New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2016 at 11:57
Goranchero, a mene ti je strah da ako ne brojim da cu gubit vrijeme, a na kraju krajeva nije da je neki veliki problem, a i ne moze skodit :)
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2016 at 13:55
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Imaš 18 godina, nemaš problema s prekomjernom težinom, u idealnim si godinama za razvoj mišićne mase.

Preporučio bih ti da zaboraviš na makronutrijente i kalorije. Jedi domaću hranu, izbjegavaj sve industrijske prerađevine, jedi samo kad si gladan, jedi do sitosti. Raznolika prehrana i što više tjelesne aktivnosti. Fokusiraj se više na redovite treninge i svakodnevicu u pokretu. Poremećaje u prehrani stigneš razvijat i kad ostariš malo. ;)

Nije često, ali ovaj put 100% se slažem sa Gorancherom. Umjesto da se baciš na bitno u tvojoj dobi, kompliciraš vrijeme na brojanje, a na kraju dana ćeš opet fulati par sto kalorija. Niti dvije razne riže, tjestenine, šnicle koje kupiš danas ili sutra, nemaju isto kcaloria.
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2016 at 15:45
A sto onda da jedem? Kako bi trening izgledao, mozda je nesto krivo radim kod toga?
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2016 at 22:05
....kad si švorc itekako onda brojiš kalorije...ono kupiš pola kile piletine i podiliš je za cili ili kad jedva skupiš novaca za whey.. važeš svakog zrno praha...jedna dobra digitalna vagicaBig smile i obavezno duracell baterijicaThumbs Up ....
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2016 at 03:22
Morat cu se i ja sloziti sa Iverom I Goranceherom. Zadnje sto bi preporucio u tvojoj dobi i situaciji je brojanje kalorija. Imas jos hrpu posla i vremena za utuci u teretani i vjezbajuci prije nego ti uopce bude potrebno ulaziti u detalje.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2016 at 08:35
Svi vi koji ste to napisali i sami ste svjesni vrlo vjerojatno da nas je sve, upravo to davnih godina u pocetcima djelilo od napredka, i da smo godinama lutali upravo zbog toga sto sada njemu savjetujete... 

"Jedi po osjecaju" nikada nece bit dobar "osjecaj" da bi se u ovom sportu islo unaprijed, bez obzira na godine...
Jer se nikada nece odrec namirnica koje "jako voli" i zamjenit ih sa onima koje voli manje, samo zato jer ce imat slobodu hranit se po "osjecaju". Pritom naravno mislim na snackove, junk i ostale pizd.

Jedi po osjecaju moze funkcionirat u nekom drugom sportu, gdje tjelogradnja nije cilj, u ovom ne.

Doduse moze i ovdje, ali kada zaista toliko dobro poznas svoje tijelo i u tome si vise godina nego sto ih on posjeduje... Osobno poznam individue koje funkcioniraju upravo tako ali to njihovo po "osjecaju" ne znaci da ne znaju sto jedu i koliko su unesli u sebe cega. Razlika je u konacnici da se ne zamaraju detaljima u "gram". Ali je sama ishrana odlicno poslozena i kao takva upravo zato radi po "osjecaju"!
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2016 at 09:31
Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

Svi vi koji ste to napisali i sami ste svjesni vrlo vjerojatno da nas je sve, upravo to davnih godina u pocetcima djelilo od napredka, i da smo godinama lutali upravo zbog toga sto sada njemu savjetujete... 

"Jedi po osjecaju" nikada nece bit dobar "osjecaj" da bi se u ovom sportu islo unaprijed, bez obzira na godine...
Jer se nikada nece odrec namirnica koje "jako voli" i zamjenit ih sa onima koje voli manje, samo zato jer ce imat slobodu hranit se po "osjecaju". Pritom naravno mislim na snackove, junk i ostale pizd.

Jedi po osjecaju moze funkcionirat u nekom drugom sportu, gdje tjelogradnja nije cilj, u ovom ne.

Doduse moze i ovdje, ali kada zaista toliko dobro poznas svoje tijelo i u tome si vise godina nego sto ih on posjeduje... Osobno poznam individue koje funkcioniraju upravo tako ali to njihovo po "osjecaju" ne znaci da ne znaju sto jedu i koliko su unesli u sebe cega. Razlika je u konacnici da se ne zamaraju detaljima u "gram". Ali je sama ishrana odlicno poslozena i kao takva upravo zato radi po "osjecaju"!

