.ivan.jarmina.slavonija
Back to Top
Johny View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Johny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2007 at 12:11

evo ja odlucio da cu ove godine svaki dan plivat dok sam na moru (oko mjesec dana sam tamo),pa sto mislite, hoce li se vidjet rezultati ako plivam svaki dan? hvala

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2007 at 23:27

evo ja sam prosli petak otisao plivat na bazen doma sportova, i mislim odlazit redovito, 2-3 puta tjedno

cak mi je plivanje postalo veci prioritet od bildanja

jos uvijek me bole neki misici ( straznji rameni, tricepsi) - i primijetio sam da sam ocajno los u slobodnom stilu - jedva sam nekih 300-injak metara odpeljao - s pauzama izmedju, dok mi je frend bez beda odplivao 2 kilometra, svaka cast

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.