New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2016 at 16:17
Ja bi svakako isao u smjeru da se tijelo malo pocisti, popravi osjetljivost na hranu i napravi sto bolja podloga za pakiranje cistog mesa.

Edited by CeLe111 - 26 Ožujak 2016 at 16:20
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
justhard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote justhard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2016 at 16:02
CeLe111: kad sam smrsavio 20 kg kroz 3 mjeseca,znaci nisam nesto specijalno izgledo jedino sto sam skinuo dosta kilograma ali tu je ostalo puno koze,poslje toga sam krenuo u teretanu i poceo raditi na misicnoj masi,od prehrane sam jeo sve osim ,bilo kakve tjestenine,kruha,slatkog,sokova, znaci drzo sam se plana kao sto sam predlozio doktoru samo sam uz to konzumirao proteine whey i aminokiseline za oporavak,i skinuo sam jos 10 kg i dosao na 90 kg i tjelu mi se vidjela misicna masa i rezultati su bili dobri
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2016 at 17:15
@justhard

Sve pet, da se razumijemo, ja nisam rekao da je tvoj pristup pogresan!
Postoji mnogo nacina da se kilogrami na vagi umanje ili uvecaju,
samo taj tvoj koji si predlozio i naveo nije idealan, odnosno mozes biti i mnogo bolji,
da se izvuku puno bolji i kvalitetniji rezultati u citavom proces. :)
Poz
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2016 at 20:48
Cek, ne mogu bas reci da razumijem. Hoces reci da trebam pocet zdravo jesti ili? Sorry stvarno ne kuzim, ali ako mislis na to, onda ti moram reci da jedem vec skoro godinu dana nista drugo nego cistu i zdravu hranu. Eto jedino to sto ne brojim proteina, masti, UH i tako.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2016 at 21:05
Originally posted by Doktor21 Doktor21 wrote:

Cek, ne mogu bas reci da razumijem. Hoces reci da trebam pocet zdravo jesti ili? Sorry stvarno ne kuzim, ali ako mislis na to, onda ti moram reci da jedem vec skoro godinu dana nista drugo nego cistu i zdravu hranu. Eto jedino to sto ne brojim proteina, masti, UH i tako.

Ako mislis na ovo gore, sto sam pisao, odgovoarao sam @justhard na njegov post. Smile

A za tebe, jednostavno se hrana treba pocet brojat i mjerit, drukcije ne mozes pratit i vidit koliko ti treba da bi isao na gore ili na dolje.
Kao sto rekoh, mislim da je ovo podloga iz koje se uz paralelan gubitak masnog tkiva moze radit i na pakiranju misica neko vrijeme, ako trening bude poslozen kako spada i ishrana isprati sve po mjeri.

ALi ono sto definitivno smatram da trebas, jest poslozit prehranu po ps. pratit tocan unos i vidit kako tijelo reagira, pa od toga dalje radit izmjene.
Jer ovo ´okvirno´ ne znaci apsolutno nista, i sa istim pristupom vjeroj. ces samo tapkat u mjestu, ili ic korak naprijed, pa opet korak nazad... 
Govorim ti iz vlastitog iskustva, a i iskustva na ostalima.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2016 at 21:11
Okay hvala ti, ali sto onda, da budem u malom deficitu, odrzavanju ili plusu?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2016 at 22:06
Na granici izmedu odrzavanja i deficita
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2016 at 22:42
Okay kuzim, hvala ti i Sretan Uskrs :)
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2016 at 23:08
NP,
Hvala, takoder!
Sretno,
Ziv bio
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
justhard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote justhard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2016 at 00:21
normalno da ima puno nacina, ovo je bio moj prijedlog ako nekom pomogne..pozz
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2016 at 21:46
Okay ljudi danas sam razgovarao malo s trenerom. Rekao sam mu dali bi mi ipak bilo bolje da idem na masu ili ne. I on mi je rekao definitivno je, ako mogu ignorirat salo za ljeto. Ja sam mu reko da mogu jer ne zelim gubiti vrijeme na nekakvim definicijama kad nemam ovak i onako nista posebno za pokazat. Iso bi na masu od sada pa sve do iduceg proljeca. Sto kazete na to? Evo znaci imam 18 god, 178cm i 70/71 kg. Napravio sam si plan prehrane, pa bi htio pitati koliko to valja uopce

1. Obrok bi mi bio neki shejk za masu koji bi se sastojao od ovoga: 1 banana, 2 mjerice why proteina, 500ml mlijeka, 100g zobenih i 2 zlice kikiriki maslaca. Po mojoj racunici to je 1162 kcal, 79.5 P, 113,46 UH i 42,45 M

2. Obrok 200g piletine sa 200g rize i neka salata (primjetio sam da ljudi bas ne racunaju salate, pa nisam ni ja onda)  512kcal, 14,6M, 50 UH, 47 P

3. 3 kivija, banana, 3 jabuke i Mlijeko 250ml isto u blender. 673kcal, 11,3 P, 128 UH i 8g M

4. Isti kao 2.

Sve skupa 2900kcal, 185g P, 80g M i 342 UH.