...odlično napisano....
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2016 at 15:08
Sorry ljudi, ali poslusat cu CeLe111 :) Cak i da ne moram brojat zasto ne bih, kad nije toliki problem? Normalno da negledam sad u neki gram, ali odprilike da znam na cemu sam i tako :) Malo sam korigirao onu svoju prehranu i sad mi se bas svidja :) Samo jos jedno pitanje. Sad kad dodje ljeto, malo cu biti vise aktivan (nogomet, bicikl, plivanje i to) Kako najlakse unjeti potrosene kalorije? Ugljikohidratima?
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2016 at 16:36
Kako kome, najlakse meni unijeti kalorije je mastima...
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2016 at 04:56
Cele, o kakvom sportu govoris jer mislim da se ovdje ne radi o nikakvom sportu, zeljama bavljenja BB, natjecanjem ili sl.  (iako moram biti iskren i reci da nisam procitao sve postove od covjeka) .
Kolko sam shvatio radi se o mladom covjeku koji bi malo trenirao i popravio svoj izgled, a ne nikakvim ambicijama koje bi zahtjevale picazljenje u startu a ne zna niti trenirati niti ima navike prehrane i kretanja. 
Najlakse je covjeku skresati, brojati pa tko izgura pricat ce, no isto tako treba upozoriti covjeka da takvim "sportskim" pristupom se zapravo odrice brojnih vjerovatnih zivotnih navika i gubitka privatnog zivota u dobroj mjeri. Covjeka koji nema niti jednu naviku odjednom izbombardirati sa svih strana je prilicno brutalno i za vecinu neizvedivo. Svi krenu nadobudno i misle nema problema, daj najjace sto imas i na kraju koliko ljudi izgura plan? cak i ne strogi plan........malo njih. Nikada mi nitko nije dosao da ne misli da on nije taj koji ima celicnu volju , no statisticki ispadne obratno. Vecini je problem da budu dosljedni u samom dolazenju na trening u nekom kontinuitetu a da im nisi ni taknuo u nista drugo i natrpao im jos kantice s hranom, vage, restrikcije, eliminaciju drustvenog zivota, izlazaka,pivkana, rostilja,rodjendana, nabijanje griznje savjesti propustenim obrocima ili skretanjem s plana. Guraju svi mjesec, mjesec i pol i tu pocinje rasipanje.......Osobno, mladom covjeku kao prioritet imam edukaciju i stvaranje zadravih navika kroz uravnotezenu prehranu, trening, kretanje i uzivanje u tome kako bi stekao dugorocnu naviku i zadovoljstvo u tome kako bi sacuvao svoje zdravlje dugorocno. Rezultati kontinuitetom kvalitetnih treninga i eliminacijom lose prehrane nikako ne mogu izostati i nemaju veze s brojanjem kalorija i ti rezulatati i promjene na tijelu ce biti itekako vidljivi.Dal ce to biti rezultati za binu i sportsko natjecanje, naravno da ne, no to i onako nije cilj i vrijedno truda za 99% ljudi. Osobno vise mi vrijedi vise 5 ljudi nauciti dobrim navikama , kretanju i zdravlju  i postici da zavole to i prakticiraju nego imati jednog koji je bio dovoljno lud i tvrdoglav i otpratio program do kraja i postigao zavrsnu formu, odnosno za svakog tko je otpao zalim sto mu se mozda zbog restriktivnijeg pristupa fitness i tjelovjezba zgadila za cijeli zivot i mozda ga dugorocno odbila.To je moja filozofija i pristup, prihavacam i postujem i drugacije motive i ciljeve rada, no znam zasto sam covjeku rekao da neb brojao kalorije. Prvenstveno na tjelovjezbu gledam kao zdravlje kroz kretanje i prehranu i popunjen slobodan zivot a ne kao robovanje BB mitovima, kanticama i nacinom zivota. Svakako da je brojanje najucinkoviti nacin, no izabrao sam cjelovitiji, potpuniji pristup posto ljudi u velikoj vecini nisu u stanju ispuniti ni osnove zbog navika, ljenosti ili jednostavno zato bi zivot podredili i planirali oko teretane, besmisleno je. Ne slazem se i sa tvrdnjom da nas je sve u pocetku od napredovanja djelila prehrana koja nije bila vagana, mjerena i sl. Smatram da tu daleko vecu ulogu kod vecine ima los trening i to sto ljudi ne znaju trenirati, pohađaju teretanu a ne treniraju nikako, niti vjezbe izvode dpbro, niti im je trening na nivou da poluci nekim ozbiljnijim transforacijskim učincima i zaista treba vremena da trening postane smislen.


