New Posts New Posts RSS Feed - pitanje za strucnjaka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pitanje za strucnjaka

 Post Reply Post Reply
Author
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pitanje za strucnjaka
    Posted: 28 Ožujak 2007 at 17:38
Molim da mi netko strucan odgovori na pitanjce; vako' visoka sam š59. imam 50kg, 26god. Nisam ljubitelj teretana i inih centara, pa sam si sama organizirala vjezbanje kod kuce. Imam sobni bicikl i malu strunjacu, bucice.
Moj trening izgleda otprilike ovako, imam razlicita 4 tipa treninga, razlikuju se po vjezbama na strunjaci.

š0min-zagrijavanje i razgibavanje
20min-bicikl, sporo
š0min- vjezbe na strunjaci naizmjenicno  u seriji xš0: 
            šdan.biceps, bedra, trbuh
           2.dan;triceps, prednja loza, trbuh
             3.dan:listovi, straznjica, trbuh
             4.dan: struk, unutarnja loza, trbuh
20min-bicikl, umjereno
š0min-vjezbe
20min-bicikl, jako
š0min-razgibavanje

To je šsat bicikla + 20min vjezbi po treningu.
Meni nije cilj toliko smrsaviti, nego postici fleksibilnost, gipkost i malo se oblikovati, jer sam prirodno jace gradje, imam sira ramena, uske bokove, i jake noge.

Imaju li ovi treninzi smisla i da li grijesim u necemu?
Hvala na citanju pitanja i odgovoru!
 

Edited by mala
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2007 at 19:46

 To sto si napisala to je intervalni trening koji je dobar ali se radi maksimalno dva

puta tjedno. Ove promjene intervala rada smatram da nisu bas pogodni za tvoje

ciljeve koje si nabrojala. Ako su ti ciljevi gipkost i fleksibilnost bilo bi dobro da

kupis svedsku loptu i da neke vjezbe probas raditi s njom. crobni dio treninga

koji radis na biciklu radi u komadu i ne mora biti duzi od 40 minuta i na kraju

treninga radi staticko istezanje . Ovakva promjena intenziteta opterecuje srce,

manji intenzitet dobar je za topljenje masnog tkiva a srednji intenzitet dobar je

za kardio vaskularni i respiratorni sustav ( do 85% od maksimalne frekvencije srca) 

Mislim da previse radis trbuh a premalo ledja i to ti s vremenom moze postati

problem jer su ti ledja bitna za pravilno drzanje ima jos nekih stvari ali da ne

duzim ako hoces posalji mi mail jer nitko ne voli citati dugacke tekstove.

   

Edited by fitnessHr
Back to Top
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2007 at 10:24
 Imate li kakve preporuke za vjezbe ledja? Prirodno imam jaka ledja, i dok sam ih vjezbala samo su se jos vise sirila
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2007 at 10:43

 www.bodybuilding.com/fun/exercises.htm

klickaj lower back (ledja djevojke).............nadam se da je to sto te zanima

 

Edited by emilio
Back to Top
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2007 at 10:58
 Ajme majko, cim sam vidjela onu bildericu sam se uplasila!!! Gle, meni stvarno ne trebaju vjezbe tipa jacanje, nego vjezbe tipa istezanje, odnosno ciste amaterske vjezbe za ravno drzanje tijela.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2007 at 11:32

 mislis li ti na STRETCHING,,,,,jedna od tehnika istezanja misica koja se zasniva na zadrzavanju odredjenog polozaja............................

Back to Top
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2007 at 13:15
 Tako je!
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2007 at 20:12
Nemoj se bojat da ces se prenabildat, za to je potrebno puno puno truda i odricanja, a to je meni ionako ruzno pa ni nema smisla! Ali nehotice se sigurno neces slucajno nabildat , to budi sigurna,mozes slobodno radit i one vjezbe i vjezbe strechinga!

šta se tice samog strechinga evo ti jedan super link, imas ovdje opisane i nacrtane vjezbe:
http://www.sportmedia.hr/index.sport?usr=50X982540&rnd=3 07624&rrc=N&cip=66.249.66.238&pg=teme_trening_is tezanje

 Ima i jedna dobra knjiga u vezi toga, ali je nemam u pdf-u, a kosta šš eura (negdje oko 80 kn, a po sadrzaju mi se cini super) : http://www.sportska-knjiga.hr/index_files/streching.htm

Probat cu ti je nabavit u pdf-u ali nista ne obecavam!

Evo ti jos jedan koristan link u vezi razgibavanja i strechinga: http://www.hupt.hr/yesyoucan/yyc-006.html

Nadam se da sam ti bar malo pomogao, ako nadjem jos nesto u vezi toga, postat cu!

A ti se samo nemoj bojat da ces se prenabildat, samo vjezbaj slobodno

 

Edited by Ive_ri
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.