New Posts New Posts RSS Feed - Plan prehrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Plan prehrane

 Post Reply Post Reply
Author
belay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Plan prehrane
    Posted: 22 Prosinac 2010 at 00:47
  Pozdrav ljudi..upravo radim na dobivanju mišicne mase,pa bih vas molio da mi pomognete malo u prehrani..ja cu vam rec kako to otprilike izgleda za jedan da..pa vi recite što ne valja i što da ubacim..
š.obrok: 7h-zobene pahuljice (u mlijeku)
2.obrok: okoš0h-topljeni sir..6komada po š6.5 grama,dvije kriške kruha (bijelog),caj,i u meðuvremenu do rucka oko 0.4l mlijeka od 2.8%mm
3.obrok: oko š3- cesto su to dvije snicle junetine i riža
4. obrok: oko š6- 3jajeta+0.5l mlijeka i kruh (kuhana,pecena..)
5.oborok: oko š9..e ne znam što jesti prije treniga (to me muci)
6. obrok: oko 22 tj. poslije treniga popijem shake, i onda oko 23 navecer svježi sir


stipo...
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2010 at 09:55
  helou
za pocetak, ovo je premalo informacija da bi ti itko mogao nešto konkretnije reci..ovako:
š. napiši koliko cega jedeš - to što napišeš "riža", to stvarno može svašta znaciti
2. Visina/težina?
3. Tip metabolizma
4. kolko cesto trenkaš, i kako otprilike

iako vidim i ovako neke propuste, ali radije bih da nam prvo napišeš malo detaljnije
XXL-Zagreb
Back to Top
belay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2010 at 12:36
š.obrok: 80g zobenih i oko 0.5l mlijeka (stavim nesquik da mi bude finije )
2. obrok: 6 komada po š7.5grama topljenog sira (gore sam se zeznio i napiso š6.5g),šalica caja i do rucka 0.4l 2.8% mm mlijeka do rucka
3.obrok: 2šnicle (jedna je velicine dlana)+ tanjur pun bijele riže
4.obrok:3jajeta+0.5l mlijeka i kruh bijeli (kuhana,pecena jaja,ovisi kako kada)
5. ne znam
6.obrok: svježi sir,sad neznam koliko grama da jedem,pa mi reci..i mislio sam još sa sirom koji orah pojest
Hvala!

stipo...
Back to Top
belay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2010 at 12:45
  Zboravio sam ti rec da sam otvorio jucer još jednu temu,pogledaj: Plan treniga..
pa tamo sam dao još dosta podataka,pa pogledaj
imam jako brz metabolizam,mogu dosta jest i cesto..
stipo...
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2010 at 21:05
sorry, nisam vidla - nova sam na forumu, ne snalazim se još uvijek savršeno

š. ok, ako si ektic kao što tvrdiš, onda ti nece ništa biti od mlijeka. Fali mi tu neki izvor proteina - ubaci u te zobene npr. 30g wheya
zobene baci š00g
2. to je nekih š00g sira? To je masno, kaj ne? nekih 30g masti? A da ti probaš papati posni sir? Nekih 250-300g u tom obroku?
3. Tanjur pun bijele riže? Hm.. a kolko je to? ne želim te gnjaviti, ali ako ne znaš koliko jedeš otprilike, onda kad jednom zapneš neceš moci znati gdje si griješio.. tanjur pun riže nije mjera.. ajde probaj krenut s nekih š00g riže za pocetak, pa onda vidi kako ide...
4. ajde radije uzmi raženi kruh...
5. nakon treninga - neki izvor proteina + neki izvor ugljica.. npr. 250g posnog plus š00g riže, ili š00g tjestenine..ili 300-400g krumpira, i sl..
6. uzmi 250g sira.. slobodno pojedi orahe.. npr. nekih 30-50g.. može i bademe, lješnjake, lanene sjemenke.. sve su to dobre masti..