Edited by The Phoenix - 03 Travanj 2016 at 05:10
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2016 at 05:34
Htio bi dodati da ovo gore ne znaci da ne dajem ljudima programe i savjete oko brojanja kalorija. Radim, ali nije sve za svakoga i u svakom trenutku.Posebno ne nekome koga ne poznajem, niti znam ista o njegovim navikama i zivotum , kao sto je slucaj ovdje. Prvenstveno mi je u interesu edukacija,izvlacenje maksimuma uz sto manje odricanja u pocetku, zdravlje, sto se cesto zanemaruje ili radi kontra toga u  fitnessu ,sve kako bi se brze doslo do rezultata,   BB nit ne spominjem jer je kontra svega,  a brojanje i picajzljenje ovisno o osobi s kojom se radi, njezinim zivotnim navikama,obiteljskim, poslovnim obavezama, znanju i stazu treniranja.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2016 at 05:57
Originally posted by Doktor21 Doktor21 wrote:

Cak i da ne moram brojat zasto ne bih, kad nije toliki problem?

Kako znas da nije problem ako nikada to nisi radio? To je upravo najveci problem u cijeloj toj prici, upravo zato su ti ljudi to i rekli......trening je najlakse odraditi, muka je svaki usrani dan nositi kantice, kuhati, planirati, vagati, zbrajati, jesti bljuzgu, nezdravu smrdljivu brazilsku piletinu punu sranja, trpati bezukusni sir i konzerve tune sl. jer to je neminovno svima bio početak dok se ne uhvati rutina , navika kuhanja i odmicanja od tih bazicnih namirnica dok se ne ovlada malo kulinarskim majstorijama kad osnovno pocinje izlaziti na svaku poru :) Nema okvirno u onome kaj Cele govori, okvirno je isto ko i otprilike ili po osjecaju. Ako oces najbrze , najbolje rezultate onda nema okvirno i Cele je u pravu tu.....Sto si precizniji to je bolji rezultat i to je činjenica. 

 Jel zivis sam, zaradjujes, kuhas ili jedes kaj ima doma i kaj mama i tata kupuju, koliko fleksibilnosti imas u planiranju obroka i nabavke namirnica? sve su to detalji koji postaju opterecujuci i o kojima treba razmisljati. Badava ti netko napise jedi ovo i ovo i tolko i tolko ak sam nemas mogucnosti kupovati hranu i planirati mjesecnu košaricu. Nemoj se uvrijedi al ne znas ni osnove, neznas kaj su Uh, P , M, kako gledati namirnice uopce, citati i planirati a velis da nije problem brojati........Brzina rezultata je proporcijalna kolicini odricanja i dosljednosti u tome, a to znaci planiranje zivota i ostalih obaveza prema teretani i kuhinji i narusavanju kvalitete privatnog zivota i navika. Za vecinu to i je problem, tako da jako grijes ako mislis da je to lako....
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2016 at 14:06
Pa iskreno imam dobre starce koji su me poslusali i kuhaju mi ono sto ja volim i zelim, tako da tu imam ogromnu prednost. Osim skole nemam nikakvih drugih obveza. Okay i sto na kraju onda savjetujes? Znas neki program treninga dobar, ma bilo sto? I evo iskreno ja sam sad par mjeseci nekih u teretani, idem svaki dan, ujutro rano i hranim se zdravo (nisam brojao) i tijelo mi napredovalo, mogu vam poslat sliku iz 9. mj. i usporedite s ovom koju sam postavio ovdje. Nije mi tesko se prilogodit necemu kad to stvarno zelim ostvarit. Ja sam jos prije godinu dana bio onaj klinac koji je stalno jeo fast food i ta sranja i onda sam jedan dan odlucio da dosta i krenuo sam trcanjem, bodyweight vjezbama zdravom hranom itd. Krenuo u teretanu jer mi je dosadilo vjezbat kuci i zato sto sam htio vise. Ne zelim se natjecat i nikakva takva sranja. Hocu se malo ojacat i maknut masnocu sa sebe i nista drugo.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2016 at 20:00

@ The Phoenix

Razumijem ja apsolutno o cemu ti pricas, sve to ima smisla i sve to stoji, ali budimo realni, koliki postotak ljudi ide u teretanu sa primarnim motivom "ZDRAVLJE"? 