Kako vam se to cini? Valja li to sto ista? 
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2016 at 00:16
Kako ti je 200g rize i 200g piletine 512 kalorija samo ? I salata je kaloricna kad stavis ulja, mislim bar ja to brojim jer natrpam puno ulja, a znamo koliko to nosi kalorija koje se i ne mogu bas zanemariti.
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2016 at 00:44
A koliko bi trebalo biti? Please reci, stara obicno jos i stavi jednu zlicu maslinovog ulja za peci meso, koliko to ima? I rizu sam citao podatke sa vrecice tako da sam za nju siguran, ali meso sam morao naci na internetu i takve podatke sam dobio. Salatu ja ne volim bas previse zacinjenu tako da ne znam. Ovo ostalo okay?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2016 at 08:05
Originally posted by Doktor21 Doktor21 wrote:

Okay ljudi danas sam razgovarao malo s trenerom. Rekao sam mu dali bi mi ipak bilo bolje da idem na masu ili ne. I on mi je rekao definitivno je, ako mogu ignorirat salo za ljeto. Ja sam mu reko da mogu jer ne zelim gubiti vrijeme na nekakvim definicijama kad nemam ovak i onako nista posebno za pokazat. Iso bi na masu od sada pa sve do iduceg proljeca. Sto kazete na to? Evo znaci imam 18 god, 178cm i 70/71 kg. Napravio sam si plan prehrane, pa bi htio pitati koliko to valja uopce

1. Obrok bi mi bio neki shejk za masu koji bi se sastojao od ovoga: 1 banana, 2 mjerice why proteina, 500ml mlijeka, 100g zobenih i 2 zlice kikiriki maslaca. Po mojoj racunici to je 1162 kcal, 79.5 P, 113,46 UH i 42,45 M

2. Obrok 200g piletine sa 200g rize i neka salata (primjetio sam da ljudi bas ne racunaju salate, pa nisam ni ja onda)  512kcal, 14,6M, 50 UH, 47 P

3. 3 kivija, banana, 3 jabuke i Mlijeko 250ml isto u blender. 673kcal, 11,3 P, 128 UH i 8g M

4. Isti kao 2.

Sve skupa 2900kcal, 185g P, 80g M i 342 UH.

Kako vam se to cini? Valja li to sto ista? 

Jesi si napravio ti ili trener? Ako si napravio ti, koja je uloga trenera pokraj tebe?
Generalno, unos je tu, maksimalno pojednostavljen i po principu, bitno da se unese.

1. 2ZLICE su relativne, jako ovisi o velicini zlice i o onome sto zaista zagrabis,
jedna zlica u mom slucaju moze bit 20grama,  a moze bit i 60grama ako se potrudim.
Tako da to cini veliku razliku, od 40 do 120grama kikiriki maslaca. 
Mislim da bi bilo dobro da odredis tocno vagom kolicinu.

2. Mozda ako si racunao kuhane, sto je takode pogresno. Jer nitko ne moze znat koliko ti vode stavljas u koju kolicinu rize. 
Ovo dvoje ugrubo ima 900kcal. ako si napisao dobru kolicinu koju si zamislio. znaci 900x 2 jer imas jos jedan obrok takav. Sto opet cini veliku razliku od toga sto si napisao!

3. Meni fali proteina ovdje, ostavio bi jednu jutarnju mjericu, odnosno jednu iz prvog obroka, za ovaj sejk.

4. Dobro, samo pripazi na kcal. i makrose, jer ono sto pise gore nije ispravno!


Generalno, moje osobno misljenje je da je ovo previse kcal i hrane za nekog tvoje velicine...
Naravno, moguce je da grijesim, jer ako si se hranio priblizno tome i odrzavao trenutno, onda je ovo sasvim uredu.

S obzirom da zaista uvelike igra ulogu brzine metabolizma i genetike, tako da na dva oko ista tijela, sa slicnom misicnom masom, mogu totalno razlicito przit u stanju "odrzavanja", pa tako i gubljenja ili dobijanja. ;)

Pozz.


Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2016 at 10:32
Imaš 18 godina, nemaš problema s prekomjernom težinom, u idealnim si godinama za razvoj mišićne mase.

Preporučio bih ti da zaboraviš na makronutrijente i kalorije. Jedi domaću hranu, izbjegavaj sve industrijske prerađevine, jedi samo kad si gladan, jedi do sitosti. Raznolika prehrana i što više tjelesne aktivnosti. Fokusiraj se više na redovite treninge i svakodnevicu u pokretu. Poremećaje u prehrani stigneš razvijat i kad ostariš malo. ;)
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2016 at 11:50
Ja sam napravio. Trener nije moj osobni trener, nego tamo koji radi, pa ga ja tu i tamo nesto pitam, ali ne usudim se bas pitat za neke planove prehrane i to.

Okay, znaci da izmjerim dve zlice kikirikija, kuzim. Znaci 200g rize i tjesta bi bilo 900kcal, a jel bi mogo reci makrose te dvije stvari onda? I da stavit cu onda jednu mjericu u ovaj drugi shejk.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.