New Posts New Posts RSS Feed - Plan ishrane za definiciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Plan ishrane za definiciju

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Vedo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2012
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vedo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Plan ishrane za definiciju
    Posted: 04 Ožujak 2012 at 17:12
Pozdrav,
Napravio sam plan ishrane pa me zanima da li je dobar za definiciju i trebali se sta dodati u ovaj oj plam?
Visina: 172, Tezina: 75kg, Godine: 16

Plan ishrane:
7.00 - Zobene pahuljice + zeleni caj
9.30 - Pileca prsa (škola)
14.30 - Pileca prsa ili tunjevina + kupus salata
16.00 - Teretana
18.30 - 5 jaja (bjelanjak) + jogurt 1% mm
21.30 - Posni sir

I samo da kazem bez ikakvih proteina i ostalo, znaci prorodno sve.

Jos nisam probao sa planom pa me zanima da li je uredu?
Hvala!

Edit: Napomena da nemam zelju za povecanjem kilaze jer sam smrasao 20kg jedva.


Edited by Vedo - 04 Ožujak 2012 at 17:17
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 17:17
fali ti masnoca, umisto 5 bjelanjaka pojedi 2 cijela i 3 bjelanjka + uz veceru možeš žlicu maslinovog ulja ili neke orašaste plodove. ostalo je ok.
Back to Top
Vedo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2012
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vedo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 17:22
heh, problem je sto moj organizam nemoze da podnese zumanjak .
Hvala na odg.
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 17:26
aha, onda izbaci žumanjak taj, i navecer uz posni 1 žlicu maslinovog ulja i šaku kikirikija ili neceg orašastog uglavnom


edit - masnoce u slucaju da nisi nigdi procita, najvažnije šta služe za regulaciju hormona, i još puno ostalih funkcija u tijelu koje definitivno nisu štetne. neki izvori kvalitetnih masnoca su laneno ulje, maslinovo ulje, orašasti plodovi (orah, lješnjak, kikiriki...), svježe masline takodjer. toplo bi ti preporucija da si isto kupiš tablete koje sadrže minerale/vitamine i ujutro uz dorucak da ih piješ, cisto savjet.

Edited by pepperedangus - 04 Ožujak 2012 at 17:33
Back to Top
Vedo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2012
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vedo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 17:29
Ok, hvala puno
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 17:59
Originally posted by Vedo Vedo wrote:

Pozdrav,
Napravio sam plan ishrane pa me zanima da li je dobar za definiciju i trebali se sta dodati u ovaj oj plam?
Visina: 172, Tezina: 75kg, Godine: 16

Plan ishrane:
7.00 - Zobene pahuljice + zeleni caj
9.30 - Pileca prsa (škola)
14.30 - Pileca prsa ili tunjevina + kupus salata
16.00 - Teretana
18.30 - 5 jaja (bjelanjak) + jogurt 1% mm
21.30 - Posni sir

I samo da kazem bez ikakvih proteina i ostalo, znaci prorodno sve.

Jos nisam probao sa planom pa me zanima da li je uredu?
Hvala!

Edit: Napomena da nemam zelju za povecanjem kilaze jer sam smrasao 20kg jedva.
kada ovako radis plan ishrane probaj napisat koliko cega jedes u gramima.
npr. posnog sira mozes 500 grama odjednom ali i 100 grama sto nije dovoljno.
prvo i najbitnije u jutro ti fali proteina (bjelancevina). dodaj tu ssvjezi sir ili 5 bjelanjaka koje jedes poslje teretane,a poslje teretane pojedi pileca prsa,tunjevinu....
ovaj obrok u skoli (pileca prsa) moras jos sa necime...ako je plan definicja stavi neko povrce.dodaj oko 200 grama povrca.
i posni sir navecer pomjesaj sa zlicom lanenong ili maslinovog...
 
p.s. whey protein nije kemija da se razumijemo i tko god ti govori da ces imati gadne nuspojave,tipa da neces izrasti vise.da sve sta dobijes ce se ispuhati ako netreniras...
to je dodatak prehrani kao sto su i vitamini.
vitmine nalazis u svakodnevnoj prehrani pa tako i bjelancevine..
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
Vedo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2012
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vedo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 18:18
Hvala puno, puno ste mi pomogli
Back to Top
fitness girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitness girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 18:29
nekako, meni se cini da ja ugljikohidrate vidim samo u zobenim :/
namjerno ih izbjegavaš ili?
Back to Top
Vedo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2012
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vedo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 18:34
Tako nekak, jer sam cuo da oni stvaraju masti (salo), na neki nacin zelim i trbuh srediti, to ide teze al' trud se uvjek isplati, a ja sam kako sam vec rekao smrsao 20kg pa vise ne namjeravam ici vise od 80.

Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 18:46
ako ces lezati na kaucu i gledati tv...i tokom toga jesti ogormne kolicine pilecih prsa,bjelanjaka i svjezeg sira takodjer ces se debljati.
najbolje da napravis...ako imas vagu da izvazes koliko cega pojedes...stavis to na papit
za svaki pojednei obrok stavis na papir kalorije koje su unio...npr pojeo si 250 grama sira...
100g sira ima cca 12 g proteina. 12*2.5- kolicina proteina koju si unio u obroku, i tako za svaki obrok.
ako vec planiras definicju,nije dobro izbjegavati ugljikohidrate u sirokom luku,jer ce ti se usporit metabolizam i nastat ce jos vece sranje,ali je u tom slucaju dobro izbacit uglj sa viskom GI kao sto je bjeli kruh i slicna sranja i zamjenis to fino povrcem...
tesko je ista reci kada neznam koliko kolicinski jedes i koliko je to sveukupno kalorija
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
Vedo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2012
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vedo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 18:52
Pretezno sam jeo 2x na dan kad nisam isao u teretanu. Kad sam krenuo od prolse sedmice apetit se naprosto otvorio cak jedem i do 4x na dan. Kad sam smrsao obavezno pratim kilazu i svako jutro kada ustanem prvo sto bude je da odem na vagu. Imao sam 75 kad sam krenuto u teretanu, a jutros je bilo 76kg, zbog toga sam odlucio drugaciju prehranu jer je takodjer ona vazna za razvitak misica.
U kalorijama nisam bas siguran ali misim da unesem oko 2000 vise-manje, nisam bas siguran.
Ipak, poslusat cu savjet zapisivanja kalorija i gramaze.
Hvala.
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 18:57
napravi to zapisivanje tako ces vidjeti gdje si...
ako si jeo 2x na dan to su vjerojatno bili veliki obroci koje su te drzali sitim i do 6-7 sati ili to ili si gladovao ostatak dana,niti jedno niti drugo nije ni priblizno u redu.
trebao bi imati 5 obroka koje ces rasporedit tokom dana,umjerenih obroka medu kojima razmak neka bude 4 sata...tako ces jos dodatno ubrazti metabolizam i zaje**ti organizam da ne stvara zalihe
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
Vedo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2012
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vedo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 19:07
To je pretezno bilo gladovanje da bi dosao do tih 75kg, bio sam stao na 79 nisam se pomakao 3 mjeseca.
Znam da nisam na zdrav nacin smrsao ali nisam vise mogao.
Hvala jos jednom
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 19:28
Originally posted by Vedo Vedo wrote:


U kalorijama nisam bas siguran ali misim da unesem oko 2000 vise-manje, nisam bas siguran.
Ipak, poslusat cu savjet zapisivanja kalorija i gramaze.
Hvala.


Ako mislis na onaj gornji menu, taj nema ni 1500 kalorija vjerovatno.....
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 19:30
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by Vedo Vedo wrote:


U kalorijama nisam bas siguran ali misim da unesem oko 2000 vise-manje, nisam bas siguran.
Ipak, poslusat cu savjet zapisivanja kalorija i gramaze.
Hvala.


Ako mislis na onaj gornji menu, taj nema ni 1500 kalorija vjerovatno.....


U biti nema ni 1000 , los je, Animal ti je dobro rekao, fali ili Uh ili masti uz obroke, proteini sami po sebi nisu dovoljni da budu obrok, nit kalorijski, nit zdravstveno, nit za napredak......
Back to Top
Vedo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2012
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vedo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 20:55
Sad sam zbunjen, neznam vidjet cu sa trenerom nesto sto skontati, hvala
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.