Pa kaze, trenirao sam ovaj tjedan 6sati, pojeo sam 3kile piletine, kilu sira, brdo povrca, jaja i ostaloga, da bi bio ZDRAV?

IDE, znas tko? 

Oni koji su vec veoma duboko zaglibili u veoma debelom sloju masnoce i nizu hormonalnih poremecaja koji ih okruzuju, te jednostavno nemaju drugog izlaza, nego su prakticki potjerani od strane doktora, da konacno naprave nesto od sebe, jer ih od provalije dijeli samo jedan iduci korak...

Kojem postotku ljudi je motivacija vizualne prirode? Odnosno ono sto vide svaki dan u ogledalu i ono sto vide na internetu kao svoje "idole"? Velikoj, ali velikoj vecini!!! 

Da se razumijemo, ja treniram zato sto to volim, zapravo ne volim nego obozavam, volim svoje tijelo,volim trening, volim napredak, volim takav nacin zivota, volim zdravlje i volim jednostavno da ulazem u jedino mjesto na kojem mi je sudeno da zivim bez iznimke do zadnjeg svoga udaha! Ali to sam ja, i to si ti, a realnost je nesto trece.

Pricamo o drustvenom idiotu zbog bodibildinga?  A ne slobodnom drustvu 21.stoljeca kojem se dnevnica svodi na igranje igrica, sjedenjem na fejsbuku, instagramu, twitteru, snapchatu, viberu, whatsappu, itd. itd. I onda odlasku na kavu u grad da bi se "cekiralo", te ponavljanjem istih radnji u krug bez da se progovori tri rijeci? O tome drustvu, druzenju i socijalizaciji pricas ili??? O onome istome koje sjedi doma za kompjuterom i dopisuje se "chatuje" sa prijateljima preko svih mogucih socijalnih mreza, i onda kada ode van sve to opet radi na isti taj nacin "virtualno" bez obzira sto sjede jedni do drugih?

Budimo realni molim te! Bodybuilding socijalnim/drustvenim idiotom nije napravio nikoga tko takve predispozicije i prethodno nije imao. Cak totalno suprotno, uspjesne bodibildere ili jos bolje fitness modele nerijetko kruni veoma uspjesna i poslovna karijera, uspjesan zivot, obitelj i sve ostalo.

Osobno mene trpanje bba u tako losi kontekst vraca u 20stoljece dok nisu postojali svi danasnji moguci izvor i kada se o tome pricalo kao nekom freak showu, jer je teretana postojala negdje " tamo" u susjednom gradu sa jednim covjekom koji je dizao nekakve tegove i imao cudne kvrge po sebi, a ne u 21. st. kada imamo toliko toga dobroga iz te branse, i kada je taj lifestyle zahvaljujuc fitness svijetu postao jedan od najrazvijenijih grana i zanimacija za danasnju mladez.

Sto se tice prihvacenosti/ne prihvacenosti drustva koje si se dotaknuo. Ako ne jedes burek nocu poslije litre vodke, nisi prihvacen u drustvu jer je to u njemu normalno? Di je u toj prici onaj tvoj "zdravstveni" aspekt kojega si pobornik??? 

Inace, ja decku nisam propisivao nikakve prehrane, niti govorio sta i kako tocno mora jest, vec mu dao usmjerenje i konkretan odgovor na pitanje koje je bilo postavljeno "kako da ojacam/skinem salo".

Gdje se opet vracamo na pitanje, sto je doista cilj 99posto danasnje populacije koja pohodi fitness/teretane u moru fitness modela koji okruzuju socijalne mreze i namecu pojam dobrog izgleda?

I da te pitam sa cime konkretnim u romanu kojeg si napisao si ti decku pomogao po pitanju onoga sto ga je zanimalo?

Time sto si rekao; "Jedi vise zdravoga, jedi manje nezdravoga"?

Zar postoji itko na planeti, da tu definiciju nije makar jednom u zivotu cuo?

Nadalje, da se u konacnici i slozim sa tobom u nekim stvarima. Da je lako, apsolutno normalno da nije, i normalno je da taj sport, odnosno nacin zivota nije za svakoga, kao sto npr. nije guranje lopte po travi 5sati tjedno, klizanje na ledu ili motoutrke, svak od njih trazi zrtvu, a cijenu placa pojedinac onolliko koliko moze da ulozi! 