a sad pitanja -
zašto piješ toliko mlijeka? Kažeš da si ektic.. ok.. ne bi ti trebalo smetati mlijeko, ali svejedno mislim da pretjeruješ s mlijekom.. O mlijeku se inace vode brojne rasprave je li dobro ili loše.. Ne bih tebe time opterecivala, ali ipak mi je ovo malo too much mlijeka.. Možda sam u krivu. Možda ti možeš popiti š.5 l mlijeka dnevno a da ti ne bude niš.. iako ne vjerujem.. pazi, to ti je skoro 50g uh iz glupog mlijeka.. i skoro isto toliko masti.. a glupo je

dalje... nitko ti zapravo ne može reci što da jedeš i koliko da jedeš jer je svako tijelo razlicito, i svatko ce drugacije reagirati.. Ono što možeš je krenuti od neke brojke P, UH i M, i vidjeti što se dogaða.. dakle, pratiš dal dobivaš previše sala, ili pak previše padaš.. i onda ovisno o tome podebljaš UH, ili smanjiš...

Za pocetak preporucila bih ti nešto ovako:
jutarnji obrok: š00g zobenih + 30g whey
obrok prije treninga (cca 2 sata) - š00g riže/tjestenine ili 300-400g krupmira + neki izvor proteina
obrok nakon treninga - isto tako
obrok prije spavaja - neki izvor proteina +  masti..

U meðuobroke ubaciš još neke izvore protkaca ako ti fale za dnevni unos, ili pojacaj protkace u ovim obrocima

Imaš 73 kg, dakle, bilo bi ti ok dnevno unositi nekih š40g protkaca.. pa si to podijeli kroz dan i papaj...

eto, valjda sam pomogla...
XXL-Zagreb
Back to Top
belay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2010 at 17:38
  š. ok ubacim 30g wheya i one grožðice
2.a tada sam na faksu,pa to doruckujem u menzi..to je još najbolje u ponudi,pa ali ako to ne valja,onda cu morati improvizirati..nema mi druge
3.a to isto jedem u menzi..pa mi žao bacit rižu što stave i ja sve potamanim,pa to je dosta riže..hehe..a ok onda pojedem otprilike š00-ak g riže
4.ok,biti ce raženi kruh
5.napravim tako
6.ok,ubacim još malo dobrih ulja

heheh..zašto je mlijeko glupo? volim ga piti..a to mi je dodatni zvor proteina..ali ako treba uzet cu ono mlijeko 0.9%mm..

napravim ovo s UH..pa cu vidit kako ce organizam reagirat..
Hvala na savjetima,baš si se lijepo raspisala (to cijenim )..napravim sve kako si rekla..pa cemo vidit






stipo...
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2010 at 18:43
aha, pa kaj nisi rekao da je u menzi :)
gle, glupo mi je govorit ti da je sad nešto dobro ili loše..pocetnik si, i mislim da je super što si uopce odlucio bilo što promijeniti.. ne možeš odmah preci na natjecateljsku prehranu (ja sam malo picajzla s tim stvarima, priznajem ..ali evo, trudim se ne gnjaviti ljude )

mislim da ti je za pocetak ok držati se ovoga:
š. š50g protkaca rasporediti kroz dan
2. organizirati 3 glavna obroka s ugljicima...

i to je to za pocetak..
onda se pratiš i gledaš kaj se dogaða s tobom, i korigiraš..
za pocetak, ovo ti je ok..

i aje, ajde, pij onda to mlijeko ali onda barem uzmi to 0.9 kako si rekao.. i prati kaj se dogaða.. ako ceš pocet dobivat previše sala na ovakvoj prehrani, onda se javi na forum, pa cemo ti pomoc sredit to

no frx
XXL-Zagreb
Back to Top
belay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2010 at 21:55
  hehe..hvala puno,baš si divna!
ma ne gnjaviš me,ja volim  kad neko ide u detalje i sve radi kako treba,to se traži
a mogu onda napraviti si neki sendvic ili neki shake za dorucak?isto cu jesti na faksu,samo što cu si taj dorucak nosit na faks..jer ne volim salo
evo napravim si ja plan prehrane neki (napišem u wordu) i onda stavim na forum..riješim to kroz par dana
i onda mi ti reci što ne valja,što valja..i ja cu se držati toga
stipo...
Back to Top
belay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2010 at 22:22
 Eo ja sada napravio izovli:

Osnove sportske prehrane

š.Obrok:  (cca 07.00)- kombinacija UH i P (omjer  2:š), npr. š00g zobenih pahuljica, 0.5l mlijeka ( 0.9 %mm)+30g wheya+malo grožðica

2.Obrok: (cca š0.00)- kombinacija UH i P(omjer 2:š)

3.Obrok: (cca š3.00)- kombinacija UH i P (omjer š:š), npr. 2 šnicle junetine i š00g riže

4.Obrok: (cca š6:00)- kombinacija UH i P (omjer  š:2), npr. 3 jajeta, 0.3l mlijeka (0.9% mm)+raženi kruh

5.Obrok: (cca š9.00, da bude otprilike 90min prije treniga)- kombinacija UH i P(omjer 2:š), npr. š00g riže/tjestenine ili 300-400g krupmira + neki izvor proteina

6.Obrok: (cca 23.00,otprilike 60min. nakon odraðenog treniga,tj. shake)- kombinacija Pi M npr. 250g posnog sira+40g badema (orah,lješnjak..)

U jednom danu dnevni unos proteina bi trebao biti 2g po kilogramu,znaci oko š40-š50g proteina!


stipo...
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2010 at 11:20
Ma možeš za dorucak što hoceš, ne moraju to nužno biti zobene.. samo da je UH+P

Evo, to je vec bolje
nemoj zaboravit na povrce...

Ok, to je sad program koji si si složio.. sad se toga držiš, i pratiš kaj se dogaða.. Prati u isto vrijeme i vagu i ogledalo, s naglaskom na ogledalo.. U svakom procesu rasta ceš dobit i neku odreðenu kolicinu sala, meðutim, bilo bi super kad bi se "masa" odradila što kvalitetnije, tj. kad bi se dobilo što više mišica, a što manje sala jer, of kors, svo to salo u nekom trenutku treba skinut (nažalost)... tako da, prati kaj se dogaða, i ako uociš da dobivaš previše sala, reci..pa cemo ti smanjit ugljice.. Svakom tijelu odgovara neka druga kolicina ugljica, a fora je u tome da otkriješ kolka je ta kolicina za tvoje tijelo u nekom trenutku.. zato se prati

i izbroji otprilike kolki ti je unos UH dnevno, cisto zato da ti kasnije bude jednostavnije korigirat...


XXL-Zagreb
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2010 at 11:30
  belay - 2g po cistoj masi. prvo izracunaj (ili izmjeri) koliko ti je odprilike PMT, odbij od kilaze i onda odredi koliko ti treba proteina. iako, ako si ektic, ne bi trebao puno masti imati...

i ovi omjeri š:2, š:š su mi super... samo, ne znam kak mislis imati obrok u kojem ces imati 30g P i 30g UH...
ili ako ti je omjer š00g rize = 78g UH, ne znam kak mislis da ce tvoje tijelo apsorbirati 78g P.
a najbolje kaj kazes da na kraju dana ces biti na š50g P.

unosi 2g P i 4-5g UH po kg tjelesne mase. i ne zaboravi na masti.
   

Edited by GajbaPive
Back to Top
belay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2010 at 16:11
  Ljudi sve najbolje za Božic! I ispricavam se što nisam par dana odgovarao,ali nisam bio u Zg-u i nisam imao net,pa nisam mogao odgovararati!
A necu se ja striktno držati toga..znam da u jednom obroku ne smije biti više od 30g P,jer tijelo ne može apsorbirati..a omjere sam si napravio da otprilike znam koliko UH,P i M unositi u jednom obroku..
Pratit cu što se dogaða na vazi i ogledalu! Pa ako nešto ne bude odogvaralo,javim se da popravimo to
Dodam onda još te male sitnice koje ste korigirali na programu!
Btw. jel mogu ja vas i ovdje pitati nešto u vezi dodataka?
stipo...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.