Svakome tko predstavlja i najmanju torturu, za njega nije, i logicno da u njemu nece moc ustrajat. Ali onda mu naravno ne moze ni bit na umu tijelo jednog Zyzza, koje velikoj vecini jest!

Da bi naucio spremat hranu i da bi to sve uskladio maksimalno u svoju dnevnu rutinu i normalan zivot, svakako je da treba vremena i prakse, kao i za sve ostalo u zivotu.

Jedino pitanje koje se u ovoj prici treba da postavi jest, sto je cilj?
Ako je cilj; plocice (realnost mladezi) sori, ali ako izuzmemo "dyel look" neces ih postic sa maminom kuhinjom i odokativnom ishranom ako vec genetski nisi potkovan i „obdaren“ sa istima.

Ako je cilj; zdravlje (razum), tvoj savjet sasvim je realan i tocan. Ali on odgovor na to pitanje ne bi ni trazio na forumu, jer odgovor on i svi mi ostali znamo od pamtivjeka!


Sportski poz. :)

 

Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2016 at 02:50
Uhhh,  otisao si u krajnost, al bas u krajnost i pretjerivanje. Na spomen zdravlja i vjezbanja ti spoeminjes facebook generaciju, sjedenje za kompom 24h, ispijanja litre votke i sve ostalo kao extrem losega. Da, puno ljudi zivi tako, ali ja upravo govorim o sredini i edukaciji, a ne o extremu sjedenja 24h u kauču ili brojanju kalorija s druge strane.Smatram da niti jedno niti drugo nije normalno.Mi govorimo o fitnessu, rekreativnom fitnessu, prosjecnoj populaciji s kojom radis a ne o BB zaluđenicima, natjecateljima i sl.......takvima ne treba trener jer su sami dovoljno ludi i zeljni znanja i kopaju, grabe i sasvim se dobro snadju i bez trenera jer im je to opsesija pa uce, citaju, rade........mislim da znas jako dobro o na sto mislim, a lako moguce se i prepoznas u tome.

Govorim o ljudima koji osim teretane imaju i druge interese. Netko voli otici na nogomet s drustvom 2x tjedno i popit pivu poslje i pojesti rostilj. Otici vikendom na ribičiju ili putovat, ima 3 druga hobija, posao , obitelj ili vikendom popiti par pivi ..jel to znaci da taj covjek nezdravo zivi ili da mu necemo utjecati i narusiti kvalitetu zivota ako pocnemo tupo sljediti fitness šprance?  A takvi su česti i  isto dolaze sa mislju da su iduci Arnoldi kolko su nabrijani i odlucni i nemaju problema oko promjena navika....Nemojmo ulaziti u extreme. Najlakse je covjeku rec broji kalorije, vidimo se u teretani 4-5x tjedno, izbaci ovo, ovo i ovo i poslje govoriti da ocito taj covjek nije imao dovoljnu zelju za promjenom kada otpadne, al nema veze doci ce iduci odlucniji...

 Cim spominjes Zyzza digne mi se kosa na glavi i netko tko spomene tog idiota kao neki uzor??? mi odmah daje do znanja u kom smjeru razmislja. Takav debil moze biti idol samo klincima ili totalnim zaluđenicima u bodybuilding kojima se zivot svodi i vrti oko toga a to nema veze sa ovim o cemu mi pricamo. Iskreno ne cjenim njega niti ne fascinira BB svijet, niti smatram napucavanje stroidima nesto cemu bi se trebao diviti.Jadno je. Ne umanjujem trud i znoj i rad, al ne divim se nikome i nicemu jer vanjska slika nema veze s relanim......nista vrijedno paznje i divljenja, bar meni osobno

Koliko ljudi otpadne , a koliko ti ostane i postigne rezultat i odradi transformaciju do kraja? Ako ti dobar dio otpadne, a cisto sumnjam da  se to ne desava jer je to relanost, ljudi imaju prevelika ocekivanja od sebe, dal ne smatras da je mozda i sam pristup polulaciji s kojom radis pogresan jer si slusao i pratio njihove zelje u najboljoj namjeri da mu ispunis zelju umjesto da si doso do istog rezultata malo duzim ali jednostavnijim i sigurnijim putem ? Ja razmisljam o tome itekako, no kao sto sam rekao ne kazem da je moj nacin razmisljanja idealan i da svi moraju tako razmisljati.

Jer aktivan covjek i dobri treninzi ce uvijek dati natprosjecne rezultate i vise nego zadovoljavajuc izgled iako i ne brojimo kalorije. Ima mali milion ljudi, sportasa amatera koji jedu bez tablica i vagi, a izgledaju bolje od vecine aktivnih ljudi iz teretane koji dalkeo vise vremena provode oko svojih jelovnika.

Ako covjek meni povjeri svoje tijelo u ruke, svoje zdravlje , jer nemojmo se zavaravati mi utjecemo na njihovo zdravlje nasim postupcima i to je velika odgovornost, onda je na meni da ga educiram i naucim onome sto smatram u tom trenutku ispravnim, a ne da ispunjavam njegove hirove i nerealne zahtjeve koji nemaju veze s vezom. Da, ja mogu ici metodom odradit cemo to u tolko u tolko, metodama koje su takve i takve, relano ne bas pametne i zdrave, ali kao treneru dana mi je moc da utjecem na ljude i vodim konce igre onako kako mislim da je dugorocno najbolje za covjeka i ako mogu iskoristiti znanje i prođeno iskustvo onda ću ga i iskorstiti i natjerati čovjeka da razmisli prije nego mu uvaljam program koji mu realno ne treba ili koji ce ga mozda udaljiti od aktivnog nacina zivota.

 Posto se pozivas na sport onda znas da svaki sport ima svoj "learning curve", kreces od osnova, ne preskaces i gradis postepeno, kada usvojis jedan dio i  zasluzis svojim radom , znanjem i zalaganjem onda napredujes dalje, zasto bi onda u radu s covjekom koji nezna niti izvesti vjezbu niti zna ista o prehrani trebalo preskakati osnove i graditi bazu znanja i progresije? Dal to znaci nesto duzi put, naravno, ali put koji je daleko primjereniji i zdraviji, te sa mnogo manje rizika po zdravlje klijenta.

Nije mi jednom dosao ili me zvao covjek kojem je neko "trener" unistio zdravlje, sto lokomotonog sustava zbog forsanja vjezbi bez predzanaja i pripremljenosti organizma na volumen i intenzitet , sto metabolicki raznim djetama i preopterecenjem organizma trenaznim procesom , a sve u cilju transformacije rezultata u 2 mjeseca jer je klijent to trazio a on udovoljavao zeljama. To je puno cesci slucaj nego sto mislimo, posebno danas kad je savki koji digne 100 u benchu ili uzme kuru poslje trener. 

Necu ispunjavati zelje tinejđera koji su mi dosli na trening prvi put, toalno neaktivni, sa fantazijama o nekakvim steroidnim narkomanima zyzevima , neznaju ni hodati niti cucnuti bez opterecenja, niti napravi sklek i da zele transformaciju u xy dana pa da im ja sad dajem brojanje kalorija, trening program dostojan natjecatelja i restrikciju samo da bi dobio uspjesnu transofrmaciju i slikicu. 

Ako smatram i  treba, radit cu s njim osnove i uciti i mjesec dana prije nego dodjemo do faze da treninzi krenu imati transformacijski ucinak , tek onda mozemo dalje, ako mu se toliko zuri bez obzira na metode onda slobodno nek potrazi drugog trenera koji nece mariti za to.Kada pokaze zadovoljavajucu tehniku, formu i dosljednost onda mozemo dodavati sitnice i pocet picajzliti kada dodjemo do platoa. Jbga, nema prečica kod mene i to je moja filozofija i moje opredjeljenje a ocito i klijentela, jer se uglavnom javljaju stariji, ozbiljniji.Ne znaci da nikad nikom necu odma lupiti nesto, ali to je stvar procjene. Ne zanima me BB niti fitness niti suludi ciljevi, sto ne znaci da necemo doci do cilja, hocemo ali drugim putem, duzim ali sigurnijim, ugodnijim i dugorocnijim za ljude koji prihvate sugestije. A sa takvom populacijom i radimo, prosjecnom, a ne sportasima....... Drugi treneri unutar branse imaju svoje ideale, filozofije i ciljeve i segmentirali su se drugacije. Svidjalo se to meni ili ne to je nebitno, svatko bira sto mu pase i razni su putevi i zelje.

Nemoj misliti da osporavm tvoje znanje ili da se ista odnosi na tebe, ja te i ne poznajem, niti mi nikada nebi bio cilj sebe napraviti boljim na nacin da pljujem po nekome. Samo govorim zasto smatram da brojanje kalorija nije dobra početna točka za nekoga tko tek ulazi u trening i fitness i nema pojma o nicemu. Ja kako starim, ucim, radim tako i moj pristup se mjenja i segmentira, sto ne znaci da osporavam drugo ili da necu s nekim odraditi drugacije. Nekome to moze pasati, nekom ne. Velis da decku nisam dao savjet......kako ne, ja na ovaj i prethodni post gledam kao edukaciju, dao sam mu pogled iz drugog kuta, sto je uvijek dobro cuti razlicita misljenjai odvagnuti. Da bi mu dao direktni savjet trebao bi ulaziti u detaljniju anamnezu, a to mi se iskreno neda i nemam vremena.


Edited by The Phoenix - 04 Travanj 2016 at 03:01
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2016 at 10:00

Neverending story, brojati ili ne Big smile

Ja bi uzela od svakog ponešto. Išla sam opet iščitavati sve od početka da bi nekako uspjela skužit što je tu za autora teme najbolje. I moram reći da sam malo više na strani CeLe-a u ovom slučaju :) Iako sam i sama više manje na strani nekog razumnog načina života oko svega ovoga, daleko od zabrijavanja za neke nedostižne ideale i opsesije hranom i treningom, svjesna sam toga da je nekad jednostavno potrebno ući malo dublje od onog "jedi manje, vježbaj više" i " jedi umjereno i zdravo", "jedi do sitosti" i tako to... svaka čast onima koji ne trebaju puno komplikacija - radi svog aktivnog načina života, prednosti u metabolizmu ili jednostavno dobre veze sa svojim tijelom u smislu gladi i sitosti, dobrih gena i bla bla bla....ali realno - nekima trebaju brojevi i guess what - to će ih čak i zabaviti Wink

U ovom slučaju imamo dečka koji tvrdi da već godinu dana jede čisto i zdravo. Dakle prvi korak navika smo prošli. Nešto je i izgradio treningom, dakle radi se (iako sigurno može bolje). Istina, prvo je krenuo sa viškom masnoće i pitanjem dal na defku ili masu pa je na kraju završio na masi, trener je posložio makrose....sve što je trebalo je posložiti obroke po tim brojevima, volja je tu. E....ekipa...dečko ima volju za brojanjem. Pa nek proba! Ako odustane. neka ide po osjećaju Wink

Ja ne mislim da je svo to brojanje i vaganje tako drastično. Ja važem otkad sam krenula u ovo i mene to tako zabavlja Big smile I ne samo to, tom praksom sam na najjednostavniji način otkrila što mi odgovara, a što ne. Kad toplije zrake počnu izbijati van...ja znam koji su moji brojevi Big smile Što opet ne znači da uništavam svoj društveni život.....na poslu jedem kad god ko šta donese za počastit, mažem bakalar na kruh pred blagdane, jedem kolače, doma probam kuharske majstorije od ukućana bez da pimplam u svaku sitnicu, volim jesti u restoranima ...ali uvijek otprilike znam već i napamet koliko bi di čega moglo biti, tako da se često i automatski narihtam. Sad bi netko rekao - ali ti to tako radiš godinama, već si ispraksirana, već ovo već ono.... ljudi, i ja sam krenula od početka Smile

Brojanje zbilja čini razliku, i kod defke i kod mase. I ne mora biti tako naporno. Dobar trener mora i to znati napraviti lakšim i zanimljivijim. Nemojte baš toliko dramiti oko stavljanja nečega na vagu....minuta posla...a brži rezultati. Opet - svaki traži drukčiji pristup, zato ni Phoenix nije u krivu. Kad treba početi ispočetka, treba početi ispočetka. Kad netko nema volje nema. Kad netko traži umjereno i nije bitan rok, neka, idemo tako.

Ali Doktor ima rok i već je počeo. Pred godinu dana. Ima rezultate ali nedovoljne. Zašto? Jer nema pojma koliko ustvari jede. Da li bi to mogao rješiti s više treninga? Kojim kardiom tu i tamo? Vjerojatno. Ali pitanje je za što ima više volje - više aktivnosti ili za brojanje?

Ako ima za ovo zadnje - nek broji. Ubit ga neće, a bar će znat da je probao Smile Uostalom, odlučio se za masu. Možda bolje da nauči brojat dok je sit nego kad bude gladan LOL







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.